Auto müümine Soome

Vaba teema
Suletud
krisT
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 24.02.2009 19:16 02
Asukoht: Tallinn

Auto müümine Soome

Postitus Postitas krisT »

Kellel on kogemusi, jagage neid palun (kus kuulutada jne, kuidas on asjaajamine ARK-s? Tean, et suured automaksud, aga huvi peaks soomlastel sellegi poolest olemas.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas topfuel »

Maksud on ikka väga väga väga kõrged, aga kui see ei sega, siis kõib käib suht samamoodi nagu eestis täidad natuke pabereid ja korras
krisT
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 24.02.2009 19:16 02
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas krisT »

Eeldan ikka seda, et et ostja tasub mulle müügihinna ning kõik sinnajuurde kuuluvad maksud, mida peab Soome riigile maksma.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas topfuel »

Paar aastat tagasi vaatasin enda auto makse soomes siis oli see vist u. 50 000.- ehk siis ta peab sinu käest ikka auto väga odavalt kätte saama, et see ära tasuks.
pihv
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 10.02.2006 16:40 20

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas pihv »

Soomes müümiseks on kaks vöimalust kas taxfreena (ostja maksab köik maksud) seljuhul peab olema auto hind vastav. Teine vöimalus et maksad ise köik maksud. Kui keelt oskad siis umbkaudse hinna mis tuleb tasuda tollile saab tulli.fi leheküljelt. Köige parem koht kuulutamiseks on minuarust nettiauto.fi. Taxfreena nad ei julge eriti osta kuna keegi täpselt ei tea kui suurt summat toll nöuab sest see oleneb köik autost. Peale seda tuleb minu teada autoga ülevaatausel käia mis peaks maksma umbes 70-80euri.
Enda oma müüsin umbes aasta siin taxfreena, vaatamas käidi päris palju aga keegi ei ostnud ikkagi,löpuks tuldi ikkagi eestist järgi.
Kasutaja avatar
LauriJ
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 08.07.2007 22:12 55
Peamine sõiduk: F15 40d
Asukoht: Tartu

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas LauriJ »

Ise olen 2 tsiklit müünud Soome. olen kuulutanud nettimoto.fi-s. Olen pannud Eesti turuhinna, millega ka Eestis müün ja siis soomlased ise vaatavad, kas tahavad osta või ei. Näiteks Yamaha R1 2004 aasta maksud on umbes 2300€, mille nad peavad tollile maksma. Kuskil oli mingi tabel ka kus umbkaudsed maksud kirjad sõidukite kohta.
Minupoolt käis müük lihtsalt, ühekorra viisin ratta ise Helsinkisse ja teine kord tuldi järgi. Mina kirjutasin müügilepingule alla, võitsin raha ja oligi kõik. Ostja ise vaatab kuidas hakkama saab.
F15
Kasutaja avatar
Delfi
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 19.10.2009 13:25 16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas Delfi »

krisT kirjutas:Kellel on kogemusi, jagage neid palun (kus kuulutada jne, kuidas on asjaajamine ARK-s? Tean, et suured automaksud, aga huvi peaks soomlastel sellegi poolest olemas.
sinulpole millegipärast vaja muretseda.
kui su sõiduk on siin arvel siis 2 võimalust,

1. teete ostumyygilepingu ja ta sõidab nende numbritega soome. seal võtab auto arvele, maksab maksud jne. ark tahab arvatavasti neid eesti numbreid tagasi ( saadab postiga)(ise lasin ostjal nrid tagasi saata kuna ark tahtis neid tagasi millegipärast)
2. läheb siit transiitidega, kuigi need maksavad (vajalik siis kui auto pole eestis arvel
Kasutaja avatar
Heigo_K
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 14.09.2004 20:18 45
Peamine sõiduk: IL
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas Heigo_K »

auto vero oleneb . aastast / margist / mootori kubatuurist / heitgaasidest /hinnast ja uskuge või mitte , aga millegipärast isegi lSist :shock: mis on minule siiamaani üllatus .

aitasin müüa siit foorumist ühe kasutaja 328 e36 cabriot hind oli vist 7500€ ja vero tuli sinna kuskil 3500 € kanti.

aga et teema väga mööda ei läheks .
on kaks varianti
just eespoolgi mainitud
tuleb ostab auto , lähete arki , võtate transiit numbrid (maksab nats raha) . igaksjuhuks ka ostumüügi leping
ja somm põrutab sadamasse ning see kas ja kuidas ta selle arvele saab ning palju maksab , ei ole enam sinuasi .

teine variant teete ostumüügi lepingu( võimalusel nii soome kui eestikeelse )
vahetate rahad ja autod.somm põrutab sadamasse, sadamast sõidab otse tolli (soome poolel) sealt antakse ajutised numbrid . läheb rek. keskusesse maksab lõivud asjad ja rek keskusest saadetakse info eesti ARKi ja siin võetakse see automaatselt arvelt maha. miks neid numbreid vaja saata . ei tea , esimest korda kuulen .

nettiauto.fi on vist parim müügi koht .


seal kirjutad kõik vajaliku ära , paned hinna ja siis hinna kõrval peaks olema kaks kastikest , sinna taxfree kastikesse teed linnukse . siis näitab kuulutuses et hind on taxfreena .
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas Toots »

Mina olen 2 autot soome müünud ja pole teinud muud,kui ainult ostu-müügileping ja raha võtnud! Soomlane ise soome ark-is ja tollis majandab edasi.

