ventilaator

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

ventilaator

Postitus Postitas rajko »

kuna ventika sidur on läbi, siis siinkohal selline küsimus. Kas on mõttekas uus sidur kuskilt hankida või hoopis elektriliseks teha ventikas?
truumu

Postitus Postitas truumu »

elektrilise radikajahutuse variandi mõtted liiguvad ka endal peas(benakulu, mootor kiiremini soojaks jne.)
Aga... kuidas mõjutab see mootori enda(ploki, kaane, ) üldjahutust(väljapoolt)
kas suurel konel piisab välisõhust, mis altpoolt tuleb?
:roll:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Mina sõitsin läinud suvel vist oma kaks nädalat ilma selle mehhaanilise tiivikuta, ainult kondi elektriventikaga, sedasi roomab temp. osuti küll kaks mm üle keskjoone, aga siis kui elektrivent taha tuleb, läheb ruttu keskele tagasi. Ja sedagi ainult linnas väikestel kiirustel või paigal seistes. Maanteekiirustel ei läinud kordagi nii kuumaks, et vent taha oleks tulnud.
Aga peale veepumba vahetust otsustasin ta siiski tagasi panna, süda kuidagi rahulikum. See elektrivent on lärmakas ka, mul vähemalt.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kunagi omatud Sigmal oli ka 2 elektriventi, kui need puhuma hakkasid, siis ikka see kohin oli suht vägev ja auto alt igatahes tolmupilv lendas. Aga see, kas panna elekrikas või mitte, sõltub ikka vast nats sellest ka, kui tihti neid vahetama peab...
truumu

Postitus Postitas truumu »

usun, et elektrivariant siiski töökindlam kui sidur, kuid vaevab küsimus, miks tehas neid ikkagi ei kasuta?
ehk on meie mootorigurudel (Aare, Patrik) oma visioon asjast? :roll:
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

enda autol just sama mure et ventikas ja sidur olid katki. mina läksin poodi ja ostsin uued, kusjuures mõtlesin ka el ventika peale misda ma eelmise auto juures kasutasin ja mis mul riiulis seisis( ka termoandur) ja et kindlam oleks, ostsin veepumba ka
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Roger10
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 23.06.2003 08:57 57
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Roger10 »

Ma avastasin umbes 1,5 a pärast 525 ostmist et mul hoopiski vent kinni keevitatud sinna teljele, kogu aeg jäigalt taga. Talvel ronis see temp aegamööda ülesse, nüüd kevadel läheb normilt. Jama on aga suur lärm suurtel pööretel ja praeguseks kahtlane vilin rihmasüsteemi kandis. Ausalt ei tea isegi mis seal viga võib olla, võibolla see laaget või siis pingutusrullik (teine on äsja vahetatud. Tuleb hakata kuskilt midagi vahetama.

Muide keevitamise varianti kohe mitte ei soovita, endal ka on kavas kiiremas korras uus sidur panna, lärmi vähem ja keevitus on selline mis viib vendi tasakaalust täielikult välja, vibreerima hakkab. :evil:
Vasta