86 aasta e30-le 95 aasta e34 stereomakk

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

86 aasta e30-le 95 aasta e34 stereomakk

Postitus Postitas Hans »

Arhiivi jaoks.
Ühes minu rullikus pole aastaid mingit muusikat olnud. Sai kunagi Patriku juures käidud, et ta ühendaks mingi suva poestereo ära aga kuna mul oli 86 aastast originaal ühendus läbi balansi regulaatori, ning sinna see jäigi, et veaksin ise kõlaritelt uues juhtmed jne niks naks pliks ja plaks.

Nüüd aastaid hiljem kui koju on kogunenud hunnik e34 originallmakke sai lõpks plaani võetud üks makk siis sinna rullikusse panna. Origaalpistiku piisava varuga juhet küljes sain Saue Igorilt 100 krooniga. Mingeid uusi juhtmeid ma ei vedanud, vaatasin iga kõlari tagant juhtmevärvid plussid ja miinused järgi. Netist veel infot lisaks ja juhtmete markeeringud.

Originaalis oli siis kõlarite miinused omavahel ühendatud, näidikute plokki eemaldades sain instalatsioonile otse ligemale, ühendasin lahti ja jootsin uued ühendused.

Vana auk
Pilt

Pärast
Pilt

Kusjuures kogu juhtmestik ja voolu pool on suht loogiline, makk töötab põhiolemuselt nagu e34 peal; pidevalt voolu all, võtmest käima, armatuurivalgustusega ühes ahelas.

Kasutamata jäi (ei leidnud lahendust):
kontakt 4 Telefon Stummschaltung (Mute)
kontakt 7 I-Bus
kontakt 10 GAL (Geschwindigkeitssignal)
kontakt 16 Remote Antenne 12V +

On kellelgi ideid? Nr 10 huvitaks ja kas ka 16 rakendust leiaks e30 puhul?

Kusjuures seda antenni ja kaablit pean veel uurima, miski jäi häirima.

NB! vana ohutusnõe elektritööde puhul aku tagant ära ja siis alustada oma tööd kehtib ka minu puhul veel - nii mõnigi kaitse sai vahetatud.

Ja loomulikult tänud Valdekule (Carmasters OÜ), kes võimaldas oma soojas töökojas minu rullikule omaette nurgakest.

Mingi aeg teen ka pildi täies hiilguses.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 86 aasta e30-le 95 aasta e34 stereomakk

Postitus Postitas Valdek »

Hans kirjutas:
NB! vana ohutusnõe elektritööde puhul aku tagant ära ja siis alustada oma tööd kehtib ka minu puhul veel - nii mõnigi kaitse sai vahetatud.
seda sa siblisid mööda töökoda ringi :D Andeke mulle kaitsmeid, andke mulle kaitsmeid...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: 86 aasta e30-le 95 aasta e34 stereomakk

Postitus Postitas AARE540 »

Hans kirjutas:kontakt 10 GAL (Geschwindigkeitssignal)
kontakt 16 Remote Antenne 12V +

On kellelgi ideid? Nr 10 huvitaks ja kas ka 16 rakendust leiaks e30 puhul?
Nr 10 peaks olema seotud kiirusega, st siis mingi valemiga peaks helitugevus muutuma kiiruse ja seoses sellega müra kasvades.
Ma ei tea kuidas mingite originaalvõimenditega on, aga nö aftermarket võimude puhul toimib see nr 16 võimu toitena.
Ja kui ma ei eksi, siis ka el. antenni peaks selle alt käima saama.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Aare tegalt ma ootasin, et sa ütleksid mis juhtme külge kellade plokis või kus iganes ma selle kiirsuse tundlikuse panen. :)

Aga arvata võib, et see teine juhe, antenni toide, läheb ikkagi antennivõimendisse ja see tuleb mul võtta ka e34 pealt ja vaadata kas teleskoobiga ka töötab või siis tööle panna. Sest praegult on signaal ikka jube kehva. Ei teagi mis turundusnipp see oli, makke ilma sisemise antennivõimendita teha.

Aga muidu 10 aastane vahe BMW ajaloo disainis on klassikalist stiili kantud ikka põlvest põlve. Sobitub nagu olekski loodud sinna.
Pilt

Ja muidugi BMWle ainuomane öövalgus, see mida ükski jing-sang-tsung toode ei suuda pakkuda.
Pilt
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Vasta