Sinine diisel

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas jargo »

freddy21 kirjutas:
jargo kirjutas:sinist kütust ei lubatagi tanklas otse paaki lasta-ka maakohtades!
mees kas sa teed nalja :D linnas pea igas tanklas lastakse sinist auto paaki!Üks selline kurikuulus tankla on koplis voltas,alatihti tulevad taksod ja sinine otse paaki!
ei oska kopli kohta rääkida,kuid niipalju kui ise olen kuskilt küsinud on tahetud isikukoodi ,et tollile aru anda.paaki pole tahtnudki lasta,vaid kanistrisse ja sealt traktorisse.tanklaomanike sõnul tuleb tollile aru anda kuhu sinine küte läinud on kui kontroll tuleb.
ei tahagi vaielda,rääkisin vaid seda mida olen läbi elanud ja kuulnud.rapla maakonnas on tuttavad kellel kodudes põllumajandusmasinad,lasknud kankudesse ja sealt muidugi edasi ka enda autodesse.isikukoodid kõik kirjas.tankla omanik ei nõuagi iga kord seletust kuna kohalik tankla ja inimeste nimed ja IK teada.

ma ei ole muidugi igas tanklas pärimas käinud kuid võin siia tuua päris suure nimekirja kus sinist ikka auto paaki ei lasta tankida.

ennast ei sega eriti kas saab paaki või ei.pole kordagi sinisega sõitnud ja ei hakka ka sõitma

ärge mind nüüd selle eest põlema pange kuna see vaid minu nägemus asjast :D

terv jargo
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas martin471 »

Su jutus on täiesti iva. Tegelikult peaks tanklal olema tõesti näidata, kuhu ja kellele iga liiter sinist kütust on läinud. Mul on ka endal kogemusi. Küsitakse tõesti mis otstarbel ostad jne. Kui nimi kirjas ja kogused suureks lähevad, siis võib toll ka eraisiku käest uurima hakata, et mis sa selle sinise diisliga siis ikkagi teed. Kui tanklad suvalistele isikutele ilma andmeid kirja panemata sinist kütust müüvad, siis loogiliselt võttes peaks ka neil suuremat sorti jama tulema, kui pole ära näidata kuhu, kellele ja mis otstarbel kütus on müüdud.
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Delfi »

Ron23 kirjutas:Selleks on seal olemas "Euro" diisel. Aga see hinnalt kallim ja seda eestisse üldiselt ei tooda. Ja veel selline pisiasi, et venemaal müüdavad uued autod on teise mootori seadistusega. Seda selleks, et nad tolle solgiga sõita saaks.
uurisin täna tutava käest kes venemaalt kytet toob selle nn euro kytuse kohta... mees tegi suured silmad ja kysis "millest sa räägid, sellist asja ma kuulen esimest korda"

samas tõi näite kuidas 1 volkswagen ei läinud co pärast ylevaatusest läbi, sõitis paagi tyhjaks, vene oma sisse ja läks ilusti läbi. ju siis oli favorast või kusagilt selisest kohast tankinud:D
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Randofer »

ise sõidan ka vene küttega juba 2 aastat ja olen väga rahul:D
Kaldun arvama et see on parem kui enamus eesti tanklad pakuvad, siin ju solkimine moes:(
Sinist kiidab ka üks tuttav kes sõidab 1999 aasta patroliga. Aga tõesti maitsed on erinevad kes tahab tanklast ja kes kanistrist. Küttefiltrit tasub eestis suht tihti vahetada see ju kõige odavam viis auto pikaealisus tagada:D
Edu õlipõletajatele :cool:
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas TiitR »

