Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Kristo.
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 16.12.2013 23:01 04
Peamine sõiduk: BMW E36 328iA Touring M-Pakett 98'
Asukoht: Tallinn

Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Kristo. »

Tervist! Tean, et sellel teemal on arutelusi olnud ja käigukasti dünaamiliseks õlivahetuseks soovitavad paljud Hõbenoolt, aga meestel seal hetkel puhkus ja arvatavasti peale seda ka pikad järjekorrad. Kas keegi julgeks soovitada veel mõnda head kohta eelistatavalt Tallinnas, kes teeks seda tööd korralikult? Äkki Flameko OÜ? :roll:
BMW E36 320i Coupe M-Pakett 95' ---> BMW E60 530d M-Pakett 04' ---> BMW E36 328iA Touring M-Pakett 98'
Kasutaja avatar
silverMR
Huviline
Postitusi: 169
Liitunud: 29.05.2013 11:50 52

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas silverMR »

Tallinnas võimalik kuulu järgi dünaamilist õlivahetust teha ka VKM Motorsis.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas arnis »

Noodsamad pakuvad ka takoist teenust:
http://www.autohooldus.ee/diiselmootori ... uhastamine" onclick="window.open(this.href);return false;
Suhtun üsna skeptiliselt juba ainult sellise teenuse olemasolu tõttu.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Kristo.
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 16.12.2013 23:01 04
Peamine sõiduk: BMW E36 328iA Touring M-Pakett 98'
Asukoht: Tallinn

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Kristo. »

Ühtlasel kiirusel kõiguvad pöörded kergelt ja käike vahetab ka kerge jõnkusuga, eriti külmast peast.
BMW E36 320i Coupe M-Pakett 95' ---> BMW E60 530d M-Pakett 04' ---> BMW E36 328iA Touring M-Pakett 98'
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Henri. »

Turbiin minemas ilmselt, vaevalt et siin õlivahetus midagi päästab. Üsna levinud viga neil.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Heix »

+1
Aga turbiini samuti taastatakse ning teist samasugust pole vast mõtet osta.....
E36 m50b20
Kasutaja avatar
martinifoto
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 18.06.2011 13:36 04
Peamine sõiduk: Škoda Octavia II
Kontakt:

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas martinifoto »

Tunneb keegi hõbenoole poisse, oskavad nad vajaduse korral samasuguse diagnoosi panna? Pöörete kõikumine on, aga kuna esimene automaat, siis **** see teab, on need jõnksud suured või väiksed...
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige EKBK
Postitusi: 449
Liitunud: 12.11.2004 12:31 38
Asukoht: L-Virumaa

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Jaks »

martinifoto kirjutas:Tunneb keegi hõbenoole poisse, oskavad nad vajaduse korral samasuguse diagnoosi panna? Pöörete kõikumine on, aga kuna esimene automaat, siis **** see teab, on need jõnksud suured või väiksed...
Mul on kaks sõpra seal tööl ja seeag veidi tean mida seal tehakse.
Tehakse ka käigukasti diagnostikat, aga see vaja kokku leppida. Aega selleks läheb ca pool tundi ja saad vastuse mis kastil viga.
Kui vaja remontida siis tehakse see ka ära.
E63 ja F25
Varuosadeks E24 628 ja E23
Kasutaja avatar
FiLV
Huviline
Postitusi: 387
Liitunud: 17.04.2004 10:40 20
Asukoht: Lõuna Eesti

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas FiLV »

Mõned ka soovitasid Hõbenoolt, et ametlik jne...

Kas kuskil ka lõuna Eestis tehakse?

Endal kast korras, lihtsalt teeks õlivahetuse, peale ostu...

:?:
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas jass161 »

FiLV kirjutas:Mõned ka soovitasid Hõbenoolt, et ametlik jne...

Kas kuskil ka lõuna Eestis tehakse?

Endal kast korras, lihtsalt teeks õlivahetuse, peale ostu...

