e36 helimuutus kõlarvahetusel

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

Ceed kirjutas:sinna on see suht võimatu, kui kõike plekki ära ei läika ja puidust aknalauda ei tee... see plekk on liiga jubeda kujuga seal pagassi ja salongi vahel :S
Jep, ja mina mõtlesin, miks minu uus BMW vanast Mazdast 110kg raskem on. kuigi suurem pole. Juba tagaaknalaua plekkide paksuse võrdlus näitab seda, et bemaril on paksem plekk. Ja no E46 bmw on ju veel paksem vist kui E36, sest kaalub ta veel mitusada kg rohkem kui E36 samalaadne...muidugi tehnikat on ka rohkem.
BMW 325i E30 1986 M20
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Marko1549 kirjutas:ostsin ovaalid juba ära ja pealegi mul pole supaka kohta istmes :|
Kas keegi pole tõesti paigaldanud omale ovaale taha ilma adapteriteta
nuh ma pole ise paigaldanud aga ma räägin teoreetiliselt kuidas ma teeks.
1) võtaks aknalaua ära
2) kõlari karbil on peal kõlari kujuga papist joonis... kasuta seda, et aknalauale ära märkida kohad
3) võta akudrell ja puuri augud mõnda strateeglilisse kohta
4) mine pagasnikusse ja pane see shabloon nüüd pgassi poolt peale ja joonista maha
5) võta relakas (ketaslõikur) ja lõika see auk välja (mina lõikaks nii suure augu, et kõlar sealt läbi mahuks)
6) võta vineer ja lõika shablooni järgi vlmis selline tykk mis nendest aukudest läbi ei mahuks aga et sinna saaks ilusti kinnitada kõlari
7) keera see plaat pagassipoolt pleki kylge kinni
8) pista kõlar salongipoolt sisse sinna aoku ja leia moodus ta sinna kylge korralikult kinnitada
9) lõika ilusd augud aknalua sisse nii et saaksid sinna ka mingid kõlarikatted kinnitada (kasuta fantaasiat kui aknalauaplaat ei ole sirge kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab)
9.1) ise KUI paneks sinna kõlarid, siis lõikaks augud sisse ja tõmbaks terve sele aknalauaplaadi akustilise riidega üle... auku ei pea sinna aknalua sisse kõlari suurust lõikama... sinna võib ka mitu väiksemat teha... või palju pisikesi ;)



niih... nüüd peaks küll piisavalt puust ja punane olema
Kasutaja avatar
Marko1549
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29.05.2006 11:25 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marko1549 »

Päris hea abi kindlasti :P tänud
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rando87 »

Kas keegi on teinud e36-le tagumist aknalauda 6*9 ovaalidele?
Annaks äkki nõu mulle kuidas kõige mõistlikum panna oleks kõlle
Mina tegin näiteks nii,et kakkusin selle originaal katte sealt maha,siis tuli see plekk vastu...Sinna plekikääridega kallale kus kohast tulid ovaalide magnetid...Lõikasin siis sinna parajad augud...

Siis võtsin saepuruplaadi,lõikasin tagaaknale sobivasse mõõtu,ovvali augud sisse,siis ovaalid plaadi külge ja plaat sinna pleki külge(panin muidugi riide ka plaadi peale :lol: )

Asi toimib ja soovitan soojalt :cool:
Minu vajadused rahuldab igaljuhul ära :lol:
Audi 100 Avant Quatrro 2.6
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

hollow kirjutas:kvaliteet helitehnikas ei ole kunagi kasutatud isegi mitte sõna ovaal... rääkimata siis kõlarit mis on ovaal.
Mulle meenub kohe alptom. Kas alptom ei ole kvaliteet firma? Mõned aastad tagasi paigaldas alptom ühe audi S4 tagaaknalauale sellise kombinatsiooni; 2 x ovaalid :D . Ehitati kinnine kast kogu aknalaua osas mis jagati keskelt pooleks (mõlemale kõlarile jäi oma osa mängimiseks). Töötas küll ja ei ütleks, et väga halvasti.

Ei taha öelda, et ovaal on parim (ei tea neist asjadest midagi), aga ovaale paigaldavad ka tuntud firmad (võimalik, et alptom ei ole kvaliteet firma)
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas woosh »

hollow kirjutas: 5) võta relakas (ketaslõikur) ja lõika see auk välja (mina lõikaks nii suure augu, et kõlar sealt läbi mahuks)
relakas sellises kohas on NO NO!

