Küsimus benzu taseme näidiku ja veenäidiku kohta

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Bemarillo
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 04.05.2004 20:16 37

Küsimus benzu taseme näidiku ja veenäidiku kohta

Postitus Postitas Bemarillo »

E28. Osutiga näidik. Keegi teadjam võiks seletada: kas kollane lambike on seotud tolle osuti asendiga seal või hakkab põlema ka siis kui osuti peetis on. Asi selles et osuti vibeleb imelikes asendites, kord näitab 30 liitrit, kord 20 liitrit, tükk aega püsib 20 peal ja siis kukub kõmmdi alla kümne. Kust ma tean millas kütus realy hakkab otsa saama? Bensunäidikut vahetada ja viga jahtida ei taha (niigi palju tähtsamaid asju käsil). Ainus asi - tahaks kindel olla et ootamatult bens teel ei lõpeks.

Teine küs. veel temperatuurinäidik. See on väga tähtis näidik ja tahan rauselt kindel olla et see töötab. Vajadusel vahetan kogu selle süsteemi välja. Aga kas on vaja? Viimasel ajal on hakanud tegema nii et tõuseb "mõni minut" üle vertikaalasendi ja siis seal ümbruses vibreerib. Punasesse ei lähe. Varem ei liikunud keskasendist üle seier ja ei vibreerinud ka. Äkki on andur peetis? Termosidur sai vahetatud. Või misvõisellega olla-?
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4222
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

benaga nii et osta paak täis ja nulli näidik ära ja ikka tead palju sõita saab !
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Bemarillo
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 04.05.2004 20:16 37

Õige

Postitus Postitas Bemarillo »

see "paak täis ja selle järgi tean kui palju sõita saab" töötab väga hästi. Kuid samas tekkis puht sportlik huvi teada saada, et kas see kollane tuluke on seotud osuti "nullijõudmisega" või on tulukesel osutist sõltumatu andur, mis tulukese tööle lülitab. Kuidas andurid paagis üldse paiknevad või mis seda bensu taset mõõdab?

Veenäidiku küsimus on mulle tegelt olulisem.
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

minu teada (ja loogiline oleks et) punase tule süttimine ei ole seotud seieri asendiga - seega 2 eraldi üksust.
punase tule süttimise järel peaks saama sõita 50km. teoreetiliselt.
truumu

Postitus Postitas truumu »

tulukesel eraldi kontakt,näidiku osutiga otseselt seotud ei ole(mass ühine anduril), kui õieti mäletan :)
Vasta