:?:
Oleneb, kui lõunas sa oled. Ise ja tuttavad Cesises käinud!
BmwE61EST
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 13.03.2017 13:37 26
Peamine sõiduk: BMW E61 5s5d

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas BmwE61EST »

Küsiks ka. Mul on selline probleem, et käiguvahetus väikse viivitusega vahepeal. Pöördeid ei kõiguta. Vahel ka väiksemad jõnksud. Keegi Tartus teab soovitada head kohta, kus dünaamilist õlivahetust tehakse? Enne oleks mõistlik diagnost teha äkki? Vb piisab lihtsalt õlivahetusest? Ja samas, kui mõni firma teeb dünaamilise õlivahetuse ja peale seda kast õhtal, siis peavad nad ju selle tasuta korda tegema?
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas karl1 »

Naljakas, tasuta korda tegema jah :D ei tea mis põhjusel?
Hakka parem kasti remondiks praegu juba raha koguma.
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Jaakk »

Ise olen käinud oma autodega mt-autohooldus.ee -s, teevad ka dünaamilist õlivahetust ja ka kastide remonti.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas MargusA »

Ja ikka mõlemaid asju teevad tasuta,eksju?! :lol:
BmwE61EST
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 13.03.2017 13:37 26
Peamine sõiduk: BMW E61 5s5d

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas BmwE61EST »

karl1 kirjutas:Naljakas, tasuta korda tegema jah :D ei tea mis põhjusel?
Hakka parem kasti remondiks praegu juba raha koguma.
Loe läbi mida kirjutasin enne, kui hakkad naerma. Kui nad vahetavad ära kasti õli ja kui peale seda õlivahetust kast õhtale läheb, siis on see kaudselt siiski seotud õlivahetusega. Seega, nemad on viimasena kasti kallal toimetanud ja seetõttu kehtib asjale garantii. Garantii korras peavad nemad selle ka ära remontima omal kulul.
BmwE61EST
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 13.03.2017 13:37 26
Peamine sõiduk: BMW E61 5s5d

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas BmwE61EST »

karl1 kirjutas:Naljakas, tasuta korda tegema jah :D ei tea mis põhjusel?
Hakka parem kasti remondiks praegu juba raha koguma.
Milleks kasti remondile praegu mõelda, kui enamus juhtudel piisab ainuüksi õlivahetusest. Parem lähen lasen teha kastile diagnosti, et välja selgitada, kas on asi üldse nii hull, et kohe hakata remontima. Siin enamus arvab kohe, et on turbiin läbi ja ei tea, mis veel. Kogenud kastiõli vahetajad ja remontijad on nii palju kokku puutunud erinevate kasti probleemidega, et ma usun, et nad on küll nii profid, et kogemuste põhjal hinnata kasti seisukorda ja vigu.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Ranno »

BmwE61EST kirjutas:Küsiks ka. Mul on selline probleem, et käiguvahetus väikse viivitusega vahepeal. Pöördeid ei kõiguta. Vahel ka väiksemad jõnksud. Keegi Tartus teab soovitada head kohta, kus dünaamilist õlivahetust tehakse? Enne oleks mõistlik diagnost teha äkki? Vb piisab lihtsalt õlivahetusest? Ja samas, kui mõni firma teeb dünaamilise õlivahetuse ja peale seda kast õhtal, siis peavad nad ju selle tasuta korda tegema?
Kui sa leiad sellise ettevõtte, siis ära unusta siin ka mainida, oleks ka hea teada kus õli vahetuse raha eest kasti remontida saab. :-D

Ma mõistan et värske õli võib hooldamata kastis sinna aastatega kokku korjatud sita liikuma panna või värske õli on nii vedel et väsinud tihendid ei pea seda enam, aga kuidas see ettevõte selles süüdi on? Ainuke süü saab ilmselt olla see et nad Sinu autol olid nõus õli vahetama?

Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis olen ka päris pikka aega mõelnud kas tasub kasti torkida kui ta toimib normaalselt. Tahaks nagu tubli olla ja õli vahetada, aga mul puuduvad andmed kas seda on varem tehtud ja kardan et see õli vahetus võib hoopis asja hullemaks teha. Põhimõtteliselt maksab ju õli vahetus ühe kolmandiku kasti remondist...
Ja ma ei saa aru kuidas õli vahetus peaks kasti remontima? Ehk ainult siis kui õli enne natuke vähe sees oli (muidugi mitte nii vähe et see juba liiga on teinud millelegi)?
BmwE61EST
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 13.03.2017 13:37 26
Peamine sõiduk: BMW E61 5s5d