Randofer kirjutas:ise sõidan ka vene küttega juba 2 aastat ja olen väga rahul:D
Kaldun arvama et see on parem kui enamus eesti tanklad pakuvad, siin ju solkimine moes:(
Sinist kiidab ka üks tuttav kes sõidab 1999 aasta patroliga. Aga tõesti maitsed on erinevad kes tahab tanklast ja kes kanistrist. Küttefiltrit tasub eestis suht tihti vahetada see ju kõige odavam viis auto pikaealisus tagada:D
Edu õlipõletajatele :cool:
No minu praegusele ja ka viimasele (E60 530d) maksab küttefilter ca. 400.- ja kui tihti seda vahetada võiks, enne kui hinnavahe end nulliks pöörab? :roll:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Randofer »

seda nüüd küll jah :)
mul 325 tds see vähe odavam nii poole jagu.
When it doesn´t blow it sucks
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas leits »

ei tea, ei julge sõita sellega. Esiteks toll luusib mööda eestit juba mõnusalt ringi, kontrollides kütust. Imo see risk ei õigusta end. OK kui ostad tanklast seda siis veel, aga kui kellegi kellegi kaudu, siis tegelt sa ei tea kunagi, mis jama sa saada võid, küll on palju selles vett jne jne..

Ise panen nestest ainult artktilist ja elu on ilus :)
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Delfi »

oleneb täpselt kelle käest seda "odavat kytust" ostad.
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas yllar21 »

leits kirjutas:ei tea, ei julge sõita sellega. Esiteks toll luusib mööda eestit juba mõnusalt ringi, kontrollides kütust. Imo see risk ei õigusta end. OK kui ostad tanklast seda siis veel, aga kui kellegi kellegi kaudu, siis tegelt sa ei tea kunagi, mis jama sa saada võid, küll on palju selles vett jne jne..
ega vett siiski diisliga vast ära ei sega :D
Aga jah üldiselt samal arvamusel, trahvid päris kopsakad ja pidavat värvima ka paagi mõneks ajaks seest ära. Tanklast ostes tead enam-vähem mida saad ja pumbasüsteemi rikkel on teada kelle juurde minna raha sisse nõudma (juhul kui suudad ära tõestada et kütus tuleneb sellest tanklast).
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Ärge unustage, et Politsei ja Tolliamet on nüüd ühe mütsi all. Seega tõenäoliselt hakkavad tavainspektorid tulevikus ka kütust kontrollima. Seda enam, et meie üüratud kütuseaktsiisid tekitavad üha enam kiusatust keelatud kütte peale üle minna. Arvatavasti see probleem süveneb ja seetõttu hakatakse ka rohkem tähelepanu pöörama.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Riivo »

maitea mis kogemused siin ühel või teisel on aga kuna paljud asjad peab ise ära kontrollima siis ka minul omad kogemused olemas. Võrreldes tanklakütusega on masin erksam, seega miskit on tanklatega teisiti...kui palju solgitakse või kui palju on erinev kraami põlemisväärtus, ei tea. Vahe on ikka olnud tuntav. Võin tuua võrdluse ennekõike Nestega kuna töö käigus sai kasutatud seda kõige rohkem. Sama oli ka Statoiliga sinnamaale kui Norrast hakati kütet tooma tanklatesse, siis olukord veidi paranes. Kuidagi ei taha leppida väitega et üks ja sama kütus, ühel värvaine sees aint. Kuidas siis auto käitub sinisega paremini??? ju on ikka midagi selle ametlikuga tehtud. Ja kes siin rääkis mingist õli lisamisest diislisse, arvatavasti aetakse segamini kütteõliga mis on punane ja juba näpu vahel katsudes väga kare kraam. Õli lisatakse määrimisomaduste parandamiseks, et majade küttesüsteemide pumbad ära ei kooleks. Auto paaki kallamine oleks idiootsus :P
Kes vaideleb vastu et tanklaküttega midagi ette ei võeta...selle peale võin kohe kosta et härraseid Test-Rem´ist külastades tuli jutuks asjaolu, et viimase paari aasta jooksul on nad rohkem pihusteid ja pumbatihendeid vahetanud kui kunagi varem...näha olevat olnud et see pole illegaalse kütte süü kuna tegemist õige valge kütusega aga et mingi lisand diislil või pesemisaine jäägid on tihendid väga jäigaks ja muredaks muutnud...
Seega küsimus, et kas meil on ikka kvaliteetne diiselkütus? Ma eeldan et sinist solgitakse ikkagi vähem kui seda kõrge hinnaga kütust. Ma oleks nõus ka sinise eest ametlikult tasuma praeguse diisli hinna ja legaalselt ringi sõitma...kütusel ja kütusel on siiski selge vahe.
Maksame kõik sita kütuse eest suurt aktsiisi aga sellest pole nagu olulist kasu näha...vaid riigi eestvedajate näod muutuvad ümaramaks. Ptyi!
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Delfi »

vanasti pandi kamazile ka õli juurde..
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Randofer »

