Probleem kahe võimendiga

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Eero_K
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 12.11.2006 10:59 48
Asukoht: Tallinn

Probleem kahe võimendiga

Postitus Postitas Eero_K »

Makil on üks rca väljund. Sealt läheb juhe subwoofri võimu. Subwoofri võimust läheb läheb juhe tavaliste kõlarite võimu. Kui auto tööle panna tekib salongis olevatesse kõlaritesse vilin, mis muutub valjemaks vastavalt gaasi pedaali vajutamisele. Milles võib probleem olla.
1.8l -> 3.7l -> 1.9l -> 4.0l

proud owner of BMW E34 540iA
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Mul oli eelmise autoga sarnane asi. Makist tuli 2 paari RCAsid ja oli 2 võimu. Subwoofri võim hakkas kompode võimu segama, st samasugune vilin tuli sisse, eriti kui gaasi anda... Käisin Tartus mingi 5 elektroonika ja audio poodi läbi, esmalt soovitati kontrollida juhtmed, et voolu ja RCA/kõlari juhtmed liiga lähestikku ei oleks. Ei olnud, ühed tulid paremalt, teised vasakult poolt autot... Siis soovitati mingeid filtreid. Mul endal oli woofril juba aktiivfilter küljes, et bassikõlarisse ainult 100Hz ja madalamad sagedused lastakse, aga nagu ma aru sain, olevat filtrit vaja ka voolujuhtmetele!?! Nii vähemalt väideti Narva mäe elektroonikapoes, kohapeal tal neid muidugi ei olnud ja ei teadnud ka, kust saaks :S Käisin ka Lõunakeskuse Autoringis. Tüüp seal ütles, et vaja mingeid lisafiltreid veel RCAle vahele ja et Tallinnas olemas selised vigurid ja ta tellib mulle (hind oli mingi paarsotti), ja palus paari päeva pärast järgi tulla. Läksin siis ja tüüp oli hoopis puhkusele läinud ja keegi ei teadnud asjast midagi, seega vihastasin... Käisin veel mitmes kohas, kuid keegi ei oskand öelda, soovitati ainult juhtmeid kontrollida ja muud ei midagi... Kui ainult kompode võim järel oli, siis vilinat ei olnud, kui bassika oma ka ühendatud sai, oli vilin sees... seega kuidagi nad üksteist segavad, arvatavasti ka sinul...

Seega esmalt kontrolli juhtmeid ja kui ei aita, siis pead mõne spetsi käest küsima kuhu ja millised filtrid panna... mina enda kompode võimust tookord lihtsalt loobusin...
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Eero_K
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 12.11.2006 10:59 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Eero_K »

Niipalju targem, et sillates ei vilise. Järelikult stereos ei tööta.
1.8l -> 3.7l -> 1.9l -> 4.0l

proud owner of BMW E34 540iA
Kasutaja avatar
Eero_K
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 12.11.2006 10:59 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Eero_K »

See probleem sai nüüd lahendatud. Kontrollisin kõik massid üle ja lasin elektrikul maki juhtmeid sättida natuke. Oli massi viga. Võib lukku panna.
1.8l -> 3.7l -> 1.9l -> 4.0l

proud owner of BMW E34 540iA
Vasta