õlivahetus - mida ja kus?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
ivokund
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 31.07.2007 09:51 41

õlivahetus - mida ja kus?

Postitus Postitas ivokund »

tervist,
kahjuks veel ise väga auto-inimene pole, aga oleks vaja õli vahetada.
autoks 97 aasta 320.

oskate äkki ka kohta soovitada. uurisin UM pakkus hinnaks ~2000 kr, kindlasti peaks ka seda odavamalt saama teha?

tänud!
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Soovitan soojalt:
www.carmasters.ee
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: õlivahetus - mida ja kus?

Postitus Postitas Indrek_M »

ivokund kirjutas:tervist,
kahjuks veel ise väga auto-inimene pole, aga oleks vaja õli vahetada.
autoks 97 aasta 320.

oskate äkki ka kohta soovitada. uurisin UM pakkus hinnaks ~2000 kr, kindlasti peaks ka seda odavamalt saama teha?

tänud!
Nii ja naa ... normaalne õli maksab (enamuse selles 2000-st), filter maksab, töö maksab.
Ma küll ei tea mis õli ja kui palju täpselt 320 sisse käib.
Indrek
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Hans kirjutas:Soovitan soojalt:
www.carmasters.ee
Isegi kõik oma õlivahetused Valdeku juures teinud.
Nii. Mul ka autoks E36 320i ja õli kulub 7l viimase arve järgi.
Castrol 5W40 175.-kr liiter (s.h vahetus)
Õlifilter 100.-kr
Viimati muutis Lepard, 02.11.2007 17:47 28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Järgnev paljalt minu isiklik arvamus ja kogemus

Auto iseenesest suht vana juba (mõtlen mudelit). Sinna pole minu arvates vaja ning mõttekas panna kallist õli.

Tavainimene ei kasuta autot sellistel eesmärkidel, kus oleks vaja väga erilisi nõudmisi õlile. Selge ka see, et inimene ei sõida sellise autoga enam teab mis palju (arvestades eesti olusid ning keskkonnamõjusid) - ütleme laias laastus 150kkm. Samas kui korraliselt teha õlivahetus, siis võiks sellises masinas olla sees tavaline tagasihoidlik poolsünteetiline õli. UM lööb loomulikult keskmise palgaga inimesele kirve selga - seda ei maksa salata. Samuti pole tavainimesele vaja super-hyper kvaliteediga kallist täissünteetilist õli - sellest ju tegelikult lihtsalt teadmine, et sul kallis õli ja küll sõidab :cool:, õli resurssi sellise autoga nii või teisiti ei ammenda. Õlifilter on samuti selline kulumaterjal, mille kvaliteeti on lihtne tagada. Seega minu soovitus on:

Mine tavalisse autokauplusse, osta õlifilter (ravor autokaup, valdeku tn autokauplus jt), osta see filter ära (120.-)
Samast kohast võid võtta ka tuntud tootja poolsünteetilise õli (Shell Helix jt 5l 425.- ) ning lase suvalises kohas vahetada (200.-). Kogu töö ning õli hind kokku sellisele autole max 1000eek.

Kui keegi oskab mulle öelda, miks tavaline õlifilter on halvem kui see, mida UM müüb, siis tahaks ise ka teada.

Kui keegi oskab öelda, miks UMi õli on parem, siis võiks ka sellest kirjutada. Just, miks see üks õli on parem kui teine - mis protsessid õlis mõjutavad auto mootori tööd selle 10kkm järel, kui see õli kasutuses on?

Selge see, et iga lits kiidab oma ...., aga jäägem realistideks :roll:

Omast kogemusest niipalju, et majapidamises oli auto, mis sõitis kokku 170kkm enne kui maha müüdi (auto siis aastast 94, müügihetkel odomeetril 300kkm). Talvel sai kasutatud shell helix poolsünti ning suvisel perioodil shell mineraalõli. Õlifiltrit vahetati ainult kord ettenähtud kahe korra jooksul ning õlivahetus tehti alati hiljem kui ette nähtud. Selle aja jooksul ei ilmnenud ühtegi õliga ega õlitusest põhjustatud probleemi.
Loomulikult on see näide äärmus, kuid seletab selgesti, et ei pea tingimata olema autos 120eek/l maksev õli ning 500eek maksev originaalfilter ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Lauri_L kirjutas:Kui keegi oskab öelda, miks UMi õli on parem, siis võiks ka sellest kirjutada. Just, miks see üks õli on parem kui teine - mis protsessid õlis mõjutavad auto mootori tööd selle 10kkm järel, kui see õli kasutuses on?

