M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas TaaviK »

Küsimus olek, et kui pihusti eemaldamise käigus tõmmitsaga pihusti adapteri tarvis läheb ja "kork"(pistiku osa) maha keerata, kas pihust tahab siis ka kalibreerimist saada?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas teet82 »

Tõmmits peaks ju kütusetoru stutsi külge kinnituma, vähemalt minul on selline.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas toivoku »

teet82 kirjutas:Tõmmits peaks ju kütusetoru stutsi külge kinnituma, vähemalt minul on selline.
osad kinnituvad ka pihusti peale sinan korgi asemele ja osad kinnituvad pihusti sisse ka, pole siiani vaja olnud peale pihusti korgi eemaldamist midagi stendida.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas TaaviK »

toivoku kirjutas:
teet82 kirjutas:Tõmmits peaks ju kütusetoru stutsi külge kinnituma, vähemalt minul on selline.
osad kinnituvad ka pihusti peale sinan korgi asemele ja osad kinnituvad pihusti sisse ka, pole siiani vaja olnud peale pihusti korgi eemaldamist midagi stendida.
Selge, suur tänu!
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas Heix »

Kui võimalik siis saab nii ka,et keerad kaks mutrit mis pihustit kinni hoiavad lahti ja paned auto käima,soojalt tuleb isegi väga kinni lekkinud pihusti ise lahti....ainult seda peaks jälgima et keermeid hukka ei lase...

Mõni lisab kindlasti,et see on debiilsus kuid mind on korduvalt aidanud juba suht kurvalt kulgevates olukordades.... :D
E36 m50b20
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas teet82 »

Nende samade tikkpoltidega peaks saama samuti pihustit kergitada, kui hakata neid Torx-padruniga välja keerama. Loomulikult ainult siis, kui väga kõvasti kinni pole pihusti. Olen näinud mõnel autol, et nendel poltidel on ots küljest ära murtud.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas TaaviK »

Heix kirjutas:Kui võimalik siis saab nii ka,et keerad kaks mutrit mis pihustit kinni hoiavad lahti ja paned auto käima,soojalt tuleb isegi väga kinni lekkinud pihusti ise lahti....ainult seda peaks jälgima et keermeid hukka ei lase...

Mõni lisab kindlasti,et see on debiilsus kuid mind on korduvalt aidanud juba suht kurvalt kulgevates olukordades.... :D
Siis vaja sisselase uuesti peale keerata kui mutrid lahti?
See sealt püssikuuli kombel ei või lahkuda koos tükikese sisselaske, toitetoruga ja kogu muu külgekuuluvaga? :D
teet82 kirjutas:Nende samade tikkpoltidega peaks saama samuti pihustit kergitada, kui hakata neid Torx-padruniga välja keerama. Loomulikult ainult siis, kui väga kõvasti kinni pole pihusti. Olen näinud mõnel autol, et nendel poltidel on ots küljest ära murtud.
On juba ära murtud, korra on ka pihustit vahetatud kuna see teise koodiga kui ülejäänud. ilmselt on kunagi veidi paremate näitudega kasutatud osa asemele susatud.
Kasutaja avatar
crapss
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 04.04.2010 13:59 01
Peamine sõiduk: E46 330d, Volvo XC90
Asukoht: Tartumaa

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas crapss »

Ma ei tea kuidas mul on õnnestunud, aga enda mootoril (330d) ma viimast 6ndat pihustit kätte ei saa.
Kasutan sellist tõmmitsat.
http://lincos.bg/p/l/MG50630~bmw-common ... er-set.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas Heix »

TaaviK kirjutas:
Heix kirjutas:Kui võimalik siis saab nii ka,et keerad kaks mutrit mis pihustit kinni hoiavad lahti ja paned auto käima,soojalt tuleb isegi väga kinni lekkinud pihusti ise lahti....ainult seda peaks jälgima et keermeid hukka ei lase...