Müügiportaalide kohta niipalju,et väga paljud soomlased vaatavad ka näiteks meie auto24 lehekülge.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas Tauri »

enda kogemus on, et soomlasele müü siis kui auto on viimse kriipsuni korras ja tea, et kogu maksupoliitikaga on nemad rohkem kursis kui sina!

Tootsi jutu kinnituseks võin öelda, et sommid vahivad auto24 päris usinalt- müügis olnud audit ja mersut käisid vahtimas 60% ulatuse sommid.

Somm, kes eestist autot otsib on kas natuke vaesem kui keskmine somm või siis kohalik vahendaja! Esimese puhul on hullem kui juut ja viimane (keda on sommidest 80%) on viimane norija- 10 aastat vanal mersul värvisin sellepärast "seeliku" ära. Aitas ühest napakast parkla täkkest jälle kui tegelased käivad ümber auto, kiidavad ja siis leiavad selle parkla täkke... no vahest tekib tunne et kui somm taas helistab siis ütlen et auto on müüdud :)

kogu see statistiline pool on puhtalt isiklik kogemus ( ja müügis olnud audil värvisin nende sommide pärast samamoodi "seeliku" selga :) )
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas Andrus_V »

1. Tavaline ostu-müügileping. 2. Võtad raha. 3. Annad sommile auto passi ja nr jäävad külge. 4. Soomlane läheb ise Soome ARK-i ja tasub verod, võtab seal auto arvele. 5. Mõistliku aja pärast lähed ARK-i. Näitad ostu-müügilepingut ja ütled, et müüsid auto Soome ja palun sõiduk registrist maha võtta. Täidad vajalikud paberid ja kõik.

Edit: Kunagi sai telefoni teel ARK-ist uuritud ja täpselt nii asi ka praktikas toimis. Nüüd oli juhus, kus tuttav müüs samamoodi ja hiljem, kui sai mindud arvelt maha võtma, siis ARK-i teenindaja väitis, et oleks pidanud transiite jne. tegema tulema. Planketil täideti, et auto on võõrandatud ja autot vist täiesti registrist ei kustutatud.

Teoorias peaks Soome pool ise Eesti ARK-ile mingi aja pärast info saatma, et sõiduk seal registreeritud ja sõiduk võetakse registrist maha. Mul kogemus puudub.
Viimati muutis Andrus_V, 15.03.2010 13:19 25, muudetud 1 kord kokku.
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas Steven89 »

Mina müüsin E38 740 96a nii, et Lahtist tulid venelased vaatama Helsingisse minu autot, järgmine päev läks ostja AKE'sse, võttis sealt siirtokilvet, ehk need valjed kleepekad kus punasega number peal.
Täitsime ostu-müügi lepingu ära, peale täitmist viskas kleepsud esiklaasile ja tagaklaasile. Ise võtsin Eesti nr küljest ära.
Tegin auto tühjaks ja andis raha sulas.

Aga jah, Soomlasele tähtis, et oleks hooldusraamat.
Ja need Venelased olid nii targad, vaatasid hooldusraamatust, et kõik läbisõidud on sama käekirjaga kirjutatud :D Ja nii mitu aastat ja erinevates kohtades hooldatud, ikka sama käekiri.
BMW E28 524td
Kasutaja avatar
eero6
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.12.2008 22:40 03

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas eero6 »

Minu vana auto läks ka Soome. Läksime ARKi kohale, infos öeldi, et pole mõtet võtta ainult sadamasse sõiduks 1800 kr maksvaid transiitnumbreid. Andis eesti ja soome keelse ostu-müügilepingu, kui need netist ennem välja printida, siis ei peaks sinna minemagi(aga ega ise ka ei usaldaks seda põlve peal sadamas tehtud lepingut). Kindlustuse jätsin talle veel 5ks päevaks ja peale seda lõppeb kehtivus, roheline kaart Soome sõiduks prinditi ka ARKis tegutsevas Iizi kindlustuse büroos välja. Järgmine päev kästi tagasi tulla ostu-müügilepinguga ja teha avaldus sõiduki võõrandamisest(pidi olema kasulikum variant kui kustutamine, juhul kui mingil põhjusel peaks asi kohtusse minema) ja öeldi et kuu aja pärast võib huvi korral kontrollida, kas sõiduk on eesti registrist kustutatud, et soome pool annab neile sellest ise teada.
Soomalne lasi teha ostueelse kontrolli ka ja leiti ainult et roolilatil ühel pool puksil väike lõtk.
Kasutaja avatar
djerocdrah
Huviline
Postitusi: 703
Liitunud: 23.05.2007 21:47 30
Asukoht: igal pool kus vaja
Kontakt:

Re: Auto müümine Soome

Postitus Postitas djerocdrah »

vastupidiselt nagu meil eestis toimub keritakse soomes läbisõit kõrgemaks et vero väiksem oleks. Tean seda selle tõttu et olen aidanud paaril soomlasel eestist autosid osta.
BMW is a lifestyle
Suletud