Kui paks peaks olema jää, et autoga saaks minna peale?

Vaba teema
tafkinmeez
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 16.07.2006 22:07 10
Asukoht: Tallinn/Rapla

Postitus Postitas tafkinmeez »

Tulin ka just männikult, seal tagumise loigu juures oli küll nagu pidupäev. Kes lasi atvga, kes žigullidega, kes igapäevaliikuriga, kes krossikal ning ega kalamehi ka vähe polnud :D Mina olin oma punase kuudiga.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Ma võtan ka tunni aja pärast suuna Männikule... kaamera ka kaasa, äkki saab paar head kaadritki..
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

Eile öösel sai ka seal käidud.
Öösel suht vilets paarutada , suurt midagi ei näe, rada seal vist ei olegi :roll:.
See tee mis jääpeale viib on päris jube, sõitsin kuidagi valesti pikkupidi üle rööbaste nii ,et auto hüppas pm.Pilt
Aga siiski oli fun , karjäär ikka suhteliselt suur.
Bmw E46 330D
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Nii, Männikult tagasi. Varsti üritan ka paar pilti üles panna...Jää ikka ragises täiega kaameramehe ütluste järgi... ise autost välja ei astunud ja kõrvalt kuulda ei tahtnud seda raginat. :lol:
Aga jah, rajale viiv tee oli ikka täiesti kohutav, mul madal põhi võttis kõik konarused üle :(

Pildid:
Pilt1
Pilt2
Pilt3
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

oeh jah tee rajale pole yldsehull mu arust, õiget teed siis mõtlen, see mis sealt hypeka( suvel hyppavad suuskadega vette) juurest tuleb vot seeon piix ja minul kadus tagumine stange selle teepeal :S
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Eks ta veidi konarlik ja halb ole,aga sellevõrra on seal ka vähem sõitjaid ;)
Eile üks mersumees oli kaldal päris mitu tugevat minutit,kuni loobus allasõitmisest :lol:
Aga kui kaadriga koos minna,siis arvatavasti soovitav oleks mitte väga lähestikku parkida jääl.Kunagi ei tea,kus võib järgi anda.
Muidu on seal mõnus,suur plats ja saad vabalt 100-130km/h proovida oma auto võimeid ja mida auto teeb sellisel kiirusel :cool:

PS! Homme siis uuesti minek sinna mingine kell.Et kellel soovi tulla kasvõi seltskonnaks või pealtvaatajaks,siis palun :)
Mida rohkem,seda uhkem :P
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

täna oli siis käind miski igavene mansaft kohal toitsi jutu järgi...miski buumer oli saand kitsaskohal oma tagasillast ka lahti üsna ebaproffesionaalselt :)

aga jah...homme hiljemalt lõunaks tahaks kohapeal olla...keda näeb seda näeb :D :D
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Mul tekkis küsimus seoses suure kiirusega jääl piruetitades.

Nimelt siis nt 80km/h järsku rooli keerata või muul moel külge ette saada, siis päris mitu korda suri piruetitades auto välja... :roll:
On see normaalne või milles võib point olla..

Siis hakkasin enne pirueti sooritamist käiku välja võtma, et taas välja ei sureks, sest sidurit ei ole küll tahtmist pikalt all hoida käik sees, kuni lõpuks seisma jään...
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

McRicco kirjutas:täna oli siis käind miski igavene mansaft kohal toitsi jutu järgi...miski buumer oli saand kitsaskohal oma tagasillast ka lahti üsna ebaproffesionaalselt :)

aga jah...homme hiljemalt lõunaks tahaks kohapeal olla...keda näeb seda näeb :D :D
Ja täna oli seal mäest allasõidul veel üks E34, mis oli enda tagumisest rehvist lahti saanud, tüübid neljakesi passisid auto kõrval ja ootasid vist abi. Ratas oli alt ära igatahes neil...
Meie abi nad ei soovinud, niisama naljatasid, et keegi võiks aidata auto mäest üles lükata :lol:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Lepard kirjutas:Mul tekkis küsimus seoses suure kiirusega jääl piruetitades.

