E60 2006 Navi teemad

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas TõnuS »

Tere,

Igasugu teemasid lahanud aga olen vist loll, et ei leidnud vastuseid:

E60 2006 aasta, professional navi:

1. Kas sellele on korralikku Baltikumi kaarti saada?
2. Kas sellel on võimalik kuidagi Eestis tööle saada TV?
3. Kas sellega on võimalik vaadata DVD-d?
4. Kui saab TV/DVD tööle, kas seda on võimalik vaadata ka sõidu ajal ehk tõke maha progeda?

Ja kuidas ma saaks selle navi vaate terve ekraani peale, no ei suuda seda kohta leida...

Ärge siis kõvasti lööge :)

Tänud ette,
Tõnu
M3 EVO Coupe - under construction ;)
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

1. 2015 Professional kaart olemas; kasuta interneti võimalusi ja see lebab paljudes serverites. Kui osutub reaalsuseks, et tegemist Business naviga siis legaalset Eesti kaarti sellele ei ole olemas. Oma tehtud juppe saab.
2. Ostad hunniku seadmeid juurde ja kõik on võimalik. Kasuta otsingut ja leiad selliseid projekte siit mitmeid.
3. Vaata punkt 2.
4. Saab. Raha eest saab kõike, nagu rahvas selle kohta armastab öelda.

Terve ekraani peale? Selline küsimus reedab või tekitab kahtluse, et sellel autol ei ole CCC professional või siis kõik selle eelduse jaoks. Kui kahtlus osutub vääraks siis vaja 16:9 progeda.
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas TõnuS »

Autol lisade loetelu - ehk keegi oskab siit välja lugeda, mis on võimalik, mis mitte:

Code Serienausstattung Standard Equipment
S4ALA
Interieurleisten titan dunkel Interior trim finishers Titanium dark
S548A
Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer
S785A
Blinkleuchten weiss White direction indicator lights
S851A
Sprachversion deutsch Language version German
Code Sonderausstattung Optional Equipment
S205A
Automatikgetriebe Automatic transmission
S217A
Aktivlenkung Active steering
S229A
Dynamic Drive Dynamic Drive
S2CFA
BMW LM Rad Sternspeiche 138 BMW light alloy wheel, spider spoke 138
S320A
Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering
S322A
Komfortzugang Comfort access
S403A
Glasdach elektrisch Glass roof, electrical
S423A
Fussmatten Velours Floor mats, velours
S428A
Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit
S431A
Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip
S441A
Raucherpaket Smoker package
S456A
Komfortsitz mit Memory Comfort seat with memory
S465A
Durchladesystem Through-loading system
S494A
Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger
S502A
Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system
S508A
Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A
Xenon-Licht Xenon Light
S524A
Adaptives Kurvenlicht Adaptive Headlights
S534A
Klimaautomatik Automatic air conditioning
S540A
Geschwindigkeitsregelung Cruise control
S5ACA
Fernlichtassistent High-beam assistant
S601A
TV-Funktion TV function
S609A
Navigationssystem Professional Navigation system Professional
S610A
Head-Up Display Head-up display
S612A
BMW Assist BMW Assist
S616A
BMW Online BMW Online
S620A
Spracheingabe Voice control
S633A
Vorbereitung Handy Business Preparation, mobile phone, Business
S672A
CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs
S698A
Area-Code 2 für DVD Area-Code 2 for DVD
S6AAA
BMW TeleServices BMW TeleServices
L801A
Länderausführung Deutschland National Version Germany
S863A
Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe
S879A
Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German
S8SAA
Freischaltung Navigation länderspez. Navigation access request,country-spec.
S8SPA
Steuerung COP Control unit COP
S964A
Navi DVD bei Auslieferung anfordern Navi DVD to be requested at shipping
M3 EVO Coupe - under construction ;)
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

Midagi pole sisuliselt täiendada. Hangid/teed Professional 2015 kaardi ja sellega saab ka Eesti kaardi. Igasuguste TV-DVD tilu-lilu jaoks on vaja hunnik seadmeid lisada.
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas TõnuS »

OK. Nagu siis aru saan, selleks, et antud TV ja DVD funktsioon tööle saada, on vaja lisaseadmeid? Milliseid? Äkki on keegi selle kadalipu läbi teinud?

Näiteks TV osas on isegi menüüs võimalik valida standardiks Estonia, pilt sahiseb ees aga mingeid kanaleid ülesse ei leia? Kas saan õigesti aru, et area code 2 DVD plaate siis riistapuu mängib?