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas BmwE61EST »

Ranno kirjutas:
BmwE61EST kirjutas:Küsiks ka. Mul on selline probleem, et käiguvahetus väikse viivitusega vahepeal. Pöördeid ei kõiguta. Vahel ka väiksemad jõnksud. Keegi Tartus teab soovitada head kohta, kus dünaamilist õlivahetust tehakse? Enne oleks mõistlik diagnost teha äkki? Vb piisab lihtsalt õlivahetusest? Ja samas, kui mõni firma teeb dünaamilise õlivahetuse ja peale seda kast õhtal, siis peavad nad ju selle tasuta korda tegema?
Kui sa leiad sellise ettevõtte, siis ära unusta siin ka mainida, oleks ka hea teada kus õli vahetuse raha eest kasti remontida saab. :-D

Ma mõistan et värske õli võib hooldamata kastis sinna aastatega kokku korjatud sita liikuma panna või värske õli on nii vedel et väsinud tihendid ei pea seda enam, aga kuidas see ettevõte selles süüdi on? Ainuke süü saab ilmselt olla see et nad Sinu autol olid nõus õli vahetama?

Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis olen ka päris pikka aega mõelnud kas tasub kasti torkida kui ta toimib normaalselt. Tahaks nagu tubli olla ja õli vahetada, aga mul puuduvad andmed kas seda on varem tehtud ja kardan et see õli vahetus võib hoopis asja hullemaks teha. Põhimõtteliselt maksab ju õli vahetus ühe kolmandiku kasti remondist...
Ja ma ei saa aru kuidas õli vahetus peaks kasti remontima? Ehk ainult siis kui õli enne natuke vähe sees oli (muidugi mitte nii vähe et see juba liiga on teinud millelegi)?
Nagu teada on, siis ei saa enamus autodel mitte kuidagi ise seda kontrollida, kas õli on kastis ettenähtud kogus või vähem. Kas kast toimib normaalselt siis, kui vahetab käiku vahetevahel viivitusega ja mõnikord on tunda jõnksatust?

Tegelikult lähen käin esmasp kusagil kohapeal ära ja küsin ekspertidelt, kas vahetada õli või peaks hoopis midagi remontima. Neil on kordades rohkem kogemust, kui nendel siin, kes on lihtsalt sõitnud ja lasknud õli vahetada ja ei puutu igapäevaselt kokku kümnete autodega ja kastiprobleemidega. Olen ka seda kuulnud, et jõnksatusi võivad põhjustada kardaani vahepuksid ja tagasilla suured puksid, kui need väsinud on. Ja ma ei usu, et kui kast vahel viivitab jne, et kohe on turbiin õhtal.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas Ranno »

Kindlasti ei ole see normaalne et käiguvahetused viivitusega on, ma rääkisin rohkem enda kastist. Samas ma ei saa ka aru kuidas õli vahetus seda Sinu probleemi ravima peaks? Ma ei tea küll kasti siseelust suurt midagi, aga ma pakuks et Sul on kasti sees miskit väsinud ja õli vahetus võib selle veel hullemaks teha. Ilmselt on targem minna ja lasta kast üle vaadata kuskil kus reaalselt ka teatakse nendest midagi. Paraku on vist ainult kaks sellist kohta ja mõlemad on üsna kaugel (Rakveres ja Lätis)
BumBum
Huviline
Postitusi: 2084
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas BumBum »

Selle dünaamilise õlivahetuse võid ise ka teha, kui kasti maha saad ja pealehakkamist jagub.
Vaata see videot. Umbes minuteid 30, siis läheb diagnoosimiseks ja remondiks.

http://youtu.be/jTg5Gi725F4

Probleeme võivad tekitada ka solenoidid, mida ühel lehel soovitati iga 100tuh km järel vahetada. Üldjuhul aga targem minna spetsialistide jutule. Tartust on kõige mõistlikum minna Läti poole. http://recro.eu/en/" onclick="window.open(this.href);return false;
Töödele saad garantii.
Igal mudelil omad tüüpvead ja küll nad siis ütlevad, kas dünaamilisel õlivahetusel on mõtet või mitte. Garantiid dünaamilise õlivahetusega võid ainult siis saada, kui maksad sellise töö eest, mida teostati selles videos. Ehk kõik võetakse lahti ja kontrollitakse üle.
mikuuu
Huviline
Postitusi: 924
Liitunud: 18.03.2007 21:16 12
Peamine sõiduk: BMW 530d '03
Asukoht: Tartumaa