Selge see, et iga lits kiidab oma ...., aga jäägem realistideks :roll:
No võib väita, et õlil ja õlil pole erilist vahet, samas kui minu autole antakse ühe õliga hooldusvälbaks 30kkm ja teise õliga 15kkm. Ma ei tea põhjust. Aga ma eelistan seda 30kkm välpa.
Noh ja veidi üle 200 eek/l, 8 liitrit + õlifilter veidi alla 200 eek ... tegemist pole esinduse hindadega ... ja kokku tulebki umbes 2000 eek.
Võibolla teemaalgataja bemmi mootorisse kulub vähem õli ja on odavam filter ... siiski ma ei leia, et see esinduse hind mingi nii jube kallis oleks.
Indrek
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Indrek_M kirjutas:Noh ja veidi üle 200 eek/l, 8 liitrit + õlifilter veidi alla 200 eek ... tegemist pole esinduse hindadega ... ja kokku tulebki umbes 2000 eek.
Hõikan ka vahele, et ega esinduseski õlivahetus oluliselt kallim pole.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

kimmo kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Noh ja veidi üle 200 eek/l, 8 liitrit + õlifilter veidi alla 200 eek ... tegemist pole esinduse hindadega ... ja kokku tulebki umbes 2000 eek.
Hõikan ka vahele, et ega esinduseski õlivahetus oluliselt kallim pole.
Kindlasti pole - õli ja filter pole sellised asjad, mille pealt jubedalt teenitaks :) Lihtsalt mina lasin Valdekul vahetada kuna oli seal ka muid nokitsemisi.
Indrek
ivokund
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 31.07.2007 09:51 41

Postitus Postitas ivokund »

Tänud, sain palju targemaks kohe :)

teen siis nagu hr. Lauri_L soovitas
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Ega minu juttu ei tasu ka sulatõena võtta :lol: , alati on nii, et asjal on ikka kaks otsa ning ämbrisse võime kõik astuda. Kuna aga õlivahetus kui selline on auto juures üks lihtsamaid ja enimtehtavaid operatsioone, siis on väga ebatõenäoline, et midagi nihu läheb.

Jõudu igatahes!
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Kus kandi pealt siis targemaks saadi?
Ma tean näiteks mossetüüpe kes mind sellise jutu peale risti lööksid aga nagu näha siin ....

Raha saab kokku hoida nii, et vana õlifilter puhtaks keeta, või sulged üldse augu, et milleks õlifiltreid moepärast vahetada - möödavoolu klapp teeb oma töö ära.
Õli saab kindlasti veelgi odavamalt osta kui 85 kr/l, otsima peab ainult rohkem ja rohkem nurgataguseid kohti läbi sõitma. NB! Eriti kokkuhoidlikud mehed kurnavad ise õli puhtaks kuskil metsa vahel kännu najal - pluss värske õhk ja linnulaul.

Väga taibud inspiratsiooni ammutamise filmikesed:
http://www.kuukulgur.ee/clips/automaailm_olifilter.mpg
http://www.kuukulgur.ee/clips/automaailm_pidurioli.mpg

Aga muidugi arvestage alati võimalusega, et olete ostnud auto just sellise tüübi käest, nii et vahet pole mis moosijutt on auto hooldusest käinud.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

Indrek_M kirjutas: No võib väita, et õlil ja õlil pole erilist vahet, samas kui minu autole antakse ühe õliga hooldusvälbaks 30kkm ja teise õliga 15kkm. Ma ei tea põhjust. Aga ma eelistan seda 30kkm välpa.
Ega sa ei oska mulle seletada, miks sa 'eelistad' 30k välpa 10k välbale? Ma pakun, et see on su rahakotile talutavam - vähemalt esialgu. Kui niimoodi hooldada autot, siis ma arvan, et mõni järgmistest omanikest saab sind kindlasti 'kiita' tagantselja kunagi. 30k km ühe õlivahetusega on natuke palju. Ma arvan. A vbolla ma ei jaga matsu lihtsalt.
Viimati muutis veekaheksa, 03.11.2007 09:01 45, muudetud 2 korda kokku.
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

on ka autosid mille välp on 3000. lihtsalt iga aasta peaks õli ju vahetama ja kui rohkem ei sõida siis....
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

