K: velgede poleerimine?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
KirsipuuS
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 14.11.2012 01:06 29
Peamine sõiduk: Bmw E28 520I

K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas KirsipuuS »

Velgedeks Rondell style58, ja tahaks neil randi ära poleerida. Algus enamvähem selge aga tahaks teada et mis pastat kasutada pärast ja kas peaks need siis üle lakkima? :D
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas agoy »

niipalju, kui mina aru saand olen, siis kasuta mis pastat tahad, kuid enne lakkimist tuleb pind perfekselt ära puhastada. Ja lakina oleks vaja mingit ägedamat lakki :D
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas StenV70 »

Lakk ei taha hästi kinni jääda peegliks poleeritud pinnale ja kui saadki mingi NÖ. spets laki siis läiget võtab isuga maha...
Ma otsin juba pikemat aega mingit vaha mis ei kahjustaks vaid kaitseks pinda.
ivari
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 06.12.2006 16:06 28
Asukoht: Tallinn

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas ivari »

Ma arvan, et CQuarz peaks selleks sobima, tunduvalt tugevam kui tavavaha ja pealkanda veel lihtsam.
Kasutaja avatar
Toomas530
Huviline
Postitusi: 285
Liitunud: 22.10.2010 12:26 53
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas Toomas530 »

Mis vaha oleks siis hea kanda velje peale poleerimist??
Kust saab??
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas rajko »

Mis vahendit kasutada poleeritud velgedel, et pol pind säiliks? Poes igasugu kraami lettidel, pole mõtet neid kõiki järjest proovima hakata.
lynx
Huviline
Postitusi: 693
Liitunud: 16.02.2003 10:45 03
Asukoht: Lääne-virumaa

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas lynx »

Bombs Away vaha on kõige parem! Lasnamäe Harley Davidsonist saab
tel. 53 43 76 44
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas rajko »

Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas AARE540 »

Vähemalt niipalju kui mina olen poleeritud pindadel vaha proovinud, ei mõju see läikele mitte hästi. Või pole ma õiget vaha leidnud ning olen läinud lihtsalt seda teed, et vahel kergelt pastaga üle tõmmata.
See viimasel lingil olev asi pole minu meelest vaha?
lynx
Huviline
Postitusi: 693
Liitunud: 16.02.2003 10:45 03
Asukoht: Lääne-virumaa

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas lynx »

See oli viis aastat tagasi kui suhtlesin ühe valuvelgede experidga ja tema vastas selle Lasna Harley poe ja pastade ja asjade kohta mitmes erinevas kirjas niimoodi:
"Harley-davidsoni esinduses Punane 74a Tallinn, seal on kaks erinevat toodet, üks on ameerika bomm(see suht nagu vesi, ennem kasutamist loksutad) ja teine oli mingi poola või inglise oma(kreem).
Bomm kaitseb ja poleerib peenikesi kriime mis tulevad juba kareda näpuga üle tõmbamisest. Muidu võtab hästi ka Tondi ärikeskus 3M poest ostetud karvakäi koos helehalli/valge pastaga ja hiljem siis bommiga lased käsitsi poleerimis suunad välja. Vahel aitab üle lakkimine ka, aga seda bommi ei tohi kusagil olla siis.. Korralik nitro pesu vaja teha.
Kui tahad lakkida poleeritud alumiiniumi, siis benefitist kalda9 Tln sai seda kunagi, on spets lakk(vist olid sikkens lakk) mis kantakse õhukeste kihtidena väikseste vahedega peale, kui lased liiga palju siis hakkab sealt alt kuivamisgaasid välja perssima ja lakk jääb poorne ja auke täis, on selline kergelt kummis pärast ja kui paned liiga palju seda lakki siis ta ei paista läbi enam nii hästi"
"Velg peab poleerimisel natuke soojaks ka minema ja see tondi ärikeskuse pasta peab poleerides pool sulama seal peal(vahepeal võid pommi ka hulka panna) Liiga kuumaks lased siis hakkab tükke randist välja kiskuma (selleks jällegi reguleeritav rellakas hea). Valuvelg jääbki selline kergelt tuhm, korralikult läikima lähevad ainult al. plekist trugitud veljed, plekil on kõvasti tihedam segu.

Pead omale peenikese kuid täpse läbimõõduga käia tegema mis mahub sinna põhja vahele, poleerimisel kasuta reguleeritatate pööretega nurklihvijat sellistes kohtades. Kodarad mõistagi teibid paksult kinni!
Tore on kui saad velje kuhugi keerlema panna (treipink, rehvitasakaalustus pink)
Ja siis lased seal nurklihvijaga!

See bomm on mõeldud lõpus kasutamiseks"

Soovitas pöörduda ka Silver Penu poole, kuna ta ise ei tegele enam sellega vist nii palju.
tel. 53 43 76 44
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas rajko »

5a tagasi võis seda kraami Harley poes olla. Täna ei teata sellest midagi.
Kasutaja avatar
JorgenP
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 07.06.2011 15:02 57

Re: K: velgede poleerimine?

Postitus Postitas JorgenP »

Meguairsi metal polish. Kasutanud 3 osaliste BBSide poleeritud rantidel ja töötab väga hästi.
Vasta