Navi osas seda ohtu ei ole, et midagi pekki keerab vale plaadiga - olen nagu kusagilt kuulnud miskit?
M3 EVO Coupe - under construction ;)
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

Kasuta otsingut. Üks näide: viewtopic.php?f=4&t=188969&hilit=g%C3%BCnther&start=300
Kindlasti on riskid ja ohud aga kõik tagajärjed on tehnika osas vähemalt rahaga ravitavad. ;)
Alati saab autoriseeritud teenust kasutades olulisel määral riske ja ka kulusid vähendada. Samas, kui osta orig. BMW navi DVD siis riskid sisuliselt olematud. Ise tehtud navi DVD-ga on navisid pimedaks lastud küll aga raha eest saab uuesti üles tõstetud. Tuleb lihtsalt riskid enda jaoks ära hinnata. Asi selles, et multimeedia vajab kodeerimiseks BMW optika pead ja sellist töövahendit just laialt kasutuses ei ole.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas Ma®tin »

Miks kodeerimiseks optikat vaja on?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

On juhtumeid, kus nii korralikult pimedaks tõmmatud, et süsteem ei hakka DVD-lt firmware üles võtma. Siis vaja MOST kallale minna ja seal optikata kodeerimist ei lõpeta.
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas TõnuS »

Mul veel selline loll küsimus: kui sellel autol on regioon 2 - ehk minu teada ka meil müüdavad on regioon 2 DVD-d - siis miks ma pean mingit träni juurde soetama, et ta seda näitama hakkaks? Millleks ta siis üldse on seal - või olen millesti väga valesti aru saanud? Sama selle TV funktsiooni kohta - A6 ei küsinud midagi, näitas ilusti vabalevis olevaid kanaleid.

Ja ehk oskab keegi soovitada navi plaati, mis mu aparaati kokku ei jooksutaks? Ostaks sellise hea meelega :)
M3 EVO Coupe - under construction ;)
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

Liiga vana auto, et meie regiooni digi-codec talle arusaadav oleks. Teatavasti Eestis MPEG-4. 2006. aastal ei teadnud sakslane sellest sisuliselt midagi. https://et.wikipedia.org/wiki/MPEG-4 ja https://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-4
Kui ise navi DVD teha ei taha siis riskivaba orig. plaadi saab ebay, amazon jne.
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas TõnuS »

ttsys kirjutas:Liiga vana auto, et meie regiooni digi-codec talle arusaadav oleks. Teatavasti Eestis MPEG-4. 2006. aastal ei teadnud sakslane sellest sisuliselt midagi. https://et.wikipedia.org/wiki/MPEG-4 ja https://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-4
Kui ise navi DVD teha ei taha siis riskivaba orig. plaadi saab ebay, amazon jne.
Tänud, jälle targem :mrgreen:
M3 EVO Coupe - under construction ;)
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas PeeterA »

ttsys kirjutas:Ise tehtud navi DVD-ga on navisid pimedaks lastud küll aga raha eest saab uuesti üles tõstetud. Tuleb lihtsalt riskid enda jaoks ära hinnata. Asi selles, et multimeedia vajab kodeerimiseks BMW optika pead ja sellist töövahendit just laialt kasutuses ei ole.
Isetehtud plaadiga ei juhtu midagi. Kui on korrektne plaat, siis loeb kaardi ilusti välja. Kui pole, siis sülgab seade selle välja.

Kodeerida saab edukalt odava D-CAN kaabliga. Programmeerida tõesti ei tasu selle kaabliga, kuna andmesidekiirus on liiga madal.
ttsys kirjutas:On juhtumeid, kus nii korralikult pimedaks tõmmatud, et süsteem ei hakka DVD-lt firmware üles võtma. Siis vaja MOST kallale minna ja seal optikata kodeerimist ei lõpeta.
Mis pada sa ajad? Mis DVD-lt ta firmware't üles võtma peab? CCC-d ei programmeerita üldse plaadi pealt nagu vanu MKI-MKIV naviarvuteid. Tee omale selgeks, mis on kodeerimine ja mis on programmeerimine.
tel. 51 949 859
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

