524 lamda??????

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
valmermb
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 04.06.2004 12:55 06
Asukoht: lõunamaa

524 lamda??????

Postitus Postitas valmermb »

Kas diislil ka mingisugune junn kusagil on mida lamdaks nimetatakse
truumu

Postitus Postitas truumu »

bemmil pole näinud(data ka ei paku), Fordil on küll peal...
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

härrased...nüüd on küll nalja palju...kunagi sai käidud miskite tehnoseppade juures ja need ütlesid et mul lamba pees....no vat....tore hakkasin kohe uurima et kuidas vahetada ja puha...a nüüd üks sheff vaatas ja ütles et teh passis pole märget KAT......et kas siis polegi üleüldse sellist asjandust mul olemas...autoks siis `89 520i e. 89 aasta jaanuar...palju nalja igatahes .. ikka väga loll on nii loll olla :oops:
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Alates 88a minu meelest kõikidel lambdad ja KAT'id all.
Iseasi kas passis märgitud või mitte. Kui KAT'id peese lähevad võid südamerahuga minema visata neid ja torud või leegisummutajad vahele keevitada.
marxxx
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 18.11.2003 09:53 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas marxxx »

Oskab keegi aga öelda kuidas bensiinimootori puhul kati alt ära võtmine bensiinikulule mõjub? (525 141kw) Sest põhimõtteliselt kui lambda lahti ühendada peaks bensiinikulu ju tõusma (Lambda ja Kat peaks vist omavahel ühendatud olema? :oops: )
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Reeglina nii et kui KAT'id maha lõigatakse programeeritakse auto aju üle lambdavaba reziimile. Lambda pole midagi muud kui tagasiside lüli mis kindlustab katalüsaatori töö temperatuuri. Algselt lambda pisut rikastab kütust et kindlustada KAT'i norm tööd.
141KW mootor minumeelest pole programeeritav lambdavaba reziimile, lõigates KAT'i välja ja jättes vana lambda hakkab ta ikka rikastama kütust arvates et taga on KAT et teda ülesse kütta.
Venemaa foorumites niipalju kui lugenud olen, uuema mootoriga (M60, M50) lõikavad nad KAT'id välja ja panevad Lambda teise mõõtmisfaktoriga Mis ei rikasta kütust, mõned jätavad vana...

Praktikas ei tea kütusekulu vahet, kütusekulu jutt on üldse nii suhteline et arvan see on puht individuaalne.

http://www.bmw-club.ee/forum/viewtopic. ... l%FCsaator
viska pilk siia
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

aga see programmeerimine siis tegelikult tähendab seda et mitte midagi ei tee :?: või siiski peab miskit nokitsemist ja või kus seda üldse tehakse :shock: :shock: :shock:
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Kui lambda on peetis ja peeti läheb nagu jumal juhatab, jääb segu rikastama või vastupidi vaesemaks muutma, häirib see mootori tööd kõvasti, kui see peetis peab uuemal mootoril selle vahetama vanemal aga võimalus ümberprogeda.
Üldjuhul ei soovita progeda kui KAT'id all kui neid pole siis et odavamalt läbi ajada saab progeda.
United Motors teeb selle ära, aga siis nad korrigeerivad ka segu ja CO'd
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

kuram küll...olen niiiiiiiiii palju juba autole alla matnud et ei tahaks nagu nüüd nö käega lüüa ja hakata jama tegema...a tulemas on pulmad ja muidu kah veel igast tähtpäevi....so..pangaarve vaikselt kokku suland... :cry: :shock: :roll:
uurisin siin paari härra käest et äkki aitavad ära teha...öeldi et aint UM-is on vastavad seadmed....oeh..mis seals ikka..mitu raha peab kaasa võtma kui sinna minna :?:
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

helista sinna arvan nii 300-500 ringis
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

lambda

Postitus Postitas Angel_L »

mul E30 1.8 i mootor. Passis mul katalüsatorit pole seega tekkis mõte ka lambda vahelt minema visata, Kas selle mootori aju saab ka nii progeda et hakkaks ilma lambdata korralikult tööle ja kus seda teha saaks kas ka UMis????
Vasta