Recaro istmete renoveerimine - kas on näpunäiteid jagada?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
v20se
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 13.09.2003 14:33 32

Recaro istmete renoveerimine - kas on näpunäiteid jagada?

Postitus Postitas v20se »

Tere,

Oleks tarvis üks paar Recaro'id töökorda seada. Riie või nahk kattematerjalina on hetkel veel teisejärguline, kuid põhiprobleem seisneb selles, et seljatoe üks külg vajub läbi.

Kas keegi kohalikest on sarnased istmed lahti kakkunud ja oskab äkki soovitusi jagada? Pulki on seal päris palju ja ei tahaks mõttetult lahata. Mõni ingliskeelse saidi link oleks ka väga abiks, kui teate!

V.
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

hea, et keegi sellise teema postitas, mind huvitab ka sama asi.
Kasutaja avatar
BreeZe
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 02.01.2003 21:46 05
Asukoht: BMW E30 325i Touring

Postitus Postitas BreeZe »

Ise olen kahed istmed lahti võtnud ning see suht aeganõudev töö. Kodus on isegi mingisugune saksakeelne manual, kuidas istmeid lahti kiskuda.

Oli endalgi see probleem, et üks iste nurk vajus läbi. Tegin istme lahti ning probleemiks oli see et üks raamipulk oli lahti yhenduskohast tulnud. Oleks vaid piisanud kergest keevitusest ja asi oleks korras olnud. Ega sellised katkised istmed tavaliselt ongi kuskilt liitekohast lahti tulnud ning ainuke asi selle parandamiseks on raami keevitamine.

Nii palju tean ma omast käest.
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

mul ka sama asi üks istme nurk vajub läbi ja iste ei käi enam ette. suhteliselt jama sinna taha ronida.
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Olen ise kunagi BMW recaro istmeid remontinud - raam oli murdunud ja ka neljaukselise istmeid ümber ehitanud kaheukselise istmeteks (paras geberniit oli aga iseenesest on neljaukselise istmetel valmidus olemas, et neid saab kaheukselise omadeks ümber teha).

Riiet ei ole istmetel vahetanud aga midagi keerulist seal küll ei tohiks olla.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Riho
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 02.12.2003 16:37 12
Peamine sõiduk: e39 530i e30 316it e30 318i
Telefon: 5260142
Asukoht: AMBLA Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Riho »

natuke abi saate nendelt piltidelt mis on kokku pakitud sellel aadressil http://www.hot.ee/e30bmw/sisu.rar
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Riho kirjutas:natuke abi saate nendelt piltidelt mis on kokku pakitud sellel aadressil http://www.hot.ee/e30bmw/sisu.rar
Saksa keeles :| Milleks seda seal üldse tehakse? Mingi istmesoojenduse teema?
Aga pilte vaadates julgeksin väita, et neid bemmi Recarosid ka erinevat tüüpi. Mul ühed pooleldi lahti kistud ja näevad seest teistsugused välja.
Vectra
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 29.02.2004 23:52 05

Postitus Postitas Vectra »

Ise kiskusin kunagi enda liikuril istmed raamini täiesti paljaks, terved riidetükid sai pesuvahendi ja tugeva harjaga puhtaks nühitud, küljetugede sisemistele pooltele katkise riide asemele nahk pandud ja istme raam neljast kohast kokku tagasi keevitatud.
Recarote põhiviga seisneb selles, et need küljetoed keevitatud vaid otstest ja tegelikult jookseb külgmistes tugedes vaid 5mm läbimõõduga ümar metall, mis iseenesest väga tugev, aga keevituskohad väga nõrgad.
Lahti võtmisel tuleb hakata pihta kõigepealt tagumise plastikkatte lahti kruvimisega, edasi külgedelt alt katted lahti siis painutada tagasi plekist kõrvad, millega riie kinnitub polstrite külge.Kui riie maas siis polstreid maha kiskuma - seljatoe ja istmephja polsterdusmaterjal tuleb maha koos riidega, küljetugedega aga tasub olla ettevaatlik, sest seal poroloon kinni liimitud metalli külge - tuleb terava noaga ettevaatlikult kaasa aidata.
Tasuks varuda mingit tugevamat traati sest seljatoe ja istmepõhja eemaldamisel tuleb mõned horisontaalselt jooksvad traadid lõhki lõigata.
Lõppkokkuvõttes tasub proovida, aga paar päeva tuleb autos istmete asemel puupakku kasutada :lol:
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas olavi »

lahtivõtmine midagi keerulist ei ole, aega võtab ainult kaua. kunagi tegin teema ka, kus vahetasin riide kunstnahaga. üks iste vajas ka keevitus. algselt oli istmed osadest kohtadest pandud kinni klambritega, aga keevitus siiski tugevam ja seda vähem ka igast lisavidinaid
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Pilt

Mul E30-s sellised tehase sportistmed, juhi oma on katki nii keskelt kui äärtest. Küsimus selline, et kas neid istme polstri osi annab üksikuna ka vahetada (nt kaassõitja istmelt juhiistmele ümber tõsta)?
Kui kellelgi on sarnast riiet või tervet istet pakkuda, siis PS abiks.

Tõnu
Driven by goa
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

MantaOwner kirjutas:Pilt

Mul E30-s sellised tehase sportistmed, juhi oma on katki nii keskelt kui äärtest. Küsimus selline, et kas neid istme polstri osi annab üksikuna ka vahetada (nt kaassõitja istmelt juhiistmele ümber tõsta)?
Kui kellelgi on sarnast riiet või tervet istet pakkuda, siis PS abiks.

Tõnu
Mul on vaja pildil toodud mustri ja värviga E34 juhiistme põhja - tagumikuosa just. Võib pakkuda ka tervet istet. Istme konstruktsioon võib olla katki, aga kattematerjal peaks kindlasti terve olema, PS abiks.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Midagi üldiselt keerulist ei ole, lihtsalt võtab aega. Oleks üsna kasulik, kui sul on "varuosadeks" mõni terve riidega, kuid piixus mehhanismiga või vastupidine kooslus, et saaks kahest sitast ühe saia kokku voolida. Jõudu!
sadulsepp
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 30.10.2005 13:16 52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Recaro iste vajub läbi

Postitus Postitas sadulsepp »

Praktika näitab,mingi keevitus on katki-pakun tegu on juhi istmega.Iste tuleb lahti võtta ,muidu jagu ei saa.
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Tarvo kirjutas:
MantaOwner kirjutas:Pilt

Mul E30-s sellised tehase sportistmed, juhi oma on katki nii keskelt kui äärtest. Küsimus selline, et kas neid istme polstri osi annab üksikuna ka vahetada (nt kaassõitja istmelt juhiistmele ümber tõsta)?
Kui kellelgi on sarnast riiet või tervet istet pakkuda, siis PS abiks.

Tõnu
Mul on vaja pildil toodud mustri ja värviga E34 juhiistme põhja - tagumikuosa just. Võib pakkuda ka tervet istet. Istme konstruktsioon võib olla katki, aga kattematerjal peaks kindlasti terve olema, PS abiks.
Muideks seda katteriiet müüakse ka UM-is. Ei ole küll jube odav aga selle eest on uus...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Muideks seda katteriiet müüakse ka UM-is.
UM-ist juba ammu küsitud, hinnaks oli mingi 3000 eeku 1 iste, kui mälu ei peta (m2 kaupa riiet ei müüda). No thanks.

Tõnu
Driven by goa
Vasta