Inimesed on hulluks läinud

Vaba teema
Suletud
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Jaanus_P kirjutas:Miks ma küll sind ei usu? Teinekord kui näed, et spidomeetri osuti on liikunud kaugemale nr. 50´st siis vaata peeglisse ja tuleta endale meelde, et sina oled liikleja kes kiirust ei ületa! :cool:
Mind küll ei koti ausalt öeldes mida sina usud või ei usu. See, et sina liikluseeskirju millekski ei pea, ei tähenda, et ei oleks selliseid inimesi, kes nendest siiski kinni peavad.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Jaanus_P kirjutas:Indrek_M ... ma ei taha tüli norida (ära arva nii), aga lõuna eesti kogunemisel näen su auto ära ja siis hakkan sind linnas jälgima... kohe kui liiklust rikud annan ka siia teada.
Aga palun. Samas oled sunnitud siis minuga sama kiirusega liiklema :lol:
Indrek
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Jaanus_P kirjutas:Ehk selgitad mis osas ta täitis eeskirju?
Sorri, pidasin silmas seda, et kogu teema algas sellest, et rollerijuht "venis" sinu ees asulasisese lubatud kiirusega.
Jaanus_P kirjutas:Motorolleriga minu andmetel ei tohi liigelda kolmandas reas :cool: . Suunasin inimese sinna kus ta sõitma peab ja siis saan selle eest vastu pead, et juhtisin ta tähelepanu sellele, et ta rikkus eeskirju?
Õigus. Mopeediga, mille kubatuur ei ületa 50 kuupi peab liiklema jalgrattateel või selle puudumisel sõidutee paremas servas. Üle 50 kuubi roller on võrdväärne mootorrattaga.
Jaanus_P kirjutas:Kas ridade vahel ette trügimine on lubatud? Kas liikluse takistamine on lubatud?
Ristmikel mitte - selleks on sõidurajad ristmikel eraldatud pideva joonega.
Sa viitad jälle liikluse takistamisele - asulasisesel teel 50ga liiklemine (juhul kui ei ole teisi piiranguid või suuremat lubatud kiirust mingil lõigul tõstetud) ei ole liikluse takistamine.
Jaanus_P kirjutas:Ja jälle väidad sina, et sina sõidad linnas 50 ja mitte grammigi rohkem? Miks ma küll sind ei usu? Teinekord kui näed, et spidomeetri osuti on liikunud kaugemale nr. 50´st siis vaata peeglisse ja tuleta endale meelde, et sina oled liikleja kes kiirust ei ületa! :cool:
Milles on probleem, kui inimesed austavad liikluseeskirja?
Provokaator
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 30.12.2006 16:08 00
Peamine sõiduk: ZX14R

Postitus Postitas Provokaator »

Ma ei näe midagi kummalist kohati mõnele haigena näivas käitumises liikluses. Selline jama käib igas maailmaotsas, vahe on vaid selle väljendumise viisis. Vaataks veidi meie eestlast. Noored mehed on pedekad, naised midagi naise ja mehe vahepealset (sorry). Keegi pole rahul. Eesti on aregufaasis kus oleme paratamatult sellise tegutsemise kas osalised või tunnistajad. Vahest ei tasuks põdeda. Läheb üle. Oluline, et ise üks neist ei oleks.
Ma ise ei kuulu küll eriti viisakate liiklejate seltsi, aga ma ei käi ka kedagi materdamas.
Kasutaja avatar
MadMan
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 21.10.2005 10:20 14

Postitus Postitas MadMan »

Lugesin neid poste ja ausalt öeldes on veidi kurb. Jobude ignoreerimise või oma vea kahetsemise asemel hakatakse tagasi tegema ja seatakse sellega ohtu kõigi teiste liiklejate elu ja vara. Ma loomulikult ei õigusta igasugu põmmpeade ja muude liiklushuligaanide tegutsemist (rapsimine, vehkimine, ähvardamine jne), aga meil on selline asutus nagu politsei selliste jaoks. Kui rooli taga on väga esineja vend, siis tuleb väike dokumentide kontroll talle alati kasuks. Seega - rahu, ainult rahu!

Liikluses ei meeldi mulle kolmanda rea tekitajad ehk vales kohas valel ajal möödasõidu üritajad, valesti parkijad ja 40-45kmh tühjal tänaval kulgevad unistajad.
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Tarmo kirjutas:
alr kirjutas: Kahjuks on väga palju neid, kes, kui näevad, et temast mööda sõidetakse, ise ka gaasi lisavad.
Sellistega olen ka ise võidelnud.

