325i kõrged tühikäigu pöörded

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

325i kõrged tühikäigu pöörded

Postitus Postitas soon »

Probleem selles, et 87 a 325i gaasi rahulikult lahti lastes jäävad tühikäigul mootori pöörded maru kõrgele (nagu jääks gaas peale). Tekkinud on see ilmselt seismise tagajärjel (üle kuu aja praeguse külmaga). Kui kiiresti gaasi vajutada ja lahti lasta, lähevad pöörded normaalsele tasemele (ise pean normaalseks ca 700-800). Rahulikult gaas lahti lastes jäävad pöörded u 1200 peale. Ma küll olen seda gaasi pedaali vändanud üles alla, arvates, et tross võib jääda kinni, kuid ei tundu viga selles olevat. Mis võib olla põhjuseks?
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

Unustasin mainida, et siiani olen saanud mootorile ette heita vaid tagasihoidlikku nookuri tiksumist. Õli ta ei võta ja käivitub iga ilmaga ideaalselt. Vahetamist nõuaksid küll küünlajuhtmed, muud väga ette heita ei saa. Samas mootori pöörded on suhteliselt ühtlased, väikest kõikumist võib märgata vaid tahhomeetri osuti tagasihoidlikus võnkumises aeg-ajalt, kõrvaga pöörete kõikumist väga kergelt eristada pole võimalik.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4222
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Võib ka olla tühikäigu klapi viga. Mul sama asi vahest ilmneb ja mõne minutipärast vajuvad pöörded jälle alla.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

ei minul ole kannatust see mõni minut oodata, et nad alla vajuks. selle klapi väljavahetamise peale olen isegi mõelnud, kuigi pole kindel kas see probleemi lahendaks. nõme foori all pöördeid üleval hoida, samas veel rõvedam on hakata gaasiga tuunitama, et nad alla saada (ei ole kõige vaiksem auto mul :P)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ma lasin seda tühikäigu trossi reguleerida. Seda mis seal gaasihoovastiku juures asub, kohe kui kapoti avad, siis näed.
530d
Veiko
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 04.03.2003 13:18 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Veiko »

Võibolla on drosselklapp seest must. Kiiresti gaasi maha lastes sulgub klapp korralikult (läheb hooga kinni), vaikselt lastes ei sulgu klapp korralikult ja õhk pääseb läbi. Mul oli ka kunagi selline probleem. Puhastasin drosseli ja määrisin hoovad ära ja sai korda.
BMW 850i -90
BMW 325i -89
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

ok, tänud kõigile. katlustan ise, et viga on õhulugejas. ei raatsinud siiski veel uut osta ja lähemalt asja uurida pole ka mahti saanud. ehk lähipäevil :)
Lauri_M
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 10.11.2003 16:41 40
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Lauri_M »

kontrolli ka õhu lõdvikut kui sääl on kas või väike auk sees mõjub see mootori tööle päris palju
ompracing
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 19.03.2004 15:13 41
Asukoht: tallinn

äkki on sellest abi.

Postitus Postitas ompracing »

jah nagu juba eelpool mainitud. kui sul on lõdvikus( mis läheb õhulugejasse) kas või pisike auk siis aju lülitab ennast automaatselt avarii reziimile ja lööb pöörded kõrgeks. tavaliselt esinevad lõdviku augud paindekohtadel seespool.
Vasta