Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Päris kena tants ja trall. Tegelikult pole nähtavusel väga häda midagi. Pigem tuleb karta suvekamehi igalt poolt ette libisemas. Kui mõista tagaveolise masina käitumist kurvis, siis on võimalik see ka rahulikult ja ohutult ilma veojõukontrollita läbida.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Ootan ära kuni naabrimehed on ennast välja kaevanud ja siis lähen ise kaevama. Aga praegu aknast avanes selline pilt!

Pilt
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Pärnus sama seis ja aina sajab juurde krt :mad:
Praeguseks hetkeks ma suvekamees ei ole igatahes :roll:
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Suverehvi mehed Tallinnas, tehke palun täna endale ja ka teistele liiklejatele teene ja ärge oma sõidukeid liiklusesse tooge. Tallinn on ikka mitekümne cm lumekihi all ja lund tuleb juurde. Talverehvi omanikud on juba hädas ja pidamine on kehvakene. Pidin veojõukontrolli välja lülitama, sest see ei lasknud üldse liigelda...tuli aina põles.
Kuna õhtul vaja Tartusse sõita, siis see Tln-Tartu maantee tekitab küll täna natukene kõhedust :?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

20min. kaevasin auto ümbrust lahti, et saaks liikuma ja siis sõitis sahk maja eest mööda. sahk oli muidugi üleval :mad:

veojõukontrolli lülitasin ise manööverdamiseks välja, teepeal olles vilkus mul ka koguaeg aga ilma ka ei saanud. külg oleks ees muidu ja kuna lahtisõidetud koridor oli niigi kitsas siis...
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Kui all oleks olnud, siis oleksid pidanud uuesti hakkama kaevama ju :P
Veojõukontrolliga ei hakanud üldse jamama. Oma instinkte tasub ka vahest usaldada.
Viimati muutis Raitz, 26.03.2008 08:35 51, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

sahk on ju viltu ja oleks lükanud valli teisele poole.
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Lõpuks siis see tali tuli:)
Täna hommikul oli maja ees olukord selline,et citroen berlingo oli kuni katuseni lume all ning mina otsustasin täna ühistranspordi kasuks.Läbi lume sumpamine teeb võimsad jalalihased :lol:
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Jarlo kirjutas:Suverehvi mehed Tallinnas, tehke palun täna endale ja ka teistele liiklejatele teene ja ärge oma sõidukeid liiklusesse tooge....
Ehhee, kui nii edasi läheb, peab õhtul tööle tõepoolest "trollitama".
Krt, juba eile andis liuelda mööda lumelöga... Meeldivat jõuluilma
kõigile!
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Praegu juhtusin töö juures aknast välja vaatama ja just sel hetkel libises üks kaubik Mazda 3 tagant sisse...Mazda tagaots lömmis, kaubikul nr kõver.... täna juhtub!
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Inimesed, hoidke pikivahesid, eriti kes te suverehvidega liiklete ja arvestage, et pidurdusmaad on tavalisest pikemad :!:
Peaks vist õhtul kelgutama minema :D Suht viimaseid võimalusi ilmselt.
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Peaks vist õhtul kelgutama minema
Hea mõte ;)
õhtuks kõik auto majade ette ning kelgu ja suuskadega ringi kimama(kasutagem viimaseid võimalusi ja tuntgem rõõmu talvest) :!:
:cool:
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Kui mul liiga läbuks läheb- kustutage ära!
Kes arvab ära, mis masinaga tegu(kere tüüp) :D .
Pilt
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Tuttav vaatepilt. Oma auto oli samuti korraliku lumevaiba all ja et üldse maja eest minema saada, siis andis ikka suht pikalt pusida :D
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Tartus on ikka seis kõige hullem. Välja on kuulutatud eriolukord ning bussid sõidavad vabagraafiku alusel. :D

Hommikul andis tuterdada autoga minema, õnneks üks jeep lükas raja sisse ja sain seda ära kasutada. Jumal tänatud, et mu uuel asc on :)

Postimehes ka paar sõna:
http://www.postimees.ee/260308/tartu_po ... 319794.php
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
trummar
Huviline
Postitusi: 248
Liitunud: 27.05.2006 10:50 44
Asukoht: Päälinn, vahel ka Mulgimaal
Kontakt:

Postitus Postitas trummar »

Ma ei hakanud oma autot välja kaevamagi, tulin töökaaslasega tööle.
Paldiski mnt.-l sõiduradasi näha polnud, tuli sõita mälu järgi.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Tänane hommik ikka täitsa pe***s. Nimelt minagi siis üks neist suvekameestest..

Lugu järgmine: Kell 6:20 äratus (pool tundi enne väljumist - vaja naine teise linnaotsa tööle viia ning laps lasteaeda), ning avastasin, et pool tundi mis mõeldud kohvi joomiseks kulus ülikiiresti sissesõidu tee lahtikaevamisele (ca. 200m.) Teine auto, lamellidega Suzuki Alto, küll garaazis, aga garaazi ees selline lumekiht, et seda olekski jäänud lahti kaevama.

