Nelikveoga masina rehvide müüt

Üldised arutelud ning näpunäited
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas Donald »

Aga mitu korda on sulle öeldud, et need tulevad juba tehasest erineva laiusega rehvidel? Ja kui sa tead, et rataste erinevus võib olla 1% ja ka seda, et erineva laiusega rehvid saavad sama kõrged olla, siis milles probleem on? Muster on savi, nii kaua, kuni ühel sillal uhiuued ja teisel vanad pastlad pole.
Või millest sa ikka aru ei saa?
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas agoy »

Donald, täis oled või? :D
Mis kui ma olen oma vastuse saanud, siis pean laskma teema ära visata või???
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas Donald »

Mis jaurad siis? :lol:
omgomg jutt on laiusest ja mustrist, õppige lugema omgomg
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas MartenL »

agoy kirjutas:Mina aga kordan jälle ma ei tea mitmes kord, et küsimus on müüdis, et mustri ja laiuse erinevus.
Pliiats on natuke nüri või :mrgreen:

Näiteks 225/45R17 rehvil on raadius 317mm, 1% sellest on 3,17mm. Ümbermõõdu valemisse tuleb see 1% sellestsamast raadiusest.

Seega tehase järgi võiks Xdrivel esiteljel olla näiteks 7mm ja tagateljel ca4mm rehvid. Muudest veoskeemidest ei tea.
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas agoy »

Donald kirjutas:Mis jaurad siis? :lol:
omgomg jutt on laiusest ja mustrist, õppige lugema omgomg
Jauran seda, et Kui jutt käib laiusest ja mustrist ning leidub ikka tarku, kes hakkab jälle millestki muust rääkima, siis see on normaalne?
MartenL kirjutas:
agoy kirjutas:Mina aga kordan jälle ma ei tea mitmes kord, et küsimus on müüdis, et mustri ja laiuse erinevus.
Pliiats on natuke nüri või :mrgreen:

Näiteks 225/45R17 rehvil on raadius 317mm, 1% sellest on 3,17mm. Ümbermõõdu valemisse tuleb see 1% sellestsamast raadiusest.

Seega tehase järgi võiks Xdrivel esiteljel olla näiteks 7mm ja tagateljel ca4mm rehvid. Muudest veoskeemidest ei tea.
Ja mina olen nüri??? Ise veel tsiteerid ka, et ma ütlen, et jutt on laiusest ja mustri erinevuses ja ometi hakkad rääkima jälle kõrgusest.
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5626
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas eero »

Piira nüüd hoogu :lol:
Sina ei hakka siin foorumis ju ometi sättima, millest siin rääkida võib? :)

Küsimus oli, tekkis arutelu, küsimus sai vastuse ja temat täiendati arutelu käigus oluliste asjasse puutuvate detailidega, mis teema sisuga haakuvad (loe pealkirja :mrgreen: )

Peaks nagu JOKK olema.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas agoy »

Püüan asja hoida õigel teel, et ei kaldutaks teemast kõrvale ja ei tekiks sellest arutelu.

Ja miks ei või mina öelda, millest siin võiks rääkida? Küsin midagi ja vastatakse muud ja ei tohi öelda et see pole see, mida ma küsisin? Siis on küll kuskil midagi väga valesti läinud selle foorumi korraga.

Mõtlesin et ei hakka pealkirja panema: "kas see on tõsi või ei et ees ja taga peavad nelikveolisel olema sama laiad ja sama mustriga rehvid", et see tuleks liiga pikk ja lohisev, et arvatavasti seletan selle esimeses postituses ära, kuid tuleb välja et ei ole eriti popp lugeda esimest postitust :roll:

Täiendati jah teema pealkirjaga seonduvaga, mitte teema endaga.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas MartenL »

Võta mõõdulint, mõõda ümbermõõt ära ning vaata kas jääb sõiduki tootja (tehasemanuaali) lubatud piiridesse.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Re: Nelikveoga masina rehvide müüt

Postitus Postitas Ragnar »

Ma ei leia oma owners manualist üldse mingit infot, et kas on lubatud erinevad või palju lubatud max erinevus.
Vasta