Mõni lisab kindlasti,et see on debiilsus kuid mind on korduvalt aidanud juba suht kurvalt kulgevates olukordades.... :D
Siis vaja sisselase uuesti peale keerata kui mutrid lahti?
See sealt püssikuuli kombel ei või lahkuda koos tükikese sisselaske, toitetoruga ja kogu muu külgekuuluvaga? :D
teet82 kirjutas:Nende samade tikkpoltidega peaks saama samuti pihustit kergitada, kui hakata neid Torx-padruniga välja keerama. Loomulikult ainult siis, kui väga kõvasti kinni pole pihusti. Olen näinud mõnel autol, et nendel poltidel on ots küljest ära murtud.
On juba ära murtud, korra on ka pihustit vahetatud kuna see teise koodiga kui ülejäänud. ilmselt on kunagi veidi paremate näitudega kasutatud osa asemele susatud.
Mutreid maha ei keera,sisselaset ei pea esialgu isegi maha võtma,piisab kui pihusti juba 2mm ülespoole liigub....siis ruttu sl maha ja vähe kaasa aidata.
Kütusetoru mis latti läheb,paindub niipalju järgi.
Püssikuulina minema ei lenda,ennem hakkab seibi korralikult lekkima......
E36 m50b20
Kasutaja avatar
50atmracing
Huviline
Postitusi: 790
Liitunud: 03.10.2013 14:30 06
Peamine sõiduk: E60 3.0D
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas 50atmracing »

Heix kirjutas:Kui võimalik siis saab nii ka,et keerad kaks mutrit mis pihustit kinni hoiavad lahti ja paned auto käima,soojalt tuleb isegi väga kinni lekkinud pihusti ise lahti....ainult seda peaks jälgima et keermeid hukka ei lase...

Mõni lisab kindlasti,et see on debiilsus kuid mind on korduvalt aidanud juba suht kurvalt kulgevates olukordades.... :D
sama teind 3 sain, 4jas tuli järgi aidates ja viimase 2hega murran pead juba pikemat aega nood liikumatud.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas Heix »

50atmracing kirjutas:
Heix kirjutas:Kui võimalik siis saab nii ka,et keerad kaks mutrit mis pihustit kinni hoiavad lahti ja paned auto käima,soojalt tuleb isegi väga kinni lekkinud pihusti ise lahti....ainult seda peaks jälgima et keermeid hukka ei lase...

Mõni lisab kindlasti,et see on debiilsus kuid mind on korduvalt aidanud juba suht kurvalt kulgevates olukordades.... :D
sama teind 3 sain, 4jas tuli järgi aidates ja viimase 2hega murran pead juba pikemat aega nood liikumatud.
need saab edukalt ´pommiga´mille keerad pihusti otsa.
Kütusetoru stutsi kaudu tõmmata ei kannata :roll:
E36 m50b20
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas teet82 »

Olen nüüd ise ka sama jama otsas, vaja oleks ühel E39-l plokikaas maha võtta, aga ei saa kahte pihustit kätte. Sai proovitud kütusetoru stutsi külge kinnituva tõmmitsaga, aga sellega kätte ei saa. Kust ma saaks Eestist osta otse pihusti külge kinnituvat tõmmitsat, või kas see eespool viidatud plaadiga süsteem õigustab ennast?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
crapss
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 04.04.2010 13:59 01
Peamine sõiduk: E46 330d, Volvo XC90
Asukoht: Tartumaa

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas crapss »

Mina ostsin komplekti sellisest kohast. 5 pihustit sain kätte aga 6es pihusti oli nii kinni, et ei saanud ka selle tõmmitsaga kätte.
http://antehnika.eu/alakategooria/24/pi ... ooriistad-" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas eero »

BMW CR diisli pihustitõmmitsa komplekt 99 €, saadavus 1 päeva jooksul. Homme kl 11ks näiteks tänaõhtuse seisuga.
Pilt

Veel näiteks (ja mitte ainult).

110 EURi
Pilt

Suruõhuga toimiv 600 EURi
Pilt

Ka lekketestrid, pihustipesa puhastaja komplektid jms.
Kõik 1 päevaga ja mõistliku hinnaga.