Endal oli paar kolm aastat tagasi situatsioon kus mööda tartu mnt alguses olevat kiirteed sõitis minu taga mingi kaubik .
Mul oli kiirust nii 120km/h (suvine aeg). Vana istus mul 1 m kaugusel tagumisest otsast.
Mõtlesin et lähen natuke kiiremini et saan norm vahe sisse - ei midagi nagu takjas, võtsin siis hoo 90km/h peale et mingu siis mööda-ei midagi.
Siis kui juba olime kiirteepealt ära läinud selle kitsa osa peale siis mul viskas üle.
Vasaku jalaga kergelt pidurit ja vana jäi natuke maha.
Mõtlesin et oh korras, aga eksisin rängalt. Mõne minuti pärast oli seesama takjas mul jälle sabas.
Natuke aega sõitsime veel niimoodi ja siis ma mõtlesin et nüüd aitab, krt mul aastane laps tagaistmel ja tal vaja nii sabas mul sõita.
Vajutasin siis päris järsku pidurit , nii et oli näha et ma pidurdan ja siis vana kukkus taga rooliga lappama, peaaegu oleks teelt välja sõitnud. Aga peale seda ta mulle enam sappa ei roninud.
Mitte ma ei taha kiidelda et oleks peaaegu teise auto teelt välja ajanud , aga liikluseeskiri ütleb et tuleb hoida mõistlikku pikivahet. :oops:
Kui sa oma aastase lapse pärast kartsid, siis sellised pidurdamismanöövrid on küll vast viimased asjad mida teha . Pole ju võimatu tee äärde tõmmata ja see kaubik mööda lasta. Ega ta sinu taha seisma ikka ei jää :) Viimasel ajal olen eriti tähele pannud autosid, millel on kleeps "Laps autos" ja samas teevad selliseid manöövreid, millised ma ei julge üksi sõiteski teha :shock:
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
rasmus23
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 16.06.2006 14:47 47
Peamine sõiduk: Volvo FH12/ODIN
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas rasmus23 »

kapa kirjutas:kui mingi vanem ja logum auto on võid väga mäger olles ukse ka lahti teha , sellega garanteerid et rollerimees teeb püksid täis ja enam 2 rea vahele ei roni.

ja mis sa siis peale hakkad kui tuleb sul mõni mees bike istumise all ja tahab kahe auto vahelt läbi lipsata, kas teed siis ka ukse lahti :?:

üldjuhul ei soovita, kuna sõidan ise samuti väga aktiivselt tsikliga, siis selliseid jobusid on, kes mõtlevad, et nad lipsavad eest läbi või midagi sellist, aga nad ei arvesta sellega, et tsikli kiirus/kiirendus on hoopis teine asi ja järgmine hetk on ta sul külje pealt sees ja annab sulle kätt :lol:

niiet oleme ikka inimesed ja arvestame teistega ka, ei tasu alati oma õigust taga nõuda, vahest on mõistlikum järgi anda :roll:
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

mis te nüüd :D bikemees "kätt" ei anna , kuna kui ta sulle küljepealt sisse tuleb siis on ta ca 25 või rohkem meetreid teiselpool autot ;) aga selle teema võib lukku panna :D uksed lahti teha ja lendu lasta :D
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Tsikliga võib nö ridade vahelt sõita küll kui mahub ja joont ei ületa. Aga üldiselt ei arva ma tsiklimeestest kuigi hästi. Alles eile hommikul keeras Pärnus üks äss ennast tsikliga sassi kui politseil eest ära üritas sõita. Puhas töövõit politseile :)
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

Ma vaatan, et paljud inimesed on ikka väga vimma täis. Tsiklimehed tunduvad ka hambus olevat. Kui siin mõned inimesed võimlevad, et elu eest keegi neist kiiremini edasi ei saaks, siis näiteks Pariisis tõmbavad autojuhid oma sõidurea ühte äärde ja tekitavad nii tsikli ja rolleri meestele sõidukoridori kahe rea vahele.
Üldiselt võiks mõistvam olla, minu meelest on palju parem tunne kui kedagi vahele lastes sulle ohukaid tänuks vilgutatakse, kui see, et tagumikus istujale pidurituledega showed tehes ärategemise rõõmu tunda.
"The sun shines and the iglu melts"
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8456
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Tsikli meeste vastu pole minul midagi.
Isegi tahan nende kampa astuda järgmine aasta.

