M62b44 plokikaane ehitus

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Kristjan.K »

See teema siis peaks käsitlema seda, kuidas antud plokikaant paremini hingama panna ja mida oleks vaja teha kui plaan minna ülelaadimise teed.Pärast ühe kaane lahkamist ja natuke lugemist, tulid välja mõned kriitilised kohad.
Kõike mis ma tean või olen lugenud ei saa võtta puhta kullana, samuti ei oska ma üelda kuna ma jõuan flowbenchile oma kaantega ja saan siia tulemi postitada, et mis ja kus muutus. AGA kui kunagi kuskilt jäi silma, et keegi kasvatas vabalt hingavana oma võimsust portimise teel 10 hobuse võrra siis ma julgen väita et natuke rohkem peaks sellest kaanest kätte saama küll. Eks aeg näitab ja kõik suured asjad algavad väiksestest.
Kõigepealt teoorias on mind aidanud G.Bell´i Supercharged, ja Speed Pro seeria raamatud Cylinder heads ja secrets of speed, eks kollektsioon täieneb. Idee polegi Seda m62 kaant rämedalt avada ja tohutid suuri klappe installeerida(sest nagu tulem näitab voolavad nad tegelikult juba päris hästi), pigem porte paremini kujundada ja sujuvamaks muuta. Kui pordid suureks ajada langeb gaasi liikumiskiirus ja see pole hea. Mis puudutab Forced Inductioni siis mootor, mis voolab paremini toodab samad jõunumbrid madalama boostiga, madalam boost tähendab, et võib suurema chargeri panna või kui chargeril on võimu Seda suurema pulley abil overdrive´ida, suurem charger tähendab rohkem powerit, ja power toob naeratust näole.
Nüüd siis oma M62B44 juurde, tegemist on alumiinium sulamist kaanega ja 4 klapiga silindri kohta, klapid asetsevad üksetise suhtes nagu viil katus nurga all selliselt:
Pilt
ja kaas ise on mootorile paigutatud selliselt:
Pilt
nii et sisselaske kollektor kinnituks horisontaalselt. (Kinnitus polt on üleval vasakus nurgas näha) Vasakpoolne kanal on sisselase (Note: et kui pruuniks ja mustaks see läinud on, isegi engine cleaner ei võtnud seda maha, ja väljalaske sain sama kemikaaliga puhtaks :roll: )
Pordid näevad välja sellised:
Pilt
Pilt
Mu mudelleerimis oskus pole veel kõige parema aga i learn as i go. Nagu näha siis sisselase on suhteliselt otse alla disanitud ja puhtalt pealevaatamise järgi julgen ma väita et voolab tegelikult väga hästi, aga ruumi parandamiseks on, need märkisin punasega :) lisaks igasugu valujägeda maha voolimine jms (miks ma nii arvan, on sellepärast, et kui ma raamatutest olen teisi porte vaadanud siis BMW omad on ikka väga hästi valatud. )
Pilt
Siin on siis sisselaske apsakad tehasest.
Välja lase on nagu veits kehvemas seisus aga väljalse võibki olla pisut kesisem, sest kuna peale põlemist on silindris rõhk maru kõrge, kõrgem kui atmosfääriline, ja väljalaske klapi avanedes jookseb see sealt juba peaaegu iseenenst füüsika seaduste tulemusel tühjaks aga ainult peaaegu. Väljalase keerab ka palju teravama nurga all vasakule. Gaasidele meeldib tavaliselt otse minna, ja tegelikult sööstavad nad juhtpuksi vastu ja jäävad sinna väljalaske porti pendeldama, kui seda disaini vaadata, mõned illustreerivad pildid veel:
Pilt
Siin on sinisega märgitud gaaside liikumissuund, kollasega klapipesade materjali teravad randid mis muuseas on ka sisselaskel :roll: (väljalase hingab küll teispidi kuid siiski teravad randid tekitavad turbulentse jms keeriseid) punasega on märgitus lisamaterjal kus istuvad juhtpuksid sees.
Pilt
Väljalaske port otse klapiavast vaadatuna. kui nüüd vaadata neid kummist silikoon mudeleid ja väljalase porte siis on isegi näha kui palju seal seda metalli on ümber selle juhtpuksi, mis tegelikult takistab väljalaske gaaside äravoolu. veel üks illustreeriv pilt:
Pilt Gaasid voolavad otse sinna kus on juhtpuks.
FI (Forced induction´i tarbeks on väljalase oluline kuna silindris on rohkem õhku ja kütust ning kogu kompott peab sealt kiiresti minema saama) Speed PRO soovitab isegi väljalse klapi suurust 90% sisselaske omast kui räägime FI mootorist. M62 stock klapid on 35.0 mm sisselase ja 30.5 mm väljalase. Väga 90% välja ei anna, aga ma usun, et natuke portimist ja tööd väljalaske kanali kallal ja saab rahuldava tulemuse.
Klapipesad(Valve seats) on mingist tugevamast metallist ja on pressitud plokikaande. Mul ei ole täpis riistu et mõõta kraade kuidas pesad on lõigatud aga kontakt pind on kindlasti 45 kraadi ja back cut 60 kraadi ma eeldan. Klapipesad on see koht kus kõige rohkem voolavust juurde saab tegelikult. Sest loogiliselt ja pilte vaadates on see ju kitsaskoht, ainuke koht mis takistab kütusesegul põlemiskambrisse jõudmast. Lollakamate disainidega mootoritel on klapipesade modifitseerimisel loota isegi 25% kasvu voolamises. :shock:
Aga vaatame kuidas BMW on probleemile lähenenud. Kõigepealt natuke teooriast. Päris pikalt toodeti alguses klapipesasid mis olid lõigatud ainult 45 kraadise nurga all. nn single angle cut. BMW tootis M62 double angle cut, kõige paremini aga voolavad klapipesad kui nad on lõigatud kolmekordse nurga all:
Pilt Nagu näidatud joonisel. Ülemine vasak sisselaske kohta, alumine vasak väljalaske kohta, ja paremal pool on nö üldine suur pilt kuis asi toimib.
Bmw M62:
Pilt
Sisselaske klapipesa oma hiilguses double angle cut´iga kus siis 45 kraadine kontaktpind (eesmine viltune tasapind ja siis back cut mis sulab porti)
Pilt
Väljalaske klapipesa oma hiilguses analoogse disainiga nagu sisselasegi.
Kusjuures nende 3 nurgeliseks muutmine ilmselt ei maksagi nii palju kui nt konsulteerida windorfi meestega (I hope i got the name right :D) ja küsida neilt kolme astmelise klapipesa sohveldamist. tähtis on, et tänavamootoril see sulgemispind, e. siis klapi ja pesa kokkupuute pinna läbimõõt oleks kuskil 1.3-1.5 millimeetrit. See tagab hea vatupidavuse ja töökindluse. Race engines use 1mm :P aga seal pole vastupidavus nii oluline ka.
Liigume edasi klappide juurde. Sisselase kõigepealt (Kui uurite sisselaske klappi siis vaadake uuesti seda joonist raamatust mis ma üles riputasin paar pilti tagasi)
Pilt
Sisselaske klapp on stockist juba 2 nurgeline aga võiks olla kolme nurgeline, nt.
Väljalaske klapp on stockist ühe nurgeline:
Pilt aga võiks olla kahe nurgeline nagu joonisel.
Klappidel tegelikult on stock formaadis piisavalt arengu ruumi, samuti ka klapipesadel. Nüüd kui a portimise teema kokku võtan siis tegelikult klapipesade uuesti sohveldamine nt 3 nurgeliseks ja klappidele back cut´de tegemine vaevalt samaplaju maksma läheb kui sisse ja väljalaske porti modifitseerimine. ;)
Mis puudutab veel FI teemat, kui vaadata põlemiskambreid sellele kaanel siis illustreeriv pilt on siin olemas:
Pilt tähelepanu äratavad need teravad nurgad mis on punasega tähistatud. Tõsi vb poole bar´ise rõhuga ei juhtu midagi, aga iga speed junkie, kellel on ligipääas läpparile ja oma progetavale ajule ja muule nännile mõtleb ühel hetkel, et **** prooviks kus on piir ja keeraks boosti peale või tugevdaks nitro segu. :D Ma ei mõtle seda üldse halvasti tegelikult, see on ju normaalne, et inimesed püüdlevad edasi, aga need nurgad tekitavad nn Hot Spotte, ja need omakorda detonatsiooni. Seega, enne chargerit jms soovitaks mina kaaned maha võtta ja need üle käia. ;)
Kokkuvõttes, millepoole ma ise üritaks tüürida oleks, väljalaske poleerimine ja üleliigse eemaldamine. Sisselaskes sama asi, ainult ilma poleerimiseta. Katsuks vältida portide suuremaks tegemist diameetrilt, sest see vähendab gaasi liikumiskiirust. Juhtpuksid uued ja treiks nad otsast koonjaks, st see osa mis jääb porti on koonjas nn bullet type guide boss. Sohveldaks pesad ja laskeks klappidele back cutid teha. Ennem kui kogu see asi alguse saab, kavatsen ma lasta mõõta ära palju voolab stock kaas, puhastatult ja puhastamata, siis prooviks sohveldatud ja moditud klappidega, seejärel täis porditud kaane voolavust. Ja tabeli topiks siia üles ja vaataks palju sellest kõigest kasu oli.
Lõpetuseks, igamees kellel on raha kast õlli osta (nagu mul oli) katkiste plokikaante omanikule, kellel on piisavalt tahtmist ja viitsimist otsida juurdepääs korralikule kompressorile ja osta endale õhujõul töötav... hm GRINDER :D (eesti keelne vast oleks???) saab selle kanalite silumisega ise ka hakkama. know how on netist tellides 400 krooni eest olemas. Ma loodan, et siin on v8 meestele mingi alguspunkt ja tuleb mõtteid ja areneb kontruktiiven vestlus ja vb kunagi näeb ilmavalgust ka mõni moditud M62 eesti pinnal, igatahes minul on tahe teha olemas. :mrgreen: Iseasi kuna ma sinnamaani jõuan, endiselt otsin manuaal kasti oma autole nt. Kui minna ülelaadimise teed, siis käiksin mina kindlasti mootori ja kaaned üle. Aga ilmselt saab ka sellest mootorist vabalthingavana, portides, piggybackiga ja käredamate nukkadega head jõunumbrid, eks aeg näitab. :cool:
Original BMW Teile
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Ultron »

