Mis kuidas auto telefon?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Mestizo
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 06.11.2011 00:31 54
Asukoht: Tallinn

Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas Mestizo »

Küsimus siis selles et kas olete auto telefonile eraldi nr teinud,suunanud või on veel minngi selline võimalus et nii mobiil kui ka autotelefon on ühe nr.
Prooviks siis aru saada mis oleks mõistlik tegu :)

Tänud kes vastata viitsivad
http://www.mibenco.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedelkummi tooted
FB-s Mibenco eesti
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas joffe »

Üks võimalus on SIM- kaarti siia- sinna ümber paigaldada, aga see on jama. Veel võid suunamise teha, aga siis maksad ise ka sissetulevate kõnede eest. Igal juhul peab olema kaks numbrit, v.a. vastava teenuse puhul(EMT-s oli TwinSim), kus on välja antud kaks SIM- kaarti ühesuguse numbriga. Toimib siis nii, et kui autotelefon käivitub, lähevad kõned automaatselt autotelefonile, aga kui 3 või 4(pidi saama valida)kutsungi peale autotelefonil kõnet vastu ei võeta, lülitub automaatselt taskutelefonile. Autotelefoni väljalülitumisel lähevad kõned automaatselt taskutelefonile. Aga jälle tavainimese jaoks kallis lõbu. Ka TELE-2 pakkus seda teenust, aga ainult ärikliendile :?: , nagu oleks vahet, kelle taskust raha tuleb. :?
Ise kasutan autotelefoni põhiliselt väljahelistamiseks(ja seal on Elisa säästupakett ilma kuutasuta) ja pikematel sõitudel on abiks TomTom. ;)
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas Peeter_S »

Eks ta on jahh mobiilioperaatoritele juba üsna ja kulukas tegevus.
Kasutaks teenust ilmselt käputäis inimesi...
Tänapäeva autodel ju sisseehitatud sinihambaga telefonitugi - istud autosse ja sinu taskutelefonist saabki korraga autotelefon...
Kasutaja avatar
antzpoiss
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 06.09.2009 02:35 57
Asukoht: Tallinn

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas antzpoiss »

Olen EMT klient ja parimaks lahenduseks on minu meelest võtta mõni EMT lepinguta stardikas- Diil, Simpel, POP vms ( POP stardikaid jaotatakse praegu EMT esindustes tasuta, kui kampaania just läbi pole ). Mul on autos diil kõnekaart ja EMT kodukal ( igaks juhuks küsisin ka infotelefonist järele ) oli kirjas, et suunamine on koduvõrgus numbritele tasuta ( kaasa arvatud ka need kõnekaardid ).
Kui raha peale laadida kestab kaart 6 kuud ja on minumeelest piisavalt hea lahendus.
> hate the game, not the player <
Mestizo
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 06.11.2011 00:31 54
Asukoht: Tallinn

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas Mestizo »

Tänaseks siis sellgus et elisa pakub varianti.
Nimelt kuna mul on elisa 39 e piiramatu kõneaeg jne tegi üks tüüp elisas mulle küll eraldi nr kuid kaart toimib siis nii et kui autosse istun ja süüdet panen lülitub mobiil autosse ringi ja kõik kõned siis sinna ja kui välja helistan auto telefoniga siis näitab mobiili nr ikka.
Nimelt kui lülitab mobiili välja siis mingi nipiga kehtib mobiili nr autos edasi kuigi on 2 nr.

Loodan et saite minu textist aru :)
Igatahes pole vaja ise midagi suunata ja mässata ning kõik toimib automaatselt mis oligi põhi eesmärk.
http://www.mibenco.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedelkummi tooted
FB-s Mibenco eesti
diselist
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 04.09.2011 17:17 28
Asukoht: järvamaa

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas diselist »

Peeter_S kirjutas:Eks ta on jahh mobiilioperaatoritele juba üsna ja kulukas tegevus.
Kasutaks teenust ilmselt käputäis inimesi...
Tänapäeva autodel ju sisseehitatud sinihambaga telefonitugi - istud autosse ja sinu taskutelefonist saabki korraga autotelefon...
On jah aga mina olen loll ja ei oska telefoni autoga ühildada,mõlemad leiavad teineteist üles aga asi ei hakka toimima.
E60
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas joffe »

Mestizo kirjutas:Tänaseks siis sellgus et elisa pakub varianti.
Nimelt kuna mul on elisa 39 e piiramatu kõneaeg jne tegi üks tüüp elisas mulle küll eraldi nr kuid kaart toimib siis nii et kui autosse istun ja süüdet panen lülitub mobiil autosse ringi ja kõik kõned siis sinna ja kui välja helistan auto telefoniga siis näitab mobiili nr ikka.
Nimelt kui lülitab mobiili välja siis mingi nipiga kehtib mobiili nr autos edasi kuigi on 2 nr.