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas mikuuu »

BmwE61EST kirjutas:Ja samas, kui mõni firma teeb dünaamilise õlivahetuse ja peale seda kast õhtal, siis peavad nad ju selle tasuta korda tegema?
Oleks vaid seda teadnud, oleks kasti ôlivahetusse mitte remonti saatnud.
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off!
Kasutaja avatar
FiLV
Huviline
Postitusi: 387
Liitunud: 17.04.2004 10:40 20
Asukoht: Lõuna Eesti

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas FiLV »

Kõik kes räägivad recrost head - kas ei ole ise seal käinud või siis lihtsalt vedas õlivahetusel / remondil ???

Mainin kohe ära et ise õnneks ei ole sinna jõudnud aga mõnel sõbral kogemused on ikka väga halvad...

Jah, nad annavad küll garantiid jne. aga selleks peab auto sinna kohale tagasi viima (tavaliselt treila või nööri otsas)

On nähtud seal FIN ja S numbreid jne. et ei ole päris odav lõbu see garantiise tagasi viimine...

Teie autoga seal rallitakse ringi küla peal, nii et kui sinna ikkagi minekut on - kindlasti tehke pilte autost ja pange kirja KM.

Nädal aega tagasi sõbra autol oli 800 + KM juurde tulnud, vabanduseks öeldi et katsetasid kasti (oli kasti remont)

Teisel sõbral - 530xd vahekastiga ja asjadega ei saa hakkama, pidi nädal aega tagasi korras olema - siis öeldi et kolmapäeval saab auto tagasi, lubati siis reedeks ja nüüdseks juba esmaspäevaks (eks oli vaja nädalavahetusel ringi kihutada?)

Ühel sõbral auto läheb tagasi sinna "garantiisse" JUBA 6 KORDA, kuna sõber käis tarbijakaitses ja mujal siis recro pakkus et tuleb ise järgi autole (auto sõidab, 3 käik jamab), kuigi ei tea kas tullakse...

Ühel kadus kapoti alt märk mootorilt - lätlane naeratas, ütles et ei saa aru, et kas tõesti seal märk oli?

Kui olete hommikust õhtuni seal - siis näete kui lambi inimesed tulevad ja lähevad erinevate autodega sõitu...

Ei hakka pikalt kirjutama, muidu võiks juba uue teema recrost teha...

:mad:
BumBum
Huviline
Postitusi: 2084
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Käigukasti dünaamiline õlivahetus, Flameko OÜ?

Postitus Postitas BumBum »

FiLV kirjutas:Kõik kes räägivad recrost head - kas ei ole ise seal käinud või siis lihtsalt vedas õlivahetusel / remondil ???
Mina seal veel ei ole käinud, hinnapäringud tehtud ja püüan esmalt veel solenoide vahetusega probleemi lahendada.

Google otsing andis ka vastuseid, tõesti on probleeme. Soome foorumis vist oli kirjutatud, et aastast 2014 hakkas asi kehvaks minema. Samas järjekorrad ja tööde venimised võivad seletatavad olla ka asjaoluga, et kliente on lihtsalt väga palju. On nad isegi hüvitanud lisaöö hotellis, kuna ei suudetud autot sõidukorda saada õigeks ajaks.
Mõnda asja peaks vaatama loogilisemalt. Näiteks kasti töösoojaks sõitmised. Kas seda peaks tegema spetsialist või sobib selleks näiteks ka abiline-klient. Samal ajal kui kasti soojaks sõidetakse tõmmatakse järgmine käigukast laiali ja töö läheb edasi.
800km juurdesõit on muidugi kummaline samas kes teab. Võib-olla tuli 2-3 korda sõita ja testida!?
Mina enda auto ostuga sain samamoodi kasti muresid tunda alles siis, kui paarsada kilomeetrit oli läbitud.

Kas eelistada pikemat testsõitu, vajadusel mitu korda või võtta auto sõita koju ja avastada siis, et asjad ikka ei toimi.
Vasta