Tubli töö ära tehtud. M62B44 pea head voolavust on isegi USA foorumites kiidetud. Väljalaske kollektor aga kiita ei saa, seal on ka omajagu hobuseid peidus. Eriti kui ülelaadimisega või suurema overlapiga nukkadega tegeleda.
Btw Salmrega suheldes väitis ta et suht sarnase M60B40 portimisega saab umbes 10 hobust vabalt hingavalt juurde ja 40 kompressoriga (ilmselt mõeldud miskit 0,5 bari seadet). Üldiselt pole M62B44 kohta ühtegi reaalset flow/lisahobuste numbrit näinud, loodab et sa tekitad midagi sellist siia :)
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Kristjan.K »

Siin ongi minu küsimus tegelikult kuidas ta portida lasi? Kas ainult kanaleid siluda, või läks ka nende pesade kallale ja klappide? Pesad ja klapid on see kus kõige suurem Gain tuleb.
Original BMW Teile
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Shadowray »

Väga lahe - plokikaane koha pealt tekkis üks küsimus. Nimelt kui hakata teda üle laadima, siis kas klapivedrud ei tuleks vähe tugevamad panna ? - usun, et parema voolavusega seonduvalt võib saada ka suuremaid pöördeid masinast kätte, aga kui kaugele võib olemasolevate vedrudega minna? hetkel mul m62tub44-jal piiraja 6400 peal. huvitama hakkas just see, et kas antud asi vastu peab - ess vedrusid küll välja ei vaheta ja laseb 8psi-d peale ning tõstab piirajat 6650 peale. Ess on oma asja lahendanud just selliselt System components:

-CNC aluminum crank pulley.
-Fully automatic belt tensioning.
-8 larger Bosch injectors.
-New ESS ECU software w/removed top speed governor and 6650RPM limit (manual transmission only).
-Vortech V3Si Supercharger unit
-CNC machined, hard anodized 20mm certal-aluminum main bracket for extreme rigidity.
-CNC hard anodized support/ABS control unit brackets and hardware.
-ESS bumper mounted CAI w/K&N high flow air filter.
-Casted intake assembly with ultra strength silicone sleeve connections and stainless steel hose clamps.
-Mandrel bent discharge assembly made from 304 quality stainless steel and finished in black powder coat.
-Detailed step-by-step installation instructions, fully illustrated.
-Heavy Duty drive belt system.
-Oil breather assembly designed for boost.
-CNC machined, anodized fan spacer.
-2yr./unlimited mileage warranty.
-100% Maintenance free operation.
-100% Bolt-on installation.


Väljalaske koha pealt ttekkis ka veel üks küsimus - nimelt me Ultroniga esmaspäeva õhtul arutasime , et kuidas teha väljalaset paremaks ning jõudsime järeldusele, et asi peaks olema 4-1 kollektor, mitte 4-2-1, kuna kõrgematel pööretel tuleb just 4-1 st paremini läbi, kui 4-2-1 st. Kas see väide vastab tõele?
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Ultron »

Kui juba minna pea voolavuse parandamise ja/või ülelaadimise peale siis võiks väljalaske kolle ikka ka üle käia. Kuulu järgi saavat e39 M5 40hp ainult väljalaske kollest juurde. Üle laetud M62B44'st võiks seega samas suurusjärgus jõudu juurde tulla, koos plokikaane töötlemisega ilmselt veelgi rohkem. Lugedes teemasi 4-2-1 vs 4-1 headers tuuakse küll välja et 4-1 ei toimi nii efektiivselt madalatel pööretel aga V8 + ülelaadimise puhul see madal vääne väga pisike niikuinii pole. Korras M62B44 kannatab 7k pööret kenasti ära, ainuke jama et 6500...7000 vahemik on hingamine nii hädine, et mingit märkimisväärset jõudu selles vahemikus ei produtseerita. On kõrva jäänud väited, et ainult sportnukkadega õnnestub 290-300kW välja pigistada, iseasi kuidas mootor tühikäigul siis töötab ja kas sellega poodi piima järele kannatab minna. Kõike seda arvestades võiks 4-1 kollektor väga hästi M62B44'le sobida, kuna mootor on tugev ja kannatab ametlikust piirajast tunduvalt rohkem pöördeid. Saab selle kõrgema vahemiku ka tööle nagu S62B50's tehtud. Kaane portimine, nukad, väljalaske kollektor koos ülelaadimisega võiks väga korraliku numbri päeva lõpuks anda kui muid pudelikaelu ka järgi aidata :) Sai isegi vahepeal mõeldud, et äkki viiks oma nukad väiksesse ümbertegemisse ja pärast dynos häälde :P
Keegi teab mis võimsuse juures 98 oktaanise bensiiniga M62B44 tehase pihustite piir jookseb, kuniks segu liiga lahjaks läheb ?
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Shadowray »

kuna m62 on s62 võrreldes suhteliselt "ökonoomne", siis ma millegipärast usun, et need pihustid rohkem välja ei annagi. minu mäletamist mööda annavad nii prevanos kui vanos mootorite pihustid mõlemad 150 g/min välja kuid seda erinevatel survetel - prevanosel siis 3 barise survega ja vanosega mootori pihusti 3.5 barise survega. Muidugi ei oska ma oma leidu kinnitada, kuna ma ei oska bmw tootekoodi alusel otsida välja boschi tootekoodi vastet.

