Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
bõmmwee
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 03.04.2006 16:34 52

Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas bõmmwee »

Tere!

Sooviks osta bmw diagnoosimiseks diagnostikaseadme, kuid ei oska valida. Kas keegi oskab tuua välja INPA ja Carsofti plussid ning miinused ? Või on mõni veelgi parem asi olemas ( samas hinnaklassis) ? Kuna INPA ja Carsoft on samas hinnaklassis, siis loomulikult valiks nende seast aparaadi, mis sama raha eest rohkem teeb ;) .

Lisaks lugesin siin foorumis ühest teemast, et INPAGA oli mingi probleem - polnud vist L -liini ning seetõttu ei saanud vanemate autode mõningatele moodulitele ligi. Kuidas ma ebays selle "õige asja" ära tunneksin ?

Loodan, et siinsel foorumirahval on nende diagnostikaseadmetega mõningaid kogemusi ...
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas vahur_s »

INPA'l on oluliselt rohkem võimalusi.
Mida sa hinnaklassi alla silmas pead, kas kasutajaliideseid
Mis masinat "arstima" tahad hakata
bõmmwee
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 03.04.2006 16:34 52

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas bõmmwee »

Hinnaklassiks esialgu mõtlesin 1000-2000 EEK ning peaasjalikult E46 jaoks kasutaksin.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas sander k »

E46 jaoks kõlbavad need odavad kaablid ka. Inpa on ainult soft millega interfeiss töötab. L-liini olemasolu nõuavad e32, e34, e36. E46 töötab k-liini mööda. L-liiniga interfeis on ADS ja K-liiniga OBD II.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
bõmmwee
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 03.04.2006 16:34 52

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas bõmmwee »

Kas erinevatel softidel on ikka erinevad kaablid ? St. ma ei saa kasutada carsofti jaoks mõeldud kaablit inpaga ja vastupidi. Või saab ? :D
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas Steven89 »

Carsoftiga tekitad ainult endale peavalu.
Carsoft näitab vigu, mida sul tegelikult pole.
Heaga osta see INPA.
BMW E28 524td
Jüri.
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 28.02.2009 20:20 45

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas Jüri. »

bõmmwee kirjutas:Kas erinevatel softidel on ikka erinevad kaablid ? St. ma ei saa kasutada carsofti jaoks mõeldud kaablit inpaga ja vastupidi. Või saab ? :D
Saab küll. Mul on carsofti kaabel 6.5v koos usb/serial kaabliga ja ma sain sellega ka INPAga 3.01 ühendust.
Jüri.
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 28.02.2009 20:20 45

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas Jüri. »

Jüri. kirjutas:
bõmmwee kirjutas:Kas erinevatel softidel on ikka erinevad kaablid ? St. ma ei saa kasutada carsofti jaoks mõeldud kaablit inpaga ja vastupidi. Või saab ? :D
Saab küll. Mul on carsofti kaabel 6.5v koos usb/serial kaabliga ja ma sain sellega ka INPAga 3.01 ühendust.
Sain ka carsofti kaabliga DISv44-ga ühendust. Päris 100% õieti ei toimi aga eks ma proovin edasi.
bõmmwee
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 03.04.2006 16:34 52

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas bõmmwee »

Sai siis lõpuks endale e-bay kaudu hangitud INPA OBD2 interface. Probleem aga seisneb selles, et ta ei saa kõigi moodulitega ühendust. E36-l saab ühendust ainult airbagiga, teistega mitte. E46-l saab ühendust näiteks instrument clusteriga ja mõnega veel, kuid siingi enamusega ühendust siiski ei saa. On kellelgi soovitusi, et mida teha ? :roll:
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas sander k »

e34, e32 ja e36 diagnoosimiseks on vaja hoopis teistsugust seadet. Sellest oli juttu juba foorumis. http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=5&t=96522
E46 peaks aga see sinu interfeiss suhtlema, pigem on sul softi taga küsimus. Mis versiooni inpat kasutad. Kui Inpa 5 te siis lase Inpa 3.01 peale. Sellega töötab enamus autodega, m50 mootoritega ei saa ainult ühendust.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas teet82 »

Endal olemas miglenium.de lehel pakutav ADS, kuid ka sellega ei pääse igale poole ligi. Probleem on inpa tarkvaras endas. Valikus pole näiteks E34 M20 ja M30 mootoreid ning E32 pole üldse valikus.. Reklaamitakse aga, et kõik BMW-d alates 1987 :evil:
Soovitatakse installida DIS, kuid pole hetkel isiklikku COM-port arvutit, millega katsetada. Keegi võiks kommenteerida, kas DIS suhtleb näiteks M30 mootoriga ja muu vanema kraamiga :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas sander k »

Kas mitte m20 ja m30 motoga masinatel polnud vanem diagnosti pistik. Väike ja ümmargune lõigatud nurgaga. Inpa ei salli veel näiteks m50 mootoreid ja tds-e alla 95a, e46 saab ka ainult osadele moodulitele ligi. Selles suhtes on inpa suht poolik variant.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas aise »

bõmmwee kirjutas:Sai siis lõpuks endale e-bay kaudu hangitud INPA OBD2 interface. Probleem aga seisneb selles, et ta ei saa kõigi moodulitega ühendust. E36-l saab ühendust ainult airbagiga, teistega mitte. E46-l saab ühendust näiteks instrument clusteriga ja mõnega veel, kuid siingi enamusega ühendust siiski ei saa. On kellelgi soovitusi, et mida teha ? :roll:
kui see on vag-kkl kaabel siis tuleb 7 ja 8 kemm kokku joota OBD2 pistikus. see e36 tahab sul ADS´i jah.
teet82 kirjutas:Endal olemas miglenium.de lehel pakutav ADS, kuid ka sellega ei pääse igale poole ligi. Probleem on inpa tarkvaras endas. Valikus pole näiteks E34 M20 ja M30 mootoreid ning E32 pole üldse valikus.. Reklaamitakse aga, et kõik BMW-d alates 1987 :evil:
Soovitatakse installida DIS, kuid pole hetkel isiklikku COM-port arvutit, millega katsetada. Keegi võiks kommenteerida, kas DIS suhtleb näiteks M30 mootoriga ja muu vanema kraamiga :D
inpa versioone on päris mitmeid liikvel.
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Diagnostikaseadmed INPA, Carsoft jt.

Postitus Postitas ..heigo.. »

Ise kasutan sellist junni:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16549

See töötab ka USB üleminekuga, kui natuke arvutitest mõikad.

Saab nii Carsofti kui INPAGA ligi enamus asjadele, kuigi kaabli ehitus päris INPA oma joonisele ei vasta.
M3
Vasta