Arvuti paigaldus autosse E36

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Arvuti paigaldus autosse E36

Postitus Postitas andresv »

Sai juba suvel selline asi tehtud, nüüd otsustasin asja natuke kohandada ning tegin mõningad pildid.

Arvuti (emaplaat): VIA EPIA EPIA-M10000
Monitor: JPP-740VT-M1
Panasonic Slot-In DVD combo
Toiteplokk: M2-ATX DC-DC ATX
Kõvaketas: Läpaka 2,5" 80GB

Pildid:
http://alligator.pri.ee/pildid/
Viimati muutis andresv, 19.11.2007 19:46 21, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Vägev :P :roll:

Olen samuti ses osas mõtteid mõlgutanud ja juba tükk aega sellise pilguga vaadanud oma masina konsoolis seda osa, kuhu oled monitori paigaldanud :) Paistab et 7" sobib sinna nagu rusikas silmaauku :P

Ja arvutile endale oled ka väga hea koha leidnud :idea:

Kuidas sul süsteem muidu seadistatud on? Kas emaplaat võtabki voolu taha siis kui võtme süütelukku paned? Kas shut-down toimub võtme eemaldamisel süütelukust või oled pannud peale mingi viite a la 10-15 minutit pärast võtme eemaldamist toimub sulgemine.

Kuidas külmade ja kuumade ilmadega asi töötab? Kas on väga külmakartlik talvel ja kas suvel üle ei kipu kuumenema?

Vaatasin piltidelt, et oled konsoolile välja toonud usb-pesad klaviatuuri või hiire ühendamiseks. Selle annaks tegelikult vist üles ehitada ka "sinihamba" peale, siis poleks juhtmete vedamist ja saaks seadmeid taha ühendada mitmeid (ka gps).
Samas usb pesa on vajalik, eriti kui tahad kõvaketalle andmeid laadida millegi kaudu.

Aga siitpoolt respect, hästi kavandatud ja tehtud. :P Jääb vist üle ainult sinu eeskuju järgida ja millalgi samuti asi ette võtta :cool:
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

:cool:

Võibolla räägid paari sõnaga, et kust vajalikud jupid ostsid ja palju kogu tehnika maksma läks? Endal sama asi plaanis, aga soov installida E30'sse. Kas ekraan on kõikide nurkade alt vaadeldav. Kui vähegi viitsid, siis võibolla pikemalt just sellest installist enesest.

Tänud,
Ain
Igor525
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 18.07.2005 19:40 01
Asukoht: Hesse

Postitus Postitas Igor525 »

Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ma vaatan, et sa elad mul siin päris lähedal... või vähemalt oled sa siinkandis sitmas käinud... äkki tuled näitad mingipäev asja lähedalt
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Helisüsteemi kohta jäi ennist mainimata. Kasutusel FM saatja, mis originaalis sigaretisüütajasse käib. Tegemist ajutise lahendusega. Seega raadio sagedusele 107.7 ning muusika arvutist muudkui tuleb. Mingis postituses mainisin seda.
Tulevikus on plaanis kuidagi originaal makilt ära võetud cd osa kuidagi ära kasutada, kuid kuidas seda veel ei tea.

7" istub jah väga hästi, isegi olin sellest üllatunud.

Toiteblokile läheb juhe raadio (võimalik et oleks selle voolu mujaltki saanud) antennivõimendi juthme küljest. Seega kui süüte raadio asendisse keerad läheb koos raadioga ka arvuti tööle (ärkab talveunest). Süüte väljakeeramisel lülitab arvuti end 30 sek. pärast välja. Ainult LCD tuleb käsitsi nupust tööle panna.

Nende külmadega mis sel aastal olnud pole midagi häda olnud.
Seda temperatuuri kindalaeka seal pole mõõtnud, kuid ülekuumenemise märke pole täheldanud.