Nimelt siis nt 80km/h järsku rooli keerata või muul moel külge ette saada, siis päris mitu korda suri piruetitades auto välja... :roll:
On see normaalne või milles võib point olla..

Siis hakkasin enne pirueti sooritamist käiku välja võtma, et taas välja ei sureks, sest sidurit ei ole küll tahtmist pikalt all hoida käik sees, kuni lõpuks seisma jään...
nojah...see nii ongi...kui käik veab rattaid edaspidi siis piruetitades teed tiire ja vahepeal käivad loomulikust intelligentsist ka tagurpidi (selg ees libisedes)...se on sama efekt kui pidurdad kiiruse nulli käik sees ilma sidurit vajutamata
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

McRicco kirjutas:
Lepard kirjutas:Mul tekkis küsimus seoses suure kiirusega jääl piruetitades.

Nimelt siis nt 80km/h järsku rooli keerata või muul moel külge ette saada, siis päris mitu korda suri piruetitades auto välja... :roll:
On see normaalne või milles võib point olla..

Siis hakkasin enne pirueti sooritamist käiku välja võtma, et taas välja ei sureks, sest sidurit ei ole küll tahtmist pikalt all hoida käik sees, kuni lõpuks seisma jään...
nojah...see nii ongi...kui käik veab rattaid edaspidi siis piruetitades teed tiire ja vahepeal käivad loomulikust intelligentsist ka tagurpidi (selg ees libisedes)...se on sama efekt kui pidurdad kiiruse nulli käik sees ilma sidurit vajutamata
Aga kuidas õige oleks jää peal piruetitades käituda.. kas käik välja võtta või sidur all hoida või on veel muid nippe, mille võiks kõrva taha panna...?
Kriisa
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 14.04.2005 22:53 38
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kriisa »

Võidusõidus vajutatakse piruetitamise korral alla nii sidur kui ka pidur ja oodatakse auto peatumist, piruetitamise all pean siis silmas seda kui auto hakkab nii öelda ringi käima.

Kui aga pole tahtmist kiirelt pidama saada, vaid eesmärgiks on piruetitamine ise, siis kas sidur alla või käik välja, nii kaua see ka ju ei kesta et siduri all hoidmise korral midagi liigselt kulub. Kui sidur juba alla, siis on auto peatumise korral ka hea käik kohe kiirelt sisse panna. Võistlusolukorras kindlasti hoian sidurit all (vajadusel ka lisaks pidur), et kohe saaks kiirelt käigu sisse ja edasi kihutada.
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

aga mida teha atm kasti korral, hoopealt R sisse ju ei pane? siiani olen lihtsalt gaasi andnud, s.t. auto libiseb tagasi kuid rattad ikka ketsivad edaspidises suunas.
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Sai isegi nähtud seda tagarattast ilma jäänud 5-st, ise ronisin samast kaldast alla A4-ga ja läksin järvele, sealt vähe vasakule ja meeldiv üllatus oli, et järv oli tühi, kui üks 7-ne (toits vist) ja Wrangler välja arvata. Auto parkisin keset järve, tulin välja ja istusin ühe ATV selga (kokku auto+2 ATV-d mõne meetrise vahega ja jää praksumisest polnud midagi kuulda.
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Postitus Postitas JannP »

Täna oli tammemäe karjääris suht palju autosid, silma järgi 6-10 autot korraga + kari tsikkleid.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

