praak rõngad???

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

praak rõngad???

Postitus Postitas rallyiff »

Probleem siis selline, et tegin oma auto motole rõngaste vahetuse (m50b25) kui heaperemehelik autoomanik. panin vileuued rõngad ja lukuvahe jäi 0,2mm. Kuid paraku on nüüd nii et suitseb hullemini kui ennem, ja kohe nii nagu vana vene tsikkel millel on liiga rammus bensu-õli segu tehtud ja õli kaob samuti väga palju. Pole esimene mootor mille olen teinud ja ka mitte enam kümnes vaid neid on ikka olnud,kuid sellist asja pole kunagi olnud , et sellest asi kordi hullemaks läheb. Ei ole veel uuesti lahti võtnud kuna ei tea ju milles asigi on!! Ehk on kellelgi olnud samasugust jama mingite rõngastega, või on kellelgi mingi idee miks ta nii teeb???
tammik
Huviline
Postitusi: 303
Liitunud: 22.03.2008 17:19 15

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas tammik »

Said valed rõngad. Arvatavasti sinu moto ilma vanoseta. Aga poest said vanos moto rõngad...Minu arvamus.
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas rallyiff »

ma ei kujuta ette mis vahet võiks olla rõngastel kui on vanos või ei ole, kui mulle keegi lahti seletab ja põhjendab et neil on vahe ja mis vahe siis ma võiks seda teooriat isegi uskuda
tammik
Huviline
Postitusi: 303
Liitunud: 22.03.2008 17:19 15

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas tammik »

Sõbra autoga läbi kogetud etapp:D Sama teema, nagu sinul. Vanose ja non-vanose kolvid on erinevad. Õlirõngad on erineva mööduga.
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas rallyiff »

no need rõngad olid kunagi tellitud e39 523-le, kui see on vanosega siis võib see nii olla küll, tänud vastuse eest
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas rallyiff »

uurisin siis maad selle teooria peale!!
tõepoolest on õlirõngad erinevad, mingi aastani on õlirõnga soon 3mm ja mingist aastast 2mm.
Seega ma siis suure tuhinaga panin 2mm rõngad 3mm-sse soonde :evil:
Loll on olla loll nagu öeldakse, kuid siiski mul tuju veidi parem, sest tean nüüd milles asi.
Paha on ainult see et kogu töö tuleb otsast peale teha.

järgmine kord targem!
tänud vastuste eest

terv Iff
Kasutaja avatar
Trionic
Huviline
Postitusi: 1106
Liitunud: 18.11.2005 20:30 31
Asukoht: Tallinn

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas Trionic »

Ära siis unusta ka silindripindu hoonimast.Muidu läheb sada aastat,enne,kui rõngad "paika"kuluvad.
52 72 989
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas rallyiff »

informeerin siis siia ka oma edasisi uurimisi!
nimelt ei ole vanos asjaga seotud vaid rõngas muutus 1992 september. sellest uuematel on õlirõngas 2mm lai, vanematel on aga 3mm. ehk siis vanemale mootorile läheb peale m20 või m40 mootori rõngas.
enda omal vahetasin siis uuesti rõngad ära ja kõik on ok :D

loodan siis et seda viga keegi ei korda!

terv Iff
lynx
Huviline
Postitusi: 693
Liitunud: 16.02.2003 10:45 03
Asukoht: Lääne-virumaa

Re: praak rõngad???

Postitus Postitas lynx »

Vanos`t hakati paigaldama 92 aasta septembrist.. mina näen väikest seost küll ;)
tel. 53 43 76 44
Vasta