TSI: Pixlid korda

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Vasta
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas maarekl »

mul ka kysimus, kuidas saada seierid küljest ja pärast tagasi,et kõik seierid ka õieti näitama hakkaks? endal mingi kala airbagi tulega, aga sinna pääseb vist ainult nii ligi, kui esimene platik eemaldada. või äkki oskab keegi öelda kuidas saab muud moodi selle tule kustutada, kui airbagid ei toimi. endal oleks soov airbagi süsteem korda saada!
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Pirne sain mina teiste spido plokkide küljest. Niikaua vahetasin kui leidsin pirni mis toimis :)

Kuidas seiereid ära saada ja tagasi panna nii et midagi kõveraks ei painutaks ja pärast õieti näitaks kah ei oska küll öelda kuna mina neid ära ei kiskunud. Eks kui mingid spets riistad olemas siis pole probleemi ma arvan ;)
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas tramtram »

neid pirne on autoeksperdis müüa, vähemalt saaremal on :)
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas maarekl »

eks ma siis tulen võrust saaremaale neid otsima :D
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Alari. »

maarekl kirjutas:mul ka kysimus, kuidas saada seierid küljest ja pärast tagasi,et kõik seierid ka õieti näitama hakkaks? endal mingi kala airbagi tulega, aga sinna pääseb vist ainult nii ligi, kui esimene platik eemaldada. või äkki oskab keegi öelda kuidas saab muud moodi selle tule kustutada, kui airbagid ei toimi. endal oleks soov airbagi süsteem korda saada!
Ära seda pirni nüüd küll äppima hakka,kui tahad oma airbagi süsteemi korda saada käi diagnostikas!Võib väga lihtne viga olla,ntks turvavöö v mingi istme anduri pesa on väaisn ja lihtsalt ei anna kontakti!
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Algu »

Algu kirjutas:
priit 1983 kirjutas:siit saab ka lintkaablit osta http://www.carworld.ee/products/BMW-Pix ... Tools.html
Mul on sealt tellitud.Näis kaua tuleb.Pidi minema 5-6 päeva. Tellisin 7 mendal täna on 19. Ehk 11 tööpäeva on möödund .Pole veel miskit kuulda olnud.
Sain riba kätte täna. Kui kellelgi on huvi siis võin maha müüa. 400.-
BMW-See On Auto
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas maarekl »

Algu kirjutas:
Algu kirjutas:
priit 1983 kirjutas:siit saab ka lintkaablit osta http://www.carworld.ee/products/BMW-Pix ... Tools.html
Mul on sealt tellitud.Näis kaua tuleb.Pidi minema 5-6 päeva. Tellisin 7 mendal täna on 19. Ehk 11 tööpäeva on möödund .Pole veel miskit kuulda olnud.
Sain riba kätte täna. Kui kellelgi on huvi siis võin maha müüa. 400.-
Huvi oleks, kuna endal ei paistnud see riba enam eriti korralik, samas hakkasid kõik pixlid tööle! Kui midagi ära hakkab kaduma, siis annan teada!

Teema algatajale muidu tänud,asjalik õpetus ja oli palju abi...jälle 1500-2000.- kokku hoitud!
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Kõigile kes plaanivad osta miski uue kaabli siis tasuks arvestada ka sellega et suure tõenäosusega on vaja osta ka vastav kolb millega see kaabel külge liimida. Ilma on seda kaablit ikka väga keeruline sinna klaasi külge kinni saada nii et jääks koralikult.

Ja MID-i ikkagi pole mõtet selle tehnikaga(nii nagu õpetuses) tegema hakata kahjuks kuna ei toimi. MID-e palju keerulisem teha kui spidoplokke.
Selleks korraks siis kõik :cool:
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Algu »

Maximaator kirjutas:Kõigile kes plaanivad osta miski uue kaabli siis tasuks arvestada ka sellega et suure tõenäosusega on vaja osta ka vastav kolb millega see kaabel külge liimida. Ilma on seda kaablit ikka väga keeruline sinna klaasi külge kinni saada nii et jääks koralikult.
No mina kiskusin omal vana kaabli välja ja hakkasin uut ootama.Aga siis järgmine päev mõtlesin, et kaua ikka ootad, ja lõikasin mõlemalt poolt maha( nii sealt mis käib klaasialla, kui see mis vastu spidot) ja ei pannud ma kuskile teipi.Klaasialla panin silmajärgi ja klaas peale,ja sinna spidovastu läks ta ka, nii nagu ta minna andis.(ei mingit teibiga liimimist) ja nüüdseks kõik töötavad.Alguses oli tempil 1 riba puudu.


