No mis küll on - bensu hais lööb julmalt sisse??

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

No mis küll on - bensu hais lööb julmalt sisse??

Postitus Postitas Bitbull »

Mure siis selline, et viimasel ajal külmalt käivitamise ajal hakkab elus bensu hais sisse lööma ja aru ei saa kust või millest tuleb! Sooja mootori puhul ei ole mingit muret ja muidu töötab pea laitmatult! Keskmine küttekulu 10 või alla sellegi. Voolikud-torud tundub, et täiesti terved, tühikäik nagu korras :roll: Murelikuks teeb, et ei oska viga otsida ja kõrvaldada!

Muide see on ka kogu aeg olnud, et kui käiguga pidurdad, siis kergelt plödiseb ja paugub - ma ei tea kas see on üldse mingi näitaja, võimalik, et suured mootorid teevadki nii, et osa kütust põleb väljaspool edasi. Nii on see mul küll kõikide bemmidega olnd(3,0 liitrise mersuga huvitav ei olnud seda tunda)
Ahjaa auto mul 91. aasta 525i 24v.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Võimalik et mingi benavoolik lekib ja veel võimalikum et kapotiall. Sealt ei pruugi koguaeg ka lekkida aga ole tähelepanelik ja kontrolli otsad üle ja pinguta klambrid ka ära kui muidu näha pole.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Bena lekib!
Kapoti all ei tohi toore bena lõhna olla
Vaata ilusti üle magistrali, kust läheb kütus peale, kõik peab olema kuiv vaata pihusti latis olevaid pihusteid kas nad on kõik kuivad, tagasivoolu Klappi ja tagasivoolu magistrali, raudselt seal kuskil kala. Vaata kohe siis kui tunned haisu.
Kui mootor soe bena lihtsalt aurustub kiiresti ei pruugi näha olla.
Mul probleemiks pihusti mis lekib latis, plaanin tihendid ära vahetada... aga samuti kuskilt ei näinud...
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

nuusuta peale käivitamist auto väljastpoolt üle, et kas tuleb bensuaroomi rohkem eest või tagantpoolt
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

Tuleb ikka eestpoolt, magistraalid tunduvad esialgu küll tihedad ja laike polnd märgata!
AGA , leidsin ühe lahtise otsa :shock: , hoopis vist peaKS SEE MINGI VAAKUMI VMS KOMPENSAATSIOON OLEMA - KRT MA KA EI TEA TÄPSELT!
Igatahes see tuleb sellest purgist, mis asub siis juhipoolsete tulede taga augus, ehk siis peaaegu õhufiltri kõrval ja peaks see vooliku ots idee järgi minema õhumõõturi kõrval miungisse andurisse - see mingi vaakumi junn ka tundub! Ma ei tea, peaks vist pildid tegema, kuigi kahtlane kas sealt kaudu üldse sellist pahmakat bensuhaisu saab lüüagi, kusjuures see voolik on sealt ikka juba mitmeid kuid küljest ära olnud!?
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

ei ei sealt küll ei tohix tulla . Kui hais sisse lööb kohe kapott ülesse ja uuri siis asja. Põhjaall võib ka toru pihta saanud olla aga siis peaks asi põhimõtteliselt kohe näha olema.
Proovi ka tagasivooluvoolik kinni pigistada ja vaata kas kusagilt siis on märgata.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
truumu

Postitus Postitas truumu »

see purk, mis tulede juures, peaks paagituulutus süsteemi aktiivsöefilter olema ehk siis paagist võetakse bena aurud ja juhitakse läbi selle filtri kollektorisse läbi magnetklapi
sealt võib see lebra tulla küll
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

siis peab see süsi sealt väljas olema et sealt lebra tulema hakkab mis salongi jõuax !!!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

Mnjaa, see peab siis olema selle magnetklapiga ühendatud ikkagi see voolik, peale sõitu vooliku otsast nuusutasin ja no sealt tuleb küll päris head lehka!
Pean siiski ka veel auto alla pääsema, et tõesti torukesed üle kontrollida aga kahtlen, sest kapotti tõstes on lõhn tugevam ikkagi seal söefiltri purgi kandis ja sisselaskekollektori kaare all!
Kas netis huvitasv leiab ka kuskilt skeeme, et kuidas on(või peaks olema) ühendatud kogu see vaakum- ja muu torustik!
Vana tüübi 2,5 mootorit lammutasin kümneid koprdi ja võisin juhtmedklapidtorud pimedast peast õieti kokku laduda, a nä seda veel ei jaga välja :(
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

oli sõbralgi sama jama pika otsimise peale oli viga tagasi minevas voolikus see nii s**a koha peal et nõinud enne.hiljem oli ka omal sama jama kuid viga polnud samas kohas keegi rääkis mulle et vaata paagi juures olev õhutus toru üle ka see ei aidanud ja siis keegi rääkis et vaheta paagi kork ära.ise vaatasin et mis sa samad mis kork mis vahet seal on mis kork aga muud ei jäänud enam üle sebisin uue korgi ja ma ei usu seda siiani aga lõhna enam ei ole ja 4 kuud on möödas loodan et nii jääbki
kuigi ise tundsin et lõhn tuleb raudsekt kapoti alt aga eksisin!!!
Vasta