Riivo jutus on kõva iva sees!!! Peab ikka ise ka sinist proovima siis teab täpselt öelda. Soome küttega ka on kogemus. Auto käis mul soomes tuli tagasi täispaak soome kütet sees ja kiirendades kerge vine järgi( mitte põhjagaasiga kiirendus) ja kergelt tuimem oli ka.
Vaielge kes tahab ise sõitsin ja vahe oli sees, igapäevaselt vene valge.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
Janar_R
Huviline
Postitusi: 389
Liitunud: 04.08.2007 10:51 06
Asukoht: Tartu/Võru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Janar_R »

Sama siin. Profülaktika mõttes sai ka paagitäis sinist ära sõidetud. Auto oli erksam ja käivitus ka paremini. Eriti just soojast-peast. Tanklakütte kohta ei tea, võrdlus on vene diisliga antud juhul. Siinkohal mainin veel ära, et diislit toob usaldusväärne isik- solgiga tegu pole ja tema enda auto vahet ei tee kütetel. Aga jah, ei plaani vargakombel saba jalgadevahel sõitma hakata. Ikka õiget värvi küte paaki.
Kasutaja avatar
fertiger
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 01.03.2004 17:04 48
Asukoht: Põltsamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas fertiger »

V2ike_Suur kirjutas:Ärge unustage, et Politsei ja Tolliamet on nüüd ühe mütsi all. Seega tõenäoliselt hakkavad tavainspektorid tulevikus ka kütust kontrollima. Seda enam, et meie üüratud kütuseaktsiisid tekitavad üha enam kiusatust keelatud kütte peale üle minna. Arvatavasti see probleem süveneb ja seetõttu hakatakse ka rohkem tähelepanu pöörama.
Politsei- ja piirivalveamet siiski. Ning maksu- ja tolliamet :D Aga jah, sinisega on hoopis teine minek. Paneb mõtlema, et mis siis selle tavalise valgega on ikka tehtud. Vaevalt et traktoristide küttele mingeid "turbo" lisandeid pandud on. Pigem ikka asi solgitud valges...Ja kes ka väljaspool eestit tankinud, need teavad vahet. Valge on solgitud kütus!!!
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas raimo_r »

Mis seal siis solgitud on. Tankisin üle eelmine aasta kaks paagitäit diislit soomes, kulu ja minek olid täpselt samasugused.

Selle naised saunas rääkisid teema peale võiks keegi midagi asjalikku teha ja uurida, kas tavaküttele ja eriotstarbelisele küttele mitte erinevad nõuded pole. Üldiselt põllumajandus- ja muu tehnika maksab palju rohkem kui keskmine ära bemm, seega loogiline et selle tehnika jaoks ongi kütuse nõuded kõrgemad.
Kui ikka kallis tehnika keset kiiret tööaega katki läheb või rohkem hooldust tahab on kulud/kahju palju suuremad kui see, et mõni oma diiselsõiduautoga õigeks ajaks tööle ei jõudnud.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas TD »

Sinine, ehk eriotstarbeline mõlge mis see maksab. nii edasi selle kütte seest on võimalik värv aine välja pesta.
ja sellest võlaa saab valge ehk tavaline diisel ja mis selle hind on.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas TiitR »

TD kirjutas:Sinine, ehk eriotstarbeline mõlge mis see maksab. nii edasi selle kütte seest on võimalik värv aine välja pesta.
ja sellest võlaa saab valge ehk tavaline diisel ja mis selle hind on.
Krt. oma 3x lugesin, aga ei saanud ikkagi sellest tekstist aru :?
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
tambets
Huviline
Postitusi: 578
Liitunud: 15.12.2006 01:56 17
Asukoht: Tallinn-Tartu-Võru

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas tambets »

