bluetooth paigaldus e39

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
M2ki
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 15.12.2006 11:56 27

bluetooth paigaldus e39

Postitus Postitas M2ki »

Masin e39 touring 2000, autos on töötav motorola telefon juhtmega. Sai ostetud ULF moodul, ja valmis tehtud 54pin<->25pin adapter, käetoe seest viskasin ka mingi motorola mooduli minema.
Probleem aga selles, et auto ei leia üles ULF moodulit.
Siit ka küsimus, et kas ma pean käetoe sees oleva juhtme mingid otsad kokku ühendama (osades kohtades mainitakse et peaks 11 ja 14 kontakti ära sildama, kahjuks ei jaga nii hästi saksa keelt, et aru saaks täpselt).
Autol on veel ka hääljuhtimine, kus kohas võiks selle moodul pesitseda(ulf moodulil on hääljuhtimine sisse ehitatud ja vana SES hääljuhtmise moodul tuleb minema visata ja vist teatud otsad kokku ühendada)?
M2ki
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 15.12.2006 11:56 27

Postitus Postitas M2ki »

Sain tööle, autopoolses pistikus oli ibus'i ots puudu :? SES mooduli leidsin ka üles, ilmselt selles ka viga, et teised mind kuulevad aga mina teisi ei kuule.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8281
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Huvitav, SES on ju lihtsalt HF-le vahele pistetud. Mikker läheb SES-i ja see otsustab, kas kuulata ise või lasta edasi telefoni.
Telefoni kõlariga vastupidi: SES otsustab, kas lasta telefoni jutt läbi (kõlarisse) või räägib ise naise häälega.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
M2ki
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 15.12.2006 11:56 27

Postitus Postitas M2ki »

Vot ei tea, mina häält ei kuule igastahes, ja heliotsad lähevad ULF'ist otse SES'i. Netis ka igalpool kirjas vaja SES jumper plugi selleks puhuks. Osades kohtades mainitakse veel, käetoe all on vaja 11 ja 14 ots sillata, need siis mingid "TELEFON ON" kontaktid, aga mul seal üldse puudub 14 ots :(
Ei jõudnud täna rohkem tegeleda sellega, jalgpall hakkas pihta :), hea seegi, et sain oma Nokia E50 autoga paari, nokia symbianid pidid isegi viimaste ULF'iga pirtsutama. Ja veel imelik, et BMW ei müü ULF pistikut eraldi, see sai tellitud Revalist kust selle 2 päeva hiljem kätte sain.

Üldine installi värk
SES jumper plug
Kasutaja avatar
madis666
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 27.09.2006 20:23 42
Peamine sõiduk: BMW 530d touring
Asukoht: Pärnu/Helsinki

Re: bluetooth paigaldus e39

Postitus Postitas madis666 »

hakkas ennastki huvitama se sinihammas. aga tekkis ka küsimus et mis juppe mul bluetooth´i paigaldamiseks vaja läheb? ja kui lihtne selle teostamine oleks? autoks 530d touring 2002/05 väljalaskega

hetkel mul autos selline telefon:
Pilt
M2ki
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 15.12.2006 11:56 27

Re: bluetooth paigaldus e39

Postitus Postitas M2ki »

ULF moodulit, mida uuem seda parem, antennikaablit fakra pistikuga ja teise otsa võib lambi wifi antenni panna, antenni kaabel tuleks siis tagant ulf'ist vedada keskkonsooli alla kuhugi. Ja tuleb valmis treida üleminek ULF moodulist telefoni mooduli kaabelduse otsa (100.-). Käetoest telefoni jura ära visata ja panna sinna paaritamis nupuga toos või panna tavaline toos ja paaritamis nupp ise leiutada kuhugi.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: bluetooth paigaldus e39

Postitus Postitas hansu »

Hakkas see teema huvitama.
Autoks 530d touring 2001, vaja siis on:
1) ULF moodulit
2) antennikaablit fakra pistikuga+antenn
3) üleminek tel.mooduli kaabili ja ULF mooduli vahele
4) paaritamis nupp

Kas Touringul asub telefoni moodul pagasnikus tagumise põhjakatte all? Et vaja on ainult antennikaabel vedada tagant käetoe juurde, muud juhtmed on olemas?

Kust neid asju saab? Ebay või saab Eestist ka?
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: bluetooth paigaldus e39

Postitus Postitas vahur_s »

ULF mooduli asemel võib kasutada ka TCU, aga seal ei pidavat hääljuhtimine vaikimisi aktiveeritud olema. Aga nii ehk naa tuleb peale uue mooduli paigaldamist natuke kodeerimis tööd teha nii et see ei tohiks probleemiks olla.
BMW-TCUandULF-PartNumbers.pdf
Olen näinud teemasid, kus saadakse ilma paaritamis nuputa hakkama.
Vasta