Kompuuter + muud jamad

Üldised arutelud ning näpunäited
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Kompuuter + muud jamad

Postitus Postitas vallo »

Probleem selles, et e34 täiskompuuter ei tööta. Mitte mingisugust pilti ei tule kuidagi ette. Tahaks kontrollida kas talle voolu ikka tuleb peale aga kätte ei saa! Maki võtsin ära aga mitte ei saanud teda sealt kuidagi liikuma. Sellest tekkisid ka küsimused : on tal mingi oma kaitsmeblokk mida tuleks kontrollida? Kas tema välja saamiseks tuleb armatuuri laiali lammutada? Ning kui ma ta kätte saan kuidas saaks kontrollida kas kompuuter ise on korras?
Või on äkki kellelgi muid häid ideid kuidas ta tööle saada.

Vallo
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Võta raadio välja, sahtel ka välja ja siis piilu raadioaugust sisse. Raadio augu üleval on selline väike hoovake. Põhimõtteliselt kompuutri kõrval kohe. Plastmassist tehtud. Tõmba seda hooba enda poole (eee ... vist oli ikka enda poole. Äkki oli vaja lükata hoopis) Igal juhul liiguta seda ja kompuuter vupsab rahulikult välja.

Ise ka kunagi murdsin nagu segane. Nii pead kui kruvikeerajaga kompuutrit ennast, et kuidas seda kätte saada. Tegelikult väga lihtne. Loll on lugu siis, kui keegi on enne sind juba hoova ära murdnud. Loodame siiski et ei ole.
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

Tänud, kohe uuesti lammutama minema.
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

Nuta või naera aga mitte ei taha ta sealt kuidagi välja tulla, selle hoova vist leidsin ülesse aga tema kangutamine mingeid positiivseid muutusi ei too.
Nüüd hakkas veel spido alune kompu jupsima, mingi teadtud moment muutub tuhmiks ja siis kui viitsib tuleb ise tagasi! Paistab, et lammutamist jätkub kauemaks!
EDIT: Nagu lõpuks aru sain siis ei olnud see ikka õige pulk mida ma kangutasin, aga õiget ei paista ka krt.

Vallo
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Patrik abiks 05028520
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

kaugel sul lammutamine on? said nüüd lõpux maha?
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

[quote][i]Algselt postitas marko[/i]
See, et E34 kompuuter ei tööta, on päris mitme sellise auto probleem. Kui Sul kompuutri ekraanile auto tehasenumbrit ja muud infot ei tule, on asi tõsisem kui lihtsalt mingid kaitsmed, ei usu et see välja kangutamine midagi üldse aitabki, otsi professionaalsemat abi kui oma pea ;). [/quote]

Kompuutri ekraanile ei tule mitte mingisugust infot ega valgustust, täitsa tumm.

Tegelikult on probleem natuke laiem, auto on saksast tulnud ja seal seisnud ca. aasta laxukana. Nüüd juba paljud kontaktid pidanud ülekäima ja on abi olnud, aga praegu ei tööta veel: parem pooltuli (kaitsmele ei tule voolu peale, relee? aga kus asub? ) spidoalune kompu (töötab, aga vahepeal kustub ära ja siis on km. lugeja ennast ära nullinud ja kompu räägib jälle saksa keelt). Ning muidugi pardakompu mis täitsa surnud.

Praegu auto keretöödes kui kätte saan siis edasi vaatama.

Vallo
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Kas annab kuidagi seda spido alust komput panna minuga inglise keeles suhtlema?

See on küll huvitav, et seda seda pardakopmut kätte ei saa. Selle kinnitussüsteem on nii tehud, et teda hoiab kinni hoovake, mille teises otsas on aas. Kompuutri üks ümar naga istub selle aasa taha ja hoovaga imed kopmuutri paika - hästi segane jutt. Kes ise näinud saab ilmselt aru.