Minuarust võivad need lendava sädemed klaasi täpiliseks teha või autu maha põletada :roll:

Pigem ikka tikksaag
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rando87 »

Pigem ikka tikksaag
või siis plekikäärid ;)
Audi 100 Avant Quatrro 2.6
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Jaanus_P kirjutas:
hollow kirjutas:kvaliteet helitehnikas ei ole kunagi kasutatud isegi mitte sõna ovaal... rääkimata siis kõlarit mis on ovaal.
Mulle meenub kohe alptom. Kas alptom ei ole kvaliteet firma? Mõned aastad tagasi paigaldas alptom ühe audi S4 tagaaknalauale sellise kombinatsiooni; 2 x ovaalid :D . Ehitati kinnine kast kogu aknalaua osas mis jagati keskelt pooleks (mõlemale kõlarile jäi oma osa mängimiseks). Töötas küll ja ei ütleks, et väga halvasti.

Ei taha öelda, et ovaal on parim (ei tea neist asjadest midagi), aga ovaale paigaldavad ka tuntud firmad (võimalik, et alptom ei ole kvaliteet firma)
ei ... alptom ei ole halb koht... aga paigaldatakse ikkagi seda mille eest on klient nõus maksma... mui ta ei ole nõus maksma rohkem kui 1500 eeki kõlari paar ja eriti vahet ka ei tee mis selt tuleb parasjagu, siis logish et pannakse ovaalid. mina ei paneks kunagi oma autosse ovaale... veel vähem laseks ma nad sinna kellelgi teisel panna.
Meie firmas (Alpine) paigaldatakse ka odavat helitehnikat autodesse...kui klient tahab siis teeme ära. see ei tee firmat veel eakvaliteetseks. Aga kui klient tuleb ja kysib kvaliteetset heli, siis langevad välja kohe kindlasti ovaalid ja noname tegijad


nende aukudelõikamise kohta nii palju, et ma pidasin loomulikuks, et klaasi ette tuleb panna mingi papitykk et klaasi ära ei rikuks. tikksae ja plekikääridega jäädki lõikama. kui kardad et põlema läheb midagi, siis võta keegi sõber kaasa kes asjal silma peal hoiab (koos kustutiga)
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

rando87 kirjutas:
Pigem ikka tikksaag
või siis plekikäärid ;)

See on väga hea riist millega saab ilusti igasugust autoplekki lõigata, ise lõikasin sellega päris mitmel autol kõlariauke..

RELAKAS on liiga riskantne kuna tavaliselt on benapaak seal taga ja ka paisupaak kus on vanadel autodel voolikud märjad :P
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Danil523 kirjutas:
rando87 kirjutas:
Pigem ikka tikksaag
või siis plekikäärid ;)

See on väga hea riist millega saab ilusti igasugust autoplekki lõigata, ise lõikasin sellega päris mitmel autol kõlariauke..

RELAKAS on liiga riskantne kuna tavaliselt on benapaak seal taga ja ka paisupaak kus on vanadel autodel voolikud märjad :P
benapaak on põhja all... mul pagassis veel gaasipaak... sai keevitatud pagassis ja midagi ei juhtunud... aga no kui käed värisevad siis küll.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

http://hollow.kaja.ee/displayimage.php?album=2&pos=92

sai siis yks uksepolster ära lõpetatud... kõik nurgad kinni liimitud ja käepide kylge keeratud. teise polstri lihvimiseni pole ikka veel jõudnud. aga vaba nädalavahetus ees... äkki saab siis midagi tehtud

EDIT: on kellelgi pakkuda mingi 6-12 uut uksepolstritüüblit?
UM tahab 17 eeki tk. saada... aga kui mujalt ei saa siis peab ikka sealt ostma
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

mina sain viimati automaailmast samasugused tüüblid.
aga sinna peab minema tüübel näpus ja kõvasti kära tegema, nad ju ei viitsi nii väikeste asjade müümisega seal tegeleda alati.

terv
erich
Kasutaja avatar
Marko1549
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29.05.2006 11:25 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marko1549 »