Saigi siis enne 7-t teele asutut Piritalt, ning õnneks olid teed veel öisest lükkamisest suhtkoht läbitavad, ning suvekas + ASC probleeme ei tekitanud, tuli lihtsalt rahulikult 40-ga vurada, aga liiklust sedavõrd vähe, et kedagi ei seganud küll..

Naine jõudis isegi 10 mintsa varem tööle, ning siis oli vaja veel laps Meriväljale lasteaeda viia. Ranniku teele (üles mäkke) keerates oli aga veits libe nii et hoog väga väikseks. Kahetsusväärselt tegi aga üks hetk poole mäe pealt taguratas paar ringi tühja ja sinna ma jäingi. Polnud muud teha kui paarkümmend minutit jännata, et auto ümber keerata ja allamäge tagasi sõita - laps jõudis õnneks õigeks ajaks lasteaeda - mäest ma üles ei saanudki ning sõiduk sai mind rahulikult mõnda aega Pirita teel bussipeatuses oodata (ning jälle täistuisata :evil: )

Siinkohal minu tänud ühele Daewoo Lanose, MB M-klassi, Ford Transiti ja 5A bussi juhile, kes mind natuke lükata aitasid, et sealt lõpuks ka minema sain :) Kadestan teid hetkel, manuaalkasti omanikud :oops:

Veidi enne kella 9-t olin kodus tagasi ning lõuna ajal tööle vurades võtan nüüd küll ühistranspordi kasutusse, kuna tõenäoliselt läheb olukord aina hullemaks, ning ei soovi ka suvekatega teistele peavalu põhjustada.

Vabandan nende ees, kes mõnda aega pööret ootama pidid, et Ranniku teele pääseda
:oops:

E34 omanikul, kes arvas, et ma saan kõige kiiremini edasi selle peale kui ta sõimama hakkab, et mis ma suvekatega uisutan teadmiseks niipalju, et a) olin liikvel enne kui teed lootusetult täistuisanud b) naine pidi teise linna otsa õigeks ajaks tööle jõudma, polnud valikut ning c) sa ise ei läheks ka 4-aastase lapsega sellise ilmaga 2km läbi lume ja tormi - lapsed jäävad ju haigeks niimoodi!
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Ahh...... ära pane tähle neid torisejaid üldse- mõttetud vennad. Inimestel pole vist üldse normaalset suhtumist.
Ise siin juba pool hommikut vaadanud, kes jälle maja ees kinni seisab. Vutt-vutt soojemalt riide jälle ja tõukama.
Aidakem inimesi, see sõnelemine ei vii autot edasi.

Ise ka siin hommiku maadlesin lumes, vanainimesed tulid kohe appi tõukama. Ja nii mõnigi pidi maja ees ootama natukes, kui ma ükskord oma sõiduvahendi suudan parkimiskohale paigutada.

Tasub aega varuda sõitudeks!
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

sellele e34 omanikule oleks tulnud koht kätte näidata. Mis mõtet on sõimama tulla, ei tea kas sai vaimset rahuldust ja tundis end machona.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Kusjuures, koju tagasi jõudes sain uuesti sissesõiduteed (mingi 200m) rookida, täiesti kreisi!

Õnneks homme ülehomme vaba, ei pea kuskile liiklema ning täna saab ilmselt vaba graafiku alusel liikleva ühistranspordi peale loota :shock:

aga meeldiv näha, et inimesed siiski mõistvalt suhtuvad. Ise olen üle kolme aasta roolis olnud ning esimesest aastast nt. krokodille kaasas kandnud, et hädalisi aidata, ca. 10 võhivõõra autot niiviisi käima saadud. Nüüd oli siis ilmselt teiste kord mind aidata ning rõõmuga peab tõdema, et tore et kõik autojuhid pohuistid ei ole, üllatus oli suur kui M-klass peatus ning abi tuli pakkuma, mitte et mul mingi eelarvamus oleks, lihtsalt.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

[quote="trummar"]Ma ei hakanud oma autot välja kaevamagi, tulin töökaaslasega tööle.
quote]

Sama siin :D
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

:oops: :oops: :oops:

Ma nagu ikka.. eeldasin, et tänavad puhtad.

Hommikul polnud autol lund ollagi- mõtlesin, et täna mul veab. Maja eest välja, üle juba varem paigaldatud papitükkide, väike lõik Õismäe teed ja sain aru, et tuleb ots ringi keerata.. kuna aga liikluse surve ja suure vallid ei lubanud, sattusin Paldiski mnt-le. Nojah.. 10 meetri pärast tuli Alesja baari parkla ja sinna ma auto jätsin :p Kolleeg tuli oma neliveolise Chrysleri bussiga järgi :p

Parklas sai ka natuke vaarutatud, et auto ära parkida. Õhtul püüan salaja auto maja ette tagasi saada :p

