tahan käike lühemaks miks 10 cm kui võiks olla 5 cm?

Üldised arutelud ning näpunäited
Suletud
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

tahan käike lühemaks miks 10 cm kui võiks olla 5 cm?

Postitus Postitas pahadeplaneet »

ootan nõuandeid
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

mul on kahtlane tunne,et sa tahad käigukangi lühemaks teha,või mis?kui tahad käike lühemaks siis vaheta differ ära
Kasutaja avatar
Tzoots
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.12.2003 21:57 57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tzoots »

Kui käigukangi tahad lühemaks teha, siis mul on näiteks nii tehtud: Üles poole pärast seda kuuli (kanki keskel) on kõik maha lõigatud ja uus lühike kang keevitatud ,mis ikka nats konsoolist kõrgemal oleks.
Aga kindlasti tuleb teha alumine ots pikemaks ,samuti lõikad selle lühikese jupi sealt kuuli ja alumise osa vahelt ära ja keevitad pikema vahele.
!!!!Alumist otsa pead hoolikalt mõõtma ennem ,et see sul pärast vastu kardaani ei käiks ja soovitav oleks kõik puksid ka pärast ära vahetada kui nad vanad on, sest siis lähevad käikud palju täpsemini sisse!!!!!!!!
Lühike käigukang on palju mugavam ja kiirenduses võidab ka natuke.
BMW TURBO
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

Postitus Postitas pahadeplaneet »

ma natsa blond vist mis see tiffer muudab? (ärge naergerge midagi) :P
Kasutaja avatar
Tzoots
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.12.2003 21:57 57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tzoots »

Tiffer teeb sõna otseses mõttes käigud lühemaks , et esimene käik näiteks ei lähe mitte 60 km/h vaid 40 km/h.()
BMW TURBO
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

Veidi offtopic, aga tegin copy- paste delfi autofoorumist, kus üks üritab hiilata oma jutuga:


Autor: Alecoq (registreerimata)
Aeg: 22:25 14.10.03

Tere!

Soovin remontida 320i 86.a. autot. Milline on parim koht selle jaoks?
Vasta teatele


Re: Bmw 320i remont


Autor: pahadeplanee t
Aeg: 18:06 täna

bemi esindus

no comments.
(või olen ma millestki väga valesti aru saanud- seljuhul vabandan)
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

Postitus Postitas pahadeplaneet »

sulle ei tohi vist midagi öekda solvud nagu väikeplikatirts ja paneme lukku kuid on ju kõige parem bmw esindus sina nokitse oma kompkas ja tee oma asja mis see sinu asi mida mina kribun

kui sull mingi vaen või viha on siis ma ei tea mul täitsa savi kui sulle just meeldib siis anna minna ;)
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

to Tzoots

Postitus Postitas pahadeplaneet »

seda sinu kirja võtan arvese aitäh. aa see tiffri jama jääb ära milleks.

NB loodame et mõnimees leiab jälle mille üle nokkida :lol:
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

vabandan autori ees ja rohkem teemasse ei puutu
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

pahadeplaneet kirjutas:sulle ei tohi vist midagi öekda solvud nagu väikeplikatirts ja paneme lukku kuid on ju kõige parem bmw esindus sina nokitse oma kompkas ja tee oma asja mis see sinu asi mida mina kribun

kui sull mingi vaen või viha on siis ma ei tea mul täitsa savi kui sulle just meeldib siis anna minna ;)
Teeme nüüd ühe asja selgeks! Siin foorumi ei pruugita nii keelt ja selline fa fa fa text jäta mõne teise foorumi jaoks!
Juhul kui sa ei suuda oma suud taltsutada, siis läheb ka see teema lukku ja sa jääd abita!

Siin on kindlasti inimesi kes suudaks sulle abi ja nõu anda! Nii, et võtame ühe toondi madalamale ja oleme sõbrad edasi ning lahendame probleemid ;)
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

pp

Postitus Postitas pahadeplaneet »

Teeme nüüd ühe asja selgeks! Siin foorumi ei pruugita nii keelt ja selline fa fa fa text jäta mõne teise foorumi jaoks!
Juhul kui sa ei suuda oma suud taltsutada, siis läheb ka see teema lukku ja sa jääd abita! (KAHJU KÜLL)

Siin on kindlasti inimesi kes suudaks sulle abi ja nõu anda! Nii, et võtame ühe toondi madalamale ja oleme sõbrad edasi ning lahendame probleemid (MILLISE?)