TiitR kirjutas:
Randofer kirjutas:ise sõidan ka vene küttega juba 2 aastat ja olen väga rahul:D
Kaldun arvama et see on parem kui enamus eesti tanklad pakuvad, siin ju solkimine moes:(
Sinist kiidab ka üks tuttav kes sõidab 1999 aasta patroliga. Aga tõesti maitsed on erinevad kes tahab tanklast ja kes kanistrist. Küttefiltrit tasub eestis suht tihti vahetada see ju kõige odavam viis auto pikaealisus tagada:D
Edu õlipõletajatele :cool:
No minu praegusele ja ka viimasele (E60 530d) maksab küttefilter ca. 400.- ja kui tihti seda vahetada võiks, enne kui hinnavahe end nulliks pöörab? :roll:
Kui sa vahetad seda iga 100 liitri tagant, siis on juba 0. Ülejäänud juba kasumi poolel :D
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas mastergut »

TiitR kirjutas:
TD kirjutas:Sinine, ehk eriotstarbeline mõlge mis see maksab. nii edasi selle kütte seest on võimalik värv aine välja pesta.
ja sellest võlaa saab valge ehk tavaline diisel ja mis selle hind on.
Krt. oma 3x lugesin, aga ei saanud ikkagi sellest tekstist aru :?
seda vist,et võib juhtuda et sinine küte on puhtakspestud hapetega ja nüüd müüakse valgenamaha
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
heiko325
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 29.03.2008 21:35 39
Peamine sõiduk: BMW 525D
Asukoht: Ida-Viru,Rakvere

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas heiko325 »

ando4 kirjutas:Kasutatakse söiduautudes ka :) Pöllumeeste kohta ei tea aga firmad ei tohi.Ja seda luba suht raske saada.Ei ole väga kindel et seda traktorites ohtrasti kasutatakse.Tänapäeva mootorid päris nöudlikud kütte suhtes.Selline tähelepanek meenus ka et söidan päevas ysna mitu korda ühest uuno-x tanklast mööda ja selle juures käib suurem kaevamine seal pidevalt ekskavaatorid tangivad.Sinist seal ei müüda.Järelikult ka see ettevöte kasutab valget kütet traktorites.See ei ole öige kraam ma ütlen mehed :D
Kle tarkpea kas siis põllumeestel pole firmasid w, et firmad ei tohi(ega ma vabatahtlik pole oma põllumajandusfirmas,või mida sina FIRMA all silmas pead??).Ei tea kas sulle vanaisa jutustas sellist lolli juttu või miks sa sellisel arvamusel oled?
Sinist diiselkütust kasutatakse traktorites koguaeg,igapäevaselt tangin seda traktorisse (ca 250liitrit päev)(v.a muidugi teepeal töötavad traktorid),ja need traktorid mis sul ei tööta tuleb otsemaid vist emeksisse saata.
Ja on autod sõitnud ka ainult sinisega ja ei kahjusta mingit mootorit või pihusteid,iseasi kui ostad kuskilt persest kes tangib sulle selle sinise kütte nt. pesemata mürgi kanistrisse või mõnda teisse solgitünni.
Kui sa kindel ei ole siis ära kirjuta siia enda lolli arvamust!
E39 525D 2001
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Roland325 »

Tean isegi paari inimest, kes juba aastaid ainult sinisega igapäev sõidab. Autod toimivad siiamaani ilusti.
Kasutaja avatar
Thomson 25
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.03.2009 10:28 37

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Thomson 25 »

Sinine küte on sama mis valge ainult värvainega.Minu auto käib väga hasti sinisega.Kui te ostate sinist mingi Ennu käest või mustlastelt siis pole ju midagi imestada kui auto ei tööta.
TÖÖD TEEB CITROEN AGA SÕIDU MÕNU PAKUB BMW
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Ron23 »

