2 ostu-müügi lepingut

Vaba teema
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Henri. »

Ei peagi 2x900 maksma - teed ühe lepingu, enda nimele ja kui üllatuse avaldad lähete koos arki ja sina, auto ostjana, lased selle üllatunu nimele kirjutada.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1168
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas VeikoA »

Mis jällegi maksab, sest see on ju omanikuvahetus?
Või isegi kellegi vastutavaks kasutajaks määramine peaks olema.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Henri. »

1x900 maksad ju nii või teisiti? Üllatatuga koos lähedki oma ostu-müügi lepinguga ARKi ja võtad auto tema nimel arvele. Või kui võtad enda nimele ja lisad tema kasutajaks sama toimingu ajal, siis maksad ka ainult ühe korra (900).

Ise ei annaks elu sees kellelegi tühja lepingut oma allkirjaga kaasa :roll: Konkreetne ostja ja kui viie päeva jooksul ümber ei vormista nagu seadus ette näeb, siis ajutiselt arvelt maha - küll siis leitakse ka aeg ümbervormistamiseks.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1168
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas VeikoA »

Petta ei ole kedagi kavas. Mul ei ole probleeme vaja.
Ümberregamine toimuks samal päeval või kõige hiljem 1 päev peale ostu.
Aga ok tänud info eest.
hunt112
Huviline
Postitusi: 346
Liitunud: 30.08.2008 10:13 50
Asukoht: harjumaa

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas hunt112 »

VeikoA kirjutas:Petta ei ole kedagi kavas. Mul ei ole probleeme vaja.
Ümberregamine toimuks samal päeval või kõige hiljem 1 päev peale ostu.
Aga ok tänud info eest.
kõige lihtsam variant kirjutad volituse enda nimele. Ja ostumüügi lepingu kirjutad siis selle teise isiku nimele kellele yllatust teha tahad. ni on asi seadustega enamvähem kooskõlas. minu arvates on se õigeim lahendus. sinu murele. kui eksin parandage.
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas jaanis_! »

Madis_M kirjutas:
jaanis_! kirjutas:Mille **** pärast neid lepinguid üldse 2 olema peaks?
Kas sa oled valmis kellegagi lepingut sõlmima nii, et sulle ühte allkirjastatud eksemplari ei jää?

Viisakas oleks kõik ilusti läbi lugeda ja asjast ilusti aru saada, mitte niisama näägutama hakata.

Arvan, et kõik teised peale SINU said aru minu mõttest.
..
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Madis. »

Et su süda rahul oleks, siis tea, et ARKi andmebaasi kandel ei ole konstitutiivset tähendust, s.t. omandiõiguse üleminek ei sõltu andmebaasis olevast infost. ARKis peab auto arvel olema selleks, et sellega legaalselt teeliikluses osaleda.
Samuti ei sätesta seadus vallasasja müügilepingule kohustuslikku vormi, st auto võib kasvõi suuliste müügilepingute alusel tervele Eestile peal tiiru ära teha nii, et keegi pole seda vahepeal ARKis ümber kirjutanud.

Oluline kommentaar muidugi teemaalgatajale vastuseks sinu poolt.
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas jaanis_! »

Madis_M kirjutas:Et su süda rahul oleks, siis tea, et ARKi andmebaasi kandel ei ole konstitutiivset tähendust, s.t. omandiõiguse üleminek ei sõltu andmebaasis olevast infost. ARKis peab auto arvel olema selleks, et sellega legaalselt teeliikluses osaleda.
Samuti ei sätesta seadus vallasasja müügilepingule kohustuslikku vormi, st auto võib kasvõi suuliste müügilepingute alusel tervele Eestile peal tiiru ära teha nii, et keegi pole seda vahepeal ARKis ümber kirjutanud.

Oluline kommentaar muidugi teemaalgatajale vastuseks sinu poolt.

Ja selliselt mõtlevate inimeste pärast ei tahagi paljud müüa ostu-müügi lepingu alusel, vaid otsejoones arki.

Kui ise auto ära müün ja keegi pole nädalaga ümber midagi vormistanud, siis mina viin oma poole alati arki ja võetakse auto ajutiselt arvelt maha.
..
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Madis. »

Kui ARKi kanne ja müüja nimi ei ühti, on ostjal keerulisem heauskset omandamist tõendada. Seega peaks ikka müüja asi olema tõendada enda omandiõigust ning ka käsutusõigust.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1168
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas VeikoA »

Aga põhimõtteliselt, mida see ostu-müügi leping tähendab?
See oleks nagu volitus 5 päevaks ja samas ütleb, et auto on hetkel ikkagi vana omaniku nimel, mitte tulevase?

Isegi kui ostu-müügi lepingu peal on minu sõbra nimi ja andmed ja ta sellega ARKi läheb, ei tee temast veel selle auto omanikku?

Alles peale ARKis käimist ja ümberregamist, kui auto läheb näiteks minu sõbra nimele, siis juba on tema omanik.

On see õige?

Võite arvata, et lollid küsimused, aga lihtsalt tahan, et asi oleks selge.


Et ARK ei saa võtta mu sõpra seal selle ostu-müügi lepinguga kui omanikku, vaid kui ainult ostijat.
Ehk siis sel hetkel on auto omanik, ikka see õige vana omanik alles, kuni ARK paberid ümber teeb.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: 2 ostu müügi lepingut

Postitus Postitas Fred »

Müügilepingu allkirjastamisega antakse omandiõigus ikka üle, ehk siis mõlemapoolselt allkirjastatud ostu-müügi lepinguga oled sina juba uus omanik. Maanteeametis toimub ainult paberimajandus.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: 2 ostu-müügi lepingut

Postitus Postitas Madis. »

Omandireservatsiooniga müügi puhul ei lähe omandiõigus koos valduse üleandmisega üle enne ostuhinna täielikku tasumist.

NB! ARKi müügilepingu blanketi kohaselt läheb omandiõigus üle lepingu allkirjastamisel, seega selle lepinguga järelmaksu küll anda ei tasu.
Kasutaja avatar
MMI
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 09.11.2010 19:55 26
Asukoht: Soome

Re: 2 ostu-müügi lepingut

Postitus Postitas MMI »

Ei hakka uut teemat tegema, aga endal ka üks probleem auto müümisega. Nimelt müüsin aprilli lõpus vana auto maha, aga siiamaani pole uus omanik autot enda nimele kirjutanud. Kuna tegemist oli vanema härraga ja ise olen ka kärsitu inimene siis ei viitsinud kahte ostu-müügi lepingut teha ka. Nüüd ei teagi mida teha, kindlustuse katkestasin ära, aga ARKist ei saa vist maha võtta, kuna pole neile endapoolset ostu-müügi lepingut saata ? Ostja tel nr ega nime ka ei ole. Teoreetiliselt, kuna peaaegu poolteist kuud on sellest juba möödas, võin ma siis autot linnavahel kohates võimalusel sisse hüpata ja minema sõita, kuna auto on ikkagi minu oma, või olen sel juhul ise huligaan-kriminaal?
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: 2 ostu-müügi lepingut

Postitus Postitas Fred »

Mine isikut tõendava dokumendiga (eeldusel, et auto oli ikka sinu nimel) Maanteeametisse ja võta ajutiselt arvelt maha. Küll see vanahärra siis välja ilmub varsti. :)
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Vasta