minul pole probleeme ei mingeid mina ei tule siia kellegi kuskilt kributud kirju kommenteerima. ma ei sa nagu aru milles mind süüdistatakse :?:

tegelt ma ei sa üldse aru mida te ohite ma tulin siia panin oma küssi ja ootan vastuseid siis lendab mingi mees ja paneb selle lukku ma teen uue ja see sama vend tuleb ja köbiseb teemal mis pole tema rida ja siis olen mina see suur pattukott kes on ei tea terves maailmahukkus süüdi paned lukku teen uue lähen teise neid siin küll ja ega mull midagi olulist kaotada pole siit foorumist sain ühe hea lahenduse (aitäh) kuid teisest 3 nii et :?: :?: :?: :?:
England
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 29.11.2003 12:10 20
Asukoht: Jevropa

Postitus Postitas England »

kuna juhtusin ka üht teist foorumit lugema, kus see väljendus- ja suhtlusraskustega noormees samamoodi "esines", kuid seal oma ideid püüdis rohkem lahti seletada, samamoodi kõigile arusaamatult, siis pisut aitaks tema poolt edastatud signaali dekodeerida.

nimelt soovib ta, et käiku 1-se käigu asendist 2-se käigu asendisse viies peaks tema õrn käekene ja selles olev käigukanginupp läbima umbes niipika vahemaa kui tavaliselt tühikäigu asendisse on.

tuletades meelde masinaehituse loenguid ei mäleta kuidas oleks võimalik sinna kasti mingit toru keevitades kangi liikumist vähendada. kangi poolekslõikamine ainus variant. aga kui käe liigutamine raskusi tekitab on võimalik kätt käetoel või käsipiduril hoides sõrmedega suht kangi allosast kangi liigutada. või sõida esimese käiguga, linnas piirkiirus 50 km/h ja maanteed ohtlikult libedad.
Kasutaja avatar
Tzoots
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.12.2003 21:57 57
Asukoht: Tallinn

To: England

Postitus Postitas Tzoots »

England kirjutas:
nimelt soovib ta, et käiku 1-se käigu asendist 2-se käigu asendisse viies peaks tema õrn käekene ja selles olev käigukanginupp läbima umbes niipika vahemaa kui tavaliselt tühikäigu asendisse on.

tuletades meelde masinaehituse loenguid ei mäleta kuidas oleks võimalik sinna kasti mingit toru keevitades kangi liikumist vähendada. kangi poolekslõikamine ainus variant. aga kui käe liigutamine raskusi tekitab on võimalik kätt käetoel või käsipiduril hoides sõrmedega suht kangi allosast kangi liigutada. või sõida esimese käiguga, linnas piirkiirus 50 km/h ja maanteed ohtlikult libedad.

Ma ei tea mis põhjusel "pahadeplaneet" seda teha tahab aga ma käin enda autodega suvel kiirendus-võistlustel (talvel nende masinatega ei sõideta) ja seal on vaja käigukangi lühemaks teha sest sellega saab enda 400m aja palju paremaks
(käigu-vahetus käib palju kiiremini ja iga sajandik loeb)
!!!!Võibolla sa said valesti aru aga kui käigukangi alumist otsa pikemaks teha siis pead ülevalt vähem liigutama(loogiz ju).Ja kui me ikka BMW- st räägime siis käigukangi ülemine ots on suht eriline (ma ei viitsi täpsemalt seletama hakata) ja pooleks lõigates jääb see liiga peenike ning käigukangi nupp ei lähe korralikult enam peale.!!!!!
BMW TURBO
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kas siis BMW käigukang on tõesti nii pikk , et kiirendusel kaotad meeletult aega ??? Ei usu küll , et selletaha ajakaotus tekib kirjaoskamatul sõidumehel !! :)) Võta saag ja keermelõikaja ja ongi jupp maas. Plastiliiniga saab ju nupu ka kinni tagasi panna.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Tzoots
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.12.2003 21:57 57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tzoots »

See on kaks erinevat teemat, kas me räägime tavalisest autost või võistlusteks mõeldud autost.Ma lihtsalt vastasin ühele huvilisele ma ei tahtnud mingit konflikti!(Ajas võidab küll kui käigukangi käik on lühem) (kuule Cardo ,mind mõnitad vä?)
BMW TURBO
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

tere

Postitus Postitas pahadeplaneet »

Nii ma ei hakka kohu elulugu rääkima teen lühidalt ostisi detsembris omale bmw 84a ( paras saan) kuna ma ise ei tea sellest nagu midagi kuidas ehitada kuid huvi on sõpru kah pole siukseid ja palganumber kah paras nalljanumber siis on ainus kot fooru kust saab midagi teada ehitan sedapanni täiesti üksi päris raske on nii kui kuskilt pole küsida ja käigu lühemaks tegemine oli üks etap asja juures see on linna sõidu auto kuid tahaks suvel käia üritustel ja nagu juba räägiti on seal see oluline nii et eks te mõnitage edasi.


