arutleks natuke külmematel teemadel...

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Vasta
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

arutleks natuke külmematel teemadel...

Postitus Postitas Raivo »

lugesin siin talviseid postitusi, nagu see [url=http://www.bmw-club.ee/forum/viewthread.php?tid=172]siin[/url] ning mõtlesin, et kuhu me jõudnud oleme, ning kuhu plaanime jõuda. Palju tegemata on ja palju tehtud on...

Sellega seoses liikus mõte juba talve suunas: pimedus, lörts, lumi:)
kuna ülaltoodud postituses oli mainitud ka ohutu sõitmise kava, siis teekski ettepaneku alustada väikse mõttetööga.

Viia läbi näiteks [b]sügisel[/b] üks ohutu sõidu "treening?". Ning teise teeks juba [b]talvel[/b].
Ideaalne oleks muidugi üritus korraldada mõne asjaga kursis oleva inimesega.
kui ei leia (ei suuda palgata?) taolist kodanikku, katsume läbi ajada omade kogemustega. mul on olemas kogemus sügis/talvel(pimedas) kiirabijuhtidele (alarmsõidukitele) korraldatud treeningus. seega mõningad mõtted ja ideed on olemas.
samuti olen vaadanud soome TV'st erinevaid talvesõidu õppe saateid (muideks enamuses on olnud BMW sõidutreeningu deela). ma arvan et ka teistel on häid mõtteid ning ideid kuidas asja võiks läbi viia.

kus võiks taoline üritus toimuda? sügiseks pakuks välja lennuvälja, talveks aga järve, eeldusel et tuleb ikka käre talv, kui ei, siis samuti lennuväljal.

võibolla alustan asjaga natuke vara...aga kõikvõimalikud mõtted on oodatud.
530d
Kasutaja avatar
jevgeni
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 07.08.2003 16:19 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas jevgeni »

täitsa võib arutada. ehk saan abiks olla. olen läbinud alarmsõidukijuhi kursuse.
kristjan128
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 08.08.2003 13:43 03
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas kristjan128 »

see täitsa norm mõte iseenesest. ma pole küll mingeid kursusi läbind, kuid see eest olen läbind nii mitmeidki avariisid olles kõrvalistujana. kogemused ongi need mis maksavad.:cool:
Kasutaja avatar
jevgeni
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 07.08.2003 16:19 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas jevgeni »

peaks kokkusaama, et ehk paberi peal midagi kirja panna:)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

prooviks esialgu siingi mingit diskussiooni tekitada...

?!

;)
530d
Rallymees
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 02.07.2003 23:45 51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rallymees »

Ma olen ka talve-pimeda sõidu ära teinud.
Aga see sügis/talv võib seda uuesti teha, igati asja poolt. :)
Kasutaja avatar
jevgeni
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 07.08.2003 16:19 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas jevgeni »

kus seda võik teha? võib-olla tabasalus?
Kasutaja avatar
mcbill
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 25.11.2002 21:12 28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mcbill »

tabasalus esialgu kõige normaalsem trennida ... kui juba talv ja jää olemas, siis muidugi järvedel .... idee on norm!
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Ideega nõus ja olen igati käpp, seda aionult juhul, kui talveks sõiduki saan. Praegune liiga madal :(
Kasutaja avatar
mcbill
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 25.11.2002 21:12 28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mcbill »

[quote][i]Algselt postitas Lauri_L[/i]
Ideega nõus ja olen igati käpp, seda aionult juhul, kui talveks sõiduki saan. Praegune liiga madal :(
[/quote]

Mul oli talvel kõrgus maapinnast sama mis suvel (u.10cm) ja sai ka jääradasid sõita ... isegi spoilad jäid terveks .... oleneb lihtsalt raja seisundist - kõik on võimalik kui ästi tahta :)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Kellele üritus suunatud?
Ikka EBK huvilistele, liikmetele.
Kõik sõltub, millist üritust täpselt tahame teha. Kui tõesti peab kellegi palkama juhendajaks, siis ilmselt tuleb üritus rahaline ning rohkem valitud seltskonnale (pean silmas, et ei tuleks kontvõõraid a'la tuttava tuttava tuttava isa tuttavat).

Kui aga teha selline 5päevase ette teatamisega jäärajaüritus - siis pole ju probleemi, kui ka peaks olema inimesi väljaspoolt EBK ringi.

Kõik sõltub veel muidugi osalejate, huviliste arvust, st kui suureks võiks eeldatav üritus kujuneda. Suisa ideaalne oleks selline variant, et Bayeri mehed sõidavad, läbivad erinevaid katseid (teste), ning rahvas on kusagil raja ääres - fotograafid teevad pilte, ning homses Päevalehes on kirjas, kuidas Eesti BMW Klubi liikmed harjutasid ning propageerisid ohutut sõitmist nii lumel kui ka jääl:)
530d
Mart_R
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 27.02.2003 09:40 40
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mart_R »

täiesti huviline. paneks oma prouagi rooli, tahaks talvel kah kuskilt baarist tulles end kõrvalistmel turvaliselt tunda... ;)
Kasutaja avatar
jevgeni
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 07.08.2003 16:19 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas jevgeni »

arvan et üritus tuleb ikka tasuline, kuna rajarent tuleb ära maksta, instruktor( heal juhul).
Kasutaja avatar
yl
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 11.06.2003 11:29 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas yl »

Olen kahe käega taolise ürituse poolt!
Eelmine talv sai sir V.Ditmanni juhendamisel sõitu lihvitud.. kas nüüd see just ohutu sõidu nime kannab..
pigem kähku sõitmise nime.. aga kui huvi on..
Margus_H
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 30.09.2002 15:39 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus_H »

Ditmanni üritustesse ma mõningatel põhjustel eriti suure entusiasmiga ei suhtu, aga see selleks.
Mõtlen, et algatuseks võiks ikkagi selle UM-i treeningu läbida, kui kannatab ja siis edasi juba ise harjutada. Ise korraldades tundub küll esialgu odavam tulema, oma autod jne., aga et asjast ka reaalne kasu oleks, peaks ikka spetsialist juhendama.
Vasta