St.Kolb ei ole nüüd päris hädavajalik asi.Ja kolvi saab ise ka teha kui tavalisele kolvile panna otsa vasest klopp.(see niinim, spets kolb on sama mis tavaline ainult, et terava pulgaasemel on klopp.
Viimati muutis Algu, 26.03.2010 19:42 24, muudetud 1 kord kokku.
BMW-See On Auto
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Ega ma öelnudki et võimatu aga keerulisem. See oli lihtsalt teadmiseks nendele kes plaanivad kaabli vahetust ;)
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Algu »

Jep. Aga siinkohal tuletaks meelde, et kes tahab siis mul uus kaabel müüa. :cool:
BMW-See On Auto
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas PeeterA »

Maximaator kirjutas:Ja MID-i ikkagi pole mõtet selle tehnikaga(nii nagu õpetuses) tegema hakata kahjuks kuna ei toimi. MID-e palju keerulisem teha kui spidoplokke.
Selleks korraks siis kõik :cool:
MID'de parandamise tehnoloogia on mul käpas. Püsiva tulemuse saab ainult siis, kui orig. plekist u-profiil asendada mõne jäigema materjaliga. Nimelt freesin kõvast plastikust uue U-profiili. Orig. kummitihendi asendan elastse liimuva tihendiga, mis jääb kindlalt omale kohale.
Orig. väsinud metall-profiili ja kummiriba tagasi panemine pole eriti püsiv lahendus.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Kahjuks eksid ;) See ei ole ainuke võimalus.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas PeeterA »

Mis suhtes ma eksin? Kindlasti on võimalusi erinevaid - odavamaid ja kallimaid. Kallim lahendus on näiteks uus lintkaabel paigaldada. Kui sul on mingi soodsam ja kestvam lahendus, siis võiksid äkki seda kirjeldada.
Minu esimene parandatud MID(algupärase lintkaabliga), mis sai tehtud ligi 2 aastat tagasi, töötab siiamaani 100% kõigi pikslitega.
tel. 51 949 859
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas TimoA »

Püsiva tulemuse saab ainult siis
sa ütlesid et ainult siis..
Muud nagu polegi midagi, et nagu sinu tegemine oleks ainus ja õige..
ja ma ei tea,mismoodi see lintkaabli vahetusega kallis tuleb, kui vahetus pluss lintkaabel maksab 550 krooni. :) Nii huvi pärast siis, et palju sul see parandus on ilma lintkaabli vahetuseta...
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas PeeterA »

Jutt käib antud hetkel raadio/pardakompuutri MID'ist. Lintkaabel maksab siin 25 EUR + 7EUR transport, mis teeb sisuliselt 500 krooni materjalikulu:
http://pixelfix.net/eng/bmw.html
Kui ise oskad vahetada, siis saad materjali hinnaga tehtud. Ma kahtlen, et teemaalgataja sul selle kaabli 50 krooni eest ära vahetab.

Minu parandusmeetod(ilma lintkaabli vahetuseta) maksab 500 raha. See aga sisaldab muuhulgas U-profiili freesimist tööstusliku CNC freespingiga. See pole enam DIY valdkond, kuna igaühel puudub juurdepääs sellistele seadmetele ja kliendina firmast mingite custom detailide tellimine väikeste partiidena on oluliselt kallim.

Lihtsalt tahtsin öelda, et ainuüksi lihtlabane lahti-kokku ja atsetooniga nühkatamine ei anna püsivaid tulemusi.
tel. 51 949 859
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas TimoA »

Nii ta on jah. Ma usun et keegi ei tea kui püsiv see on, sest kellelgi pole nii kaua veel peal olnud, need selle TSI järgi tehtud pixlid.

Ja muide, teema algataja teeb koos lintkaabli vahetusega, need pixlid korda 550 eegu eest.
Keegi pole öelnud et ta seda lintkaablit 25+7 euri ostab. siis muidugi poleks mõtet.