JannP kirjutas:Täna oli tammemäe karjääris suht palju autosid, silma järgi 6-10 autot korraga + kari tsikkleid.
Kus asub Tammemäe karjäär?
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Lepard kirjutas:
JannP kirjutas:Täna oli tammemäe karjääris suht palju autosid, silma järgi 6-10 autot korraga + kari tsikkleid.
Kus asub Tammemäe karjäär?
see saarega karjäär.
Kriisa
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 14.04.2005 22:53 38
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kriisa »

guido500 kirjutas:aga mida teha atm kasti korral, hoopealt R sisse ju ei pane? siiani olen lihtsalt gaasi andnud, s.t. auto libiseb tagasi kuid rattad ikka ketsivad edaspidises suunas.
Gaas või pidur ega muud ei oskagi pakkuda...
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

ööm, idee :idea:
neutraal?
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

minu kandis lükati jäärada põllu peale üldse, lasti vesi peale ja voilaa :)
niiet ei ole mingit muretsemist jää paksuse pärast
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

MuiduMees kirjutas:minu kandis lükati jäärada põllu peale üldse, lasti vesi peale ja voilaa :)
niiet ei ole mingit muretsemist jää paksuse pärast

ma otsin tuletõrjehüdrandi ja lasen sellest Keskuse tänava trolliparkla üle....voilaa ja ongi olemas jäärada :D :D :D
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

täna sai võrumaal ühe veekogu peal kiiremaid ringe tehtud. rada oli kenasti sisse tõugatud ja rehvid rajatähistena maas jne.

mis aga naeratuse näole tõi, oli uute naastrehvide pidamine, uskumatult hästi püsis masin jää küljes kinni :P
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Algu »

Me käisime ka täna sõpradega ja mõõtsin siis jääd ja sain ühes kohas 24cm ja teises 27cm aga pull oli selles et ühes kohas oli lume all vesi peal ja võttis südamealt õõnsaks küll.Kuigi mina endaautoga ei käind.Huvitav küll miks see nii oli. Ilus lumine ja lumeall vesi ja siis ka mingi 20 cm jääd.Keegi pold seal enne käind.Esimesed jäljed tegime peale.
BMW-See On Auto
Kriisa
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 14.04.2005 22:53 38
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kriisa »

Sama asja kohtasin ka seal kus ise käisin jääd mõõtmas, võimalik et mingist mõrast või lõhest surus vett ülesse.
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Algu »

nu ei tea jah aga kahtlane see asi on.
BMW-See On Auto
Hornet
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 12.02.2006 22:56 13

Postitus Postitas Hornet »

Allikad võivad vist ka sama asja põhjustada..
`93 525i M50
Kasutaja avatar
Raas
Huviline
Postitusi: 560
Liitunud: 24.06.2004 18:17 53
Peamine sõiduk: E36 328i
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Raas »

Võimalik aga seal oli kalda poolt ilusti kuiv.
Nautige jääd!
simpelboy
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 05.01.2008 14:22 02
Asukoht: jõgeva mk.

Postitus Postitas simpelboy »

mina ja veelk mu paar sõpra käisime jõejää peal sõitmas mille paksus üle 15 cm ei olnud!!! kolme autoga olime peal, ragises aga ei juhtunud midagi!!! palju oleneb auto massist!!! enda 525 ma peale minna ei julgenud aga 318 polnud häda midagi!!! muidugi tuleb karta vana jääd mitte noort nagu seda mainis üks vastajatest!!!
Indrek J
Huviline
Postitusi: 1124
Liitunud: 21.05.2007 09:23 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek J »

simpelboy kirjutas:mina ja veelk mu paar sõpra käisime jõejää peal sõitmas mille paksus üle 15 cm ei olnud!!! kolme autoga olime peal, ragises aga ei juhtunud midagi!!! palju oleneb auto massist!!! enda 525 ma peale minna ei julgenud aga 318 polnud häda midagi!!! muidugi tuleb karta vana jääd mitte noort nagu seda mainis üks vastajatest!!!

Mis keredest jutt on?
Kasutaja avatar
Tõnis525
Huviline
Postitusi: 2358
Liitunud: 15.06.2007 21:53 50
Telefon: 56231835
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Tõnis525 »

ebanormaalne tegelt :roll:
Bmw 525tdsa
Vasta