väljalaske kollede erinevust ei saa m5-l ja 540-l olla, sest need on m5-l ja pre-vanos mootoril samad. küll aga on erinevus vanosega mootori katalüsaatoriga väljalaske kollel.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=50

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=50

järeldus minu jaoks - pean tegema kindlasti 4-1 kolled. Pre vanos motoga mehed pääsevad vb lihtsamalt ja ei pea nii palju paini nägema hakkama - minul rikub katt seal kolle küljes suht palju kohe ära.
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Shadowray »

Ultron

Me rääkisime veel meie masinate ajudest - äkki sa saad kontakteeruda selle inimesega, kes sinu masinat näppis, et temalt küsida aju flashi ümberkirjutamise kohta. täpsemalt siis seda, kas saab noncatalytic versiooniks softi muundada ja mida selleks vaja oleks.

mul on väljalaske koha pealt veel mõningaid mõtteid. Kas ma olen õigesti aru saanud, et kogu väljalaske lõikes peab jääma väljalaske torustiku ristlõike pindala samaks? Mina sain aru sellest niimoodi, et sellise tingimuse täitmisel tekib olukord, kus heitgaaside väljumine muutub voolavaks just nimelt selle tõttu, et iga "lööklaine", mis mootorist tuleb hakkab välja vedama järgnevat lainet(lainetel peab olema seega korrektne järjestus). siit veel üks küsimus - mis moodi meie mootorite kolbide tööjärjestus on? Ma tahaks siiralt aru saada, mis moodi see kõik toimetab :D - sellele tuginedes saame me teha sellisel juhul edasisi järeldusi.
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Kristjan.K »

Väga lahe - plokikaane koha pealt tekkis üks küsimus. Nimelt kui hakata teda üle laadima, siis kas klapivedrud ei tuleks vähe tugevamad panna ?
Hm, kui pöördeid ei tõsta ja nukkade kallale ei lähe siis pole ilmselt vaja, küll aga soovitaks klappidesse investeerida ja miskid ühest tükkist stainless steel omad soetada. Muuseas M60 on tehasest juba topelt klapivedrud, ja need istuvad 1:1. AGA M62´l on redutseeritud massiga klapiajam, selle ta 7000rpm kannatabki. Tehase idee oli raudselt madal kütusekulu. Kuigi see 7000 on selline nii ja naa, hüdrotõukuritega mootorid reeglina väga happy reving ei ole. :roll:
Vaevalt, et keegi jääb selle 8 PSI juurde ma usun, et 1bar´i kannatab see mootor intercooleriga ilusti ära, sellest see klappide soovitus ka.

