e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
karlerik
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 07.10.2004 12:05 30
Asukoht: Tallinn

e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Postitus Postitas karlerik »

Hetkel on 2003a touring helisüsteem kõige tavalisem (navi ekraaniga). Olemas on mul Hi-fi uksepostrid koos kõlaritega, milled varsti külge panen. Siit ka küsimus, kas ukse sees on olemas juhtmed Hi-fi lisakõlarile? Kui ei, siis kas ma võin kasutada polstrites olevaid Hi-fi kõlareid tava stereo süsteemiga?

Erinevused kõlarites:
Tava- 50-10.000HZ
Hi-fi- 50-7.000HZ

Mis on nende erinevus?
320i-83a.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Postitus Postitas Ma®tin »

Sisuliselt pole mingit erinevust, üle 5khz on nagunii juba tweetrite mängumaa, ukseomad ei pea neid sagedusi üldse mängima tegelikult. Juhtmeid "midrange" jaoks minuteada ei ole. Ja filtrid on teistsugused ka kohe kindlasti, kuna standard on kaheribaline ja hifi kolmeribaline, seega kaablitest tulevad kõlaritesse erinevad sagedused.

Seega on sul võimalus sinna kohe "normaalsed" aftermarket kõlarid panna koos filtritega. Või siis panna need HiFi kõlarid ja ühendada samamoodi nagu praegu on ja jätta see midrange üldse mängust välja, ehk siis kokkuvõttes panna ainult ägedamad polstrid :D
Kasutaja avatar
karlerik
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 07.10.2004 12:05 30
Asukoht: Tallinn

Re: e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Postitus Postitas karlerik »

Kas aftermarketi kõlarist saab parema ja kvaliteetsema matsu kätte ilma midagi muud puutumata (olen hakanud eelmise auto Bose süsteemi taga igatsema).
320i-83a.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Postitus Postitas Ma®tin »

Originaalmakiga kindlasti mitte. Parem variant on originaalkõlaritele aftermarket juhtseade järgi lükata. Ma täitsa korralikult üllatusin, kui oma hifi süsteemile korraliku maki panin :)
Kasutaja avatar
karlerik
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 07.10.2004 12:05 30
Asukoht: Tallinn

Re: e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Postitus Postitas karlerik »

Eks ma aimasin, et see nii lihtsalt ei käi, natuke küll lootsin. Mul on 16:9 navi ja maki vahetus pole teema. Tänud.
320i-83a.
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Re: e46 Hi-fi vers. tava kõlarid

Postitus Postitas loffa »

Maki saad ikka ära vahetada.. Navi jääb oma kohale ja aftermarket maki võid panna kindalaekasse või pagassi vm. Roolilt juhtimine jääb ju alles ja vajadusel saad maki pulti kasutada lisafunktsioonide jaoks. Kõik on tehtav kui huvi suur :)
Põssadipõssadipõssadipõssadi-põsspõss
Vasta