auto sureb vabalkäigul välja

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
numanuma79
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 04.07.2005 19:59 52

auto sureb vabalkäigul välja

Postitus Postitas numanuma79 »

96 aasta lõpust pärit 520 sureb vabal käigul välja, näiteks valgusfoori taga pikalt tiksudes.. vahel ka vaikse hoo pealt kui käigu välja võtan.
vaatasin et pöörded vabal käigul väga madalal, alla 1000 tublisti. kas sellest ?? ise vist juurde keerata ei saa?
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Keera gaasitrossist juurde kapoti all, aga kas ka nii uuel autol saab seda ise juurde keerata ma ei tea.
Kasutaja avatar
Joel_H
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 05.08.2003 10:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Joel_H »

MairoG kirjutas:Keera gaasitrossist juurde kapoti all, aga kas ka nii uuel autol saab seda ise juurde keerata ma ei tea.
Seda postitust soovitaks küll eirata .. sorry MairoG, aga antud auto tühikäigupöördeid küll gaasitrossi pingutamisega ei reguleerita :shock:

Tublisti alla 1000 peavadki tühikäigupöörded olema - kusagil 700 ringis.
Tõenäoliselt tasuks viga otsida tühikäiguregulaatorist, aga kui ise asja eriti ei jaga, soovitaks diagnostikasse pöörduda, siin foorumis näiteks Truumu nimeline isik figureerib ...
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

ISegi vähem... 650 peaks olema täiesti okei pöörete koha pealt.
Kasutaja avatar
tr22nsmees
Huviline
Postitusi: 328
Liitunud: 02.07.2003 15:59 10
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tr22nsmees »

meph kirjutas:ISegi vähem... 650 peaks olema täiesti okei pöörete koha pealt.
jep, mul ka mõlemal autol 650 kuni 700 vahel olnud pöörded & probleemi pole.
W12
V6nnu
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 10.06.2005 11:50 42
Asukoht: Tln

Postitus Postitas V6nnu »

tõstan teemat,
ehk on viga leitud ja sõbralik teemaalgataja avaldab selle ka teistele kaaskannatajatele peamurdjatele.

Endal nimelt sama auto 98.a, mis üllatas mind ka lihtsalt välja suremisega foori taga seistes.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Nii uuel autol enam kodus midagi korda ei tee, kui Sul just Modic kapi all ei vedele...
Ja Patrikul vedeleb(õigemini teeb tööd)
Meil teeb tööd KTS 560
Endal mingeid pistikuid-andureid näppida ei soovita, ajad aju lolliks(autol ja pärast ka endal, kui hakkad võitlema benakulu ja tühikäigu pööretega)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8281
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Minu küll vähe vanemal mootoril oli sarnase käitumise peasüüdlaseks õhukulumõõtja. Kontrollida on lihtne: ühenda õhulugeja pistik lahti. Kui enam välja ei sure, on asi selge.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
V6nnu
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 10.06.2005 11:50 42
Asukoht: Tln

Postitus Postitas V6nnu »

ise ma piisavalt lammas, et midagi näppima hakata, lootsin lihtsalt remondimehe otsimisvaeva vähendada, mainides võimalikku viga.
patrik
Huviline
Postitusi: 4594
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

sellise aastaarvuga autot kuuri all ei parandata. ja need kes teevad ei vaja enam et neile vigu ette öeldakse vaid teavad ise mis teha.
soovitatavad kohad: um,truumu, kauba heiki,teen ka ise
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Simson
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.08.2005 22:09 53
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Simson »

Hiljuti ostetud 316i-l (92a) tekkis sarnane probleem. Natuke aega kohapeal seistes hakkab mootor turtsuma.Nagu hakkaks kohe-kohe välja surema. Probleem ka linnas sõites- ühtlasel kiirusel liikudes kaob autol jõud. Peab tuure juurde andma, et masin üles äratada. Milles võib probleem olla?
V6nnu
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 10.06.2005 11:50 42
Asukoht: Tln

Postitus Postitas V6nnu »

arvatav viga leitud.

Nimelt on nukkvõlli anduri juhe see, mis pidi neil autodel ära surema (praguneb - seetõttu ka vea esinemine enamasti vesise ilmaga). Kahjuks müüakse juhet vaid koos anduriga ja UM küsis ~1400 krooni.

Kauba tänaval pandi jutu järgi diagnoos ja seda kinnitas ka kompuuter.
Kasutaja avatar
Roman
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 23.07.2004 17:01 10
Telefon: 58226717
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Roman »

priitv8 kirjutas:Minu küll vähe vanemal mootoril oli sarnase käitumise peasüüdlaseks õhukulumõõtja. Kontrollida on lihtne: ühenda õhulugeja pistik lahti. Kui enam välja ei sure, on asi selge.
Soovitan samuti proovida seda nippi, mind aitas vea tuvastamisel ja vanemat sorti mootjat sai koduste vahenditega uuesti tookorda
tel: 58226717
Kasutaja avatar
Pritsa
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 22.12.2003 13:33 45
Peamine sõiduk: BMW 420d Xdrive
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pritsa »

Kood: Vali kõik

arvatav viga leitud. 

Nimelt on nukkvõlli anduri juhe see, mis pidi neil autodel ära surema (praguneb - seetõttu ka vea esinemine enamasti vesise ilmaga). Kahjuks müüakse juhet vaid koos anduriga ja UM küsis ~1400 krooni. 

Neil masinatel pidi olema minev kaup ka väntvõlli andur !
Kuna minu 98 a 528-l on samad sümptomid (on paar korda foori taga ära surnud), siis lootsin, et lähen UM-i, tehakse diagnostika, vahetatakse andur ja rahu majas !
UM-i diagnostika avastas, et vea teadet on andnud väntvõlli andur, mis seepeale ka vahetatud sai, kuid nende väitel ei põhjusta vv andur mootori väljasuremist (võib põhjustada mootori mitte käima minemist) !
Kuna aga muid veateateid ei olnud ja vv andur väljasuremist ei põhjusta (olen küll ka vastupidist kuulnud) siis soovitati edasi sõita ja vaadata, mis saab :?

Selle pika jutu otsa ka küsimus targematele: kas väntvõlli andur võib põhjustada mootori väljasuremise ?
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

eelmise masinaga oli mul sarnane probleem.....viga oli küll imelihtne.....nimelt bensufilter oli
liiga kauaks vahetamata jäänud ja see põhjustas täpselt samasugused sümptomid.
Viimati muutis Ergo750, 18.11.2005 21:09 11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Pritsa
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 22.12.2003 13:33 45
Peamine sõiduk: BMW 420d Xdrive
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pritsa »

bena filtris minul kindlasti probleem ei peitu, sest suri välja vana filtriga ja nüüd ka uuega (1,5 nädalat tagasi vahetatud ), seega ootan endiselt arvamusi vv anduri kohta !
RealBitch
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 11.11.2005 17:57 01

Postitus Postitas RealBitch »

Minul oli ka selline mure, et sõitsin sõitsin ja kui käigu ära vahetasin ja gaasi enam ei andnud, suri välja. Sama lugu oli ka ummikus- nõks edasi ja auto tuli uuesti käima panna. Läksin autodiagnostikasse(Laki 6) ja seal puhastati üks andur ära (oli tahmane või nii). Võin eksida aga vist oli tühikäiguandur vms :) No ja nüüd peaks oki-doki olema.
Vasta