K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
antonio1
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 02.02.2005 19:45 40

K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas antonio1 »

Mis sellest tehnoloogiast arvata? http://www.autohooldus.ee/?mis=kaigukastid
PriitK
Huviline
Postitusi: 293
Liitunud: 20.07.2010 20:54 27

Re: K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas PriitK »

Üldiselt ongi see viga kastiõli vahetusel, et hüdrotraffot ei saa tühjaks õlist, seega jah see jutt seal suht õige.Sama meil siin foorumis ka oma spetsialist, ehk Kuno_T, kes ehk kommenteeri b täpsemalt seda tehnoloogiat.
antonio1
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 02.02.2005 19:45 40

Re: K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas antonio1 »

Esindus vist teeb nii, et niipalju vana välja kui saab, uus filter ja siis uus peale. Kas nemad ei paku sellist tehnoloogiat kuna kastis õli kirjade järgi "lifetime"? Äkki jah keegi asja peensusteni jagav tegelane viitsib kommenteerida.
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas Mürka »

Hunnik tarka lugemist käigukasti õlivahetuse kohta.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas fiziks »

eks see jutt seal on osaliselt vast õige, samas vanad ikka panevad "natuke" juurde ka minumeelest, näiteks...
"Kahjuks aga sellisel meetodil saab käigukastist kätte vaid pool õlist, ülejäänud pool jääb turbiini, torustikke ja muudesse kohtadesse kust õli välja lasta pole võimalik"

kui enda kastil õli vahetasin siis päästsin lahti ka selle klapinduse unit'i poldid, kusjuures mitte ei keeranud asja küljest, vaid lihtsalt lasin poldid lõdvaks. selle, ja ilmselt ka umbes päevase ootamise ning võibolla osaliselt ka auto esiotsa pisut kõrgemale tõstmise tulemusena sain mina oma kastist kätte kuskil 11l liitrit õli. maht on kastil kas 12 või 13 liitrit, peast hetkel täpselt ei mäleta.
seega, jutt, et pole võimalik on pehmelt öeldes ikka natuke valetamine. muidugi, kui õli on vaja ära vahetada kiirelt ja näiteks nii, et kaant alt üldse ära ei võta, siis ilmselt peab see poole koguse kättesaamise jutt paika. samas ma tahaks näha totut, kes vahetab autom kasti õli nii, et filtri jätab vahetamata ning mangeti ja kasti põhja puhastamata :?

ja see väide "Ehk kui nüüd lisada uut õli siis uue õli kvaliteet langeb sekundiga poole võrra." on ikka täiesti ilmselge pastakast imetud JAMA!
minumeelest sellisest "üüberpesust" olulisem on täita kast õige õli ning täpselt antud kasti jaoks ettenähtud uue filtriga.
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas Mürka »

fiziks kirjutas: kui enda kastil õli vahetasin siis päästsin lahti ka selle klapinduse unit'i poldid, kusjuures mitte ei keeranud asja küljest, vaid lihtsalt lasin poldid lõdvaks. selle, ja ilmselt ka umbes päevase ootamise ning võibolla osaliselt ka auto esiotsa pisut kõrgemale tõstmise tulemusena sain mina oma kastist kätte kuskil 11l liitrit õli. maht on kastil kas 12 või 13 liitrit, peast hetkel täpselt ei mäleta.
seega, jutt, et pole võimalik on pehmelt öeldes ikka natuke valetamine. muidugi, kui õli on vaja ära vahetada kiirelt ja näiteks nii, et kaant alt üldse ära ei võta, siis ilmselt peab see poole koguse kättesaamise jutt paika. samas ma tahaks näha totut, kes vahetab autom kasti õli nii, et filtri jätab vahetamata ning mangeti ja kasti põhja puhastamata :?
No näita mulle töökoda, kellel oleks aega lasta autol pool päeva tõstuki peal tilkuda? Kindlasti on võimalik kätte saada ka 99.9% õlist, kui eemaldada auto küljest käigukast ja turbiin ning neid siis ka 2 päeva tilkuda lasta. Aga on sellel mõtet?
fiziks kirjutas: ja see väide "Ehk kui nüüd lisada uut õli siis uue õli kvaliteet langeb sekundiga poole võrra." on ikka täiesti ilmselge pastakast imetud JAMA!
minumeelest sellisest "üüberpesust" olulisem on täita kast õige õli ning täpselt antud kasti jaoks ettenähtud uue filtriga.
Selle koha pealt jällegi ei nõustu sinuga. Kui kokku segada uus õli ja vana õli, siis ei saa kohe kuidagi kokku tulla 100% hea kompott. Uus õli sisaldab lisandeid ja on puhas, vanas õlis on lisandid ära kulunud ja õlis hõljub ringi igasugust mikrosoga. Seega uue õli kvaliteet vana õliga segunedes langeb. Tõesti, võime siin demagoogitseda, et antud väitel ei ole mingisugust teaduslikku tõendust ja et kas langeb ikka poole võrra või vaid 48% võrra. Tegelikult ei oma see ka tähtsust.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: K:Automaatkasti dünaamiline õlivahetus

Postitus Postitas fiziks »

Ei käi eriti tihti töökodades, nii et ei oska sind ühtegi sellisesse ka juhatada :) Nagu ka vist ütlesin, siis mina vahetasin oma kastil ise õli ja minul ei ole olnud selle asjaga nii kiiret, et tunni ajaga valmis peab olema.
Aga põmst on olemas mingid "iseteeninduse" töökojad, ma arvan, et mõnda sellisesse võibolla täitsa saaks jätta tilkuma ööseks ka...kui vanadega kokku leppida. Tegelikult ma kujutan ette, et nii mõndagi kohta saaks jätta, rohkem rääkimise asi kui midagi muud.

Üldiselt oli point ikkagi selles, et justnimelt mingit erilist imet (kast alt ära või mida sa siin mainisid) ei ole vaja teha saamaks kätte palju suurema koguse vana õli kui seda on 50%. Öö läbi tilkumine andis heal juhul lisa 0.5l, õige asja lahti keeramine suurema osa.


See poole või mis krdi iganes võrra jutt on täiesti ilmselge jura juba peale vaadates. Loe see lause uuesti ja mõttega omaette läbi ja saad ehk pihta. Ära aga saa minust valesti aru, ma ei ürita väita, et mingi koguse vana õliga segunemisel jääb tulemus sama hea kui 100% uue õliga, lihtsalt täielik absurd on see 1 sekund ja poole võrra. See on une pealt selge, et teaduslikku tõestust sellisel asjal ei ole...ja kui olekski siis oleks siin reas veel sada erinevat tingimust, mille puhul selline asi teaduslikult testiti. Aga vot see ongi idiootne, et väide on esitatud nagu mingi rusikareegel...inimeste hirmutamiseks, muud midagi :D Tegelikkuses on neil kastidel ju jääkidega õli vahetatud ikka juba pikki aegu ning kastid siiski toimivad, olgugi et 100% hea kompott ei saa.
Vasta