Need odavamad asjad pole loomulikust mingid tohutud profitööriistad, aga ajavad asja selle raha eest enamikel või paljudel juhtudel ära. Aga muidugi mitte garanteeritult alati ja KATKI läheb ilmselgelt ka kõige profim asi kuskil kunagi. Et ei maksa arvata, et mõistuseta loomajõuga rünnates mõni neist riistadest terveks jääb :)

Profimaid asju on ka, aga hind siis juba mitme(kuni 10)kordne. Aga saab :)
Viimati muutis eero, 28.01.2016 12:15 34, muudetud 4 korda kokku.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas teet82 »

Kuidagi peaks nagu proovima veel, aga ei teagi, et kas rohkem lootust oleks selle plaadi süsteemiga või lööktõmmitsaga otse pihusti pealt tagudes. Mis probleem selle plaadiga tõmmitsaga siis oli, kas mõistliku jõuga keerates ei tule, või laguneb see tõmmits ära lihtsalt?

Sellel konkreetsel autol on muidu 3-4 küünalt sisse murtud ja mootor ei tööta enam ühtlaselt, küünla tükid sees arvatavasti silindris või pudenes sinna midagi muud töö käigus. Mõistlik oleks võib-olla mootor või vähemalt plokikaas üldse välja vahetada.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
crapss
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 04.04.2010 13:59 01
Peamine sõiduk: E46 330d, Volvo XC90
Asukoht: Tartumaa

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas crapss »

Mina kasutasin seda plaadiga tõmmitsat pluss veel üsna suurt pommi ( millega peksin) aga lõpuks lagunes pihusti keerme osa ise ära.
Võid proovida ise ka aga lõpuks veendud ise, et lihtsam ja odavam on uus plokikaas panna.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas teet82 »

Sai ostetud see plaadiga tõmmits ja suhteliselt lihtsalt sain need kaks kõvasti kinni olnud pihustid kätte. Ainuke häda on see, et pihusti tuleb laiali lammutada tõmmitsa kinnitamiseks, mina suutsin ära kaotada ühe kõige pisema detaili sealt. Komplektis polnud kaasas päris õiget võtit solenoidi eemaldamiseks, sai ise valmistatud mingi võti. Kui keegi teab, kust saab eraldi juurde osta seda võtit, siis võib teada anda.

Suured tänud Eerole, kes viitsib mässata ja väga kiiresti kauba kätte toimetada. ;)
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas eero »

E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas Heix »

http://antehnika.eu/toode/608/common-ra ... stitommits" onclick="window.open(this.href);return false;

Antud komplekt on mul olemas,mõned otsad on täiendatud/ümber tehtud.Sellega saanud kätte siiamaani absoluutselt kõik pihustid,mis pole kuidagi mood moodi tulnud.
Viimaste silkude pihustitega tihtipeale kitsas käes ja kapott vaja amortidest lahti lasta/maha võtta et saaks selle pommiga korralikult lammutada.
E36 m50b20
NoPowerNoFun
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 10.07.2013 23:27 05
Peamine sõiduk: E38 730d 2000aa

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas NoPowerNoFun »

Küsiks ka et kuidas kuuskandi osa millel keskel peaks auk olema kätte saab ? :D
Diislikeskus
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 23.03.2006 00:28 56
Asukoht: Paplite pst. 13 Tallinn
Kontakt:

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas Diislikeskus »

Hiljuti sai soetatud selline pihustite väljatõmbamise tööriist.

https://www.youtube.com/watch?v=jZXAgvti-SM&t=47s" onclick="window.open(this.href);return false;

Siiani 100 % pihustid kätte saanud.

Pihusti peab terve olema et saaks kinnitada tõmmitsat. Võrreldes toore jõuga hüdrauliliste tõmmitsatega see eelis et ei tõmba pihustit kõveraks.
Kuido Kuul 55673701
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas HannesT »

See tundub väga hea asi. Kuigi omatarbeks olen lahtiste mutritega mootori käivitanud ja max 1min on kõik käes olnud. Ja kui on vaja mitut võtta, siis keerata lahti tulnud pihusti korraks kinni tagasi.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Lehtla009
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.09.2017 19:17 09
Peamine sõiduk: BMW E38
Telefon: 55548176

Re: M57 pihusti välja tirimine tõmmitsaga

Postitus Postitas Lehtla009 »

Ma igaksjuhuks küsin ka korra yle. Pihusti sees on 1 kuuskant mutter. Selle jaoks peab auguga kuuskandi muretsema. Kas see tuleb lahti keerata ja rakise saab sinna otsa panna. Ja kas siis pärast on vaja pihusti kalibreerimisse saata?
Vasta