K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
saur
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 22.01.2008 22:19 05

K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas saur »

oleks vaja vahetada endal essiklaas, terve klaas olemas teise auto küljes. kuid probleem selles et mismoodi ma selle kätte saan, mis tööriistu seal kasutama peab? millega selle liimi läbi saab. tean et on olemas spets riistad mis lõikavad läbi selle, endal raha niipalju pole et luksust lubada. aga ehk on kellelgi laenata sellist aparaati. nt. Klaasieemaldusnuga
igasugune abi on teretulnud, peaasi et ühe klaasi tervelt kätte saaks. Jagage oma kogemusi ja aidake:)
Terv. Kaupo
Kasutaja avatar
RK1.0
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 17.10.2008 21:45 35
Peamine sõiduk: iS
Asukoht: Tallinn/Pärnumaa

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas RK1.0 »

Mina olen esiklaasi liimi "läbi saaginud" peenikese trossiga. Akna nurgast lükkasin kruvikaga trossi läbi liimi teisele poole ning saagimine võis alata. :mrgreen:
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas seppa »

Eemaldada üleliiksed asjad ,peenike traat läbi liimi ajada ,üks ots salongis ,teine väljas .Saagimisega peaks saama ,abista peene nuaga (murtavad terad).Pärast üleliigne liim eemaldada nuaga ,puhastada puhastus vahendiga.Siis kontakt vahend ,nii klaasile kui ka autole määrida .Klaasi liim paigaldada ,liimi riba peab olema kõrge terava tipuga . :) Peldiku mopidega tõstad klaasi ette (kui muud pole),mudid enam vähem paika vahed ,paigaldad ülejäänud asjad ka ja jätad seisma .Soovitavad uksed lahti jätta.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas Danil523 »

Originaal klaasi saab normaalselt- suht mõistlikult lahti. Kuid - kui tegu järelpaigaldatud klaasiga- võib tekkida suur oht.
Oli nii et tagumise sain suht lihtsalt. - tegu oli originaal e34 klaasiga.
Esimesega aga läks päris karmiks. Liim oli kivistunud ning saagisime kahekesi seda tükk aega- trosse läks omajagu.

Lõppkokkuvõtteks võin öelda et: Teha saab seda kindlasti- kuid asi väga riskantne ning nõuab erilist asjale lähenemist (pole lihtsalt teostatav).
Liimimine on aga lihtne ning igaüks saaks hakkama- ma arvan. Puhastad,Lased silikooni, viskad klaasi peale, teibiga fikseerid ära, liistud peale ning ongi kogu lugu.

Küsimus on selles- ehk kusagil saaks klaasi eemaldamiseks spets tera- lõikurit? Kui saaks - siis kus ning palju selline asi maksta võiks. Spetsiaalne riist- aitaks lihtsalt ning probleemivabalt eemaldada klaas tervena.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas seppa »

Ei lähe sinna silikoon ja ega selle spets noag ka nii lihtne pole :)
Klaasiliim ikka ,millel spets otsik ,millega saab lasta terva tippuna liimi.

Kõige mõnusab eemaldada kui liimi all ääred ära roostetanud .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
saur
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 22.01.2008 22:19 05

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas saur »

missugune traat või tross see peaks olema, kõige tavalisel näide nt?
kontaktvahend?
tean ei klaasieemaldusnuga ise mingisugune maksab 900kulli kanti, tera ise peaks 90.- olema, aga neid ka vist igast ehituspoest ei saa?
ist töötan iga päev klaasidega, kuid need on pakett aknad, seal saab lõigata küll neid lahti, kuid see ikkagi tsipa teine asi.
eks ma homme proovin ühel ära võtta. läheb see katki siis üks varu veel, ja kui see ka otsad annab siis enam varuvarjante pole.
aga ega siis pole vaja käia mööda spets poode tööriistu taga otsimas, saab mingisuguse trossiga lihtsalt aga hoolikalt läbi saagida vana liimi ja asi ants???
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas seppa »

Oh ,lihtsam on maksda ja asi tehakse ära ,vast 600.- läheb.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas Riivo »

vbl aitab ka see kui soojendada puhuriga liimipinda...soojemat annab ehk paremini saagida
´17 4Drive
Kasutaja avatar
RK1.0
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 17.10.2008 21:45 35
Peamine sõiduk: iS
Asukoht: Tallinn/Pärnumaa

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas RK1.0 »

Minu arust on trossiga kerge saagida, peab ainult kannatust olema, et liim lõplikult lõpuni saagida ning siis saab kergelt klaasi kätte, endal läks lõpuks tross katki ja mõtlesin, et selle 5 cm ikka lihtsalt painutab/ tõmbad lahti, aga ikkagi läks klaas puruks, oleks lõpuni saaginud oleks klaasi tervelt kätte saanud...
Kui seda traati/ trossi seal edasi-tagasi tõmmata, siis see läheb ju kuumaks ning ei ole midagi vaja kuumutada, sest tuline tross/traat põletab selle liimi läbi, nagu sooja noaga võid lõigates. :mrgreen:
argonaut
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 05.11.2009 10:47 27

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas argonaut »

see õige tross näeb välja nagu vineerisae leht, millele on vint sisse keeratud.
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas Sten »

tambets
Huviline
Postitusi: 578
Liitunud: 15.12.2006 01:56 17
Asukoht: Tallinn-Tartu-Võru

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas tambets »

RK1.0 kirjutas: Kui seda traati/ trossi seal edasi-tagasi tõmmata, siis see läheb ju kuumaks ning ei ole midagi vaja kuumutada, sest tuline tross/traat põletab selle liimi läbi, nagu sooja noaga võid lõigates. :mrgreen:
Kui see tross läheb kuumaks, siis läheb see tross katki. Olen eest võtnud oma tarbeks ja hobi korras ca 10 auto klaasid ja ca sama palju neid paigaldanud ka. Siiamaani pole ükski katki läinud. Rahulikult teha ja kõik ok. Esimese klaasi võtsin eest ära kipsinoa ja võrri piduritrossiga. Teine läks juba spets trossi + kipsinoaga. Praeguseks olemas ka trossi käepidemed, kuid algul sai ilma nendeta ka edukalt hakkama. Spets klaasinoaga on see häda, et kipub klaasi ära lõhkuma. Seega, kui vaja klaas tervelt kätte saada, soovitan lõikamis+saagimistrossi.

T.
saur
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 22.01.2008 22:19 05

Re: K: esiklaasi vahetus ja selleks vajalik

Postitus Postitas saur »

ma ise võtsin nüüd ühe klaasi ära ainult kipsinoaga, paar tera läks kuid sain esimese ilusti kätte, kaua aega ei võtnudki, aga kui klaas käes siis puhastamise käigus nägin et juhipoolsel kojamehel oli kunagi mingi asi vahel old mis oli kenad kriimud sinna tõmmanud ja klaas ikkagist kasutu, vb keegi saaks rallit sõita veel.
tagumisega läks aega ainult vb mingisugune 20min. samuti ainult kipsinoaga, kaks tera ja klaas kenasti tervelt käes, eest äravõtmismuret mul pole nüüd, on vaja saada uus kriimudeta klaas ja ette liimida, liimimine ei ole ka probleem, klaas ise on praegu, et kui keegi annaks korraliku klaasi mingi hinna eest ära siis oleks võtja, ülevaatus seekuu. klaasi transport on ka mul kahtlane, kas mahutan enda sedaani selle ära, taguiste alla ei käi.
niiet saab ka ilma trossita selle kätte, piisab noast:)
Vasta