dislamehed rääkige ausalt!

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

Vabandust, kui see nüüd teemast kõrvale kaldub, aga kas keegi on kuulnud, et tavalisel sõiduautol ka tänavaliikluses kütust kontrollitakse? Minu teada on see ikka raskeveokite teema olnud ja b-kati mehed vaadaku ise millega sõidavad. Ise olen ainult bensukatega sõitnud ja diisliga seetõttu vahetu kogemus seni puudub.
Mis aga bensiini puutub, siis see on küll Eestis igal pool ühesugune, mida näitavad ka igasugused testid - kvaliteet on kõigis Eesti tanklates Euroopa keskmisest märgatavalt madalam. Vist oli nii, et ainult Lukoil toob kütet Venemaalt, kõik ülejäänud Leedust. Kusjuures, isiklik kogemus on sellise pirtsaka loomaga nagu Aprilia SR50 DiTech, mis on nõus liikuma vaid Lukoili 98-ga. Autosse läheb Neste 98 - mitte sellepärast, et Neste teistest karvavõrdki kvaliteetsem oleks vaid kuna saan sealt veidigi odavamalt.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Võetakse ikka sõidukaid ka. Küll mitte massiliselt kuid siiski on igal dislamehel see võimalus olemas.
525 TDS´a EXECUTIVE
ilmari
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 15.11.2004 02:55 31
Asukoht: Narva-Jõesuu

Postitus Postitas ilmari »

Hendrik kirjutas:Vabandust, kui see nüüd teemast kõrvale kaldub, aga kas keegi on kuulnud, et tavalisel sõiduautol ka tänavaliikluses kütust kontrollitakse? Minu teada on see ikka raskeveokite teema olnud ja b-kati mehed vaadaku ise millega sõidavad. Ise olen ainult bensukatega sõitnud ja diisliga seetõttu vahetu kogemus seni puudub.
Mis aga bensiini puutub, siis see on küll Eestis igal pool ühesugune, mida näitavad ka igasugused testid - kvaliteet on kõigis Eesti tanklates Euroopa keskmisest märgatavalt madalam. Vist oli nii, et ainult Lukoil toob kütet Venemaalt, kõik ülejäänud Leedust. Kusjuures, isiklik kogemus on sellise pirtsaka loomaga nagu Aprilia SR50 DiTech, mis on nõus liikuma vaid Lukoili 98-ga. Autosse läheb Neste 98 - mitte sellepärast, et Neste teistest karvavõrdki kvaliteetsem oleks vaid kuna saan sealt veidigi odavamalt.
Aga kust Leedu kütet võtab- ikka venemaalt.
Muide ise pole linnas kuskil tolliametnikke näinud kuid maanteel Tartu Jõhvi liiguvad küll oma autodega mil rohelised uksed.
ilmari
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Postitus Postitas Tarmo_N »

sõidan kah ainlt sinisega ja ei kurda.autol kõik ok.vahest panen tilga 2t õli kah sekka.endal koguneb aastas umbes 100000km.ja see et eesti riigil jäääb mingi tulu saamata ei koti mind üldse.makse maksan ju nagunii kõikide muude asjade pealt.ja kui auto ära laguneb tänu meie solkkütustele ja auklikutele teedele siis ei liiguta ju eesti riik näppugi.niiet käigu sinna heasse kohta.ja 100% sõidan ka edaspidi sinisega.lõppkokkuvõtteks iga ühe enda asi mida paaki valab.ja et sinine on puhtam on ju juba ammu teada.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
Igor525
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 18.07.2005 19:40 01
Asukoht: Hesse