Võib olla on ta muidugi aastakäiguti erinev. Mine kuhugi lammarisse ja vaata seda kopmuutrit peo peal. Siis saad äkki paremini pihta, mis süsteemiga ta üldse saab kinni käia.
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
Kas annab kuidagi seda spido alust komput panna minuga inglise keeles suhtlema? See on küll huvitav, et seda seda pardakopmut kätte ei saa. Selle kinnitussüsteem on nii tehud, et teda hoiab kinni hoovake, mille teises otsas on aas. Kompuutri üks ümar naga istub selle aasa taha ja hoovaga imed kopmuutri paika - hästi segane jutt. Kes ise näinud saab ilmselt aru.

Võib olla on ta muidugi aastakäiguti erinev. Mine kuhugi lammarisse ja vaata seda kopmuutrit peo peal. Siis saad äkki paremini pihta, mis süsteemiga ta üldse saab kinni käia. [/quote]

Annab, aga kui süüde sees ei ole siis mingi x aja pärast on saksakeel tagasi.?

Peab vist minema jah kuigi tunne, et mul sealt tõeasti midagi puudu, õnneks sauelt nii, et ei ole kauge maa minna.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kuna auto Saksast tuli ?? Lax ?? Kui hästi mäletada oli ja aastaeest saksas suur veeujutus ja sealt toodud autodega võib hiljem igasugu huvitavaid probleeme tekkida !
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

Saksast tulnud kuu aega tagasi, auto pärit prantsuse shveitsi piiri äärest. Minu teada seal küll ei uputanud.
Kasutaja avatar
M-Power
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 22.03.2003 20:47 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas M-Power »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
Kas annab kuidagi seda spido alust komput panna minuga inglise keeles suhtlema?

Keera süüde sisse, siis hoia parempoolset nuppu(see, mis tahhoka juures) all umbes kümme sek ja peaks tulema uus keel. Nii toimingut korrates saab veel teisigi keeli valida kusjuures on nii UK-inglise keel ja ka USA- variant;)
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Auto võis asuda kuskurat see aeg kui uputas. Enamik siiski on kindlustuse rida vist. Igax juhux vaada põhjamatid üle ja kontrolli kas pistikupesdaes on näha oksiidikihti. Lihtsam variant oleks osta oksiidieemaldajat ,müüaxe autopoodides aerosoolina . Olen ise kasutand ja toimib hästi. Loodame et siis ei uputand aga ettevaatlik peaks olema nende saksaautodega lähiajal veel.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

No nii auto siis plekitöödelt tagasi nüüd saab hakata temaga edasi tegelema. Elektri värk peab küll veel natuke ootama, kõigepealt pahtliralli ja maalimine.

Nii palju kui on praegu olen jõudnud lammutada (uks, armatuur) ei ole veel veeuputuse jälgi ette tulnud, õnneks. Ausalt öeldes kahtlen, et kas keegi nii odava auto kuivatamise ja puhastamise ja pesemisega oleks üldse viitsinud tegelema hakata. See ikka hull n*** töö.

Vallo
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

ma usun kah, et need mis seal uppusid, olid vist mingid mitsud või skodad. terve parklatäis.
530d
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

[quote][i]Algselt postitas M-Power[/i]
[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
Kas annab kuidagi seda spido alust komput panna minuga inglise keeles suhtlema?

Keera süüde sisse, siis hoia parempoolset nuppu(see, mis tahhoka juures) all umbes kümme sek ja peaks tulema uus keel. Nii toimingut korrates saab veel teisigi keeli valida kusjuures on nii UK-inglise keel ja ka USA- variant;) [/quote]
Siiski mitte süüde sisse vaid nn. raadioasendisse ehk esimene nõks.
Kasutaja avatar
M-Power
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 22.03.2003 20:47 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas M-Power »

Just! Tegin seda nii ammu, et olin unustanud;)
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

Lõpuks sain siis asja nii kaugele, et kompuuter oma august väljas. Kuna kõik vajalikud voolud tulevad peale aga pilti ette ei tule siis tundub, et ta on omadega õhtal :(
Sellega seoses tekkis kaks küsimust:
1. Kas keegi parandab sellised asju ka või tuleb kohe minema vistata?
2. Kas kellelgi on sellist aparaati pakkuda, normaalse hinnaga?

