E32 vs x-plõd anomaalia

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

E32 vs x-plõd anomaalia

Postitus Postitas Sten »

Asi siis selline veidi veider et autos sees selline samkompunn helisüsteem : esimesed kõlarid orig ja läbi orig võimendi ja tagumised on asendatud 3-me ribaliste pioneeri ovaalidega mis saavad toite otse sony cdx-R6750 aparaadilt.
Iseenesest kõik toimib .kui välja arvata see et plaati kuulates võtab võimu toite ära ja nö kustutab esimesed kõlarid ja kui panna raadio funktsiooni peale siis ´murdosa sekundi pärast tulevad esimesed kah järgi st võim saab remote signaali ?? Aga kui teha makile restart siis mängivad ka plaadiga esimesed elemendid , kuid kui korraks panna raadiole ja siis tagasi cd-le siis esimesed jälle tummad ?

Et kas ei peaks hoopis niipidi olema, kui makk sisse lülitada edastab ta pidevalt remote signaali... või mitte ....
Või on mängjal mingi jama ??
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E32 vs x-plõd anomaalia

Postitus Postitas Indrek_M »

sten10 kirjutas:Asi siis selline veidi veider et autos sees selline samkompunn helisüsteem : esimesed kõlarid orig ja läbi orig võimendi ja tagumised on asendatud 3-me ribaliste pioneeri ovaalidega mis saavad toite otse sony cdx-R6750 aparaadilt.
Iseenesest kõik toimib .kui välja arvata see et plaati kuulates võtab võimu toite ära ja nö kustutab esimesed kõlarid ja kui panna raadio funktsiooni peale siis ´murdosa sekundi pärast tulevad esimesed kah järgi st võim saab remote signaali ?? Aga kui teha makile restart siis mängivad ka plaadiga esimesed elemendid , kuid kui korraks panna raadiole ja siis tagasi cd-le siis esimesed jälle tummad ?

Et kas ei peaks hoopis niipidi olema, kui makk sisse lülitada edastab ta pidevalt remote signaali... või mitte ....
Või on mängjal mingi jama ??
Mängijal mingi jama. Makk peaks sisse lülitades kohe võimule/elektriantennile/antennivõimule signaali andma.
Indrek
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

Postitus Postitas Sten »

Annabki kui raadio funktsiooni peal on aga kui panna cd-e funkt. peale siis signaal kaob...
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

sten10 kirjutas:Annabki kui raadio funktsiooni peal on aga kui panna cd-e funkt. peale siis signaal kaob...
Võibolla siis lihtsalt nutikas makk, mis leiab, et cd peal pole elektriantenni/antennivõimu vaja ;) Olen kunagi ühte sellist omanud. Minu omatul oli taga siiski mitu võimalikku ühendusjuhet, millele makki sisse lülitades vool peale tuli. Vaata järele.
Indrek
Allar
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 04.02.2003 11:44 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Allar »

Sony makil elektriantenniga jah sedasi. Endal oli Galandi peal samamoodi - panid raadio käima, antenn sõitis välja; lülitasin CD või AUX peale, antenn sõitis sisse.

Otsi mõni teine ots kust remote võtta - tester alati abiks :)
BMW austaja
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Ja testriks ära kasuta mingi suure voolutarbivusega asja(pirn). Muidu saad oma raadio remote lülitusest lahti.
Lihtsalt mainin.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

Postitus Postitas Sten »

Suur tänu , testrit oskan ma kasutada ,ja saan neist nõuannetest suurepäraselt aru , kuid see ei aita mind eriti sest ainult üks remote juhe on .
Kuid ma olen tänulik et kinnitati minu kahtlusi selles et remote töötab ainult raadio funktsiooniga ...

Tänud
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

sten10 kirjutas:Kuid ma olen tänulik et kinnitati minu kahtlusi selles et remote töötab ainult raadio funktsiooniga ...
Kas sellel kuskilt menüüst ei anna sättida seda?
Indrek
Allar
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 04.02.2003 11:44 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Allar »

Aga pane võimendi vool süüte pealt, nagu tavaliselt makke pannakse. Kui süüde sees võim töötab, kui ei, siis ei tööta.

Ehk liiga rumal soovitus... Andke nüüd kriitikal tulla... :(
BMW austaja
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Eelnev minuarust väga hea lahendus! Vea sealt juhe taha ja asi kompu.
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Allar kirjutas:Aga pane võimendi vool süüte pealt, nagu tavaliselt makke pannakse. Kui süüde sees võim töötab, kui ei, siis ei tööta.

Ehk liiga rumal soovitus... Andke nüüd kriitikal tulla... :(
Andsid just hea idee!! Nimelt mul on olnud paar korda nii, et auto seisab päev otsa, kõik mürtsub ja õhtuks aku kööga :cool:
Seega Sinu skeem oleks tore, päris süüde sees asendis võtab võimu järgi (remotele tuleb vool peale, toide ikka eraldi akult kohe), tavaolukorras mängib ainult makk. :idea:

Kas võimu remote sisendile võib võtta signaali tavalisest 12V ahelast?
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Genne kirjutas: Seega Sinu skeem oleks tore, päris süüde sees asendis võtab võimu järgi (remotele tuleb vool peale, toide ikka eraldi akult kohe), tavaolukorras mängib ainult makk. :idea:
Võimu taga on siis ainult subba ja valjukad ise maki taga või mis?
Indrek
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Indrek_M kirjutas:
Genne kirjutas: Seega Sinu skeem oleks tore, päris süüde sees asendis võtab võimu järgi (remotele tuleb vool peale, toide ikka eraldi akult kohe), tavaolukorras mängib ainult makk. :idea:
Võimu taga on siis ainult subba ja valjukad ise maki taga või mis?
Praegu on nii jah. Aga võiks olla, et auto käivitamisel tuleks supakas järgi koos võimuga.
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Võid küll sinna lasta 12v, otse ahelast aga soovitan sellisel juhul kaitsme vahelepanna ja seda võimalikult ühenduskoha lähedale.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

Postitus Postitas Sten »

Allar kirjutas:Aga pane võimendi vool süüte pealt, nagu tavaliselt makke pannakse. Kui süüde sees võim töötab, kui ei, siis ei tööta.

Ehk liiga rumal soovitus... Andke nüüd kriitikal tulla... :(
:lol: Kuidas ma ise selle peale ei tulnud ?

Ega juhet vist ei ole mõtet eest taha võimuni vedada -- arvan et võib süütest otse ühendada raadio juurde tuleva remote juhtmega ....
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Allarile hea idee eest 5+ :!:
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2427
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ander »

Mul on ka E32-s hetkel üks sony makk millel sama nali,et plaadiga ei tööta võimendi,samuti ei tööta see ka cd-boxiga.
Ükspäev aga avastasin,et kui plaati kuulates menüüst panna AF-ON,oli vist selline asi siis võttis võimu ka taha.
Kui vahepeal aparaat kinni panna ja siis uuesti kuulama hakata,tuleb sama asi jälle ette võtta.
Suvel millalgi ringi sõites pikemalt mäletan,et töötas täiesti oma suva järgi see võim plaate kuulates,ilma midagi näppimata vahepeal töötas ja siis jälle mitte,sellele küll loogilist seletust ei tea.
Kui makil poleks nii head menüüd ja seadistamis võimalusi siis oleks see juba vast selle jamapärast ammu välja vahetatud,kapipeal isegi ootamas teine raadio ;)
Allar
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 04.02.2003 11:44 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Allar »

Allarile hea idee eest 5+
Sain ka millegagi hiilata.
BMW austaja
Vasta