Programmeerimiseks ei ole takistus mitte andmesidekiirus vaid MOST-i ei ole võimalik ilma optikata programmeerida. Põikpäisetele antakse programmeerimise käivituse alguses ka vastav hoiatus, et mitte alustada, kui optika pea ei ole ühendatud.
PeeterA kirjutas: Kodeerida saab edukalt odava D-CAN kaabliga. Programmeerida tõesti ei tasu selle kaabliga, kuna andmesidekiirus on liiga madal.
Pada seisneb selles 5 minutis, kui süsteem ennast vaikseks tõmbab ja omaette "sügama" hakkab. Selle "sügamisega" saab pada uue firmware versiooni.... kui saab muidugi.;) See 5 minutit ootamist võib lõppeda aga ka teatega "system error", "pla-pla not coded/wrong coding" või lihtsalt ekraani pimedaks jätta. Selle DVD kätte saamine hakkab olema siis juba esimene jura aga selle saab tavaliselt kätte. Uuesti sisestades ei hakka aga sellega enam midagi toimuma ehk süsteemil puudub lähtekorraldus sellega midagi peale hakata.
Aga seal, kus mure kõige suurem on ka abi kõige lähemal ja neid päästjaid on vast kõikjal. Midagi sellist: http://www.revtronic.com/product/bmw-cc ... ve-models/
PeeterA kirjutas: Mis pada sa ajad? Mis DVD-lt ta firmware't üles võtma peab? CCC-d ei programmeerita üldse plaadi pealt nagu vanu MKI-MKIV naviarvuteid. Tee omale selgeks, mis on kodeerimine ja mis on programmeerimine.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas PeeterA »

WinKFP näiteks ei hoiata mingil moel põikpäiseid. MOST on lihtsalt andmeside siin ja seda ei programmeerita, vaid CCC plokki. Vajadusel saab ICOM-i olemasolul kasutada ka WinKFP'd läbi MOST-i. DCAN kaabliga D-bus'i kaudu pidi väidetavalt aega võtma CCC progemine 6+ tundi. Tasub teiste vigadest õppida ;)

See 5 minuti jutt on juba järgnev pada. Kui CCC-l on see tüüpiline kokkujooksmise/restart'imise probleem, siis ta vajab anyway parandust. See naviplaadiga susserdamine ei muuda tema juures täiendavalt enam midagi. Vähemalt minu praktika juures küll mitte. Plaadi mitte kättesaamine on ilmselt lugemismehhanismi rikkest tingitud, kui ülejäänd kasutajaliides edasi toimima jääb. Ma olen neid plaate 30+ auto peal proovinud ja ühelgi pole olnud sinu kirjeldatud olukorda :D Osad lihtsalt ei loe plaati ja kogu moos.

Too kasvõi mingi netilink oma kirjeldatud olukorrast.
tel. 51 949 859
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ttsys »

Jessas, MOST on muidugi 1 siin. Kõik teavad, kes on ISTA vähemalt kordki elus lahti teinud. ;)
Ilma optikata asja kallale ronida? No milleks? WinKFP-ga ei lahenda väga palju asju, mis tuleneb just selle siini puudumisest.
"Wait 5min" ei ole kuidagi seotud CCC riketega. See on tavaline navi uuenduse protseduuri osa. Kui oled seda 30+ auto peal teinud siis pead olema ka seda teksti näinud(?)
Mina ei ole samuti ühtegi navi uuendusega pimedaks lasknud (ptui-ptui-ptui :)) aga olen selliseid näinud mitmeid ning kõik algab nendest internetis olevatest poi-da navi pakettidest, kuhu on lisatud igasugust toredat infot kaamerate ja muude pullikatega a la BMW tehase tervitustekstide muutused jne. Seda ei ole orig. navi road-map-il. Sellepärast ütlesin kohe, et sokkimata orig. navi road-map DVD-ga on uuendus sisuliselt riskivaba.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4358
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas PeeterA »

Moditud naviplaadi jutu tõid alles nüüd välja. Ise tehtud naviplaati ma tõlgendasin lihtsalt kui koopiat originaalist. Seepärast mõistsin su juttu valesti. Pole eksperimenteerinud moditud naviplaatidega vähemalt CCC puhul.
tel. 51 949 859
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas ooDDoo »

programmeerida saab ka ads-obd kaabliga mis kasutab com- port-i ja tegutseb vähe kiiremini ja turvalisemalt ku usb kaabel.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Re: E60 2006 Navi teemad

Postitus Postitas TõnuS »

Ma küll suurt muffigi Teie vahvast jutust aru ei saanud aga sellist navi plaati võiks keegi ikka pakkuda, mis mu aparatuuri tuksi ei keera :) Ise olen Tallinnas, kas on ehk kellelgi?
M3 EVO Coupe - under construction ;)
Vasta