K: Amordi tolmukaitsed ja sharniiride porikummid E34

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

K: Amordi tolmukaitsed ja sharniiride porikummid E34

Postitus Postitas Kristo_P »

Nii sõbral siis autoga väike mure. Enne ostu käis auto UM's põhjalikus testis.
Ja sellised asjad pandi kirja. Küsimus siis järgmine kas ja mis ohtu need kujutavad kui sõitmis jätkata. Ning palju üldse nende vahetus maksma võib minna.
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Väiksest murest saab varsti suur mure - vaja vahetada amordid ja sharniirid.

Amordi tolmukaitsed ja sharniiride porikummid ikka selleks, et neid liikuvaid sõlmi kaitsta tolmu, pori, liiva jne eest. Kogu see sodi vähendab lihtsalt amortide ja sharniiride eluiga tunduvalt - liivatera vales kohas teeb uskumatud tööd. Pluss määrde kadumine.

UM siis ei maininud, et kuule mees need sharniirid on juba õhtal?
Kui kummid läbi, mis siis sharniirist alles on.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Hans kirjutas:Väiksest murest saab varsti suur mure - vaja vahetada amordid ja sharniirid.

Amordi tolmukaitsed ja sharniiride porikummid ikka selleks, et neid liikuvaid sõlmi kaitsta tolmu, pori, liiva jne eest. Kogu see sodi vähendab lihtsalt amortide ja sharniiride eluiga tunduvalt - liivatera vales kohas teeb uskumatud tööd. Pluss määrde kadumine.

UM siis ei maininud, et kuule mees need sharniirid on juba õhtal?
Kui kummid läbi, mis siis sharniirist alles on.
Tänud asjaliku põhjenduse eest. Kuid UM's mehaanik ei öelnud ,et need nüüd läbi oleks vaid ütles ,et need oleks mõistlik ära vahetada. See küsingin ,et äkki on odavam šarniir vahetada kui hakata uut tolmukaitset paigaldama.

Amordi ise on korras ,auto on just saksast tulnud ka ,kui palju amordi tolmukaitsed maksavad koos vahetusega on kellelgi ehk aimu. Amortidel on tolmukaitsed olemas kuid need ei ole päris omal kohal enam :|
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Noo sarniiri kummid kui kuskilt on neid osta, siis vaheta muidugi ära.
Ma ei teagi vist ühtegi saksast tulnud autot millel tegelikult amordid ok oleks, sõidad max 10000 km ja ongi meie teede nahka läinud. Aga need kaitsekummid koos läbilöögikummiga ma maksavad 4 tk kokku ca 300-500 eeku. Töö on üldiselt sama mahukas kui amordivahetus.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Just Janekuga rääkisin sel teemal ja paar amordi tolmukaitseid on ca 300EEK/paar...
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Viljar_V kirjutas:Noo sarniiri kummid kui kuskilt on neid osta, siis vaheta muidugi ära.
Ma ei teagi vist ühtegi saksast tulnud autot millel tegelikult amordid ok oleks, sõidad max 10000 km ja ongi meie teede nahka läinud. Aga need kaitsekummid koos läbilöögikummiga ma maksavad 4 tk kokku ca 300-500 eeku. Töö on üldiselt sama mahukas kui amordivahetus.

Ma nagu neist šarniiri porikummidest kuulen küll esmakordselt äkki oleks siis mõttekas juba lasta šarniirid ka uued panna kui hakata neid tolmukaitsmeid vahetama sest töö on ju sama mahukas. Palju nende šarniiride umbkaudne hind võib tulla?
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Hea lapsel mitu nime
aga palun, lugemist ja uudistamist kui palju - ka muude asjade kohta:

http://www.bmwe34.net/e34main/maintenan ... er_arm.htm
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Mart
Huviline
Postitusi: 113
Liitunud: 27.02.2004 18:56 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mart »

AARE530 kirjutas:Just Janekuga rääkisin sel teemal ja paar amordi tolmukaitseid on ca 300EEK/paar...
Olen natuke segaduses -- kas tolmukaitse ja kaitsekumm on siis midagi erinevat? Sest kaitsekummid, Saksa toode, maksid mul 60 EEK/paar...
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Noo ma arvan, et kui neid sarniiri kumme kuskilt saada on siis maksavad vast miskit 50-100 eeku tk. või isegi vähem, aga sarniir ise ülemine ca. 700 tk. pluss tagumine puks ca. 300 tk ja alumine ca. 600 tk.
Mart kirjutas:
AARE530 kirjutas:Just Janekuga rääkisin sel teemal ja paar amordi tolmukaitseid on ca 300EEK/paar...
Olen natuke segaduses -- kas tolmukaitse ja kaitsekumm on siis midagi erinevat? Sest kaitsekummid, Saksa toode, maksid mul 60 EEK/paar...
ma usun et jutt käib amordi tolmukates mis on koos läbilöögikummidega.
Mercedes EQS 450+ 2022
Vasta