Riidest istmete hooldus

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
wutang37
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 27.07.2011 11:31 25

Riidest istmete hooldus

Postitus Postitas wutang37 »

Nahahooldus teema leidsin,aga tavaistmete kohta ei jäänud miskit silma.
Millega te olete riidest istmed puhtaks saanud?Mul on eelmine auto omanik suht pohhuist olnud,et igast laike ja plekke on üleliia palju...Teeks ise mingite vahenditega puhtaks,aga millega saaks kiirelt ja effektiivselt?
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

K:Riidest istmete hooldus

Postitus Postitas Heix »

wutang37 kirjutas:Nahahooldus teema leidsin,aga tavaistmete kohta ei jäänud miskit silma.
Millega te olete riidest istmed puhtaks saanud?Mul on eelmine auto omanik suht pohhuist olnud,et igast laike ja plekke on üleliia palju...Teeks ise mingite vahenditega puhtaks,aga millega saaks kiirelt ja effektiivselt?

kui tahad vaid plekkidest lahti saada aitab vast vaht mis müügil enamustes autope´e poodides...Kui terve iste määrdunud siis aitab selle vastu vaid keemiline.
ehk siis mõni tekstiilipuhastusvahend ja masin millega loputada iste läbi.
samas olen ka näinud sellist pesu kus polster võetakse maha,pestakse ära ja pärast pannakse tagasi,töö maht küll suurem kuid puhtus garanteeritud.
E36 m50b20
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: Riidest istmete hooldus

Postitus Postitas iaanek »

Ma kiskusin suvel istmed välja, tavalise kange pesupulbrivee lasin aiapritsiga peale, pisut ligunemist, käisin pesuharjaga üle ning siis survepesuriga kogu saast maha. Uskumatu, mis muda sealt maha voolas, kuigi algselt nad eriti mustad ei tundunudki. Tulemus- istmed nagu uued. Varem proovitud puhastusvaht on nokunäitus selle kõrval, enesepetmine.
Sama tegin ka pagasnikupolstritega. Keegi oli sinna mingeid mustasid õliplekke teinud, need sain ilusti maha tavalise bensiiniga (2 pesupulbriga pesu vahel).
Ühe istme peale kulub ca 15 min, lisaks kuivamine päikese käes terve päev. Praeguste ilmadega muidugi see variant ei sobi, kui just juhuslikult saunaomanik ei ole :)

Kui on el istmed, siis mootorid ja küttematid vett ei karda (muidugi peab korralikult ära laskma kuivada), aga lülitid ja kõikvõimalikud elektroonikaplokid on mõistlik maha võtta selleks ajaks.

Kunagi olen ka polstrid maha kiskunud ja pesumasinasse toppinud, aga see ei õigusta ennast mitte kuidagi, sest aega kulub meeletult , aga lõpptulemus sama mis survekaga tehes.
..
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Re: Riidest istmete hooldus

Postitus Postitas KnX »

Mul oli abiks selline tolmuimeja, millega kannatab ka vedelikke imeda. Tegin istmed mingi vahendiga üle (oli ka vist pesubulbrivesi) ja siis imesin kogu tekkinud sopa istmetest välja. Kui ei viitsi istmeid välja võtta, et seda surveka varianti proovida, siis nii saab ka päris hästi puhtaks.
wutang37
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 27.07.2011 11:31 25

Re: Riidest istmete hooldus

Postitus Postitas wutang37 »

Kuna jah välja enam istmeid kiskuda ei ole mõtet,siis läksin lihtsamat teed....ostsin seda puhastsvahtu,veits sooja märjalapiga nühkimist ja oligi enamvähem.Kuigi jah 1 korra tuleb veel üle teha,ei saanud päris puhtaks ja siis juba tolmuimejaga kõik piix välja imeda ;)
Kas omal käel on võimalik suitsu aukudest ka lahti saada?
Vasta