Loodan et saite minu textist aru :)
Igatahes pole vaja ise midagi suunata ja mässata ning kõik toimib automaatselt mis oligi põhi eesmärk.
Mul on ka selline kaart, kuhu saab suvalisi(kõiki siiski vist mitte) numbreid kopeerida, kuid kasutamisega oli nii, et mittekasutatav telefon pidi olema välja lülitatud, muidu tekkis konflikt. Kuidas sinul see mobiil ära blokeeritakse, kui autos oled ja kas asi ikka legaalne on, kui sellega üks "tüüp" tegeles?
Mestizo
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 06.11.2011 00:31 54
Asukoht: Tallinn

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas Mestizo »

Legaalne asi ikka kui Elisas tehti :)
Mobiili kõned pidi ümmber lülituma siis ku teise telefoni järrgi lükkan e et siis mastide järrgi käib kuidagi see asi.
Süüde sisse,mast tuvastab kaardi nr ja lülitab ümmber
Süüde välja ,masti sind ei näe ja siis suunab tagasi.
Nii vähemalt mulle öeldi :)
http://www.mibenco.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedelkummi tooted
FB-s Mibenco eesti
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas Randofer »

Mul on kahe kaardiga lahendus Tele 2 poolt, aga kui autost helistan näitab ikka auto nr-i. Aga muidu hea. Vahepeal millegi pärast ei suuna sõidu ajal auto kaardile kõnet. Ilmselt tele2 poolne jama.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5626
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas eero »

EMT-i selle jaoks tehtud twinsim teenus töötab ideaalselt. Vastava paketi kaardiga tuleb ühe korra suunamine teha ja kõned tulevad edaspidi sinna kuhu vaja siis kui vaja. Ja numbrinäit on igaltpoolt helistades üks ja seesama. Tasuline lisateenus küll - midagi 7 euri ringis kuus.

Suurem häda on pigem vanemate autotelefonidega, millele pole toimivaid kaarte enam saada. Kunagi 4-5 viist aastat tagasi töötas mul selles autos EMTi vanatübi kaardiga nagu kulda igatahes. Nüüd olen lootust kaotamas, sest ei saa millegiga tööle enam.
EMT otsis mulle mingeid vanu SIMe. No ei tööta. St vahel isegi tõmbab võrgu üles, aga enamasti mitte. POP kõnekaardiga ei teinud üldse midagi, DIILi 2G kaarti olen proovind ja tavalist tänapäevast 3,5G ka. Kõigiga sama teema. See 3,5G töötas isegi kõige sagedamini :)

Nüüd ei teagi, kas lõpetada teenus või otsida telefonipoolset viga. Ei tea ainult kust. Kas kaardilugejast, moodulist või hoopis antennist? Mingi aparaat teda diagnoosiks ka?

Telefon on mul Siemensi tehtud ilma juhtmeta toruga. Ainult suur kaart käib toru alusesse käetoe sees. Taga moodulil ühtegi kaardipesa ei ole. Ei leidnud vähemalt.
Viimati muutis eero, 28.12.2011 09:07 19, muudetud 1 kord kokku.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas joffe »

Tea, kas minu sel aastal Elisas tehtud lepingu kaart on siis uus või vana, igatahes töötab tõrgeteta? Ja töötas ka "isekopeeritud" kaardiga.
Mestizo
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 06.11.2011 00:31 54
Asukoht: Tallinn

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas Mestizo »

joffe kirjutas:Tea, kas minu sel aastal Elisas tehtud lepingu kaart on siis uus või vana, igatahes töötab tõrgeteta? Ja töötas ka "isekopeeritud" kaardiga.
Kui ammu sa selle kaardi tegid?

Külapealt kuulsin et pidi aitama ka softi uuendus,kuna minul töötas popi kaardiga ilusti aga elisaga on minngi ikaldus.
Proovin igatahes softi uuenduse ära ja siis annan kinndlasti teada mis sai. :lol:
http://www.mibenco.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedelkummi tooted
FB-s Mibenco eesti
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Mis kuidas auto telefon?

Postitus Postitas joffe »

Mestizo kirjutas:Kui ammu sa selle kaardi tegid?
Täpselt ei mäleta, aga kas ongi tähtsust? Nagu öeldud- sel aastal. :)
Kossupoiss
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 14.01.2012 11:03 15

Autotelefon !

Postitus Postitas Kossupoiss »

Tere.

Oskab keegi öelda,mis telefon võiks sobida autosse Bmw 530 2001 a ?
Vasta