K: kuidasmkontrollida lamdat

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
marx8
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: 23.11.2003 06:25 28

K: kuidasmkontrollida lamdat

Postitus Postitas marx8 »

olen kuunud et testriga saab kontrollida lamda korrasolekut aga kuidas.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: K: kuidasmkontrollida lamdat

Postitus Postitas priitv8 »

marx8 kirjutas:olen kuunud et testriga saab kontrollida lamda korrasolekut aga kuidas.
Selleks vaja suure sisendtakistusega, soovitavalt digitaalvoltmeetrit. Veel parem on muidugi kasutada ostsillograafi, et signaali kuju näha. Voltmeetril näed sa ainult jooksvaid numbreid.
Normaalsel Boschi tüüpi lambdal hüppab väljundpinge 0.2V ja 0.9V vahel edasi-tagasi ja korras lambdal veel reipalt ka! Kui sekundis on alla 3 võnke, siis on juba aeg ära visata.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Kusjuures digital voltmeetriga just ei saagi aru!
Numbrid hüppavad sinna siia ei saa õieti aru mis vahemikus ja kui tihti pinge kõigub
Mina mõõtnud analoog, väga eduliselt ja kergesti arusaadav
Teistkorda ei viitsiks ette võtta seda mõõtmist, 10 korda lihtsam minna Truumu juurde maksta raha ja diagnoss näitab kõik ära, saad ka muud mured teada
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Eerik_K kirjutas:Kusjuures digital voltmeetriga just ei saagi aru!
Numbrid hüppavad sinna siia ei saa õieti aru mis vahemikus ja kui tihti pinge kõigub
Siin rohkem seda mõeldud, et sisendaste peab digitaalne olema, näidik võib jah analoog olla.
Eerik_K kirjutas:Teistkorda ei viitsiks ette võtta seda mõõtmist, 10 korda lihtsam minna Truumu juurde maksta raha ja diagnoss näitab kõik ära, saad ka muud mured teada
Näe minu autol ta ei näita jälle seda.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta