E34 kojameeste puks

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
ristot
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 14.10.2003 14:18 48

E34 kojameeste puks

Postitus Postitas ristot »

Huvitaks siis selline asi,et kui paju need puksid maksavad?? Mis materjalist need on,kumm??? Kas kellelgi on olemas mingeid mõõte,et neid ise teha.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

See teema on vist küll enamate E34 mure :lol:
On ka juttu olnud selle puksi hulgitellimisest :lol:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
ristot
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 14.10.2003 14:18 48

Postitus Postitas ristot »

Saaks kuskilt mõõdud või vana puksi siis treiks neid nii mõnedgi.See puks on ju ikka kummist. :shock:
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

Need mis kuluma kipuvad ei ole küll kummist, rohkem ikka mingist vasesulamist(grafiitpronks)
F01 :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Viljar_V kirjutas:See teema on vist küll enamate E34 mure :lol:
On ka juttu olnud selle puksi hulgitellimisest :lol:
Kui läheb hulgitellimiseks, hulgivahetuseks siis oleks kah ühest komplektist väga huvitatud. Vihmased ajad on juba käes :(
Indrek
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Jajah, ma ka sama teemaga isegi varuosa-osturubriigis.
Aga mina tahaks enne ühte sellist koostu lahtivõetuna näha. Ainult puksi tellimisest on abi siis, kui võlli ennast järgi aitama ei pea.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Kust te neid pukse tellite. UM'is öeldakse kojameeste kohta, et seda saab tellida ainult täiskomplektis. Ehk siis kogu süsteem mille hind midagi 3kEEK kanti.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

hillarr kirjutas:Kust te neid pukse tellite. UM'is öeldakse kojameeste kohta, et seda saab tellida ainult täiskomplektis. Ehk siis kogu süsteem mille hind midagi 3kEEK kanti.
Nojah, seal müüakse sulle arusaadavalt terve koost.
Mis siiski ei tähenda seda, et asja saaks peenemateks pulkadeks lahutada.
Ma oletan (pole seda puksi veel lahti võetuna näinud), et iga treial saab selle tegemisega hakkama, kui mõõdud ette anda.
Saksa e34.de foorumis oli kellelgi neid isegi pakkuda, kui mälu ei peta. Aga nii lihtsa asja peaks ka siin tehtud saama.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
paarn
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 31.03.2004 10:19 16
Asukoht: TLN Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas paarn »

Mina soetasin need puksid suvalisest autovaruosa poest, ma olen küll unustanud mõõdud, aga ostsin need mõõtude järgi, ja lõikasin parajaks, neid peaks leida küll olema.
BMW-tu hetkel,
Suzuki GSX750F ja G3 GTI
Kasutaja avatar
ristot
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 14.10.2003 14:18 48

Postitus Postitas ristot »

Saaks kuskilt puksi mõõdud küll siis selle treiali ka leiaks.Tean,et ühele tehti mingist kapronist või midagi sellist,aga mõõte ikka ei ole. :(
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Noh, kes on nii kõva mees ja sõidab kaks päeva ilma kojameesteta?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

priitv8 kirjutas:Noh, kes on nii kõva mees ja sõidab kaks päeva ilma kojameesteta?
Vabalt saaks 2 päeva ilma hakkama kui keegi julgeks garanteerida, et selle tulemusena saab puksid vahetatud ja kojamehed ei käi enam vastu kapotti :)
Niikuinii läheb auto remonti ja seisma paariks päevaks.
Indrek
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Tore :)
Pärast seda toimub suuremat sorti "work-shop" :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Miki-Hiir kirjutas:Vabalt saaks 2 päeva ilma hakkama kui keegi julgeks garanteerida, et selle tulemusena saab puksid vahetatud ja kojamehed ei käi enam vastu kapotti :)
Niikuinii läheb auto remonti ja seisma paariks päevaks.
Kui Sa need puksid ja võllid näpus tuleksid, siis saaks ju mõõdud võtta ja pildidki teha. Krt kahju ainult et mul omal ühtegi tuttavat treialit ei ole :cry:
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

priitv8 kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:Vabalt saaks 2 päeva ilma hakkama kui keegi julgeks garanteerida, et selle tulemusena saab puksid vahetatud ja kojamehed ei käi enam vastu kapotti :)
Niikuinii läheb auto remonti ja seisma paariks päevaks.
Kui Sa need puksid ja võllid näpus tuleksid, siis saaks ju mõõdud võtta ja pildidki teha. Krt kahju ainult et mul omal ühtegi tuttavat treialit ei ole :cry:
Probleem on selles, et mul pole õrna aimugi kuidas kogu see kola maha käib ja kardetavasti puuduvad ka vajalikud tööriistad :(
Indrek
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

kimmo kirjutas:Tore :)
Pärast seda toimub suuremat sorti "work-shop" :D
Minagi ühineks selle mega-work-shopiga :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Miki-Hiir kirjutas:Probleem on selles, et mul pole õrna aimugi kuidas kogu see kola maha käib ja kardetavasti puuduvad ka vajalikud tööriistad :(
Nii, treialiga hakkab vist lahenema.
Maha saab nii, et plastraamid ära, varred maha ja salongiventikas vist ka vaja välja rookida. Ainus eriline tööriist, mis vaja võib olla on tõmmits varte nuutide otsast maha võtmiseks sest omal ma proovisin aga käe jõuga ei saanud kätte. Ülejäänud asjad peaks isegi auto võtmekomplektis olemas olema.
Äkki ma leian kuskilt mingi juhendi ka.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

ventikat pole vaja maha kakkuda...
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Nii, vahepeal siis vanemate ja targematega nõu peetud :cool:
Teema tundub olema selline, et seal ei ole originaalis mingit puksi vaid võll istub otse selles alumiiniumsulamist raamis. Ja võllile endalegi pidi lohk sisse kuluma :shock: .
Seega tuleks Sul, Miki-Hiir, tulla koos kogu krempliga truumu juurde.
Sinna saab need puksid teha, aga võll tahab siledaks ajamist ja puks selle alumiiniumi sisse kinnitamist. Viimane pidavat veel ka väga rabe olema. Nii et natuke on lisaks treimisele vaja ka konstrueerida.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
truumu

Postitus Postitas truumu »

Valdek kirjutas:ventikat pole vaja maha kakkuda...
535-l näiteks on vaja :(
ja kõigil neil, kellel on see "vastusuruva mehanismiga" kojad...
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

truumu kirjutas:
Valdek kirjutas:ventikat pole vaja maha kakkuda...
535-l näiteks on vaja :(
ja kõigil neil, kellel on see "vastusuruva mehanismiga" kojad...
Ventikat ennast päris maha polnud vaja võtta, aga selle korpuse pidi küll lahti võtma ja vot pärast selle tagasisaamisega oli ikka paras peavalu.

Aga samas, võibolla päris maha võttes oleks kogu see asi lihtsam olnud :roll:

Ah ja see asi ka veel, et kunagi kevadel kui uurisin ühe treiali käest, siis ta arvas, et tonniga teeks need puksid ära küll ;)
truumu

Postitus Postitas truumu »

tonniga! :shock: :shock: :shock:
väga kallis tegija...
või siis kobakäpp, kes neid 5 tundi viilib
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

truumu kirjutas:tonniga! :shock: :shock: :shock:
väga kallis tegija...
või siis kobakäpp, kes neid 5 tundi viilib
nojah, ümmargust juttu tuli sealt veelgi, aga diil jäi katki muidugi..
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

truumu kirjutas:ja kõigil neil, kellel on see "vastusuruva mehanismiga" kojad...
Need on siis kas 535i või 540i (mõlemal standardis) omanikud või lisavarustuse tellijad.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Mul on ka 1 treial olemas kes tõenäoliselt suudaks sellist asja teha ja suht odavalt... aga enne oleks vaja teada mis materjalist need olema peavad ja suuruseid ka tõenäoliselt...
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Tundub ,et ma ei olegi ainukene ,kellel sama mure :| Enda omalgi mõlemad kojamehe puksid läbi ja kapoti äär räsitud. :?
Lancer EVOLUTION 9
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

priitv8 kirjutas:Nii, vahepeal siis vanemate ja targematega nõu peetud :cool:
Teema tundub olema selline, et seal ei ole originaalis mingit puksi vaid võll istub otse selles alumiiniumsulamist raamis. Ja võllile endalegi pidi lohk sisse kuluma :shock: .
Seega tuleks Sul, Miki-Hiir, tulla koos kogu krempliga truumu juurde.
Sinna saab need puksid teha, aga võll tahab siledaks ajamist ja puks selle alumiiniumi sisse kinnitamist. Viimane pidavat veel ka väga rabe olema. Nii et natuke on lisaks treimisele vaja ka konstrueerida.
Eks tuleb mingi päev ette võtta kuigi paistab rohkem kui paari päeva jagu ilma kojameesteta sõitu olevat.
Imelik, et alumiiniumist raam kulutab rauast võllile lohu sisse ... aga kui see võll nagu ise ära kulub, siis võlli siledaks ajamise puhul jääb see igaühel erinevas läbimõõdus ja ühtset puksi kõigile ikka leiutada ei õnnestu või kuidas?
Indrek
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Miki-Hiir kirjutas: ... aga kui see võll nagu ise ära kulub, siis võlli siledaks ajamise puhul jääb see igaühel erinevas läbimõõdus ja ühtset puksi kõigile ikka leiutada ei õnnestu või kuidas?
Tundub nii jah. Aga ise pole ma seda asja autost välja võetuna veel uurinud. Aga truumul on oma autol juba praktikas läbi tehtud. Tal küll ka see ADV ehk reguleeritava survega kojamees, aga tont sellega. BTW kui Sul vaja mahavõtmise juhist, siis saan paar pilti saata küll. e-mailile näiteks?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
serxx
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 04.06.2004 14:13 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas serxx »

Kui keegi tahab näidist, siis üks kojameeste süsteem mul on garaashis vedelemas...
Tahtsin selle oma autole peale panna, kuid pole siiani viitsinud veel lammutama hakata ja ka see pole mitte ideaalses korras, vaid veidi parem, kui see mis hetkel kasutuses.
Kui see aitab kojameeste probleemi igaveseks lahendada, võin selle kasvõi mitmeks kuuks välja laenata kui tarvis.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

priitv8 kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas: ... aga kui see võll nagu ise ära kulub, siis võlli siledaks ajamise puhul jääb see igaühel erinevas läbimõõdus ja ühtset puksi kõigile ikka leiutada ei õnnestu või kuidas?
Tundub nii jah. Aga ise pole ma seda asja autost välja võetuna veel uurinud. Aga truumul on oma autol juba praktikas läbi tehtud. Tal küll ka see ADV ehk reguleeritava survega kojamees, aga tont sellega. BTW kui Sul vaja mahavõtmise juhist, siis saan paar pilti saata küll. e-mailile näiteks?
Sobib - saada e-mailile.
Mul õnneks/kahjuks kõige plangum bmw üldse ja ma arvan, et pole mingit reguleeritavat survet ning kola üldse vähem küljes.
Indrek
Vasta