Mootorite võimsuseandmed

Erinevad BMW mudelid
Vasta
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mootorite võimsuseandmed

Postitus Postitas Aare »

Lugesin pikalt ja põhjalikult läbi pühapäevase ürituse tulemused ja sealt tuleb selgelt välja, et stock mootorite dünoandmed jäävad selgelt alla tehaseandmetele.

Kui jälgida, siis suurematel mootoritel on vahe ka arvuliselt suurem, V8-tel oli lausa 20 kW vähem. Umbes samasuured vahed on ka momendis.

Et kas siis
1. siin liikuvad autod on viletsas korras (osa olid päris uued ju seal)
2. bensiin on vilets
3. BMW tehaseandmed on ülearu optimistlikud või on mõõtmise metoodika teine (nt mõõdetakse tegelikult abiseadmeteta vms)
5. düno on pessimistlik (näitab vähem).

Mida rahvas arvab?
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Kuulates poole kõrvaga Eero Pesuri ja Kaimo juttu, siis oli kuulda väga tihti juttu rikastest ja lahjadest segudest. Sama oli tunda ka auto taga seistes, kui silmad kippusid vett jooksma ning nina tahtis otsast ära tulla.

Vaid mõnel üksikul autol võis seal taga normaalselt olla.

Kas see on nüüd tingitud kehvast bensiinist, mistõttu auto aju settinguid muudab?

Samas minumeelest vaadates, et keskmiselt 10% olid näitajad kehvemad kui originaalis, siis võiks arvata et 10+ a vanuste mootorite kohta on need üsna normaalsed tulemused.

Ennast hämmastas ainult see, et ilma õhufiltrita tuli 21kw rohkem, ehk siis isegi veidi rohkem kui tehas lubab.
Võibolla peitub seal üks pudelikael, mida BMW insenerid on pidanud vajalikuks teha. Samas Eero jutu järgi pidi see kehtima just suuremate mootorite puhul..

Mõõtmisviga nagu ei tahaks enam eriti uskuda, kuna meestel pole see enam esimene auto ja kuu, kui nad seda teevad.
530d
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Ise kardan ka, et üks kitsaskoht on õhuvõtt, sest filtri ja korpuse vahel on väga väike vahe.

Mina olen kunagi dünonud Irus 86 520-t, seal sain 95-st 92,5 kW. Kusjuures tollal ei olnud see mootor eriti korras.

Ainus auto, mis sai sama/parema tulemuse, oli see 735, kuid vahest oli seal asi selles, et kat oli puudu? (katiga 155, ilma mudel 160 kW).

Mõõtetvigadest niipalju, et vingu täis ruumis langes võimsus 4 kW :shock:

Bensiin on kah muidu üks teema. Eriti siis kui paagitäis on sügisene, kus väärtuslikum ära auranud (mul oli nt).

Sinu autost sai ka eile räägitud, Eero arvas, et 540 õhuvõtt on vähe kitsas (1 toru vs 2 toru 750-l).
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Kasutaja avatar
bemarifan
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 11.04.2004 12:58 18

Postitus Postitas bemarifan »

ma arvan et bena on ka süüdi veits, tõin jaanuaris endale e34 525 141 kw ja peale paari nädalast eestis sõitmist oli auto tunduvalt tuimem kui euroopas sõites
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

krt.hakka või lennuki kütust sisse kallama.aga tegelt peaks ikka proovima mingi lennuki küttega.järgmine kord kui keegi läheb võiks lennuki kütust kallata ja siis näeme mis juhtuma hakkab.tegelikult arvan ma ka selles suunas et 10% mootori kadu vanemal autol ei olegi väga hull tulemus.teeme siis mingi aja pärast uue katse :) ?
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Postitus Postitas rajko »

