K: imelik probleem, sipelgad

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Pets24
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 25.04.2007 09:40 06
Asukoht: Tartu

K: imelik probleem, sipelgad

Postitus Postitas Pets24 »

Ei oskanud postile sobivat teemat valida, kui kellelegi ei sobi, võib ümber tõsta sobivamasse.

Nimelt sai oma e39ga maal käidud ja pargitud üheks ööks auto mingi puu kõrvale. Hommikul avastasin, et valitud kohas oli mingi sipelgate möll lahti ronisid puu küljes ja maas. Ilmselt jäi minu masin neile ette ja leidsin mõningaid ka autost. Suure vihaga tapsin neid ja viskasin välja. Peale seda mõnel päeval leidsin ikka veel 1-2 sipelgat autost. Nüüd ca kuu aega möödas ja lootsin, et probleem kadunud. Täna ööseks jäi lahtine jääteepurk joogitopsi hoidjasse ja hommikul suureks üllatuseks oli purgi ümber maiustamas ca 10 sipelgat ja mõned sinna ujuma läinud. Väga kummaline probleem ja üsna närvi ajab... oskab äkki keegi pakkuda välja mida teha, et vabaneda tüütutest salajatest kaasreisijatest. Infoks veel et sipelgad pole need suured elukad, vaid tavalised väikesed musta värvi.
E91 330d 2006 170kw
Kasutaja avatar
ermicas
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 06.09.2006 16:18 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ermicas »

palun vabandust omaniku ees kuid tõesti, sain päris hea kõhutäie naerda kui seda lugesin :D
aga soovitaks kuskilt lemmiklooma poest läbi käia...vb müüakse mingit putukamürki, samas see mürk võib jälle meeldivalt "lõhnama" hakata sul seal salongis :P
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Sa pead pesa koos emasipelgaga üles otsima, need töösipelgad ilma emata oleks ammu autost kadunud. Teine võimalus igasugune toit ja jook autos ära keelata ja auto seest puhtaks pesta.
Eks nad kuskil õhukanalis või selle ligiduses pesitse või istme all :roll:

Mina laseks purk paar sipelgamürki salongi tühjaks ja uks kinni ja seisma mõneks ajaks. Iseasi kuidas pärast endal sõita on.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Uunas
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 03.09.2007 21:49 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Uunas »

Üks võimalustest on autosse jätta mürgitatud toit. Pane kaussi ja hommikul vaatad palju neid on. Arvatavasti nad kuskil mootori vahel või armatuuri sees on. :) Edu.ee!
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Kõigepealt ei suuda mainimata jätta,et sain isegi korraliku kõhutäie naerda!
Aga mina soovitaks siiski kõige lihtsamat ja vb ka kõigeodavamt varianti!osta purk cobrat lase korralikult kõik istmelaused ukse taskud jne seda täis ja sulge auto täielikult mõneks tunniks!hiljem kõik uksed lahti tuulutad ära ja pole mingit haisu!
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

samas mina jätaks just mahlaklaasid autosse, iga hommik neid uppunuid välja vistates peaks nad ju ometi otsa saama :D.
Bmw E46 330D
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

tee nii sipsi kui freddy21 pakutud variandid järjest ära. Pane mürk ära ja magusa maitsega klaasid purgid autosse, ja pargi kuskile asfandi platsile, et juurde ei tuleks. arvan et mootoripesu ka paha ei teeks, või survekaga lihtsalt läbi lasta :? igastahes jõudu!
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas mastergut »

need sipelgamürgid mis on sarnase kujuga nagu konservikarbid aga väiksemad aitavad hästi. teed 2 auku sisse ja pane istme alla sipelgad käivad sealt läbi ja viivad mürgi pessa ja surevad mõne päevaga ära. haisu mürgil olla ei tohiks
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

sips kirjutas:samas mina jätaks just mahlaklaasid autosse, iga hommik neid uppunuid välja vistates peaks nad ju ometi otsa saama :D.
aga kui ema sipelgas kuskil pesitseb siis otsa nad küll ei saa!pigem tuleb juurde!
Kasutaja avatar
Reintz
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 24.03.2008 23:25 28
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Reintz »

Eks seda, kas emasipelgas ka kuskil pesitseb, saabki alles pärast mürgitamist teada. Kui neid ikka pärast juurde tekib, siis ta peab kuskil autos olema. Kuigi see on äärmiselt kahtlane, et nad ühe ööga kohe selle emasipelga autosse ümber kolisid.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Rakvererax22 kirjutas:tee nii sipsi kui freddy21 pakutud variandid järjest ära. Pane mürk ära ja magusa maitsega klaasid purgid autosse, ja pargi kuskile asfandi platsile, et juurde ei tuleks. arvan et mootoripesu ka paha ei teeks, või survekaga lihtsalt läbi lasta :? igastahes jõudu!
Mina teeksin kah nii :D