Aga siin oli juttu vahelelaskmisest.
Kõige hullemad on naisterahvad, kes nähes suunatuld sõidavad kasvõi nina maha su autol , aga jumala eest vahele ei lase.

Ise ikka üritan vahele lasta autosid ja kui mind lastakse ,siis alati tänan kas siis käeviipega või ohutuledega.

Liikluses on meil veel väga palju õppida , et meie autojuhte saaks kultuurseteks nimetada.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

ise kah vahel ikka tänan ohukatega või viipan, kuid see on minu jaoks naljakas, sest rea vahetamisel suunamärguandega on tagasõitval juhil kohustus sinule reavahetamine võimaldada. mõni tõesti pressib ja paneb hullu... siis ma ikka lohutan ennast et vahest tal naine sünnitab või maja põleb et tal nii ropult kiire on.

aga teema probleemidele on lahenduseks vast üks hea kirjutamata reegel: sõida ise ja lase teistel ka sõita
bemar, bemar, über alles! :)
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Reavahetusel peaks olema tõesti elemantaarne, et vahele lastakse, aga ise harrastan tipptundidel ka kõrvaltänavatest inimesi vahele lasta ja ise ootan seda sama ka teistelt juhtidelt ja sel juhul olen saanud ise tänu osaliseks ja tänan ka siis kui mind lastakse vahele. Üldiselt olen täheldanud, et inimesed on muutunud viisakamateks kui mõne aasta eest, nii et on veel lootust.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

olen ka tähele pannud, et naised on just need kes "oma arust" ei lase vahele :lol: tavaliselt lähenen jõuga kui nii peaks juhtuma (suund sees loomulikult).
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Günther »

guido500 kirjutas:ise kah vahel ikka tänan ohukatega või viipan, kuid see on minu jaoks naljakas, sest rea vahetamisel suunamärguandega on tagasõitval juhil kohustus sinule reavahetamine võimaldada. mõni tõesti pressib ja paneb hullu... siis ma ikka lohutan ennast et vahest tal naine sünnitab või maja põleb et tal nii ropult kiire on.

aga teema probleemidele on lahenduseks vast üks hea kirjutamata reegel: sõida ise ja lase teistel ka sõita

100% nõus ja teen ise samamoodi.

guido500 kirjutas:siis ma ikka lohutan ennast et vahest tal naine sünnitab või maja põleb et tal nii ropult kiire on.
aga jah see lause oli küll väga naljakas, tuju läks kohe paremaks :lol: :lol: :lol: :
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

M.P kirjutas:Reavahetusel peaks olema tõesti elemantaarne, et vahele lastakse, aga ise harrastan tipptundidel ka kõrvaltänavatest inimesi vahele lasta ja ise ootan seda sama ka teistelt juhtidelt j....
Mida tihedamaks liiklus muutub, seda olulisemaks seda laadi viisakus muutub. Kui ristuvad tänavad on järjest autosid täis, siis ei ole enam tähtsust kellel see anna teed märk on. Sôidetakse kordamööda. Kôik peavad liikuda saama.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Kui eelmine lehekülg tegin postituse mis paljudele näis mõistmatu (ise ka ei tea miks nii tegin, aga sel hetkel oli kiire) siis tavaliselt kui näen peeglist mootorratturit, kiiremini kulgejat jne. siis võtan kõrvale ja lasen läbi (ka maanteel tõmban tee parempoolsesse serva (kui on serva kuhu tõmmata)) ja lasen kiirema läbi. Mitte, et ma üdini paha olen... ka mulle meeldib kruiisida nt 50´ga mööda linna (vahest ka natuke aeglasemalt), aga sel juhul teen ma seda siis kui ma teisi ei sega. Maanteel meeldib mulle nt. vahest kulgeda ~80´ga, aga kui tagant tulevad masinad siis tõmban kõrvale ja lasen läbi (kui võimalik) ja selleks, et masin ei peaks minu pärast pidurdama näitan aegsasti tagant tulijale möödasõidu luba (paljud ei saa sellest aru ja jäävad ootama millal ära keeran :D ). Ise sõidan ka natuke mootorrattaga ja plaanin ehk ka ATV osta millega linnas sõita... seega ärge päris hukka mind mõistke :lol:
Viimati muutis Jaanus_P, 16.05.2007 19:25 28, muudetud 1 kord kokku.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Kuid siiski on ka sellise viisakusega see probleem, et siis kipuvad kõrvalt tulevad inimesed seda ära kasutama ning võetakse nii tihedalt üksteise kanni, et endal kaob võimalus edasi liikuda üldse ära. Eriti kohtab seda näiteks sikupilli keskuse parklast väljujate seas.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Svenp kirjutas:
M.P kirjutas:Reavahetusel peaks olema tõesti elemantaarne, et vahele lastakse, aga ise harrastan tipptundidel ka kõrvaltänavatest inimesi vahele lasta ja ise ootan seda sama ka teistelt juhtidelt j....
Mida tihedamaks liiklus muutub, seda olulisemaks seda laadi viisakus muutub. Kui ristuvad tänavad on järjest autosid täis, siis ei ole enam tähtsust kellel see anna teed märk on. Sôidetakse kordamööda. Kôik peavad liikuda saama.
Ok arusaadav, aga mida teha trügijatega, kes ühistranspordi rajalt mööda tuhisevad ja siis eesolija õigusega ausa näoga sulle ette keeravad :?: :evil:
Kalle_K
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 25.08.2006 20:40 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kalle_K »