samahästi võiks nitrometaani sisse kallata, saaks hoopis vingema tulemuse, aga sellega ju igapäev linnavahel ei sõida. Rohkem nagu enese petmine igasugu käredate kütustega dünomine. Võibolla saaks mingi küttega 500 hp'd ka korraks, aga mida see näitab.... Reaalne võimsus on ikkagi see millega igapäev ringi sõidad.
Raha palju siis oma lõbuks võib muidugi igasugu vedelikke proovida sisse valada.
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

minu olekski seda kasvõi korraks vaja,sest kui käid kiirendusvõistlustel siis oleks tol hetkel võimalikult palju jõudu vaja.ja kui ma siis kallan mingit imekütust sisse,siis see poleks ju petmine.sõidan oma 200hp autoga linnavahel aga kiirenduse jaoks võiks ju natsa juurde saada
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

Mida rahvas arvab?

arvan, et ei maksa nii hirmsalt südamesse asja võtta ;)




sead oma mootori häälde ja - sipsti! - kõk hobujõud tulevad tagasi :mrgreen:
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Mina väidaks küll, et kui mootor on normaalselt sisse kulunud ja kõik asjad on reguleeritud nagu peab, siis ei saa võimsus küll väiksem tulla.

Vanade mehhaaniliste jagajate ja pritsesüsteemide kohta see ei käi - ehk need väsivad lihtsalt ära (nt jagaja vedrud väsivad ja advance kõver muutub jne).

Nuka keti/rihma venimine peaks nagu võimsust suurendama, kuna siis peaks ajastus hilisemaks muutuma....
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Siim_K
Huviline
Postitusi: 587
Liitunud: 15.10.2002 16:51 30
Asukoht: Mägi-Eesti

Postitus Postitas Siim_K »

Nende lennukate "lennukite" suhtes olen skeptiline, kuna siin on vaja teada täpset segu - puhta lennukiga on minu kogemused näidanud ainult põlenud kolbe ja klappe...ta ei määri. Lisatakse gastrooli või lahjendatakse 98-ga VÕI...tellige hr.Raidamilt greenRacingut 40.-/L vist...
see siis ikka kui surveaste juba üle 10-ne...

võimsuse kadu...hmm kui 10a. vana, siis see 10-20% ju täitsa ok ;)
aga kui ise moditud ja korda tehtud...kompressioon norm ja kõik muu ka ilusti tihke, siis tekib kahtlus...kuid kes teeb kindlaks, kuidas härrased Bayeris mootori karakteristikuid mõõtsid...

Huvitaks...kui palju annavad R6-le 3 paari webreid hj/väänet juurde... :cool:
ilma autota
Kristjan
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 30.10.2002 19:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan »

aga mis jõu näitab laki düno? rattast ju, aga kas tehase andmed mitte hoorattast pole???

lihstalt üks variant :?:
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Laki düno näitab arvutuslikku mootorist, mitte rattast. Saad väljaprindile lisada ka rattajõu kui tunned huvi, kuid siin räägitakse siiski arvutuslikust mootorijõust. Peale piirajasse laskmist vabajooksuga nulli laskmisel arvutab pink veermikukao ja sealt edasi arvutusliku mootorivõimsuse.
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Sai huvipärast võimsus selle GTech-Pro RR ära mõõdetud. näitas 130 HP :D peab vist mootori kap. remondi peale mõtlema hakkama.

http://www.privilo.ee/auto/autovoim.htm Aparaadist täpsem jutt.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Ehk siis sa said teada oma auto mootorivõimsuse, millest on lahutatud veermikukadu nii 10-20% ja tuuletakistus. Mitu protsenti tuuletakistus mootorivõimsusest eemaldab ei oska ma kahjuks õelda.

200 eek sellise asja eest välja käia oleks aga täielik mõttetus.

Üldiselt on netis G-tech'i mootorivõimsuse arvutamise poolt palju testitud ning seda ei peeta eriti usaldusväärseks. 0-100 kiirendus ning 400 meetri aeg on kusagil 0.5 sek varieerumisega reaalsest.
Vasta