Aga nagu aru saan siis ka sipelgatele meeldib BMW :cool:

mina jätaksin samuti midagi magusat autosse ja samas laseksin mürki samuti autosse, ehk aitab :|
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

magus ja kleepuv. ma kasutasin mett ja paberit ja suskasin istme alla. ka selle elu läbi teinud :D
Kotkas1
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 01.06.2005 18:18 14
Peamine sõiduk: palju
Telefon: 58696077
Asukoht: Riia-TLN-Tartu-Põlva

Postitus Postitas Kotkas1 »

:D ei suutnud naeru pidada kui lugesin, muidu sama asja läbi teinud enda 325 touringuga lahti sain neist purgi gin -iga, kork maha ja jätsin paariks ööks autosse. hiljem pole endam näha olnud sipelgaid

jõudu jaksu ja head närvi sulle sipelgatega võitlemiseks
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas siim .j »

päris jõhker lugu :D aga jah vb kusagile istme alla sul pesa kokku tassinud:D
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Reintz kirjutas:Kuigi see on äärmiselt kahtlane, et nad ühe ööga kohe selle emasipelga autosse ümber kolisid.
Mis sa arvad, et kamp sipelgaid ei suuda ühte emast veenda BMW-ga sõitma tulema :lol: . Ma juba kujutn ette kuidas see moosimine käis :lol:
OK. Nali.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

See mürk ei pruugi aidata kui otse "pessa" ei lase.
Mul olid maal vana kivi trepi alla pesa teinud ja sagisid seal ühest praost sisse teisest välja. Lasin mingit mürgi speryd ja mõned poolikud värvi ja laki spreyd mis mul olid kõik sinna pragudesse ja avadesse.
Pritsisin pertooliumiga ja lõpuks müürisin veel tsemendiga kinni kõik nähtavad avad.
Nädalapärast tulin siis olid juba läbi närinud ennast ja toimetasid edasi nagu midagi poleks juhtunud.

Alles talve tulekuga külm tegi oma töö. Nii et oota, kui enne ei saa lahti siis sügisel :)
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Kuskilt aiandusnurgast on meelde jäänud, et tuleb suhkur ja pärm omavahel kokku segada ja sipelgatele söömiseks panna. Need siis tulevad ja söövad suhkrut, ühtlasi aga ka pärmi, mis neil keres paisuma hakkab... päris kole lõpp sipelgale, aga nii pidavat neist lahti saama.
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Ragnar kirjutas:See mürk ei pruugi aidata kui otse "pessa" ei lase.
Mul olid maal vana kivi trepi alla pesa teinud ja sagisid seal ühest praost sisse teisest välja. Lasin mingit mürgi speryd ja mõned poolikud värvi ja laki spreyd mis mul olid kõik sinna pragudesse ja avadesse.
Pritsisin pertooliumiga ja lõpuks müürisin veel tsemendiga kinni kõik nähtavad avad.
Nädalapärast tulin siis olid juba läbi närinud ennast ja toimetasid edasi nagu midagi poleks juhtunud.

Alles talve tulekuga külm tegi oma töö. Nii et oota, kui enne ei saa lahti siis sügisel :)
üld juhul spray mürgid toimivad kinnistes ruumides!see et sa trepiavasse lased on pm täiesti mõttetu kuna läheb igalepoole laiali!kui spray mürki kasutad sis tuleb võimalikud õhuavad kinni katta(uksed,aknad kinni)
Pets24
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 25.04.2007 09:40 06
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pets24 »

kuna olin ise oma kiirete toimetamistega alates teema püstitusest tänaseni arvutist (foorumist) eemal, siis ei olnd aega sõna sekka öelda. Tore et sain vihmaseid suveilmasid vurtsitada oma probleemiga :lol: tundub et asi hakkab paraneme, peale seda kui jääteega vennad välja tõstsin pole enam ka üksikuid tüüpe autost leidnud (ehk oli ka emasipelgas läinud maiustama ja nüüd korras). Lähipäevil teen auto korralikult puhtaks ka. Loodan et jaanipäev sama probleemi tagasi ei too. Ilmselt mingi spray mürgiga veel peale ei lenda, sest seda ei taha, et endal ka pilt eest läheks järgnevate sõitudega :evil: Kui probleem endast uuesti märku annab siis proovin seda konservi moodi mürki.
E91 330d 2006 170kw
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

K: imelik probleem, sipelgad

Postitus Postitas Pavel_V »

Tõesti väga naljakas juhtum :D
Aga mina soovitan panna, spetsiaalset intensiivpesuainet, mis peaks sipelgad paremini lahti leotama.
Sa pead tõesti emasipelgaga üles otsima, muidu enne talve vist ei saagi nendest lahti ;)
Loodan, et need sipelgad kaovad nii ruttu su autos, sama kiiresti kui tulid!!!
Vasta