PS. Kas keegi oskab öelda kus asuvad lähitulede releed?

Vallo
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Mis aasta auto on?
yldiselt hea sait siit saad yhtteist abi
http://www.bmwe34.net/e34main/maintenan ... citors.htm
siin leiad abi oma spido jms asja yle
http://www.bmwe34.net/e34main/maintenan ... al/LKM.htm -siit leiad kus on valgustuse relee blok ehk LKM-lights control module
Yldiselt kui asi kalab tasub see moodul lahti katkuda ja kyljooted ylekäia
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

lähitule releed on seal kõige pikemas mustas karbis. (esimene rida kaitsmed, siis need ruudukujulised releed ja siis see pikklik must)
Vähemalt nii ütles mulle
mees kes mul seal mingi klemmi korda tegi
siis kui mul endal parem lähituli ei põlenud.
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

Tänud.
Nagu tundub siis peab seda LKM 'i modima hakkama. Mul samuti parem esimene ei põle.
Nende "Dashboard capacitors" vahetamine tundub aga igavene n*** olevat, seda küll ise ei julge teha.

Vallo

EDIT: Sai see LKM moodul üle joodetud ning... jess tuli hakkasgi põlema.:cool:

Kui keegi nüüd veel kompu peale ka head nõu annaks siis võiks silda visata.
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

[quote][i]Algselt postitas vallo[/i]
Tänud.
Nagu tundub siis peab seda LKM 'i modima hakkama. Mul samuti parem esimene ei põle.
Nende "Dashboard capacitors" vahetamine tundub aga igavene n*** olevat, seda küll ise ei julge teha.

Vallo

EDIT: Sai see LKM moodul üle joodetud ning... jess tuli hakkasgi põlema.:cool:

Kui keegi nüüd veel kompu peale ka head nõu annaks siis võiks silda visata. [/quote]

ega sul vist muud üle ei jää kui rahakott puuga selga võtta ning sammud remoreksi poole seada!!! :D
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Too dashboard minu juurde saab sulle need uuesti joodetud!
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

[quote][i]Algselt postitas Eerik_K[/i]
Too dashboard minu juurde saab sulle need uuesti joodetud! [/quote]
Kas sa joodad nad kuidagi üle või paned need "capacitor" id uued. Muidu olen huvitatud küll, viska oma number siia või mulle mailile.

[quote][i]Algselt postitas Marko_J[/i]

ega sul vist muud üle ei jää kui rahakott puuga selga võtta ning sammud remoreksi poole seada!!! :D [/quote]

Remoreksi hind ei ole mulle vastuvõetav, kui kuskilt romulast ei saa siis peab KB -sse ja igasugu foorumitesse ostukuulutusi panema hakkama.

Vallo
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Ma joodan Uued kondekad ikka peale!
Vanad joodan aga maha.
Helista 05068569
või maili:
Karlov at hot punkt ee
Sry et ma nii kirjutan, igapäevane SPAM on tõsiselt äratyytanud, olen ettevaatlik maili avaldamisega
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

saunas naised rääkisid et said kompu korda:D , vastab see tõele?
vallo
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 18.05.2003 22:37 08
Asukoht: Saue

Postitus Postitas vallo »

Jutt tõene, elektroonikpoiss natuke vahetas seal mingeid jubinaid ja asi korras.:D
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

[quote][i]Algselt postitas vallo[/i]
Jutt tõene, elektroonikpoiss natuke vahetas seal mingeid jubinaid ja asi korras.:D [/quote]

Eerik pani käe masinasse?:D


btw seda Ta oskab:)
530d
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Jaa jaaa :) mul kyynla vahetus läks maksma 8000 eeku :D
juho
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 18.03.2003 13:08 45
Peamine sõiduk: E46 M3 kompressor
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas juho »

[quote][i]Algselt postitas Eerik_K[/i]
Jaa jaaa :) mul kyynla vahetus läks maksma 8000 eeku :D [/quote]Said auto korda? Kui viitsid kirjuta oma autoremondi jutule järg juurde ;)
Vasta