Ega tavalises kasutuses polegi midagi sinna usb auku toppida. Kuid vastavalt vajadusele saab sinna toppida nii wifi, sinihamba, klaveri või com->usb ülemineku (et autole carsoft-iga diagnostikat teha).
Plaanis on ka kuhugi keskkonsooli tagaossa usb peas panna joistiku jaoks.

Paigalduse keerukust ei oskagi ütelda, kuna pole sellises mastaabis varem midagi teinud. Mõne asja kohapealt oli nuputamist ning vandumist küll, kuid kui ma sellega hakkama sain siis väga keeruline see olla ei saanud.
Viimati muutis andresv, 07.01.2007 22:21 08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Hinnad:
Monitor JPP-740VT-M1 4900
Kõvaketta üleminek 2,3" -> 3,5" 100
CD üleminek 300
Panasonic Slot-In DVD combo 2250
Klaviatuur TB-150s 870
VIA EPIA M10000 2250
Kõvaketas (arvet ei leidnud) ~ 1400
MP3-saatja autosse CCH-008 500

Kokku seega: ~12570
Igor525
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 18.07.2005 19:40 01
Asukoht: Hesse

Postitus Postitas Igor525 »

kuidas kõvaketta paigaldatud? jaigalt?

või rippub?
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Igor525 kirjutas:kuidas kõvaketta paigaldatud? jaigalt?
või rippub?
Alguses oli lihtsalt selle papi peal, mis seal kindalaeka all on. Praegu on õhusuunaja ja selle papi vahele topitud.

sellelt pildilt näha:
http://www.vunk.ee/~andres/pildid/displ ... m=2&pos=20
Igor525
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 18.07.2005 19:40 01
Asukoht: Hesse

Postitus Postitas Igor525 »

veel ksimus
see muundur dc-dc

süüde välaja keeramisel teeb shut down? ( või hibernate, vahet pole) s.t. saadab power nuppu vajutuse signaali?

või lihtsalt lülitab voolu välja?

sama asi kui pinge alla 11v ?
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Toitekast läheb juhe sinna ema plaadi power nupu pistikusse.
Power lüliti mis muidu läks emaplaadile saab ühendada toitekasse. Need on paraleerselt, seega saab mõlemast (süütelukk ja tava prower lüliti) arvutit sisse/välja lülitada

30 sek peale süüte välja keeramist tehakse see sama shutdown mis arvuti power nupust. Arvutisse jääb mingi toide sisse, kuna usb jms. vidinatel jäävad toite indikaator led-id põlema. Stand-by olek on vist selle nimi.

30 min pärast (mõlemad ajad on konfitavad) lülitatakse asi täielikult välja,

mis puutub pinget 11v, siis ma pole kahjuks mõõtnud seda. Kui kahel korral olen ma suutnud aku tühjaks imeda, nii et auto enam käima ei läinud, kuid arvuti töötas edasi.

Esimest korda oli siis kui ma hommikul hakkasin arutiga jamama (programme installima) ning mootorit vahepeal käima ei pannud. Pealelõunal auto enam käima ei länud.
Teisel korral unustasin süüte välja keerata ning ~ 45- min pärast oli aku tühi ning arvuti töötas ikka edasi.
(süüde jäi sinna kõige viimasesse asendisse, nii et kliima jutblokk ka töötas)
See oli siis suvel (sama akuga sõidan siia maani edasi).

Igapäevase sõiduga pole mingeid probleeme tekkinud, kui süüte ikka välja keerad, siis lülitub arvuti ka välja.

manuaali leiad siit
http://resources.mini-box.com/online/PW ... l-engl.pdf


Lisaks veel kõvaketta koha pealt, See praegune asukoht ja "kinnitus" ei ole vist eriti head, kuna udma reziimis ketas enam töötada ei taha (töötab PIO reziimis). Sügisel kui sama jama oli siis õnnestus ta tagasi udma reziimi saada, praegu pole viitsinud sellega jamada.
Kalle_K
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 25.08.2006 20:40 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kalle_K »