Mismoodi needplastmassist kõllide adapterid kinnituvad? kas altpoolt või pealtpoolt ..kas keegi teab
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

erikred kirjutas:mina sain viimati automaailmast samasugused tüüblid.
aga sinna peab minema tüübel näpus ja kõvasti kära tegema, nad ju ei viitsi nii väikeste asjade müümisega seal tegeleda alati.

terv
erich
automaailmast saadeti mind põhimõtteliselt piix... öeldi, et neil ei ole ega ei tule mingeid uksetüübleid... aga enne selle ytlemist oli vaja järgi kysida mis auto oma see on... ma siis ytlesin, et honda... ütles et ainult esindusest saab... siis ytlesin et bmw... ütles ka et esindusest... ma kysisin, et kas yldse mingeid polstri tyybleid on... öeldi et ei ole midagi. ei lähe ka sinna enam...
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Marko1549 kirjutas:Mismoodi needplastmassist kõllide adapterid kinnituvad? kas altpoolt või pealtpoolt ..kas keegi teab
ideepoolest altpoolt
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Ja nii näevad välja mu ukse polstrid alates tänasest...
home hommikul lähen tõstan autosse ära...
paari nädalajooksul peaks võimendi ka nendele sebima.

Pilt

Viimase asjana sai ka MidBass kastid umbes 70-80% täidetud vatiiniga
truumu

Postitus Postitas truumu »

Tubli töö! :D
Kas tellimuse peale ka teed?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ainult siis kui valmimis aeg ei ole pika pandud ja jääd rahule sellega, et "saab valmis siis kui saab"

Samas pooldan seda, et võta asi ette... nõus näpuäiteid jagama
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

hollow kirjutas:
erikred kirjutas:mina sain viimati automaailmast samasugused tüüblid.
aga sinna peab minema tüübel näpus ja kõvasti kära tegema, nad ju ei viitsi nii väikeste asjade müümisega seal tegeleda alati.

terv
erich
automaailmast saadeti mind põhimõtteliselt pe**e... öeldi, et neil ei ole ega ei tule mingeid uksetüübleid... aga enne selle ytlemist oli vaja järgi kysida mis auto oma see on... ma siis ytlesin, et honda... ütles et ainult esindusest saab... siis ytlesin et bmw... ütles ka et esindusest... ma kysisin, et kas yldse mingeid polstri tyybleid on... öeldi et ei ole midagi. ei lähe ka sinna enam...
Ega mind saadeti kah esimese hooga enamvähem samasse kohta. Kogemus tartus UM'i kõrval olevas poest. UM'i poisid soovitasid mul tüübliga kõrval poodi minna, et varem on sealt ikka saadud, vähe odavam kah.
Kõnnin mina siis rahulikult kõrvale poodi ja küsin ilusti, vastus ei ole, kui bmw tüüblit vaja mine kõrvale esindusse. Mina ütlesin ahahh, aga mis tüüblid need seal vitriini all on.
Siis oli mökk mökk, on jah mingid tüüblid. Ütlesin kurja häälega vot kümme sihukest tüüblit, mind vaadati ikka nagu pidalitõbist.
Samas tänu sellisele kohtlemisele krigistasin järgmine kord hambaid ja ostsin esindusest ka mingi kümmekond tüüblit, vähemalt teenindus oli viisakas.
Lõpp OT

Päris hästi on need polstrid sul välja tulnud, vähemalt niipalju kui silm seletab. Ise vist ei viitsi igapäevautol nii põhjalikult teha, kunagi ehk tuleb huvi, siis teab kuhu pöörduda näpunäidete saamiseks.
Edu edaspidiseks audioga möllamiseks.

terv
erich
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

Muidu on tore, aga miks sa uksesahtlit alles ei jätnud mitte ühtegi ? Et asjad seal sees ei väriseks või mis ?
BMW 325i E30 1986 M20
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

tsiklimees kirjutas:Muidu on tore, aga miks sa uksesahtlit alles ei jätnud mitte ühtegi ? Et asjad seal sees ei väriseks või mis ?
ukse sahtlitest tegin midbassile kasti... mul oli valida, et kas ma toon kõlari nii palju väljapoole, et sõiduajal kinnise uksega ei saa kindalaegast avada või jään ilma uksesahtlitest.... ma valisin viimase võimaluse kasuks
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Pilt

