K: FM Transmitter vs adapter-kassett

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

K: FM Transmitter vs adapter-kassett

Postitus Postitas RainerT »

Autos on tavaline kassettmakk, kuid oleks soov aegajalt ka midagi muud kuulata. Siit ka teema arendus, et kumb oleks kvaliteetsem ja mõttekam, kas:
1) FM Transmitter ( http://www.digi.pri.ee/index.php/1/51/90/214 )
2) Adapter-kassett koos audio sisendiga, mille külge on võimalik ühendada väline CD/MP3 mängija
( http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=CLP-003 )
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

Minul endal on selline fm-transmitter. Kasutanud olen seda juba pool aastat ja siiamaani pole pidanud pettuma. Hea on seda kasutada, sest see on juhtme vaba. Kassetil jääb sul juhe rippuma. Helikvaliteediga jään ma igati rahule. Fm-transmitteri ainus miinus on selle hind võrreldes kassetiga :P
Jõudu annab 2.5 TDS
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas RainerT »

Olari525 kirjutas:Minul endal on selline fm-transmitter. Kasutanud olen seda juba pool aastat ja siiamaani pole pidanud pettuma. Hea on seda kasutada, sest see on juhtme vaba. Kassetil jääb sul juhe rippuma. Helikvaliteediga jään ma igati rahule. Fm-transmitteri ainus miinus on selle hind võrreldes kassetiga :P
Rõõm kuulda, et helikvaliteediga rahul oled. Kas tõesti ei tule mingeid häireid või erinevaid segajaid sisse?
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

Kuna see fm-transmitter on Hiinas toodetud ja ei vasta EU nõuetele siis levib selle signaal väga hästi. Kui sõbraga kahekesti linnas sõidame ja autode vahe kuskil üle 20 meetri ei lähe, siis saab ta minu mussi kuulata :) Rohkema, kui 20 pealt hakkab signaal vaikselt sumbuma. Ta ise ostis endale Sony-Ericssoni fm-transmitteri, mis vastab EU nõuetele ja sellel on halb levi linnas.

PS. Kui Tallinnast oled siis võta järgmine nädal ühendust siis võin seda fm-transmitterit lähemalt näidata ja kuulda kah. Eks oma kõrv ole kuningas :D
Jõudu annab 2.5 TDS
reku007
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.11.2006 14:39 06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas reku007 »

Olen proovinud erinevaid FM transmittereid. Kõigil üks probleem, lõikavad ära alumised ja ülemised sagedused. Kui autos tehase kõlarid, ei saa võibolla arugi aga korralikus helisüsteemis on sound ikka kohutav võrreldes otse CD-lt mängituga.
Teine probleem on vabade sageduste leidmine. Pikemat maad sõites hakkavad kindlasti teeäärsed kohalikud raadiojaamad häireid andma. Eeter on ikka üsna täis ja sellist lollikindlat sagedust võimatu leida.
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas RainerT »

reku007 kirjutas:Olen proovinud erinevaid FM transmittereid. Kõigil üks probleem, lõikavad ära alumised ja ülemised sagedused. Kui autos tehase kõlarid, ei saa võibolla arugi aga korralikus helisüsteemis on sound ikka kohutav võrreldes otse CD-lt mängituga.
Teine probleem on vabade sageduste leidmine. Pikemat maad sõites hakkavad kindlasti teeäärsed kohalikud raadiojaamad häireid andma. Eeter on ikka üsna täis ja sellist lollikindlat sagedust võimatu leida.
Tänud hea ülevaate eest! Tahaks veel enda kõrvaga ka kuulata, siis on asi selge.
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

reku007 kirjutas:Olen proovinud erinevaid FM transmittereid. Kõigil üks probleem, lõikavad ära alumised ja ülemised sagedused. Kui autos tehase kõlarid, ei saa võibolla arugi aga korralikus helisüsteemis on sound ikka kohutav võrreldes otse CD-lt mängituga.
Teine probleem on vabade sageduste leidmine. Pikemat maad sõites hakkavad kindlasti teeäärsed kohalikud raadiojaamad häireid andma. Eeter on ikka üsna täis ja sellist lollikindlat sagedust võimatu leida.
Võimalik :roll: Minul on auto tehase helisüsteem ja mina jään küll heli kvaliteediga rahule. Ma panin fm-transmitterile sageduseks 107.9, see välistab vähemalt eestis teiste raadio sagedustega kattumise. Huvi pärast panin ükskord fm-transmitteri sageduseks 95.4 ja autos oli fm-transmitteri signaal Sky plussi signaalist tugevam ja heli oli häireteta :cool:
Jõudu annab 2.5 TDS
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