Pihustid Siin on nubrid kirjas aga sellest pole sulle hetkel kasu väga, sest SC jaoks või üldse panna paika auto kutuse vajadust on oma valem ja see ei puutu hetkel asjasse, stokkerid on vabalthingavale ilmselt piisavalt head. SC puhul loomulikult uued, aga eelnevalt reklaamitud KIT´is nad juba sees
ESS bumper mounted CAI w/K&N high flow air filter.
Filtri tellisin koos puhastuskomplektiga ära (Käes ka juba) ja CAI mõtleme ise kuidagi välja. :cool:
Väljalaske koha pealt...
Siin ei oska ma kaasa rääkida kuigi palju, väljalase on huvitav teema, aga pole sellele exhaust systemsi raamatule peale sattund, nukkade oma tellisin täna ära. Seda krt pole seal Krisos. Anyway tagasi teemasse, mida suurema läbimõõduga toru seda aeglasemalt gaas voolab, ja madal ots kannatab(Gaas ei saa nii kiiresti minema), kõrgelt on hea. Mida kitsam on toru, seda kiiremini gaas voolab, madalalt on hea, kõrgelt restrictive. Kahjuks pole ühtegi võimalust arvutada kuidagi milline on optimaalne primarie´i (nii kutsutakse seda osa mis on väljalaske pordist kuni kollektorini) pikkus. Selleks peab lihtsalt mootori pinki panema ja katsetama. Ma usun, et SS headers on hea kaup küll ja sellest paremaks vast väga enam minna ei saa.
Korras M62B44 kannatab 7k pööret kenasti ära, ainuke jama et 6500...7000 vahemik on hingamine nii hädine, et mingit märkimisväärset jõudu selles vahemikus ei produtseerita.
Kindel, et asi on hingamises mitte selles et pihustid ei suuda toita? Segu läheb rikkaks siis?
Endal plaanis ära mõõta ossiga oma pihustite Pulse Duration(kaua piirajas signaal kestab)
Kui jagada 60 maks pööretega saab teada aja, mis ühel pihustil kasutada on, et süstida kütust silindrisse. Seejärel kui eelnevast tehtest saadud aeg jagada sellega mis mõõtsid mootorist, peaks tulema mingi selline 0.7-0.9 (Ma arvan, sest keegi tavaliselt ei pane tehasest pihustit maksimaalselt 100% juures tööle) Siit saab teada protsentuaalselt palju su mootor antud pihustit kasutab. kui saad sealt nt .85 siis tead, et 85%, järelikult võid pöördeid tõsta 15% 6100 peaks stokker olema M62B44, 6100x0.15 + 6100 = ca 7000 Aga iseasi kui palju meie pihustid välja annavad...eks teadus peab võitma jälle :)
Keegi teab mis võimsuse juures 98 oktaanise bensiiniga M62B44 tehase pihustite piir jookseb, kuniks segu liiga lahjaks läheb ?
Varsti saan teada loodetavasti. E. sis vaata ülesse, kui sul endal Oss on siis võid ilmselt ise proovida, aga auto peab kas dyno peal olema või siis maanteel liikuma.

FI nukad
Performance nukad
Original BMW Teile
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Shadowray »

1bar võib päris halvasti motole ja tema tihenditele mõjuma hakata - sellisel juhul peaks vist saama ka metallist plokikaane tihendid.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Ultron »

Usun niimõnigi M62 on laiali lastud palju väiksema boostiga kui 1 bar :D Intercooler, jahe ilm ja kõrge kütuse oktaan on küll head boosti sõbrad aga nii kõrgele mina küll ei julgeks ilma surveastet langetamata minna. Jimmy masin tahtis 0,48 barise boosti juures peale mõnda dyno runni juba detoneerima hakata. Korraks julgeb dragil küll 0,65 bari lasta aga see on tal ka lagi. Samas intercooler on minu teada sellel setupil puudu. Muidugi oleme lugenud, mis Corky Bell sellest oma Supercharged!/Maximum Boost raamatutes arvab :mrgreen:
Väga meeldisid need nukkade lingid, kraadid/tõusud kenasti kirjas. Näha on et FI nukkadel sisselase tunduvalt kauem lahti. Uusi vedrusi soovitatakse alles suht käredale nukale. Tore oleks dyno graafikut kõrvale vaadata muidugi, saaks näha kuidas ja kui palju vääne kõrgemale kolib.
Pihustite teema huvitab kuna M62B44 siis ilma VANOSeta on tehasest ca 232kW ametliku 210kW asemel. M60'l samad pihustid ja ka 4,0 mootorist on 225kW versioon minu teada ka samade pihustitega. Mul lisaks väljalase ja chip ning vähemalt 244kW mootorist. Mõtlen siin et palju üldse pihustid rohkem peale annavad. See oleks muidugi kuidagi eriti lihtne, kui ainult pihustite vahetusega veel kõrge otsa ilusaks saaks. Ise arvan, et pigem teema lahjades nukkades. Overlappi vähe ja VE (volumetric efficency) langeb lihtsalt liiga palju >6100 vahemikus aga vanu pihusteid ei saa muidugi päris välistada. Noelle 5,2 liitrine 283kW/520nm stroker kit btw ei näinud ette pihustite vahetamist ! Kusjuures 5,2 stroker nõuab väljalaske kolle vahetust aga M5 294kW setup peab näiteks sama kehvakese M62B44 omaga läbi ajama.
Teema valgub pealkirjast natuke kaugele aga asist inffi kogune sellegi poolest siia :cool:
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Shadowray »

njaaa - vanosega mootorile need nukad vististi ei sobi :(
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Kristjan.K »