Vinge värk (y)
Kas Wifit ei ole mõelnud juurde lisada?
Ketta kohapealt nii palju, et need läppari vindid ikka suht-koht vastupidavad igasugu asendite, põrutuste vms. suhtes, pakuks pigem, et hakkab saba andma see ketas sul, et ainul PIO mode-s töötab. Kui ketta kontrolleri un- ja reinstall asja ei lahenda, siis targem oleks garantiisse viia asi. Mõne kettatestiga üle lasta poleks ka kindlasti paha idee.
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Kalle_K kirjutas: Kas Wifit ei ole mõelnud juurde lisada?
Wifi jaoks on usb pessa käiv adapter. Ükskord kui olin Tartu lõunakeskuses ning tuttav tahtis, et ma talle raha kannaksin, siis oli lihtne autoga mõnisada meetrit edasi Statoili bensukasse sõita ning ülekanne netipangas ära teha. Niisama netis surfata on natu jama. Ning kui wifit pole, siis sinihamba adapter külge ning üle mobla ja gprs-i internetti.
Kalle_K kirjutas: Kui ketta kontrolleri un- ja reinstall asja ei lahenda,.
Eks võtan selle kontrolleri reinstalli mingi aeg ette.
Edit: see aitas, nüüd ketas jälle udma reziimis.

Eelmine kord läks ta PIO reziimi siis, kui ma suve lõpul Regio atlase järgi kõige otsemat teed Põlvast Pärnusse (õigemini Tõstamaale) sõitsin. Enamik teest oli loomulikult kruusa tee. :-). Siis rapus gps-i juhe ka com pordi otsast lahti (polnud korralikult kinni keeratud) ~10 km-i enne sihtpunkti.
Viimati muutis andresv, 30.01.2007 11:37 16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Postitus Postitas maarekl »

teeksid sa mulle ka selle värgi...???ise pole arvuti riistvara kohapealt nii tark, et oskaks kogu systeemi paika saada
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Kas saan õigesti aru, et mingit korpust/kasti emaplaadil eraldi ümber ei ole?

jJanno
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

maarekl kirjutas:teeksid sa mulle ka selle värgi...???ise pole arvuti riistvara kohapealt nii tark, et oskaks kogu systeemi paika saada
Ei hakka teistele seda tegema, kuna ei taha vastutust võtta tehtava töö kvaliteedi ja töökindluse eest.
jjanno kirjutas: Kas saan õigesti aru, et mingit korpust/kasti emaplaadil eraldi ümber ei ole?
Täpselt nii, mingit korpust emaplaadil ümber ei ole,
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

naiss :)
Viimati muutis vull, 13.05.2010 13:22 29, muudetud 1 kord kokku.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Väga hea töö!
Oli kunagi omal sama asi plaanis aga jäi asi katki.
Hetkel leian aga suht pointless hakata midagi sellist ehitama ja odavam tuleks osta 165x165x50 mõõtudega Prestigio Mini PC Hind Beestingus 8990.-
Kuna mul on LCD autos juba olemas siis selline väike vidin sinna juurde osta oleks väga pro.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

sul see monitor, mille lingi andsid?
http://carnetsystems.com/?id=1159
seal lingil on selline monitor:
http://carnetsystems.com/failid/Xenarc_700TS.jpg
aga sul autos paistab mingi muu olevat?
Viimati muutis vull, 13.05.2010 13:22 56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

nad on selle lehe sisu muutnud

enne oli seal JPP D700VT monitori pilt/info

http://web.archive.org/web/200702051219 ... m/?id=1159

piltii näeb siit
http://www.onlinebutikken.no/PartDetail ... 6;r:kelkoo

neid oli erinevaid variante, lauale asetatavad (nagu pildil), seadmesse integreeritav (korpuse tagumist osa pole - nagu mul) ning mingi variant oli veel.

Ma arvan et nii mõni teine 7" ekraan sobib ka sinna.
Vasta