Krt- ma vaatasin ilmateadet ja ei pidanud lund tulema.. aga näedsa.. tuli ikka ära :)
Viimati muutis umptsik, 26.03.2008 10:30 42, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Nii, minulgi võttis täna olemise tigedaks, kui hommikul tahtsin tööle tulla. Ojaveere tänav oli lahti ajamata ja kõige tipuks oli sahk veel lumevalli ka tänava otsa ajanud. Sinna peale ma siis lootusetult kinni jäingi. 40 minutit jändasin üksi, siis tuli üks onu appi, aga mis temagi jõuab teha, kui auto poole kereni lume all. Hirm oli, et keegi äkki tahab tänavasse keerata ja mina seal risti ees. Õnneks naabrionu tuli Jeebiga ja sikutas mind sealt välja. Küll on hea, kui on veokonks :D Suured tänud läkiläkiga onule ja naabrionule veel suuremad! Ahjaa, keset Paldiski maanteed suutsin ka kinni jääda, aga kergelt nõksutades sain õnneks suht ruttu rattadveerema jälle.
Kurvides ei tahtnud auto millegipärast sinna minna, uhu mina oleks tahtnud, aga sain siiski õnnelikult tööle. Ühel autoomanikul aga nii hästi ei olnud läinud, oli teine Linnu tee ja Tammsaare ristis valgusfoori otsas lumehanges ja auto oli ikka väga katki :(
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

elm kirjutas:
Jarlo kirjutas:Suverehvi mehed Tallinnas, tehke palun täna endale ja ka teistele liiklejatele teene ja ärge oma sõidukeid liiklusesse tooge....
Ehhee, kui nii edasi läheb, peab õhtul tööle tõepoolest "trollitama".
Krt, juba eile andis liuelda mööda lumelöga... Meeldivat jõuluilma
kõigile!
Minul on talvekad ja LSD differ aga otsustasin ikkagi trolli kasuks ning ei kahetse - ühistranspordi rada on tegija - ja paljud närvid jäid alles.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Ma hommikul silmad avasin ja aknast välja vaatasin,siis üks külg (õnneks) oli nähtamatu.Tükkaega sai kraabitud autot ja lõpuks liikuma saadud.Järvevana oli enamvähem,kuigi lund on rohkem kui küll.Tartu mnt'st me ei räägi üldse,seal polnud teedki näha.
Aga jah üleskutse suverahvale,et ärge ronige suvekatega välja.Isegi talverehvig on tegemist
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Ja kel on, need visaku lumelabidas pagassi, mul oli õnneks kaasas ning suuresti tänu sellele ka lahti sain.. Küll tuli aga mingi osa ristmikust enne lumest lahti rookida, mis tegelikult oleks pidanud sahkade poolt juba lahti aetud olema..
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Postitus Postitas Xloaded »

AHAHAH mõnus hommik.
Automaadiga sai niipallju nallja, et kõigepealt jäin loomulikult igale poole kinni aga nip oli selline et panin käigu sisse ja rattas hakkas vaikselt ringi käima siis väljusin autost ja lõkkasin tagant kuni hoog sees siis jooksuga autosse tagasi ja gaasi... enamus teed tuligi nii auto taga läbida aga sigalahe kogemus! Tänaks ka ühte nissani ja 750 buumeri juhti ja vasat kes majaeest lund ära loopis :P

Väga fun päev loodan et see lõppeb ilma laksudetta!

Edu kõigile aga kas kuskile kelgutama ei saa minna?
hirmus tahtmine oleks panniga või lumelauaga mäest alla lasta!
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

mina väljusin 10min varem kui tavaliselt ning mõtlesin, et mis ikka hullu on, kergelt tuisanud ainult. Aga ei! :evil:
Hoov lund täis, minu reas kõrval ükski auto polnud liikunud, pidin see esimene oinas olema. :lol:
Puhastasin klaasidele laskeavad sisse ja asusin teele. Tagurpidi käik sisse ja kõik nagu toimis, ainult et auto ei liikunud. Kirusin enda üheratta vedu ja hakkasin edasi-tagasi nõksutama. Vahepeal tundus asi täiesti lootusetu kui ma olin 45kraadise nurga all pooleldi kesket hoovi ning kuskile poole liikuda ei saa. Lõpuks (10-15min) pusisin end välja ja sain minema. Manuaalkast on asendamatu sellise ilmaga. Teen pilti ka varsti, unustasin enne

edit: hetkel istun loengus ja vaatan kuidas lund sajab muudkui juurde.
Tartus eriolukord ka välja kuulutatud nagu Fred mainis. Tänavad on üleöö jube kitsaks muutunud.

Cert85, äkki E34? Mu auto kapotil on täpselt sama kujuga lumehunnik :lol:
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Ähhh, tegelikult on see kõik köki-möki. Aastat 25 tagasi olid kõvad talved. Maale sõites olid hanged autost kõrgemad. Öösel külmus Ladal differ nii kinni, et traktor vedas karjalauta ja kuuma veega sulatati asi üles. Lund oli nii palju, et aeda ümber maja enam polnud. Olid ajad... praegu lihtsad inimesed olematute talvedega ära harjunud ja kui lumi maha sajab siis on karauul ning liiklus seisab.
Kasutaja avatar
täpp
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 12.06.2007 18:21 25
Asukoht: hps
Kontakt:

Postitus Postitas täpp »

and it's quattro time :D
nagu väike laps jõulude ja sünnipäeva ajal :D
oh seda rõõmu ja õnne :D
Suletud