Ok pihustite teemal:
M62B44 kasutab siis selliseid bosche: Link
0-280-150-778 on Boschi vaste, nüüd kui see lüüa CONTROL+F otsingusse Link Avaneb natuke üllatav flowrate, 18.17 lb/hr :( Ja nende tabelite järgi siin
Pihusti arvutused 1
Pihusti arvutused 2 Kui nüüd huvitab mis kaugusel nad maksimumi toodavad siis arvutuslikult nad ongi põhimõtteliselt 220 hobust. :lol: ET nagu jah...
Kuskil on mingi jama, see ei ole ju võimalik. Või siiski?
Kui minna Brake Specific Fuel Consumptioni kallale ja seda natuke sättida seal tabelites siis on need pihustid võimelised tootma 280 hobust vabalt ära, küsimus on selles, kas BMW tõesti sai nii effektiivse mootoriga hakkama :roll: vabalt hingavale antakse see BSFC tavaliselt miski 0.5, 0.4 oleksid need pihustid võimelised tootma 280 hobest. Ja me oleme näinud küll kuidas 540 panevad dynosse 260-300 hobust. Ühesõnaga, peab loom katsetusi tegema.
Huvitav palju põhjagaasiga sõites nt Wideband AFR näidu annaks, saaks ju kohe teada kas on lahja või rikas.
Täna siis autole Ostsilloskoobiga kapotialla ja sai mõõdetud oma Pulse Duration ära. Ühe töö tsükli kohta on pihustil aega 20 millisekundit et üldse pritsida 6100 pöörde juures, pihusti ise oli 6000 juures lahti 16 millisekundit. Muuseas 3500-4000 RPM vahel sai mõõdetud juba 15.5 millisekundit, st, et kuskil seal 4000 rpm on maks pöördemoment käes. 16/20 = 0.8 st pihusti duty cycle on 80% oletatavasti saaks mootori pöördeid tõsta siis 20% jagu, aga kui vaadata üles arvutusi siis, ilmselt selle 80% juures on need pihustid maxes out. :|
Ultron ennem kui pihusteid vahetama hakkad, siis vb kütuse surve kallale minna.
Aga tagasi Plokikaane juurde ka, järgmine käik oleks siis Windorfi oma kaanega ja neile oma ideid tutvustama, iseasi millal see Update siia jõuab.
Nukkadele ise ei saa põski keevitada ja vastavasse durationisse lihvida?!?
Original BMW Teile
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: M62b44 plokikaane ehitus

Postitus Postitas Shadowray »

Kristjan.K kirjutas:Nukkadele ise ei saa põski keevitada ja vastavasse durationisse lihvida?!?
saab küll ja seda tehakse ka - selle nimi peaks taastamine olema, kuid selliselt peab balanseerima nukka ära pärast sellist operatsiooni - siin mängivad mikronid juba rolli. Niipalju ma tean, et nukkade balanseerimine ei olnud vähemalt kaks aastat tagasi eestis tasemel(loe: võimalik). iseenesest ma ei julgeks seda enda nukaga teha - tead ju küll - parema meelega läheks poodi ikka uue a-kat osa järgi , kui b-varuosa taastatud asja järele. Muidugi võib ju proovida, aga sellisel juhul peab väga tegus mehaanik olema ja cnc pink. Aga tõesti sealt tuleb balansi probleeme ja see tõttu võib tühikäi väga ebaühtlaseks minna ning töökindlus langeb kohinal. Mina ei julgeks oma motosse, millesse plaanin ma ideaalse sisu ehitada sellist taastatud nukka panna.

nukkade taastamise koha pealt usaldaksin ma rohkem soomlase kogenud kätt ja tehnikat/tehnoloogiat.
Vasta