No mis nendega ikka teha, võid vihaselt selja taga signaali anda näiteks (riskid muidugi sellega, et kui hiljem rivis järjestikku seisate, siis "pätt" võtab oma kõrvalistmel oleva tibiga sinu seksuaalelu olemasolu jututeemaks ja satud enda teadmata mõlemale naerualuseks). Võid minna ust kangutama järgmise foori taha, siis hävid ka igal juhul, lõpetad ilmselt kas siis traumapunktis või politseis...
Ära kannatada ja edasi sõita, lohutada võid ennast lootusega, et äkki oli tal tõesti kiire, paar postitust ülalpool hea näide ka.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Selliste peale ei viitsi isegi vihastada (üldiselt igasugu ahvid suudavad mind suht harva tõsiselt vihastada)- las ta **** läheb oma teed ja olgu õnnelik, kunagi tuleb kõik see piix talle omale suure kaarega tagasi ...
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Kalle_K kirjutas:No mis nendega ikka teha...
Ära kannatada ja edasi sõita...
Jaa tuttav jutt kuidagi, et keera aga lööjale teine põsk ette...kuigi, ega trügima nüüd küll nendega ei hakka.
Kalle_K
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 25.08.2006 20:40 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kalle_K »

Vaevalt nüüd "bussitasku manöövrit" päris isikliku solvanguna tasub võtta. Pigem iseloomustab see sooritaja üleüldist suhtumist liiklusse ja kaasliiklejatesse. Isehakanud "karistajad" on minu arvates hoopis hullem ja ohtlikum nähtus kui agressiivsema sõidumehe manöövrid. Alati on võimalus 110 valida ja teatada keelatud manöövrist, kuid ega sellestki midagi muutu, ameti-isiku fikseerimata rikkumise eest trahvi ju ka kellelegi ei kirjutata.
Teise külje pealt vaadatuna, selline liikleja kaob su silmist ridade vahel süstides lähima minuti jooksul küllaltki suure tõenäosusega niikuinii ja jalgu tolgendama anyway ei jää, seega ei näe ma põhjust ennast häirituna tunda.

BTW: hiljuti lugesin miskist uuringust, et kõva häälega autos endamisi ropendamine pidi liikluses tekkinud viha ja pingeid päris hästi maandama ja seeläbi juhi närvikava kõvasti säästma :!:
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Kuna liiklen hetkel 99% veokaga linnas, siis on selliste bussitasku meeste vastu omast käest rohi olemas, ma lasen lihtsalt sujuvalt oma auto ees olevale masinale ligi ja lihtsalt ei jäta ruumi sellisele tegelasele. Üldjuhul on meil kõigil vaja kuksile jõuda ja ma ei näe mingit õigustust sellisele käitumisele. Näiteks,kes liiklevad hommikuti ringteel,nemad teavad missugune on sausti rist Keila poolt tulles, siis seal mingid vennad arvavad, et jube vahva on lasta kogu rivist mööda piki teepeenart ja Rapla suunalt teha tagasipööre Talllinna poole. Võiks nagu mõelda mitmelt autolt nad võtavad ära liikumisvõimaluse oma tegevusega. Ka seal päris tihti suured hoiavad serva kinni, et kõik saaksid lõpuks tööle ja kooli.
Teine hea näide on lennujaama poolt linna sissesõit, kus tullakse sõjamäele minevalt rajalt sujuvalt enne foori vahele. Hetkega pikenes üle ristmiku jõudmise aeg 4 tsükli võrra.
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8456
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Järvevanalt tartu mntle pöörab kolm sõidurida, aga 5rida on pidevalt tühi.
Ise olen kasutanud seal sellist taktikat, et sõitnud järvevanal nii kaua 1 ses reas, kuni tekib see 5 rida ja siis suund sisse ja üritan viisakalt tänades autodevahelt läbi saada sinna 5dasse ritta.
Enamu aega õnnestub.