veekaheksa kirjutas:
Lauri_L kirjutas: No võib väita, et õlil ja õlil pole erilist vahet, samas kui minu autole antakse ühe õliga hooldusvälbaks 30kkm ja teise õliga 15kkm. Ma ei tea põhjust. Aga ma eelistan seda 30kkm välpa.
Ega sa ei oska mulle seletada, miks sa 'eelistad' 30k välpa 10k välbale? Ma pakun, et see on su rahakotile talutavam - vähemalt esialgu. Kui niimoodi hooldada autot, siis ma arvan, et mõni järgmistest omanikest saab sind kindlasti 'kiita' tagantselja kunagi. 30k km ühe õlivahetusega on natuke palju. Ma arvan. A vbolla ma ei jaga matsu lihtsalt.
need esimesed pole minu sõnad vaid viide teise kodaniku jutust. ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

veekaheksa kirjutas:
Indrek_M kirjutas: No võib väita, et õlil ja õlil pole erilist vahet, samas kui minu autole antakse ühe õliga hooldusvälbaks 30kkm ja teise õliga 15kkm. Ma ei tea põhjust. Aga ma eelistan seda 30kkm välpa.
Ega sa ei oska mulle seletada, miks sa 'eelistad' 30k välpa 10k välbale? Ma pakun, et see on su rahakotile talutavam - vähemalt esialgu. Kui niimoodi hooldada autot, siis ma arvan, et mõni järgmistest omanikest saab sind kindlasti 'kiita' tagantselja kunagi. 30k km ühe õlivahetusega on natuke palju. Ma arvan. A vbolla ma ei jaga matsu lihtsalt.
Kui tootja on ette näinud selle õli ja 30kkm hooldevälba, siis miks ma peaksin eelistama mingit odavamat õli ja sellest tulenevat lühemat hooldevälpa? Eriti kui viimane variant tähendab 3x tihedamini teeninduses passimist.
Auto hooldamine tähendab lisaks õlivahetusele ka paljut muud ... ei tasu seda õlivahetust üle tähtsustada ... kõik ikka vahetavad vähemalt tehase poolt ettenähtud intervalliga piduri- ja jahutusvedelikku? Kas üleüldse vahetavad? Või vahetavad neid ka 3x tihedamini? :)
Järgmise omaniku pärast ma ei muretse ... kui ta minu enamasti esinduses hooldatud autoga rahul pole, siis võib alati mingi kuuri taga hooldatud peldiku osta endale :)
Indrek
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

Kõik, kes UM'is õli vahetamas ja hoolduses ei käi, sõidavad kuuri taga hooldatud peldikutega? Karm värk siis. Ainsad tõelised majad on siis Propellerimärgiga ?
All good things come to those who wait.
ivokund
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 31.07.2007 09:51 41

Postitus Postitas ivokund »

Hans kirjutas:Kus kandi pealt siis targemaks saadi?
Ma tean näiteks mossetüüpe kes mind sellise jutu peale risti lööksid aga nagu näha siin ....
.
sain targemaks selles suhtes, et enne ma ei saanud aru, miks mõnes kohas maksab õlivahetus 2000 kr, teises kohas 100 kr :P

ostsin 45kr/liiter õli - 6.5 liitrit, 115 kr eest õlifiltri ja lasin vahetada 150 kr eest. kokku 552 kr.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ivokund kirjutas:
Hans kirjutas:Kus kandi pealt siis targemaks saadi?
Ma tean näiteks mossetüüpe kes mind sellise jutu peale risti lööksid aga nagu näha siin ....
.
sain targemaks selles suhtes, et enne ma ei saanud aru, miks mõnes kohas maksab õlivahetus 2000 kr, teises kohas 100 kr :P

ostsin 45kr/liiter õli - 6.5 liitrit, 115 kr eest õlifiltri ja lasin vahetada 150 kr eest. kokku 552 kr.
palju õnne :mrgreen:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

veekaheksa kirjutas:Kõik, kes UM'is õli vahetamas ja hoolduses ei käi, sõidavad kuuri taga hooldatud peldikutega? Karm värk siis. Ainsad tõelised majad on siis Propellerimärgiga ?
Kas ma mainisin, et ma käisin UM-is õli vahetamas? Ei käinud ... aga üritan tehase poolt ette nähtud vahenditest ja hooldevälpadest kinni pidada.
Pigem oli point selles, et järgmine omanik ei pea ostma minu masinat kui talle tehase poolt ette nähtud õlid ja hooldusvälbad ei meeldi. Alati võib ju osta mingi x-õliga ja x-intervalliga sõitnud masina kuskilt mujalt.
Indrek
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Läheb OT ära. Paneks parem teema lukku, usun, et kõik on siit midagi õppinud ja kuidagi targemaks saanud. :D
Vasta