Postitus Postitas Igor525 »

sinine vqin isegi öelda et parem kui statoili oma...
ainult tuleb vahe teha kus kütet ostad.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Tallinnas on nüüd pikalt rahu küll olnud, kuid tolli buss sõitis alles eelmine nädal Pärnamäel ja lubja kandis. Eks nad ikka liiguvad nendel teedel enamasti kus ka raskeveokid.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

toots kirjutas:mul tuttav sõidab 2003a S mersuga ja valab seda erimärgistusega kütust sisse,hind ju palju odavam
:lol:
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Hiljuti nägin Pärnu mnt. Kanama viadukti lähistel ja tegeleti täitsa sõiduauto kütuse kontrollimisega. Siiamaani ainult üks tuttav on sõiduautoga 18000.- eeguse nõude saanud, ise küll püüdma ei lähe- jõudsin BMW soetada jõuan ka kütust muretseda, muidu ostaksin opeli :D
E34 520A ; E34 524TDA
krss
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.08.2006 00:31 32
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas krss »

Siiamaani ainult üks tuttav on sõiduautoga 18000.- eeguse nõude saanud, ise küll püüdma ei lähe
Tegin just väikesed kalkulatsioonid - sinise kütusega hoiaksin iga aastaga kokku (väiksema kütusekulu + kütuse odavama hinna arvelt) rohkem kui see trahviraha - st jääksin kasumisse ka siis, kui jääksin vahele korra aastas. Olen sõitnud diislitega 90ndate algusest, seni pole isegi kontrollitud, kuid erimärgistatud kütust pole oma sõiduautode paaki kunagi ka valanud (küll aga rekkade paagis piiri tagant toodud tavalist kvaliteetset diiselkütust). Samas ei pea eriliseks patuks seda, et keegi teine oma auto säästmise huvides siiski sinist tangib, kuna kvaliteetset legaalset diiselkütust Eestimaa pinnal osta pole võimalik. Õnneks olen elu jooksul enamuse diiselkütusest tankinud Soomes, kus pole vajadust ega kiusatustki riiki petma hakata (ivakene kallima hinna kompenseerib väiksem kütusekulu).
rixa
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 12.11.2005 10:35 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rixa »

Minu arvates täiesti masendav. Pole ime, et me riik nii p....s on.
Algataks siis ka juba järgmised teemad:
"Ostan salaviina, kuna tundub, et on puhtam kui riigiviin"
"Käin panka röövimas, kuna mu kulud on nii suured"="Sõidan sinisega, kuna ma ju sõidan nii palju"

Saage ometi aru, et tegu on kuritegevusega ja selle siin foorumis eksponeerimine on ikka väga jõhker. Kui tahte, siis sõitke, aga ärge igal pool pasunage. Loodan väga, et ka tollionud varsti teie korgi alla vaatavad.
Eastsider
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 26.10.2005 14:53 02

Postitus Postitas Eastsider »

rixa kirjutas:Minu arvates täiesti masendav. Pole ime, et me riik nii p....s on.
Algataks siis ka juba järgmised teemad:
"Ostan salaviina, kuna tundub, et on puhtam kui riigiviin"
"Käin panka röövimas, kuna mu kulud on nii suured"="Sõidan sinisega, kuna ma ju sõidan nii palju"

Saage ometi aru, et tegu on kuritegevusega ja selle siin foorumis eksponeerimine on ikka väga jõhker. Kui tahte, siis sõitke, aga ärge igal pool pasunage. Loodan väga, et ka tollionud varsti teie korgi alla vaatavad.
Kas see jutt on kirjutatud seepärast, et sind tõesti kotib see, et riigil jääb mingi tulu saamata, või sellest, et lihtsalt ajab vihale, kui teised sõidavad kordi odavama küttega ?
rixa
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 12.11.2005 10:35 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rixa »

Ei koti, et sõidavad, omal maal on kah sinist kütust vaatides. Aga seda kasutatakse traktorites.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Pole midagi teha, kui inimesed ei austa seadusi. Eks need kes ostavad ametlikult kütust, maksavad kaudselt kinni nende tegelaste kütuseaktsiisi, kes kasutavad "sinist" kütet.

Aga et seda siin nii avalikult ja furoorikalt veel eksponeerida..? No ma ei tea. EBK ja igasugune põrandaalune tegevus ei käi kokku!
530d
Suletud