Kui teema algataja müüb lintkaablit siis on hinnaks, oli vist 350, kui ta ise vahetab, siis võtab selle eest 250 (ta ei müü seda kahjumiga, ka ise vahetades mitte), pluss tööraha 300 ja kokku tulebki 550 eeku.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Tänud TimoA-le selgitustöö eest. Täpselt nii ongi :)
Mul pole vahet kas vahetan spido pixleid, MID-i omasid või kliima paneeli omi, jne. Nii kaabli kui ka töö hind on kõigile üks, TimoA nimetatud summad siis.
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Mihkel_O »

Üritasin siis täna oma spido piksleid üles leida. Puudu olid vahelduva eduga mõned read. Kõige kauem võttis vist aega ploki lahtitegemine, need ristikujulised kinnitid on ikka pain in my a**. Lõpuks tegin endale vanast akutrelli vahelülist tööriista, millega neid riste keerata.
Teine keeruline etapp oli kaabli kleepimine ja siis displey kinnitamine. Panin ilusti kaabli paika aga kui displey'd õigele kohale sättisin, siis ikka nihkus paigast. Lõpuks sain vist ikka paika või siis ka mitte päris. Ei teagi nüüd. Panin ka pappi nende punaste patjade alla ning keerasin need ümber. Igaljuhul nüüd on ikka paar rida puudu aga teise koha pealt ning ülemine rida (läbisõidu näidud) on kuidagi tuhm. Ei jõudnud täna rohkem jebida, eks mingihetk tuleb uuesti lahti võtta.

Edit: Täna hommikul sõitma hakates hakkas ülemise rea üks pirn ikkagi tööle, vasakpoolne aga elumärki ei näita. Peab ilmselt välja vahetama. Imelik see, et selle TSI-ga kipuvad paljudel need pirnid lõppema.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Mul endal samamoodi lõppesid suuremosa neid prine :(
Vaatasin vastu valgust siis niit kõik terve ja puha, aga vat plokis ei tööta hästi. Kuigi koputamise peale nagu jälle töötas vähe aega. Eks vanad ja väsinud juba, ma arvan.
Kasutaja avatar
enrico-
Huviline
Postitusi: 2484
Liitunud: 28.01.2010 23:46 08
Asukoht: Tallinn Telefon: 58150468 enrico.tamm@gmail.com
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas enrico- »

Tallinnas saab neid pirne Ben Autotarbest ja vist ka Noorest Tehnikust. Maksid mõned kroonid(vist 9 kui õieti mäletan). ;) Need pirnid jah sellised, et vastu valgust tunduvad terved aga tegelikult ei ole. lihtsam kontrollida juhtmejupi ja autoaku abil. :D
Telefon: 58150468
E-mail: enrico.tamm@gmail.com
Kasutaja avatar
alartolk
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: 11.01.2009 12:59 08
Peamine sõiduk: BMW 318 m-pakett
Asukoht: Rõngu alevik
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas alartolk »

oskab keegi öelda kuidas E34 need korda saada :?:
Kasutaja avatar
juht
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 15.04.2010 14:50 53
Peamine sõiduk: 525d/E61
Telefon: 5257414
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas juht »

Lisaksin veel väikese märkuse isenokitsejatele, et 2001 ja uuematele sedatüüpi hädadega autodel ei ole probleem enamasti ei selles kaablis ega kinnituses vaid LCD ise on vigane. Sellisel puhul aitab vaid LCD välja vahetus.
Olen nõus meelsasti lintkaablit vahetama ja ka rikutud kellasid elustama ;)
Effekti saab lisada ka valge taustavalgusega ;)
Digitally Emitted...
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

alartolk kirjutas:oskab keegi öelda kuidas E34 need korda saada :?:
Äkki leiad netist miski pildi milline sul see spido välja näeb, siis ehk oskan sind aidata.
Kasutaja avatar
alartolk
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: 11.01.2009 12:59 08
Peamine sõiduk: BMW 318 m-pakett
Asukoht: Rõngu alevik
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas alartolk »

täiesti tavaline ilma komputa 95a 525 vanos
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Eeldatavasti peaks e34 ka sama moodi teha nagu e39. Aga kaabel on neil erinev ja mismoodi lahti käib ei oska öelda kuna pole ise veel ühtegi teinud. Aga kui sul huvi on siis helista ja astu läbi, vaatame mis teha annab.
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas leits »

Keegi tartus peale DIA ka neid remondib? Avastasin täna, et niigi enamusele on nüüd õlitulede omad ka kadunud. Kui keegi tartus teeb, siis võiks PM'ida mulle koos hinnaga

e: korras
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Mirko »

Õlivahetuse intervalli tuled peaksid ära kaudma siis kui pirn on läbi, oli vist nii?
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Robska »

Mis pirn. Mul ka seal tühimaa, kuigi tausta valgus justkui põleks( rohekas , oranz, kollased värvid ) ,aga neid ruute pole :D
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas leits »

Mirko kirjutas:Õlivahetuse intervalli tuled peaksid ära kaudma siis kui pirn on läbi, oli vist nii?
Ei ole nii .. Käisin täna dialabis ära. Mul oli see LCD displei peetis, pidigi 2002/2003 autode teema olema .. nüüd kõik kenasti tagasi :)
Vasta