patrik anna andeks kui solvasin kuidagi oleme sõbrad edasi

aitäh tähele panu eest
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

hmm... ma arvan,et see käigukangi lühemaks tegemine ei anna sulle nii palju juurde,et sa peaks seda vaeva nägema (lihtsalt soovitus).parem vaata mingi muu asi mille kallal nokitsedes saad korraliku tulemuse mille üle ise ka rahule jääd.to Tzoots,kui tegu on võimsate camarotega,siis võibolla küll on see kangi pikkus tähtis,kuid kuna nad on automaat kastiga enamus,siis ma ei usu ikkagi et see nii vajalik oleks ja minu teada diffri vahetus ei ole mõttetu asi
Kasutaja avatar
Raiki
Huviline
Postitusi: 597
Liitunud: 16.10.2002 20:52 36
Peamine sõiduk: BMW X5 xdrive45e M sport
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Raiki »

inimene tahab kangi lyhemaks teha ja selle pärast selline poleemika???
mina tegin ka kuna bmw oma on tõesti nagu juurikas pysti :)
võtsin orig nupu maha ja ostsin oma poest alumiinium nupu....
ainuyksi sellega käigukangi pikkus langes oma 4 cm....kus juures palju mõnusam on nüüd sõita ;)


äkki paneks selle teema ära lukku :!:

yleyldine mõttetu möla ja yksteise kallal norimine
BMW M535 E28
BMW 520 E34
BMW 740 E38
BMW 635d E63
BMW 730D F01
BMW 740Ld Xdrive G12 LONG Executive Lounge
BMW 850 E31
BMW X5 xdrive45e M sport G05
Kasutaja avatar
Tzoots
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.12.2003 21:57 57
Asukoht: Tallinn

To: Raiki

Postitus Postitas Tzoots »

Õige jutt!!!!
BMW TURBO
Kasutaja avatar
Tzoots
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 21.12.2003 21:57 57
Asukoht: Tallinn

To: E28

Postitus Postitas Tzoots »

Ma ei tea kus sa seda Camarot näed aga ma pean silmas enda 3-mest (MANUAALI)!Kui seda pilti vaadates järeldasid ,et mul on camaro siis eksid,kuid see on PONTIAC FIREBIRD (TRANS AM GTO) ja ka sellega käin võistlustel.(Vahet pole ju vaidlus !!!!!!!!)
Viimati muutis Tzoots, 16.01.2004 14:15 21, muudetud 1 kord kokku.
BMW TURBO
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: To: E28

Postitus Postitas Raivo »

Tzoots kirjutas:Kui seda pilti vaadates järeldasid ,et mul on camaro siis eksid sest see on PONTIAC FIREBIRD (TRANS AM GTO) ja ka sellega käin võistlustel.(Vahet pole ju vaidlus !!!!!!!!)
Ohhoo, kui saladus pole, siis mis Su pärisnimi ka on?
530d
Kasutaja avatar
Black
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 10.01.2003 17:28 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Black »

Raiki kirjutas: võtsin orig nupu maha ja ostsin oma poest alumiinium nupu....
ainuyksi sellega käigukangi pikkus langes oma 4 cm....kus juures palju mõnusam on nüüd sõita ;)
Täpselt sama siin. Peale auto ostmist häiris see pikk kang mitmeid kuid ja arenes ka kindel plaan siit-sealt saagida. Samas sikutasin mingi aeg selle nuiakujulise orig. nupu maha ja avastasin, et ilma nuputa on kang täiesti paraja pikkusega. Sai ostetud ilus ümar metallnupp, milles kang ulatub nii sügavale, et kangi pikkus peaaegu ei muutugi ja see kolme külgkruviga kinnitatud. Sõidurõõm paranes märgatavalt ja uskuge või mitte, kuid kang lausa kutsub linnasõidul käike lappima. :D
E30 324d '87 > E34 524td '90 > E39 530d '99
Kasutaja avatar
pahadeplaneet
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.01.2004 10:19 38
Asukoht: Tartu\Nõo

aitäh

Postitus Postitas pahadeplaneet »

:P tänan neid kes abistasid.(aitäh)

nüüd ma arvan et sellest postitusest võiks saada ajalugu (LUKKU või üldse ÄRA KUSTUTADA) sest siin on nii palju mõttetud arveteklaarimist et see jättab mulje et see pole mitte auto huviliste foorum vaid mingi rate või hot.ee juttutuba kus käib täiesti mõttetu möla

nii et kustutage maha või lukku :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: [/img]
Suletud