Delfi kirjutas:
Ron23 kirjutas:Selleks on seal olemas "Euro" diisel. Aga see hinnalt kallim ja seda eestisse üldiselt ei tooda. Ja veel selline pisiasi, et venemaal müüdavad uued autod on teise mootori seadistusega. Seda selleks, et nad tolle solgiga sõita saaks.
uurisin täna tutava käest kes venemaalt kytet toob selle nn euro kytuse kohta... mees tegi suured silmad ja kysis "millest sa räägid, sellist asja ma kuulen esimest korda"
Ja järgmine kord tehku su tuttav tanklates silmad veel suuremaks, no ütleme, nii suureks, et juba lugeda näeks ja lugegu silte mida ostab. Või pesku kõrvu seebiga kui ei kuule. Tavaline vene diisel on väävliga ja vene "Euro" diisel on väävlivaba. Mul on 5 diisel autot ja neist mitte ükski ei sõidaks väävit sisaldava diisel kütusega. Kui sina seda saasta omale auto paaki kallad siis lase käia.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Danil523 »

Kui omad TDS - ning lisad väävlit paaki- Siis peab võitlema et asi käima saada. (kui just pole remonti läbinud)

Point selles et diisel bmw ei taha väga käivituda ning ka liikuda kohalt VENE DIISLIGA.
(üks mis ei karda väävlit ega solki ning ei saagi aru mis küttega liigud on 524TD- mehhaanilise pumbaga+ suur turbo) teistel juhtudel- on suur jõukadu, küttekulu suurenemine, pedaali tallamine,, käiamised, lekked, pumbajutud...

Iga üks aga valib ise- mida ta sisse valab. Kõikidel on valik.

Edit: ma ei väidagi et iga diisel bmw kohe sureb maha -tänud sinisele või vene diislile... Mõte on selles et- hakkab tasapisi kaotama bmw omadused ning et neid tagasi saada siis see võtab aega ning raha.
Kui aga auto on niigi uimane (enamus TDS-id) - siis aru ei saagi. kuna mootor kasutab vaid osa võimsusest.
Seepärast ka ei teki mõnel liikuril vahet.
Viimati muutis Danil523, 16.02.2010 18:33 26, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Edson520 »

Danil523 kirjutas:Kui omad TDS - ning lisad väävlit paaki- Siis peab võitlema et asi käima saada. (kui just pole remonti läbinud)

Point selles et diisel bmw ei taha väga käivituda ning ka liikuda kohalt VENE DIISLIGA.
(üks mis ei karda väävlit ega solki ning ei saagi aru mis küttega liigud on 524TD- mehhaanilise pumbaga+ suur turbo) teistel juhtudel- on suur jõukadu, küttekulu suurenemine, pedaali tallamine,, käiamised, lekked, pumbajutud...

Iga üks aga valib ise- mida ta sisse valab. Kõikidel on valik.
mis jama see on, naabril on e34 tds, ja iga suvi ta käib tuttavatel venemaal, umbes 7 aastad sõidab sellega ja ei ole üldse probleeme, isegi ütleb et vene diisliga auto sõidab paremini
+372 5 100 607
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Randofer »

Muidu on mul paagis vene diisel, hetkel Uno-x diisel ja must suits taga. Pole midagi hullu, aga minu 325tds on vene diisliga teravam ja suitsu ei paista peeglist.
Seda ei tea kas minu tanklas on Vene "euro"?
When it doesn´t blow it sucks
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Ron23 »

Ma kohe kuidagi ei usu, et siinsed kaubitsejad kes venemaalt kütust veavad hakkavad seal ostma 40% kallimat väävlivaba nn.euro diislit kui siin ostetakse ka tavalist väävliga diislit.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Kasutaja avatar
Edson520
Huviline
Postitusi: 4664
Liitunud: 17.09.2008 07:28 12
Peamine sõiduk: 535d
Kontakt:

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Edson520 »

kes üldse ütles et venemaal on sinine diisel
seal on sama valge ja 2 korda odavam, ja väga hea kvaliteediga
sinine diisel pärineb rongidelt, laevadelt, traktoritelt jne
see on sama diisel vaid värvitud selleks et toll võiks seda tavalisest kallimast diislist erineda
Viimati muutis Edson520, 17.02.2010 18:54 33, muudetud 1 kord kokku.
+372 5 100 607
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: Sinine diisel

Postitus Postitas Ron23 »

Jutt ei olegi enam sinisest diislist vaid vene tavalisest.
Viimati muutis Ron23, 18.02.2010 07:33 56, muudetud 1 kord kokku.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
Vasta