siin pildil see kus all servas lõppeb see valge osa, sealt alates hakkab minu ukse polster paksemaks minema ja seda yhtlaselt terve ukse laiuselt. nii et keskkohas (autosuhtes taguminepool polstrist) on uksepolster umbes 7cm paksem juba aga sahtli kohapealt läks polster paksemaks umbes-täpselt 2,5cm ja sinna veel valjuka paksus ka peale mis on mingi 1,5cm
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Annab see suur kast maheda kõla ka ? Tahaks endale ka kunagi mingid korralikud kõllid panna ette, aga ei tahaks nii suurt kõlakasti teha. Peaks uurima kas kuidagimoodi veel saab hästi teha, kui kõlarit ka mitte nii välja tuua, et pardakat kinni panna ei saa.
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

Annab see suur kast maheda kõla ka ? Tahaks endale ka kunagi mingid korralikud kõllid panna ette, aga ei tahaks nii suurt kõlakasti teha. Peaks uurima kas kuidagimoodi veel saab hästi teha, kui kõlarit ka mitte nii välja tuua, et pardakat kinni panna ei saa. Võibolla väiksema diameetriga kõllid panna ainult...
BMW 325i E30 1986 M20
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kast annab bassikõla vastavalt elemendile ikka... kstis mängib see midbassi element täpsmalt
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Mul selline teema, et subwoofer ja ovaalid on võimu taga.
Nüüd oleks vaja ette ka osta midagi paremat kui originaal kõllid.
Mida te soovitate ette panna(mitte uste sisse vaid sinna jalgade juures olevate kõlarite asemel), et ei peaks mingit uut korpust ehitama.
Jan_Ar
Huviline
Postitusi: 880
Liitunud: 14.01.2007 12:07 07
Peamine sõiduk: BMW F48 X1 170kW
Asukoht: Tln/Trt/Hiiumaa

Postitus Postitas Jan_Ar »

hollow kirjutas: Pilt
Kadedaks teeb lausa :roll:
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

CSR kirjutas:Mul selline teema, et subwoofer ja ovaalid on võimu taga.
Nüüd oleks vaja ette ka osta midagi paremat kui originaal kõllid.
Mida te soovitate ette panna(mitte uste sisse vaid sinna jalgade juures olevate kõlarite asemel), et ei peaks mingit uut korpust ehitama.
mul selline tagasihoidlik küsimus, et milleks ovaalid? viska ovaalid välja pane ette mingid vähe asisemad elemendid ja pane nad läbi võimu mängima (läbi selle võimu mille taga olid ovaalid)

aga ette originaal kohtadesse kickpanelitesse lähevad 13cm elemendid... mina võtaks ette mingi ehituse ja paneks sinna 16cm kõlarid... väiksemaid ei ole mõtet lihtsalt panna sinna... teine asi on tweetrid... nendele tuleb kindlasti koht leida... sest originaal kohtadesse nad tavaliselt ei sobi kujupärast ja kindlasti ei ole see hea asukoht... õks kehvemaid kohti kuhu tweetrid paigaldada ongi originaal koht.

Kõlareid võid tulla valima rocca keskusesse topaudio kauplusesse... küll midagi leiame
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

erikred kirjutas: Päris hästi on need polstrid sul välja tulnud, vähemalt niipalju kui silm seletab. Ise vist ei viitsi igapäevautol nii põhjalikult teha, kunagi ehk tuleb huvi, siis teab kuhu pöörduda näpunäidete saamiseks.
Edu edaspidiseks audioga möllamiseks.

terv
erich
Tänud head e soovide eest... esimese näpunäite annan kohe ilma kellegi küsimatta... kui alustate millegi sellise tegemist, siis otsinge ajutiselt mingi uks mille kylge panna polster kinni või tehke seda oma auto küljes... sest vaigu kuivades tõmbab ta muidu polstrid kõveraks ja siis on jama rohkem kui asi väärt
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

mixxer kirjutas:
hollow kirjutas: Pilt
Kadedaks teeb lausa :roll:
pole põhjust... vähemalt mina küll kade endapeale ei olnud... oleks tahtnud paremat tulemust... minu eelmisest postitusest võid ainult oletada mis nende polstritega juhtus ja mis ma järgmine kord teistmood iteen kui samasuguse töö ette võtan
Vasta