Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

toots kirjutas:Mehed,ärge pullige nende suvekatega,mul tuttav pani ka suveveljed 1-sel alla ja tulemus käes,ei saanud hommikul fooritaga pidama ja libises teisele vennale tagant sisse,õnneks väga hullu ei juhtunud aga oleks võinud...
Kui naeladega auto paeks koju jõudma siisl oomulikult võtan selle, aga täna õhtul pean kindlasti linnas ära käima, eks see siis näha ole kui hull on, vbla lähen rongiga.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Oi täna sai pulli suvekatega ikka :-P

Aga jah, lumi sula ära juba, kopp ees veits.
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Sellise lögaga suht ohtlik liigelda jah vist. Asi võib naljast suht kiiresti väga ohtlikuks muutuda.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Cert85 kirjutas:Sellise lögaga suht ohtlik liigelda jah vist. Asi võib naljast suht kiiresti väga ohtlikuks muutuda.
tulin praegu linnapealt ja kordagi ei tekkinud ohtlikku olukorda, linnavahel võib vabalt sõita aga noh siin metsas on uisutamine eriti tore.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Piisab ühest valearvestusest ja oled puus. Suverehvid ikka natuke vara alla panna, kui õues kõigu 0 kraadi ümber- tee on isegi ehk jääs juba.

Olge ikka ettevaatlikud nende suvekatega :P
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

see on sama hea kui teha seale selgeks, et jahu pole :lol:
ei teegi :)
samamoodi ei õnnestu mõnedele selgeks teha, et sellise ilmaga ikka suvekatega natuke ohtlik liigelda.
aga ikka topitakse neid suvekaid alla.
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Ma tahan kaa- väga tahan auto juhitavust veatuks ja mürataset olematuks saada.. aga no see mõte veel ei luba :)

Olge teisedki head ja hoidke MEIE tervist ja autosid :)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Sõidangi selle autoga äärmisel vajadusel. Teine auto sellel on talvekad all aga seda vahest pole kui tarvis. 50kmh spido järgi kui kõik sõidavad nagu postist mööda on piisavalt ettevaatlik?
Kasutaja avatar
jarmo
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 09.12.2006 20:29 13
Asukoht: Haapsalu/Puise

Postitus Postitas jarmo »

Sain minagi lõpuks oma autost ühe talvise pildi.
Pilt
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

diislijoodik kirjutas:
umptsik kirjutas:Piisab ühest valearvestusest ja oled puus. Suverehvid ikka natuke vara alla panna, kui õues kõigu 0 kraadi ümber- tee on isegi ehk jääs juba.

Olge ikka ettevaatlikud nende suvekatega :P
Väike vahelugemine (Teedeinstituudi uuring naastrehvidest 2005) http://www.mnt.ee/atp/failid/Naast05.doc

Milles on järgmised märksõnad:
-puhtal asfaldil on naastrehv ohtlikum kui suverehv
-suvrerehvil ja lamellrehvil jää peal praktiliselt vahet pole
Absoluutne lollus :D hetke ilmaga kui on puhas asfalt peab raudselt paremini nael ja mis mõttes jää peal vahet pole? :D:D:D Minu arust on see puhas Eino Baskini huumor. lamelliga kimatud jäärada nii,et seda nägu, suvekummiga ma ei saaks kohaltki minema.
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5629
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

toivoku kirjutas:nägu, suvekummiga ma ei saaks kohaltki minema.
diislijoodik kirjutas:Toonitan üle, et suvrehvil ja suverehvil on mustrites oluline erinevus.
....
Nii, et palun mitte üldistavat võltsmoraali.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Ma lähen surmatunnistusele allakirjutama, kui eestis naast keelatakse. Meil on ka sel talvel olnud palju jääd.

Ja ma tahaks ikkagi miinuskraadidega neid suverehve näha, mis talverehvidest paremad on.

Ütlen ausalt- pole ühtegi õnnelikku lamelliomanikku kohanud ning need lamellid on enamjaolt àla testiulemuste võitjaid.. Ma ei usu, et oleme veel lammelide jaoks valmis.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Mis mõttes vahe? Loomulikult on vahe kas sõidad korraliku Michelini Pirelli või Nokiaga mitte nangkang ja muud imelikud rehvid . Siiski on see absoluutne vääratus misiganes inimeste poolt,et nad võrdlevad talve kummi suvekummiga asfaldi peal. Talverehvi segu on juba kindalasti igatepidi pehmem kui suve rehvi oma( näide kunagisest srist kus taga olid talve rehvid ja diisel ei põletanud kummi nendega suvekatega vabalt) ma olen99% kindel,et ma saan kuiva asfaldi peal oma talvekatega ennem pidama kui keskpäraste suvekatega. Seeon laus lollus minu arvates, miks me muidu ei sõida talvel ringi suvekatega? :D . Ma piisavalt palju jäärada sõitnud,et tegin vahet 3 kuud sõitnud michelini lamellidel ja 1 kuu vanadel kumhodel. Kumhod olid selgelt üle. Ka see on laus debiilsus minu arvates,et lamell peab paremini kui nael.

