E46 numbrituled

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
bemmivalter
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 01.11.2016 15:07 40
Peamine sõiduk: E46 2002

E46 numbrituled

Postitus Postitas bemmivalter »

Tervist !

Ilmselt pole ma ainuke kellel on või on olnud sellist probleemi, et numbrituled taga on täiesti ära mädanenud ning oksüdeerunud. Niisiis palun mingit abi kuidas seda võimalikult lihtsalt asendada uute juhtmetega vms. Kumbki numbrituli ei põle ja see mis pilt sealt avaneb ei ole kõige ilusam.

Ehk keegi mõistab muret ja oskab hüva nõud anda :)
-Ruslan-
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 25.10.2008 01:38 22
Peamine sõiduk: Renault Master 3 2022
Telefon: 53875297
Asukoht: Järvamaa - Käravete

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas -Ruslan- »

Taastada mõttetu minu silmis.... lihtsam osta uus liist kmpl, kus uus pagasi avamis nupp/lüliti + tihend + uued korralikut tule pesad. Murekohaks, miks seal kõik ära mädaneb on liistu ja pagasi vahelises tihendis, mis väsib pikka aja peale ära.

Pilt

Ainuke asi, et pead uuesti liistu ära värvima. Või siin foorumis on mõned sisu lihtsalt ringi vahetanud, siis ei pea midagi värvima. Keegi võiks siit foorumist ka kribada sulle, kui keeruline või mis nippiga sisu ringi visata. Ise pole seda tööd ette võtnud.
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 689
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas -Priit- »

Kui ma õieti mäletan, siis vähemalt X5 oli see pealmine värvitud liistu osa igast küljest nagadega kinni selle ülejäänud sisu küljes. Paari lapiku kruvigaga sai maha. E46 küll ei tea, aga arvan et samamoodi.
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
-Ruslan-
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 25.10.2008 01:38 22
Peamine sõiduk: Renault Master 3 2022
Telefon: 53875297
Asukoht: Järvamaa - Käravete

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas -Ruslan- »

Erinevad e53 ja e46 nr tulede kogu krempel. Täna laual vedeles tuttikas e46 liistu värk, mida oli vaja kokku panna. Ei tea küll, mis moodi saadakse seda pealmise liistu, nii kätte, et tüüblid/kinnitused oleksid kõik ühes tükkis, aga suht võimatu üritus minu meelest. Mina läksin lihtsamat teed mööda. Soetasin uue liistu krempli + lasin üle värvida.

Kellel kodus väga igav, siis võib vana liistu ise "äratada ellu". Muidugi juhend vene keelne, seega arusaamisega nats vaja "Google translate" abi, kui raskused selle keelega, kuigi piltide järgi peaks ka väga hästi aru saama, mida seal tehakse.

https://www.drive2.ru/l/3547109/
bemmivalter
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 01.11.2016 15:07 40
Peamine sõiduk: E46 2002

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas bemmivalter »

-Ruslan- kirjutas:Erinevad e53 ja e46 nr tulede kogu krempel. Täna laual vedeles tuttikas e46 liistu värk, mida oli vaja kokku panna. Ei tea küll, mis moodi saadakse seda pealmise liistu, nii kätte, et tüüblid/kinnitused oleksid kõik ühes tükkis, aga suht võimatu üritus minu meelest. Mina läksin lihtsamat teed mööda. Soetasin uue liistu krempli + lasin üle värvida.

Kellel kodus väga igav, siis võib vana liistu ise "äratada ellu". Muidugi juhend vene keelne, seega arusaamisega nats vaja "Google translate" abi, kui raskused selle keelega, kuigi piltide järgi peaks ka väga hästi aru saama, mida seal tehakse.

https://www.drive2.ru/l/3547109/

Vaatasin et siin keegi müüs led numbritulesi ka, äkki lihtsam lihtsalt need kuidagi sinna sokutada ja olekski probleem lahendatud???
bemmivalter
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 01.11.2016 15:07 40
Peamine sõiduk: E46 2002

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas bemmivalter »

Aa, seal lingi all vist see sama teema ongi
Kasutaja avatar
OneWheel
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 11.10.2011 20:06 39
Peamine sõiduk: Bmw E60 525D

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas OneWheel »

Üks viis on võtta ledid(korralike tihenditega ja no error omad) jooda juhtmed klemmide külge, liist auto küljest ära võtta, klemmid sealt seest minema visata ja ühendada juhtmete külge. Vajaduselt uus tihend liistule või ise teha, et vesi sisse ei pressiks. Tutikas liist maksis päris head raha... ja enamus kasutatud on mädad.
BMW E60 525D
Kasutaja avatar
GermpsE
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 16.11.2018 16:28 43
Peamine sõiduk: BMW e61 173kW

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas GermpsE »

-Ruslan- kirjutas: 15.12.2016 22:09 51 Erinevad e53 ja e46 nr tulede kogu krempel. Täna laual vedeles tuttikas e46 liistu värk, mida oli vaja kokku panna. Ei tea küll, mis moodi saadakse seda pealmise liistu, nii kätte, et tüüblid/kinnitused oleksid kõik ühes tükkis, aga suht võimatu üritus minu meelest. Mina läksin lihtsamat teed mööda. Soetasin uue liistu krempli + lasin üle värvida.

Kellel kodus väga igav, siis võib vana liistu ise "äratada ellu". Muidugi juhend vene keelne, seega arusaamisega nats vaja "Google translate" abi, kui raskused selle keelega, kuigi piltide järgi peaks ka väga hästi aru saama, mida seal tehakse.

https://www.drive2.ru/l/3547109/
Keegi äkki oskab öelda mis juhet selle tegemisel kasutada? Endal algul üks numbrituli põles vahelduva eduga (peale koputades ja sisse poole surudes töötas alati) ja siis järsku enam ei töötanud. Liistu lahti võtsin siis avastasin, et keegi oleks nagu liistu vahetanud juba, aga liistu ja pagasniku pistikuid alles polnud, oli vaid juhtme otsad kokku enam-vähem teibitud.. Üritasin ise kuidagi kokku tinutata, aga ilmselt ei õnnestunud nii hästi kui peaks ja nüüd ei tööta kumbki tuli. Lisaks jamab pagasniku avamis lüliti, vahelduva eduga töötab ja ei tööta.. Uut liistu esialgu osta ei tahaks.
siim320
Huviline
Postitusi: 1156
Liitunud: 20.08.2013 15:50 02
Peamine sõiduk: BMW 320

Re: E46 numbrituled

Postitus Postitas siim320 »

Mul pakkuda liist, koos nende led tulede paneelidega.
Vasta