Samas võib teistele autojuhtidele sellise tegevusega jääda mulje et ma olen ülbik ja tahan vahele trügida, aga mulle käib lihtsalt närvidele , et seistakse seal 3 ja 4 reas ja keegi 5 rida on tühi.

Kui kasutataks kõiki ridasid siis oleks selle ristmiku läbilaske võime mingilgi määral suurem.
Viimati muutis Tarmo, 17.05.2007 10:18 58, muudetud 1 kord kokku.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarmo kirjutas:Järvevanalt tartu mntle pöörab kolm sõidurida, aga 3rida on pidevalt tühi.
Ise olen kasutanud seal sellist taktikat, et sõitnud järvevanal nii kaua 1 ses reas, kuni tekib see olmas rida ja siis suund sisse ja üritan viisakalt tänades autodevahelt läbi saada sinna 3dasse ritta.
Enamu aega õnnestub.

Samas võib teistele autojuhtidele sellise tegevusega jääda mulje et ma olen ülbik ja tahan vahele trügida, aga mulle käib lihtsalt närvidele , et seistakse seal 1 ja 2 reas ja keegi 3 rida on tühi.

Kui kasutataks kõiki ridasid siis oleks selle ristmiku läbilaske võime mingilgi määral suurem.
Eee ... kust poolt sa neid ridu loed? Tee serva poolt? Tee serva poolt lugedes esimene rida keerab lennuvälja poole, teine läheb Suur-Sõjamäe poole, kolmas, neljas ja viies lähevad viadukti alla. Viies rida tekib neljandast reast. Kolmas, ehk siis keskmine rida on minu meelest küll alati täis ning ka teine ehk siis Suur-Sõjamäele minev rida on täis kolmandasse ritta vahele trügida üritajaid.
Indrek
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8456
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

tegin parandused oma postituses.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Tarmo kirjutas:tegin parandused oma postituses.
parem joonista mida sa seal teed :lol: tundub suht mõttetu sebimine olevat :D
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Eks see 5. rida kipub jah vaba olema aga eks seal mängib rolli vist ka see, et 5. reast saab ainult kesklinna poole, samas kui 3. ja 4. rada keeravad Peterburi mnt peale.

Ise ma ei jõua inimeste lollust ära imestada kesklinna poolt Ülemiste ristmikule lähenedes - enne Peterburi mnt ristmikku on 3 sõidurida otse, viadukti all on samuti 3 sõidurida otse ... aga vot Peterburi mnt ja Tartu mnt ristmikul suudetakse tekitada 4 sõidurida kuigi jooned on kenasti maas. Ja siis ongi mingi mõttetu signaalitamine ja tõmblemine seal viadukti all, et kes on millises reas ja kes peaks kellele teed andma, et neljast reast jälle kolm saaks. Võiks ju sõita joonte järgi nii nagu read üle ristmiku lähevad - pole vaja tekitada ise nelja rida sinna, kuhu neid 4 ei mahu.
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Olgugi, et Tallinn, kuid kui liigelda nii nagu märgid, jooned ja muud liikluskorraldusvahendid ette näevad, ei ole mitte mingit probleemi (Rootsi on jälle hea näide, kuidas asi sujub)- oma sõidurida on võimalik juba kaugelt enne ristmikku selgeks teha- kui veel ei tunne linna nii hästi, siis märkide järgi, hiljem pole enam üldse mingit küsimust...

Tarmole niipalju (see ei ole norimine), et see, kuidas sina teed, võib paista küll ülbikliku käitumisena :oops: Ja nagu sa ütlesid, et enamus juhtudel lastakse läbi- aga KUI ei lasta, siis läheb mõttetuks siblimiseks... või siis oled sunnitud sõitma kesklinna suunas hoopis....
Soovitan ikkagi liigelda nii, kuidas märgid suunavad...
Ise ma ei ürita kunagi kuskile vahele suruda, võibolla siis on paar korda juhtunud, kui TÕESTI kiire on, aga enamasti suudan oma käigud nii seada, et pole selleks vajadust...

Peace ;)
Suletud