RainerT kirjutas:
reku007 kirjutas:Olen proovinud erinevaid FM transmittereid. Kõigil üks probleem, lõikavad ära alumised ja ülemised sagedused. Kui autos tehase kõlarid, ei saa võibolla arugi aga korralikus helisüsteemis on sound ikka kohutav võrreldes otse CD-lt mängituga.
Teine probleem on vabade sageduste leidmine. Pikemat maad sõites hakkavad kindlasti teeäärsed kohalikud raadiojaamad häireid andma. Eeter on ikka üsna täis ja sellist lollikindlat sagedust võimatu leida.
Tänud hea ülevaate eest! Tahaks veel enda kõrvaga ka kuulata, siis on asi selge.
kuula raadiot- seal sama jama- osa heli kadunud!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
reku007
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.11.2006 14:39 06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas reku007 »

Olari525 kirjutas:
reku007 kirjutas:Olen proovinud erinevaid FM transmittereid. Kõigil üks probleem, lõikavad ära alumised ja ülemised sagedused. Kui autos tehase kõlarid, ei saa võibolla arugi aga korralikus helisüsteemis on sound ikka kohutav võrreldes otse CD-lt mängituga.
Teine probleem on vabade sageduste leidmine. Pikemat maad sõites hakkavad kindlasti teeäärsed kohalikud raadiojaamad häireid andma. Eeter on ikka üsna täis ja sellist lollikindlat sagedust võimatu leida.
Võimalik :roll: Minul on auto tehase helisüsteem ja mina jään küll heli kvaliteediga rahule. Ma panin fm-transmitterile sageduseks 107.9, see välistab vähemalt eestis teiste raadio sagedustega kattumise. Huvi pärast panin ükskord fm-transmitteri sageduseks 95.4 ja autos oli fm-transmitteri signaal Sky plussi signaalist tugevam ja heli oli häireteta :cool:

See Netaci A210 paistab olema tõesti vähe korralikum riist, hind ka vastav.
http://www.digi.pri.ee/index.php/1/51/91/329
Vähemalt sellel lehel öeldakse et helikvaliteet peaaegu CD kvaliteediga.
http://www.advancedmp3players.co.uk/sho ... .2175.html
Minu käes olnud transmitterid olid hinnalt ikka poole odavamad ja sound CD-kvaliteedist kaugel. Lahendus oli lõpuks ikkagi juhtmega raadio külge, sellega sain ka roolilt juhtimise ja lugude nimed raadio ekraanile. No aga eks oma kõrv on kuningas, peaasi et ise rahul ollakse.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kvaliteet ei saa olla nagu CD'l... kvaliteet on naguu FM raadiol... vastuvõtja ise piirab selle kvaliteedi ära
ifff
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 19.11.2007 19:20 01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ifff »

Kas nendele transmitteritele on võimalik lisamälu ka juurde panna (micro sd vms, mälupulk)? 2GB tiba väheks jääma. Või on olemas ka suurema mälumahuga digipleier-fm-transmittereid?

Digipleiereid olen näinud isegi 80GB mäluga (mulle isiklikult piisaks 6-10 GB) aga nendel pole saatjat peal, seega tuleks autosse üks lisavidin ja juhtmeid juurde, seda ka ei tahaks.
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

ifff kirjutas:Kas nendele transmitteritele on võimalik lisamälu ka juurde panna (micro sd vms, mälupulk)? 2GB tiba väheks jääma. Või on olemas ka suurema mälumahuga digipleier-fm-transmittereid?