Naela läheb keskmiselt vaja nii 2-3 korda aastas eksole? Aga kui on neid vaja tollel hetkel ja neid all ei ole siis on pizdets või mis? Täna sõitsin uute naeladega ringi mööda harjumaad ja ees kimas lamellidega jaguar, kas ta uisutas või mitte? Mööda mina sõita ei julgenud sest äkki läheb poisil käest ära krt seda teab.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

diislijoodik kirjutas:
ma olen99% kindel,et ma saan kuiva asfaldi peal oma talvekatega ennem pidama kui keskpäraste suvekatega.
Kas paneme homme joonele (mu kärul suvekad all)? :D Tegelikult ei viitsi, aiman ette sinu kaotust :cool: . Täna tuli linnas 1 korralik piruett teha, mis talvekatega oleks lõppenud päris pahasti, kuna masin poleks roolile nii hästi kuuletunud.
Aga palun väga teeme ära miks mitte, mul naelteta naelad alla vaja panna .
Mind paneb imestama sinu naiivsus,et sa usud kõike mis sulle ette kirjutatakse, oled sa asja praktikas proovinud? Ma ei saa näiteks 18 tolli 265 laiade suvekatega maja eest minemagi, samas sama laiade talvekatega ei ole üldse probleemi.

Kunagi vaidles mu sõber kah autokoolis õpetatule vastu,et talle õpetati et ennem saab pidama mitte plokkis ratastega kui plokkis ratastega, 2 korda tõestasin ja oligi vsjoo.
Viimati muutis toivoku, 07.03.2008 00:41 02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

OT: kui saaks hääletada, annaks toivokule 5 punkti :)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

umptsik kirjutas:OT: kui saaks hääletada, annaks toivokule 5 punkti :)
100-st?:D
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

toivoku kirjutas:
umptsik kirjutas:OT: kui saaks hääletada, annaks toivokule 5 punkti :)
100-st?:D
Ma tulen teie sõitu pealt vaatama :) Ei tahaks kiirendust testida vaid äkkpidurdust..
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

umptsik kirjutas:
toivoku kirjutas:
umptsik kirjutas:OT: kui saaks hääletada, annaks toivokule 5 punkti :)
100-st?:D
Ma tulen teie sõitu pealt vaatama :) Ei tahaks kiirendust testida vaid äkkpidurdust..
see oleks ka minu mõte samas autodel pidurid erinevad ja täna ei toimu seda kindlasti kuna ebakainena ma ei sõida :) .

Homme tuleb test õhtul :) .
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

No ma ei tea mis suvekad need teil on, aga minul kül pidamist ei ole kui jääle satun :D
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

LSD mees LSD :)
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

Huvitav millal osad inimesed õpivad mõttega lugema eelmisi postitusi ja seal sisalduvat infot?? Aga see ei ole praegu teemaks

Minu arvates on naelrehv, üks mõttetumaid asju meie kliimas. Talve alguses paarsada kilomeetrit läbitud naelrehvidega ja kogemus oli ausalt öeldes JUBE. Kõige hullem oli ikka kuiva asfaldi peal kus naela(Nokia) teelpüsimatus ajas mulle hirmu nahka. Samas Toivoku poolt kirutud Nankang surus ennast edukalt läbi 2cm lörtsist ja ka -5 kraadi peal käitus kuival asfaldil vähemalt 2 korda paremini kui naelrehv. Jää peal ei käinud ekstra proovimas aga mõnest libedast kohast sai üle küll. Edasi sai uhatud vast mingi 15 000 km lamelliga, selle aja jooksul oli 10km selline olukord kus naelast oleks rohkem kasu olnud.
Ka tänase lõuna eesti ilmaga, nii kinnisõidetud kui lahtine lumi, oli tore naerda naela meeste üle kes samamoodi oma naeltega ukerdasid. Las siis kannatavad seda undamist ja krõbinat ülejäänud aja kui asfalt väljas.

Jääme siis huviga ootama tulemusi nael vs suverehv puhtal asfaldil, millegipärast on arvata et diislijoodiku "kärul" on teatav edu.

terv
erich
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

toivoku kirjutas:Ma ei saa näiteks 18 tolli 265 laiade suvekatega maja eest minemagi, samas sama laiade talvekatega ei ole üldse probleemi.
Sa ajad stabiilselt segi libeda tee ja kuiva asfalti.
Maja ees kuival asfaldil ei saa 265 laia suverehviga minema? Mis jutt see on?
Inimesed võiks alustuseks ikka läbi lugeda millest jutt on enne kui vastama hakkavad.
Viimati muutis Indrek_M, 07.03.2008 07:02 17, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

erikred kirjutas:Ka tänase lõuna eesti ilmaga, nii kinnisõidetud kui lahtine lumi, oli tore naerda naela meeste üle kes samamoodi oma naeltega ukerdasid. Las siis kannatavad seda undamist ja krõbinat ülejäänud aja kui asfalt väljas.
Põhja-Eestis on hea naerda lamellimeeste üle - lumest pole haisugi aga see-eest on igal pool must jää ... või pigem lihtsalt jää. Õhtul märg asfalt, öösel miinuskraadid, hommikuks liuväli.
Indrek
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Indrek_M kirjutas:Põhja-Eestis on hea naerda lamellimeeste üle - lumest pole haisugi aga see-eest on igal pool must jää ... või pigem lihtsalt jää. Õhtul märg asfalt, öösel miinuskraadid, hommikuks liuväli.
Kus kohas :shock: . Sõidan hommikul mustamäe tee-kristiine keskus-liivalaia-tartu mnt.-peterburi mnt ja õhtul peterburi tee-järvevene-mustamäe tee. Seni ei ole küll märganud, et selle talve jooksul oleks vaja naelasid.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Tähtsad on juhtimisvõtted ja juhi sõidustiil. Kui sõita ei oska, ei päästa ka kõige kvaliteetsem rehv.
See lamellide- ja naatrehvidega sõitjate vaheline vaidlus ei lõpe enne kui üks neist keelustatakse. ;)
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

njaa..kui ma tallinnas elaks siis arvan poleks mul ka naastrehve vaja..aga maakohtades on asjalood teistmoodi,sellist asja nagu soolatamine v6i liivatamine meie teedepeal ei n2e, eriti hull on asi siis kui kylmetab ja vahepeal j2lle sulatab..kiilasj22 on all ja vesi peal..ja reeglina kes seal puid murdmas k2ivad on autod millel on lamellid all..mul pole mittemidagi lamellide vastu aga kuna pean pidevalt s6itma extreemsetes teeoludes leian et naastrehvid on ka vajalikud.vabandage t2pit2htede p2rast..arvuti ei toeta neid..
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Jaanus_P kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Põhja-Eestis on hea naerda lamellimeeste üle - lumest pole haisugi aga see-eest on igal pool must jää ... või pigem lihtsalt jää. Õhtul märg asfalt, öösel miinuskraadid, hommikuks liuväli.
Kus kohas :shock: . Sõidan hommikul mustamäe tee-kristiine keskus-liivalaia-tartu mnt.-peterburi mnt ja õhtul peterburi tee-järvevene-mustamäe tee. Seni ei ole küll märganud, et selle talve jooksul oleks vaja naelasid.
:lol:
No ärme räägime Tallinna linnast, kuhu valatakse tänavatele tonnide viisi soola.
Põhja-Eesti pole ainult Tallinn. Näiteks Jüris - eile täielik liuväli, täna hommikul täielik liuväli. Saue - sama lugu. Eile Tartu mnt pidi Tallinna sissesõit ... nii kui pidurit puutusin, nii hakkas ABS kohe ragistama - must jää.
Indrek
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Kui juba aru saad, et tee libe on siis käitud ka vastavalt. Kõige hullem on vast ootamatu libedus, seda eriti maanteel pikemat maad sõites. Sellisel juhul võib naastrehvist tõesti abi olla.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Mirko1 kirjutas:Kui juba aru saad, et tee libe on siis käitud ka vastavalt. Kõige hullem on vast ootamatu libedus, seda eriti maanteel pikemat maad sõites. Sellisel juhul võib naastrehvist tõesti abi olla.
Must jää on jah kõige hullem - tundub nagu puhas asfalt aga tegelikult ...
Indrek
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Isegi peaksin " tänu" mustale jääle teist sünnipäeva pidama...
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Suletud