chip tuning..??

Üldised arutelud ning näpunäited
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: chip tuning..??

Postitus Postitas fiziks »

ma enda arvates jätsin need spike'd siiski sisse arvestamata, aga noh ma ei tea, võibolla tõesti siis vaatasin nii kõõrdi :P

"Kuid reklaamitud 30-40 hobujõulisa on minu silmis absurd... üle 15... maksimaalselt 20 hp lisasse ei usu enne kui ise näinud olen."

no tegelikult enamvähem sama juttu räägiks ise ka. ma arvan, et kui mõnda edukamat m30 chippi keskmistada üle pööretekõvera siis tulemus olekski kuskil 10-15hp. lihtsalt see 40hp lisa on ilmselt võimalik kätte saada mingi konkreetse koha peal...aga kuna kiirendamine toimub siiski pöörete muutuse ehk kasvu najalt siis ega selles kontekstis tõesti ei tasu mingile max numbrile liiga uhkeid kellasid külge riputada, või vale tähendust anda. ses suhtes olen nõus, et see ~40hp lisa on puhas reklaamkampaania, samas ta ei pruugi olla otseselt absurd, lihtsalt paljud ei taju selle numbri tähendust. müüakse ju samamoodi edukalt 1:10000000000000000000 kontrastiga telekaid, samas eks paljude nende telekate reaalne kontrast on ka siiski mingil märgataval määral parem kui näiteks 3a tagusel 1:100000 masinal ;) suured numbrid müüvad lihtsalt paremini kui väiksemad numbrid.

aga piirajast, ma enne võtsin (tundub et valesti) eelduseks miskipärast, et stockis on piiraja sel m50b25'l siis kuskil seal 6200. ja silmas pidasin põmst seda, et kui see viia nüüd koos uue ajuga näiteks 6600-6700 juurde siis saaks käiguvahetuse teha kõrgemalt koos tipus lisandunud jõuga. ühtlasi hakkaks ka järgmine käik tõmbama kõrgemalt ja kokkuvõttes siis nii saakski eelise. mõtlesingi kas siis lihtsalt punn põhjas sirgelt kiirendamist või sisuliselt sama tegevust, aga rajal ja sirge peal.
Matis535
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 04.02.2014 15:09 21
Peamine sõiduk: BMW 750Li X-drive F02
Asukoht: Tallinn

Re: chip tuning..??

Postitus Postitas Matis535 »

Mul on 4 pk. Gaasiseade autol 535i e39 180kw ..
see pihustite teema tundub huvitav :P
Vasta