Digipleiereid olen näinud isegi 80GB mäluga (mulle isiklikult piisaks 6-10 GB) aga nendel pole saatjat peal, seega tuleks autosse üks lisavidin ja juhtmeid juurde, seda ka ei tahaks.
Näiteks selle fm-trasmitteri mälu on võimalik MicroSD mälukaardiga laiendada :)
Jõudu annab 2.5 TDS
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

FM'il on sagedusvahemik ülevalt ja alt ära piiratud... ülevalt mingi 14kHz tuuris, alt.. ei tule meelde praegu.. enivei - FM-transmitteriga ei ole võimalik saavutada CD-kvaliteeti kuskilt otsast.. madal bass ja korralikud kõrged jäävad saamata :P
kui saundisüsteem on kehvapoolne nagunii, siis pole muidugi vahet... korraliku süsteemiga on kuuldav kvaliteedivahe..
võibolla kohatu võrdlus, aga.. lauatelefonides on samamoodi sagedusriba piiratud 300-3400Hz , tulemusena on telefonis üsna plekine hääl :D
V8
ifff
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 19.11.2007 19:20 01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ifff »

Olari525 kirjutas:
ifff kirjutas:Kas nendele transmitteritele on võimalik lisamälu ka juurde panna (micro sd vms, mälupulk)? 2GB tiba väheks jääma. Või on olemas ka suurema mälumahuga digipleier-fm-transmittereid?

Digipleiereid olen näinud isegi 80GB mäluga (mulle isiklikult piisaks 6-10 GB) aga nendel pole saatjat peal, seega tuleks autosse üks lisavidin ja juhtmeid juurde, seda ka ei tahaks.
Näiteks selle fm-trasmitteri mälu on võimalik MicroSD mälukaardiga laiendada :)


See oli seal suurelt kirjutatud. Ei tea kuidas see märkamatuks jäi. Nüüd nägin ise ka:P Tänud, et tähelepanu juhtisite!
Vapsik
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 23.08.2007 15:33 30
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Vapsik »

Olen ka nuputanud kuidas MP3 pleieri/USB mälupulgaga salvestisi autosse saada. E46 Navi Prof+kassetikas. Ostes oli CD box ka välja võetud. Sai kunagi selline asi soetatud: http://www.trekstor.de/en/products/deta ... id=4&cat=1 Tundus nagu lahendus aga heli kvaliteet ei kannata kriitikat. Kuna samad salvestised muudel helikandjatel väga head, kirjutasin selle lihtsalt FM sageduseks muundamise arvele. Kas keegi on äkki uurinud - on mingeid vahendeid et juhtme kaudu heli orig.makki saada? Äkki annab seda niisama tolknevat CD boxi juhet ära kasutada? Või sellele orig. makile midagi lisaks külge ühendada kasvõi taganpoolt. See juhtmega kasseti variant jääb küll ära. Vähemalt eestpoolt ühendades. Isegi kui selle heli oleks parem.
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas RainerT »

Tundub, et mind huvitab ka rohkem juba selline võimalus, et saaks ühendada mp3 mängija juhtmega otse maki taha. Kuid minu makil pole isegi CD juhtimise funktsiooni... Kui keegi mõne juhendi või skeemi annaks, siis juhtme jootmine kuskile skeemi probleemiks pole. Kuid sel juhul on ainus võimalus see Tape funktsiooni alla panna. Kas see on mõeldav?
Vapsik
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 23.08.2007 15:33 30
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Vapsik »

Ütlen selgituseks kohe et üldiselt pole elektroonikas just eriti kodus. Nii et ärge näkku pekske ;) Selline mõte käis peast läbi - kui see eelpool mainitud Trekstori riistapuu oskab MP3 faili lugeda ka mälupulgalt, miks ei võiks mingi valemiga seda FM sageduseks muundamist vahelt ära jätta ja ühendada otse makki. Oleksin hea meelega nõus ohverdama selle julla laiali võtmiseks ja ainult USB pordi kuskile nähtavale paigaldama :roll: Kõik ülejäänu mis sealt kasutada kõlbaks peaks silma alt ära mahtuma küll. Arvestades seadme väiksust.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
reku007
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.11.2006 14:39 06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas reku007 »

Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

See viimane õpetus on sisuliselt sama, millele minagi viitasin.
Müstiliseks jääb vaid, et kutt kirjutab (õigesti) et Aux-In olemas raadiotel alates 09/2002. Samas ei saa sellisel raadiol enam vana tüübi pistikut olla (17 ümmargust pinni + 2x10-pin lisakambrit).

NB! Aux-In-i kasutamine on sellises olukorras isegi kõige mõistlikum viis, sest nagu selgub, annab ka selle Aux-sisendi level'it reguleerida!
Seda saab teha nii, et Mode-ga lülitad AUX peale ja siis jaamaklahvidega 1-6 saab seada nivood. 1=vaikne ... 6=vali.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta