chiptuning

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
sam
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 17.12.2002 14:35 19
Kontakt:

chiptuning

Postitus Postitas sam »

tervist BMW fännid!
avasin täna uue lehekülje, kus on ka teile ühte-teist huvitavat pakkuda
[url=http://www.hot.ee/chiptuning]http://www.hot.ee/chiptuning[/url]
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

hmm, kas see **** transport on nii kallis, et kui 2 ja enam chipi osta, siis hind juba 30% odavam?

aga leht ise selge ja ülevaatlik:)
530d
raul
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 12.11.2002 18:21 35

Postitus Postitas raul »

Minu auto chipi hind 15960 :( ,st 1 hj maksab ~725
Siis pigem uurin Hartge sisselaske ja aju hindasid...
Margus_H
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 30.09.2002 15:39 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus_H »

Ja ise installid neid peale ka?
Põhimõtteliselt millalgi jaanuaris vast oleks isegi huvi...hetkel muude osadegagi rabelemist rohkem kui küllalt.

:)
Margus_H
Kasutaja avatar
xjan
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 03.10.2002 10:09 07
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56561000
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas xjan »

suht vähe infi paistab sealt... 325i E30 näiteks.... on olemas vist 3-4 erinevat motronicut, mida kasutati ja vastavalt sellele peaks ka chip olema erinev, siis veel et kas Kat-iga masin või mitte jne.

muidu igati tervitatav nähtus aga osad chipid on küll liigkallid...
sam
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 17.12.2002 14:35 19
Kontakt:

Postitus Postitas sam »

kõike informatsiooni oleks meil vast üles panna. Lehelt saab oma sõiduki kohta ettekujutuse. Igal juhul tellimisel täpsustame alati ajuboxi täpse nri ja seejärel anname kliendile täpsema informatsiooni. Kallimatest chippidest on võibolla võimalik ka alla midagi tingida, see selgub alles siis kui konkreetselt huvi kellelgi tekib. Üritame ikka igat klienti teenindada hästi.;)
Cyxapb
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 11.11.2003 22:50 12
Asukoht: Tallinn, Kopli
Kontakt:

Postitus Postitas Cyxapb »

küll on natuke kallis, aga siiski mida paganat kui tahad endale suremat jõudu siis ole valmis selle eest maksta...

ja veel üks küsimus kas keegi teab kust v6ib osta endala s14 mootorit ?:)
juho
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 18.03.2003 13:08 45
Peamine sõiduk: E46 M3 kompressor
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas juho »

Mootorid ja süsteemid samad ju
E36 325i 2.5 24V +19PS +24 Nm 3960 EEK

E34 525i 2.5 24V +19PS +25 Nm 4960 EEK

millest see hinnavahe?
patrik
Huviline
Postitusi: 4590
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

obd1 ja obd2 ( üks vajab vahetükki, teine ainult ümberprogemist) arvan ma
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Jallo
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 08.08.2003 12:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jallo »

vähe muu teema küll aga räägin siiski, mul programmaator juba ammu olemas aga polnud kuskilt mingit softi võtta mis sinna kivi sisse pressida, kõik ju nii ihnsad et keegi ilma rahata ei anna siukest asja! (või siiski)
nüüd sõber sai omale kah bemmile teise aju lõpuks säältsamast kohast millest eelnevalt juttu oli.
nüüd mul siuke kuri plaan et peks tal selle välja koukima ja koopia tegema!
on muidu keegi saanud niivisi oma autole powerit juurde ka või?
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

[quote][i]Algselt postitas Jallo[/i]
vähe muu teema küll aga räägin siiski, mul programmaator juba ammu olemas aga polnud kuskilt mingit softi võtta mis sinna kivi sisse pressida, kõik ju nii ihnsad et keegi ilma rahata ei anna siukest asja! (või siiski)
nüüd sõber sai omale kah bemmile teise aju lõpuks säältsamast kohast millest eelnevalt juttu oli.
nüüd mul siuke kuri plaan et peks tal selle välja koukima ja koopia tegema!
on muidu keegi saanud niivisi oma autole powerit juurde ka või? [/quote]

Jah, mul olemas erinevad E30 325i, motronicuga 320i ja E30 318is chipide bin failid, mingi raha eest võin siin huvilistele kividele kõrvetada. Mineku muutus natuke paremaks, pööretepiiraja nihkus 6900 peale... aga kui oleks asja õige hinna eest ostnud tuuningfirmast oleksin tulemuse üle suht pettunud...
Edit: enda autole installisin siis Jim Conforti chipi - välismaiste foorumite põhjal kõige parem E30 325i-le saadav chip.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Postitan küll siia igivanasse (ja juba välja surnud) teemasse, aga paistab, et siia sobib ta kõige paremini.
Teiseks kandidaadiks oleks võinud sobida veelgi vanem teema 3.5 M30 jagaja.
Teema siis selles, et leidsin ühe loo, kus üks kodanik tegi katseid igivana Motronic 1.0 Adaptive (0 261 200 059) tuunimisega, mis õnnestub osaliselt erilisele hingesugulusele varajase Porsche pritsungiga. Viimasele on siis saada vastav editor (artiklis viide). Küll oli kunagi olemas sarnane programm ka Motronicu mappide redigeerimiseks (Jim Conforti DME Editor, sellele on siin ka varem vihjeid), kuid too maksis korralikku raha.
Aga veel rohkem on sellest artiklist kasu selleks, et mingitki aimu saada, mis seal Motronicu ajus ikka toimub:
http://home.comcast.net/~russelc/dme/dmetune.htm
Tähele tasuks panna, et kuna tegu on igivana Motronicu versiooniga, on veel võimalik nendest fuelmappidest veidigi sotti saada.
Lugesin just eile BMW enda poolt välja antud raamatust, et E46-l kasutatvas pritsungi juhtajus on juba erinevate map-ide arv kasvanud 700-le ja erinevate parameetrite arv 20'000-le. Nendest juba koduste vahenditega niisama lihtsalt jagu ei saa :roll:
Samas, kuna uued ECU-d on juba flashitavad, on see editoride teema asendunud selliste asjapulkadega, nagu Shark Injector. Keda huvitab, see googeldab.

http://member.rivernet.com.au/btaylor/B ... 8528e.html
Viimati muutis priitv8, 20.09.2005 17:55 32, muudetud 1 kord kokku.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
bemmm
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 28.08.2005 21:12 42

Postitus Postitas bemmm »

ei hakka uut teemat tegema aga kas kellelgi 325 e36ele pole chipi bin faili(softi), mida kivile kõrvetada???
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Mingi uus chippe pakkuv firma http://www.autohai.ee/
Huvitav kas tõesti sellise hinnaga nende lubatud kilovatid tulevad? ...kahtlane.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

erik kirjutas:Mingi uus chippe pakkuv firma http://www.autohai.ee/
Huvitav kas tõesti sellise hinnaga nende lubatud kilovatid tulevad? ...kahtlane.
Kuskil dynos peaks enne ja pärast chipi ära käima. Ma ei ole kursis aga palju +- lubatud on. Kuna nad reklaamivad +14hp (325) siis ma pean ka seda saama teoreetiliselt ju :roll: Hind on ju ülihea :idea:
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

KristjanS kirjutas:
erik kirjutas:Mingi uus chippe pakkuv firma http://www.autohai.ee/
Huvitav kas tõesti sellise hinnaga nende lubatud kilovatid tulevad? ...kahtlane.
Kuskil dynos peaks enne ja pärast chipi ära käima. Ma ei ole kursis aga palju +- lubatud on. Kuna nad reklaamivad +14hp (325) siis ma pean ka seda saama teoreetiliselt ju :roll: Hind on ju ülihea :idea:
mõtlesin sama et peaks ära tegema sest hind ikakgi väga soodne..:)
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

KristjanS kirjutas:Kuskil dynos peaks enne ja pärast chipi ära käima. Ma ei ole kursis aga palju +- lubatud on. Kuna nad reklaamivad +14hp (325) siis ma pean ka seda saama teoreetiliselt ju :roll: Hind on ju ülihea :idea:
Kasutage otsingut, meph pookis endale ühe kodumaise venelase vahendatava chipi (vist Austria firma Inmotion tuning) külge ja tegi dünot. Päris 14hp välja ei tulnud, aga +10 küll. Ja piiraja nihutas ka kuhugi piiramatusesse :P Ühesõnaga bensukal on mõistlik chipiraha kulutada paremate piduriklotside või poolslikkide peale, saad parema tulemuse.

Nagu klassikud ütlevad, tuuning ei alga vabalthingaval bensukal mitte mootorist, vaid piduritest, vedrustusest, rehvidest ja juhist ;)
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

täitsa õige jutt esimesena loeb ikkagi istme ja rooli vaheline tihend ja siis kui tegema hakata alustada piduritest ja kummidest... :idea: :roll: :cool:
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

http://www.es-tuning.org/ Seda punti ma küll soovitan. Endal lasin diislit kiiremaks teha selles firmas. Jagub vaid kiidusõnu.

Tartu pundi kohta ei oska midagi öelda. igaksjuhuks hoian eemale põhjusel et selliseid asju ei õpita üleöö.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Henrik88 kirjutas:http://www.es-tuning.org/ Seda punti ma küll soovitan. Endal lasin diislit kiiremaks teha selles firmas. Jagub vaid kiidusõnu.

Tartu pundi kohta ei oska midagi öelda. igaksjuhuks hoian eemale põhjusel et selliseid asju ei õpita üleöö.
Seal Tartus (autohai) tegeleb chippimisega Tarts kes on kuulsust kogunud just Audiclub kaudu. Tarts on päris pikalt sellel alal tegev olnud. Igal juhul mitte vähem kui ES-Tuning.

Samas vabalthingava tuuning chipiga on suht raha raiskamine.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

silwer äkki põhjendaksid natukene ;) kuulaks huviga,et siis teada kas on mõtet üldse või ei.. :roll:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Esiteks on autohai lubadused E36 325 juurdesaadava võimsuse/momendi osas üsna ebarealistlikud: +14kw (19HP)/26nm ei tõmba mitte mingi valemiga tavalisest 2.5-sest vabalthingavast lihtsalt chipiga välja. Kasutatakse ilmselt "pabervõimsust" mida tootja on pakendile trükkinud ja reaalsest elust asi ikka väga kaugel. Kui praktikas 10HP :!: /10NM juurde saad on isegi hästi läinud. Sellist võimsuse kasvu ei registreeri sinu tagumik, ega ka stopper. Seega, milleks?

Parem osta 2.5 tonni eest uus pidurivedelik ja korralikud Ferodo klotsid ette, mis on oluliselt tuntavam "tuuning".

Hoopis teine lugu on turbomasinatega - seal võib chip olla kõige parem HP/EEK suhtega tuuning ;)
Kasutaja avatar
Trionic
Huviline
Postitusi: 1106
Liitunud: 18.11.2005 20:30 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Trionic »

Küsiks veidi OT: kas ja kes killiks kiirusepiiraja,ning kuidas nullida tagumised
O2 andurid,et Modic ei nutaks pidevalt,et ma EGR`i ja diferentiaalõhu torustiku maha kiskusin(elektrividinad jätsin juhtmete otsa).
Mootoriks M-73
Vasta