Free air BMW-sse

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Bemmipoiss
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 13.03.2009 18:46 20
Asukoht: EST

Free air BMW-sse

Postitus Postitas Bemmipoiss »

Kuna ei ole väga Sina-peal helitehnikaga, siis loodan saada soovitusi targematelt ja teadjamatelt foorumlastelt!

Otsisin, kuid ei leidnud päris seda teemat, mida oleks tahtnud.

Seega küsiksin, millist Free air subwoofrit soovitaksite panna E46 sedaani koos võimuga?
Hetkel on autos orig. kassetikas ning samas ei sooviks ka mingit afermarketit sinna asemele, kuid ehk alumisse sahtlisse peitu, sest ega see kassetikas vast väga ei n.ö. mängi välja.Või tuleks osta Business CD orig. ?
Tagumine seljatugi ei ole allaklapitav, seega tuli mõte, et lõigata see suusakoti auk lahti ja sealt ta salongi mängima panna.
Lugesin ka, vist oli Janely :oops: teemast, kuidas tal see jäi ja tundus täitsa viisakat olevat. Et seepärast saigi valitud Free air, et hiljem oleks ka võimalus pagasiruumi kasutada.
Et silma on jäänud A24 paar toodet:
http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... ?id=493323 Fusioni element siis.
http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... ?id=529079 Infinity.
Kuid ei tea, kas kasutatud elementi on mõttekas osta v mitte ? :roll:
Olen ka silmitsenud muid lehekülgi, aga mõtlesin, et ehk saan siit konkreetsemaid soovitusi ;)



Minugi pooles võib selles teemas puhtalt free air teemadel jätkata..

Igatahes jään pingsalt ootama Teie poolseid mõtteid ja arvamusi, mida ja kuidas teha!

Terv,

Andre
Kasutaja avatar
Bemmipoiss
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 13.03.2009 18:46 20
Asukoht: EST

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas Bemmipoiss »

Keegi ei oska aidata? :roll:
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas Cert85 »

Mina valiksin isiklikult 15", kuna õhku liigutavat pinda siis rohkem.
500W RMS tahab ka korralikku võimendit- jäta ka selle jaoks raha.

Tarka vastust anda otseselt ei oska, kuna pole üldse kogemusi free air tüüpi subwooferitega.
Usun, et saaksid tarka infot ka http://www.elfafoorum.ee/forums/19-Auto-audiofoorum

Vaata natukese ringi seal foorumis ja kui miskit asist pole, võid ka seal ju enda teema veel püstitada.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Bemmipoiss
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 13.03.2009 18:46 20
Asukoht: EST

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas Bemmipoiss »

Cert85 kirjutas:Mina valiksin isiklikult 15", kuna õhku liigutavat pinda siis rohkem.
500W RMS tahab ka korralikku võimendit- jäta ka selle jaoks raha.

Tarka vastust anda otseselt ei oska, kuna pole üldse kogemusi free air tüüpi subwooferitega.
Usun, et saaksid tarka infot ka http://www.elfafoorum.ee/forums/19-Auto-audiofoorum

Vaata natukese ringi seal foorumis ja kui miskit asist pole, võid ka seal ju enda teema veel püstitada.
Ole meheks!

Eks püüan end täiendada ka sellelt Sinu antud leheküljelt ;)

Terv,

Andre
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4679
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas Artur_L »

Teema on natukene kaduma läinud, aga tekkis endalgi soov enda autos heli natukene kaasa aidata.
Netis lugedes jagunevad arvamused kahte lehte, ühed kiidavad taevani, teised peavad mõttetuks jamaks, ja kastilahendus on nende jaoks parim.
Mida siinsed tegelased kostavad?
Oskate äkki mõne komplekti välja tuua, mis oleks ostmist väärt?
Endal puudub kogemus free airiga täiesti, aga peab ju ära proovima :)
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
Kasutaja avatar
Marko
Huviline
Postitusi: 1431
Liitunud: 18.06.2006 22:43 37
Asukoht: Tallinn

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas Marko »

Endal oli ka kunagu freeair sees ning olin rahul, oli 12" 150w rms Pioneer, nüüd vist saadaval 12" 300w rms. Täpselt paras org. kõlaritele lisaks. Mingit hullu bassi ei andnud aga oluliselt parem oli lisa bassi juurde org. kõlaritele.
Kui sul pole 3.0 liitrist BMW-ed, siis sa pole mitte mingi mees (nali)
E32 740iA
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas loffa »

Mul oli E46 kupees DLSi 10" woofer läbi käetoe augu. Iseenesest mängis üsna hästi pärast terve pagasniku ja aknalaua pigimattimist + tihendamist. Niisama külge visates (ilma pigimatita) pläriseb ainult. Paigaldada tuleks kindlasti nii, et heli jõuab salongi, ehk siis kas aknalaua peale (eeldab aknalaua pleki lõikamist) või läbi käetoe (kui suusaluuki pole su autol, siis tuleb see teha. Midagi keerulist pole, aga tunnike tööd ikka), niisama pagassi (nt tagaistmete taha, nagu janely autos. Või siis aknalaua alla, nagu ma esimese hooga panin) pannes väristab ta niisama ja mingit reaalset heli autosse sisse ei jõua.

Uuesti ma kindlasti seda teed ei lähe, vaid enne ostaksin sama raha eest mingi 10" slim elemendi ja ehitaks pisikese kasti kuhugi peitu (nt hetkel E46 touringusse plaanin teha varuratta ja pagassipõranda vahele. Seal on hästi kasutades ~25l ruumi saadaval).
Põssadipõssadipõssadipõssadi-põsspõss
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4679
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Free air BMW-sse

Postitus Postitas Artur_L »

Ma paigaldasin ära, taguistme taha siis. Suusaluuki polnud, jalaga lüües sai see tehtud :D
Hetkel pole pigimatiga veel möllanud ja element ise on mingite poolpiduste plekikruvidega kinni :lol:
Aga juba nüüd on minujaoks bassi piisavalt :)
Hiljem, kui aega tekib, korrastan seda asja natukene
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
Vasta