E34 bensiini lõhn ja kulu?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

E34 bensiini lõhn ja kulu?

Postitus Postitas zaazk »

Mure järgmine, et kui masin külmalt käima panna, siis lööb salongi bensiini lõhna sisse, kui auto soeneb, siis kaob see ära, millest see tingitud on?
Teine asi on kahtlaselt suur kütuse kulu linnas sõites, 20 liitriga sõidan mingi 100km ja nats ehk peale, siis kompuuter juba näitab, et küte hakkab lõppema ja peaks tankima minema. Ma ei tea kui õieti see kompu nüüd näitab, aga minu arvamust mööda ikka suht õieti, sest ükskord proovisingi sõita edasi, kui kompu juba enam ei näidanud veel sõidetavaid km-eid ja siis oligi mul siin see jama, et ei saanud enam bensiini kätte ega masinat käima, no sellega sai pärast ok. Aga pole nagu võimalik ju, et 2,5 mootor linnas 20l 100km-le võtab :roll: ja kusjuures sõidustiil on ka rahulik. See AVG seal kompul näitab keskmist mingi 14,2, ei tea, selle arvestus suht eba minu meelest, aga noh seal ta arvestab kesmist midagi ja nii.. ja kui see isegi õige oleks, siis 20l 100-le on ikka täiesti absurdne juba? Mis värk see on? Ostsin viimati 20 liitrit sisse ja praegu olen mingi 70 km sõitnud ja kompu näitab, et 47 km saan veel, mida on tegelikult veelgi vähem. Miles probleem? :?
Kasutaja avatar
piloot
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 08.12.2003 14:49 23
Asukoht: Tallinn

Re: E34 bensiini lõhn ja kulu?

Postitus Postitas piloot »

zaazk kirjutas:Mure järgmine, et kui masin külmalt käima panna, siis lööb salongi bensiini lõhna sisse, kui auto soeneb, siis kaob see ära, millest see tingitud on? :?
Kui minul viimati sama lugu oli, selgus et kapoti all ajas ühe vooliku vahelt kergelt bensiini välja. Esimest korda sooja mootoriga vaadates ei saanud arugi - ei tea kas oli soojuse mõjul ära auranud (sel hetkel mootor seisis) või jäi lihtsalt kahe silma vahele, alles järgmisel korral pärast põhjalikumat otsimist leidsin lekkiva koha. Pingutasin klambrid kõik korralikult üle ja siiani korras.
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

tnx..
peadpidi kapote alla siis..
üle tsekkama kõik kohad, ennem seda polnud, see nüüd selle viimase jamaga tekkinud, kui see bensiini otsa saamise lugu oli ja igast imesid sai tehtus, et bensiin uuesti üles saada.
kas siit vb ka bensiini kulu??
Kasutaja avatar
piloot
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 08.12.2003 14:49 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas piloot »

zaazk kirjutas:kas siit vb ka bensiini kulu??
ausalt öeldes ei usu küll, et sul sealt viis liitrit saja km kohta välja tilgub. mina ei täheldanud tol korral üldse mingit muutust kütuse kulus. see viga vast mujal. aga pead ei anna.
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

selge :cry:
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Mul viskas bensukulu lakke, kui hakkas katkisest lõdvikust õhku lisaks imema. 5 liitrit sajale kulus kindlasti rohkem.
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

....mis lõdvikut silmas pead?
ma ei jaga autodest just väga palju.. :oops: ja venda, kes neid asju jagab, ei ole hetkel võimalik kasutada :lol: ..et püüan siit foorumist natuke infi saada, et targemaks saada :P
..pole mingit tahtmist enam lisa bensiini kuluga sõita, bents niigi kallis :cry: (11.30eek/liiter juba :| )
truumu

Postitus Postitas truumu »

tõsta igaks petteks auto üles, ehk kõhu all mingi voolik puru, paagist lekib...
Kasutaja avatar
Cado
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 14.07.2004 19:43 51
Asukoht: Harjumaa.

Postitus Postitas Cado »

Mul hakkas näiteks tagasi voolu torust bens. lekkima iga kord kui paagi täis lasin. Väga eba mugav kuna lekkiv koht oli paagi peal.
Teine kord salongi välis õhku lastes lõi salongi bensu haisu täis siis pihustite lati otsas oleval voolikukesel oli pikki pragu sees aga ka tõesti vaakum voolikud mängivad suurt rolli. Üldiselt need autod ongi juba sinna ikka jõudnud ,et tihtipeale hakkavad kõik võimalikud kummi voolikud murenema.
Igaljuhul 20 sajale on küll kole palju mul endal tuleb ikka sinna 10-ne kanti
väga harva rohkem siis kui jalg raskemaks on kippund minema
Edu otsimisel.
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Külma mootoriga kui käima paned vaata üle Pihustite Latt, kas pihustid on kuivad või on märjad?
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

Esimene viga leitud, panin hommikul masina käima, tõmbasin kapote lahti ja "vollaaaaa.." seal see leke pesitseski :D , nimelt ülestõmbevoolik laseb läbi, pritsib kohati sealt kinnituse koha pealt. Selle asja parandan nüüd õhtul ära ja tänud siis ka piloot-ile ;)
Ja siis järgmist viga otsima hakkama, kuhu läheb osa bensiini, ehk siis suur kütuse kulu, lekib veel kuskilt midagi, masinale põhja alla ronima ja kõik võimalikud voolikud üle vaatama, igastahes tänud nõuandjatele.. :)
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

..kütuse kuluga lugu järgmine:
Sõitsin trassil, suht ühtlaselt 90-110 km/h, selles vahemikus ja auto võtab täiesti korrapäraselt kütet 9-10 liitrit 100 km-le. Nii kui aga hakkad sõitma linnas ehk siis sõit on korrapäratu kiirusega (nagu linnas ikka) ja kütuse kulu on kohe jälle laes, 20 liitrit 100-le?? :shock:
Põhja all ei ole jõudnud masinal käia ja vaadata, kas võib seal midagi viga olla. Asi tundub lihtsalt kuidagi jube veider, et trassil on kõik OK, aga nii kui hakkad linnas "löristama" on asi pees..!!
Millest küll selline käitumine autol? :roll:
Kasutaja avatar
Cado
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 14.07.2004 19:43 51
Asukoht: Harjumaa.

Postitus Postitas Cado »

trassil 90-ne 100-ja vahel ühtlaselt sõites peaks kütuse kulu ikka alla 10-ne jääma.
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

trassil 90-ne 100-ja vahel ühtlaselt sõites peaks kütuse kulu ikka alla 10-ne jääma.

suht ühtlaselt 90-110 km/h, selles vahemikus ja auto võtab täiesti korrapäraselt kütet 9-10 liitrit 100 km-le.

..nii ma nagu just ütlesingi ju :D
Priit_P
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 01.07.2004 12:22 30
Peamine sõiduk: 545 e60
Asukoht: tln

Postitus Postitas Priit_P »

zaazk kirjutas:trassil 90-ne 100-ja vahel ühtlaselt sõites peaks kütuse kulu ikka alla 10-ne jääma.

suht ühtlaselt 90-110 km/h, selles vahemikus ja auto võtab täiesti korrapäraselt kütet 9-10 liitrit 100 km-le.

..nii ma nagu just ütlesingi ju :D
Oma M20 525-l on selline huvitav tendents: Kui masina ostsin oli linnas ühtlase kiirusega (50-60km/h) economaiser u 6 peal. ja maanteel u.10
Praegu on maanteel umbes sama aga linnas sõites 50-ga economaiser alla 8 enam ei lähe. Küttekulu on mul u. 15L/100 kusjuures neljandik sõidust oli maanteel.

Mida su economaiser näitab linnakliirusega stabiilselt sõites?

Mul läheb kohe-kohe rihmade vahetuseks ja klapi regull, juba kergelt klõbisevad, loodan et regullitud klappidega läheb ka kulu tiba vähemaks.
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

linnakiirusega näitab see stabiilse sõiduga 10-11
klapid tahavad mul endalgi regullimist ja veel oleks vaja ka ploki tihendi vahetus teha.
truumu

Postitus Postitas truumu »

zaazk kirjutas:klapid tahavad mul endalgi regullimist ja veel oleks vaja ka ploki tihendi vahetus teha.
ja siis otsime ülekulu põhjuseid... :D
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

..no nii, klappidest siis see peamine ülekulu põhjus jah..!?! :P

ütleks siis keegi nüüd veel ka, mis peab mu mootori klappide vahe olema??
ja mis maksab uus plokikaane tihend? ja uued poldid ka vaja panna vahetuse käigus jah?

võtaks selle asja nüüd lähimate nädalavahetuste jooksul ette.. :)
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

kle tark mees truumu, ütleksid mulle ehk mu masina mootori täpse klapi vahe?? või mis rahaga ise muidu klappe regullid?
olen suht värske bmw omanik ja ei jaga ka neid peeneid asju eriti. a nagu lugenud olen, tegeled sa igast värkidega ja lugesin kuskilt välja, et diagnostika maksab 400.- eeku sinu juures? peaks kah ehk enda omale juhtmed sappa korra panema, et äkki näitab mingeid ime asju.. :lol: bensu kulu on ikka nõmedalt suur küll.
truumu

Postitus Postitas truumu »

0,25 sisse-välja külmalt(mõõta klapilt)
300.- 6 sil manuaalkast, 350.- automaat
diagnost foorumlastele 350.-
"igatsugu asjadega" ei tegele(näiteks elektriosa - ei oska :( ), piduriklotse ka ei vaheta(v.a. enda ja naise autol) :D
ja kui suur on juba "nõmedalt suur kulu" BMW jaoks?
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

tänud.. :)
ja vb pean sind ka diagnostiga külastama, või kes teab millega veel, kui ise asjast vennaga jagu ei saa.. :D
no see kulu on 20l 100km-le ja isegi rohkem juba vast, täpselt veel ei tea, aga tundub et linnas saab peale tankimist järjest vähem sõita, ei jaksa nagu joota enam varsti oma masinat :(
samas trassil toimib masin nii nagu peaks.. ei tea, peab vaatama ja siis edasi mõtlema.
Vasta